Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że wzrost wydajności będzie, bo musi być. Chodziło jednak o sens praktyczny o czym zechciałeś poinformować w drugiej części wypowiedzi, za co Ci dziękuję. Taka różnica rzeczywiście jest przekonywującym argumentem przemawiającym za o/c:-)

 

Jeszcze zapytam o jedną kwestię. Czy jest, a jeśli tak to jaka (zauważalna) różnica w grach mając do dyspozycji 1 GB pamięci operacyjnej zamiast 2 GB (przyjmijmy, że pamięć w obydwu przypadkach jest dualna).

W najnowszych grach takich jak F.E.A.R., Battlefield 2 czy Boiling Point (pewnie znalazlo by sie jeszcze pare tytulow) 1GB to juz za malo by pograc sobie z teksturami ustawionymi na max'a. Oczywiscie Twoja karta graficzna bedzie i tak waskim gardlem dla tych gier lecz 2GB ramu powinno uprzyjemnic nieco rozgrywke. Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta wkurza mnie od poczatku jej isntnienia.

Jakie sterowniki wam chodza stabilnie z ta karta? Mi na omegach caly czas się wiesza, ledwo jakas gre wystartuje i już zwis. Pewna stabilnosc mam jak zainstaluje omege i na to DNA, wtedy mogę pograc ze 20 minut spokojnie:)Często nawet przy prezgladaniu internetu lub dysku procesor graficzng się resetuje lub tak się zwiesza ze monitor robi się czarny. Z oryginalnymi catalistami jest jak z omegą.

Dziwną sprawą jest to ze ja powywalam wszystkie sterowniki i wyczyszcze rejestr, instaluje same DNA to pokazuje się blad ze nie może zainstalowac sterownikow ekranu i zebym uzyl standardowego sterownika ekranu VGA. Wie ktos o co biega?

Podczas grania karta bardzo się grzeje, parzy w palce na rdzeniu od gornej strony. Mam radiatory na pamieciach i wiatrak 80mm polozony na gorna czesc karty. Komp chodzi bez obudowy dla lepszego chlodzenia. Co ciekawe karta jest na rdzeniu RV360, pamieci samsunga 2,8ns. Jest jakis program do odczytywania temperatury z karty graf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych grach takich jak F.E.A.R., Battlefield 2 czy Boiling Point (pewnie znalazlo by sie jeszcze pare tytulow) 1GB to juz za malo by pograc sobie z teksturami ustawionymi na max'a. Oczywiscie Twoja karta graficzna bedzie i tak waskim gardlem dla tych gier lecz 2GB ramu powinno uprzyjemnic nieco rozgrywke.

:blink: Ja gram na 768 ramu w BF2 w 1024x768 full detail!! AAx6 i swapuje ze 4 sec na poczatku a potem smiga elegancko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o karcie Sapphire 9800Pro 256 MB 256 bit? Czy do budowy tej wersji karty Sapphire używał dobrych podzespołów (kości pamięci i GPU R360), a więc czy karta rokuje na dobre o/c?

 

To dla mnie ważne, dlatego proszę o rychłą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o karcie Sapphire 9800Pro 256 MB 256 bit? Czy do budowy tej wersji karty Sapphire używał dobrych podzespołów (kości pamięci i GPU R360), a więc czy karta rokuje na dobre o/c?

 

To dla mnie ważne, dlatego proszę o rychłą odpowiedź.

Raczej tak, te karty 256MB maja pamieci 2.2ns i moga sie krecic na 900MHz - o ile dasz dobre chlodzenie na nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie pamięci są montowane na Radeonie 9800 PRO 128 MB od HIS'a (wersja IceQ) i z jakimi (teoretycznie) częstotliwościami mogą pracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie pamięci są montowane na Radeonie 9800 PRO 128 MB od HIS'a (wersja IceQ) i z jakimi (teoretycznie) częstotliwościami mogą pracować?

Przeciez Ci pisze na pamieciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o jedną kwestię. Czy jest, a jeśli tak to jaka (zauważalna) różnica w grach mając do dyspozycji 1 GB pamięci operacyjnej zamiast 2 GB (przyjmijmy, że pamięć w obydwu przypadkach jest dualna).

mysle ze wzrost wydajnosci jakis bedzie, alem niej zauwazalny chyba niz miedzy 512 a 1gb. aczkolwiek fajnie jest meic duzo ramu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie o pamięć, ale tym razem na pokładzie grafy.

