Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

wracam do sprawy resetow, ktorych nikt nie rozgryzl:D

 

otoz w richard burns rally juz nie lapie resetow, nie wiem co na to wplynelo ale poki co dziala ok. jednak w gta sa resety sa dalej....

 

 

a oto moj wyniczek w 3dmarku03 - mysle ze da rade wiecej :) :

post-110790-1140116298_thumb.jpg

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazzi zmniejsz taktowanie karty, daj jakis wiatraczek na chlodzenie radka i wtedy zobacz czy sa rstarty. Jesli nie bedzei to wiadomo ze to wina temp.

Mialem kiedys podobne problemy na radku 9100 i winna byla temp. czesc gier chodzila bardzo fajnie a czesc nie ;).

Chociaz przy zbyt duzym taktowaniu to wczesniej powinien wywalic blad VPURecovery ale to tez nie jest standard bo u mnie czsem wywalal bledy czasem nie ;).

Co do GTA SA to na radku 9100 potem 9800XL nie mialem problemow, gra dzialala normalnie chociaz czytalem ze byly z ta gra problemy a winne byly stery ale ich nie uswiadczylem.

Wiec sprawdz na innych sterach, odkrec grafe, otworz bude. Jesi nic ne da to wyslij grafe na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazzi zmniejsz taktowanie karty, daj jakis wiatraczek na chlodzenie radka i wtedy zobacz czy sa rstarty. Jesli nie bedzei to wiadomo ze to wina temp.

Mialem kiedys podobne problemy na radku 9100 i winna byla temp. czesc gier chodzila bardzo fajnie a czesc nie ;).

Chociaz przy zbyt duzym taktowaniu to wczesniej powinien wywalic blad VPURecovery ale to tez nie jest standard bo u mnie czsem wywalal bledy czasem nie ;).

Co do GTA SA to na radku 9100 potem 9800XL nie mialem problemow, gra dzialala normalnie chociaz czytalem ze byly z ta gra problemy a winne byly stery ale ich nie uswiadczylem.

Wiec sprawdz na innych sterach, odkrec grafe, otworz bude. Jesi nic ne da to wyslij grafe na gwarancje.

grafa jest na stockowych ustawieniach, ale sprobuje puscic na nizszych, moze faktycznie cholera.

 

witraczek jest, wieje bezposrednio na karte z boku (standardowo mocowany do zalmana), a temp karty jest organoleptycznie badajac niska, mialem ja bez dodatkowego wentyla to wtedy sie grzala duzo bardziej...

 

dodatkowo w domku moim jest dosc chlodno, a jak w centralnym nie napali sie w czas to juz wrecz zimno:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z moim radkiem:/ Niektore gry jakos dziwnie chwilami skacza, a w ATITOOL ten kwadracik porusza sie raz skokowo raz w miare plynnie:/ Wie ktos moze co jest z nia nie tak?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo zaśmiecony masz system ? kiedy stawiałeś ostatni raz ?

ile programów w tray-u chodzi ?

bo nie jestem przekonany że to wina radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn mam 2 systemy. Jeden do netu , jeden do gier. Wlasnie w tym do gier sie tak dzieje - a tam wgrana jest tylko winda i wszystkie sterowniki zeby szybko gry chodzily!! Moze to wina sterow od Nforce 2 bo sa z 2003 roq:) z tym ze moj poprzedni ATI 9700Pro nie mial takich problemow;/

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam podtrzymuje swoje zdanie ...

zrób sobie 1 system i dbaj o niego ...

 

4eg ja na swoim już rok jadę i windows xp sp2 uruchamia się w niecałe 30 sec.

 

choć to nie świadczy o syfie w sytemie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z moim radkiem:/ Niektore gry jakos dziwnie chwilami skacza, a w ATITOOL ten kwadracik porusza sie raz skokowo raz w miare plynnie:/ Wie ktos moze co jest z nia nie tak?????

 

 

tez mam to skakanie w ATITool'u, miałem 9600pro, 9000 i 9800pro i na kazdej tak było, wiec raczej normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie o wasze 9800 pro .. czy w idle sie tak potwornie grzeja jak moja ?

 

A moja grzeje sie tak ze nie da sie dluzej niz pare sekund przytrzymac palca na jakim kolwiek radiatorku ( chlodzenie standardowe ) na ramach juz da sie sporo dluzej ale sa tez gorace ... na innych radkach ( 9550 ) tego nie mialem ? to nrmalne ?

 

nie mam zadnych objaw przegrzania nawet po sporym czasie grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Karta graficzna to nie procesor komputerowy. Może grać się znacznie więcej. Temperatura śmierci pamięci wynosi powyżej 150 stopni, nie wiem jak z GPU, ale 80-100 stopni nie powinno być dla niego problemem.

Edytowane przez Uszatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam to skakanie w ATITool'u, miałem 9600pro, 9000 i 9800pro i na kazdej tak było, wiec raczej normalne

To byla wina sterow. Mialem wczesniej Catalyst 4.9, przesiadlem sie na 4.12 i jush kwadracik w Atitool smiga jak nalezy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest inny bajer mianowicei posiadam MSI 9800xl i kręci się na 390/370 na standardowym chłodzeniu a jak założyłem pentagrama freezone cx-80 all to idzie tylko do 405/370. Więc nie wiem czy chłodzenie tak niewiele daje. A co do termometru to czy w tej karcie też można go odblokować? Karta na zielonym laminacie 9800xl Medion.

 

I jeszcze jedno: w speedzie Most Wanted, po kilku minutach grania zaczyna się straszen cięcie - 1-2 klatki na sekundę i po paru sekundach restart kompa - chłodzenie freezone xc-80 al. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno wyniki podkręcania jak i zwisy w grach świadczą niechybnie o przegrzewaniu się karty. Być może zbyt słabo dokręciłeś penta (ale uważaj aby nie przesadzić), dałeś zbyt dużo pasty, itp...

Termometru nie odblokujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich ,

W poniedziałek przyszedł domnie Radeonik 9800 pro sappihra 128/256 z allegro. Po dzisiejszych oglądzinach zauwazylem ze pamiątki maja symbol f-25, a jaki jest procesor to chyba r360 poniważ są plastikowe, czarne "kołeczki" mocujące radiator, ale nie moge być tego pewny, ponieważ sprzet kupiony jest od serwisu kart graficznych a "płytka" jest od radeona pro.

 

Moze ktoś miał taki egzemplarz i mogłby opisać swoje doświadczenia w OC, chętnie bym posłuchał.

(jeżeli było na topicu, to sory ale nie miałem czasu przeg;ldac tych 125 podstron)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne czy biale koleczki nie maja wplywu na to czy jest to R350 czy R360. Musisz zdjac chlodzenie i przeczytac co jest napisane na GPU wtedy sie dowiesz jaki masz.

Symbol F-25 oznacza, ze masz Hynixy 2,5ns (dobry znak ;) ).

A jak sie kreci to sam musisz sprawdzic sam bo to, ze komus sie dobrze wykrecil 9800PRO nie oznacza, ze Twoj tez bedzie podatny na O/C. To sa indywidualne wlasciwosci karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, i ja mam ten problem... radek 9800pro i pasywny zalman, z zalozonym wentylem 80mm krecacym na 12voltach:)

 

resety sa w takich grach jak: GTA SA, Richard Burns Rally, ale za to nowy PrinceOfPersia, GT Legends chodza bez najmniejszego zajekniecia, zadnego resetu...

 

ja obarczalem wina stery, ale [gluteus maximus] - nie to... nei wiem

mial isc 6600gt na handel, ale w takim ukladzie to nie wiem...

 

choc nie wykluczam winy sterow, bo dlaczego w jednej grze (nawet bardziej wymagajacej) nie ma resetow...

kurde moze wyda sie to dziwne ale ja tez mam taki problem. dzieje sie to AOE3. gram np raz 30min raz godzine i restart albo czarny ekran i czasami wychodzi do widny a zcasami nic nie pomaga i restart. w inne gry typu FEAR, NFS:MW idzie jak burza i ani jdenego restartu. próbowałem juz wszystkiego i w końcu sie udało :angry:

 

okazało sie ze moje pamieci ram pracują na 2,5v czyli standardowo, ale widocznie sie wywalały bo jak im dałem 2,65-2,7 problem ustapił i nie ma zwisów w AOE3

 

 

Dziwne to powiadam WAM dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moze wyda sie to dziwne ale ja tez mam taki problem. dzieje sie to AOE3. gram np raz 30min raz godzine i restart albo czarny ekran i czasami wychodzi do widny a zcasami nic nie pomaga i restart. w inne gry typu FEAR, NFS:MW idzie jak burza i ani jdenego restartu. próbowałem juz wszystkiego i w końcu sie udało :angry:

 

okazało sie ze moje pamieci ram pracują na 2,5v czyli standardowo, ale widocznie sie wywalały bo jak im dałem 2,65-2,7 problem ustapił i nie ma zwisów w AOE3

Dziwne to powiadam WAM dziwne

dobra, pojade do domu i sprawdze. dovoltuje ramy moze cos to da... na jednej kosci 512mb komp lapie resety tylko w gta, w innych smiga. zainstaluje jeszcze AoE3 i zobacze czy tez to bedzie, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosciu od ktorego kupilem 9800XT sprzedaje teraz 9800Pro 256MB DDRII - idealna to krecenia:) - rychlo w czas:/

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88508985

 

ano bywa... te 2.2ns to powinny teoretycznie neizle isc... teoretyczny max to... 909mhz :blink:

ciekawe jak w rzeczywistosci, bo na moim galaxy np jak mialem 1.6ns to juz przy 1250mhz troche krzaczyla, a radiatorki nie bylo jak upchnac...

 

szczerze zastanawiam sie jakie to bedzie mialo wynik, ubrac ta karte w dobre chlodziwo i @ :D

 

widze ze ceny radkow leca w dol :(

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o jakies fajne stery by omega do krecenia i 3dmarkow oraz gier bo na najnowszych kaszana :|

Ja polecam stery Omegi 2.5.97a. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, pojade do domu i sprawdze. dovoltuje ramy moze cos to da... na jednej kosci 512mb komp lapie resety tylko w gta, w innych smiga. zainstaluje jeszcze AoE3 i zobacze czy tez to bedzie, czy nie.

powiedz Mazzi jak tam resety? dowoltowałeś pamieć?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok test w przyszlym tygodniu :) mam nadzieje ze w koncu przeskocze magiczne 20k w 2k1 :)

w sumie dziwne, ze nie mozesz "machnac" 20k, na takim sprzecie spokojnie mozna lykac nawet 21, polecam Omegi 2.5.97 + ati tray tool z profilem Max Speed + Catalyst A.I na High, na bank podciagniesz osiagniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...