Czy jest, a jeśli tak to jaka i gdzie, róznica pomiędzy 9800Pro 128MB/256bit, a odmianą 256MB/256bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128MB ma 8 kostek pamięci (po cztery na stronę pcb), 256 ma 16 kostek pamięci (po 8 na stronę pcb).

Tak wiem, chodziło mi o wydajność, a nie architekturę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, chodziło mi o wydajność, a nie architekturę :-)

Wydajnosc jest praktycznie taka sama. Dodatkowe 128MB pamieci na kartach pokroju 9800PRO praktycznie nic nie daje. Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć czy ktoś z wam miał do czynienia alastorem 9800 pro? Wentyl ma jak w 9700 i 9500 czy jest przyklejony? Jakie czas dostępu mają pamięci wiem tylko że są to samsungi mają dziwne oznaczenia konczą się 3.8 ale przeciez 3.8ns nie ma . Dzieki pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o tej karcie?

 

http://www.allegro.pl/item89669026.html

 

Jeśli zdjęcie jest prawdziwe to coś mi się zdawa, że nie będzie ona miała szyny pamięci szerokości 256bit- pamięci są w I więc przez analogię do np 9500Pro magistrala będzie 128-bitowa.

Tak powinna wyglądać wersja 256bit:

http://www.alastor.info/9800pro.htm

 

Widzę, że na aukcjach tego sprzedawcy jest więcej "kwiatków"- np 128bitowy R9700PRO:

http://www.allegro.pl/item89662172.html

To nic innego jak 9500PRO (8potoków, 128bit mem).

W tym wypadku to nie wina sprzedawcy- sam producent tak nazwał tą kartę (do sprawdzenia w linku producenta podanym wyżej).

 

Jeśli zaś chodzi o pamięci w tym 9800PRO- ma radiatory, więc ciężko cokolwiek stwierdzić. Jeśli widziałeś co jest pod nimi podaj kompletne oznaczenie pamięci- rozszyfrujem.

 

EDYT -> namieszane jest z tymi alastorami. Znalazłem test (po cziesku nesteti):

KLIK

Na pudełku PRO a takty karty NON-PRO. Bez radiatorów.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć hmm na maksa namieszane. Ten , którego moge kupić ma wentyl ten czarny jak z serii 9500 i 9700 nie ma radiatorów ma szyne 256bit. Na pamięciach ma coś takiego 3238e - i tu druga kolumna .. 2g lub f . Jak ktoś ma taką samą niech da znać . pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory jesli juz byl ten problem omawiany ale jestem po ponad 100 str lektorze na mva.pl i zygam juz czytaniem na moim crt-ku a wstepnie przegladajac nic nie znalazlem na ten temat. Grajac na moim radku (wersja pro od saphire) zauwazylem dziwny objaw, szczegolnie w grach fpp takich jak SWAT4, HL2, TCE, mianowice podczas szybkich ruchow myszka obraz sie rwie poziomo w lini prostej, szczegolnie widac to na krawedzach scian. Jest to niezalezne od ustwien graficznych w grze. W windzie podczas scrolowania rowniez uwidacznia sie ten wqurwi.... efekt. Nie krecilem mojego radka jak dotad, poniewaz jade na standardowym chlodzeniu, lecz w tym tyg ma do mnie trafic zalman vf700-AlCu wiec napewno go nie oszczedze ;]. Grajac np w most wanted nie zauwazam zadnych ciec a to pewnie dlatego ze obraz nie jest tak dynamicznie wyswietlany jak w grach FPP gdzie po szybkim rychu myszka obraz gwaltownie sie zmienia i ciagnie za soba te zarwania. Na marginesie mowiac to na boxowym chlodziku tak sie przegrzewa grafa ze po ok. 30 min gry w most wanted musze minimalizowac gre do windy i chwile odczekac az przestygnie po grubo zamula. Aktualnie jade na catalistach 5.12 i nie zmienialem ich jeszcze, wole poczekac na wasze opinie w tej sprawie i zostawic kwestie zmiany sterow na sam koniec. Moje mobo to NF7-S rev2. Jescze neidawno jechalem przez jakis czas na gf2 mx i o ile dobrze pamietam tez mialem taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory jesli juz byl ten problem omawiany ale jestem po ponad 100 str lektorze na mva.pl i zygam juz czytaniem na moim crt-ku a wstepnie przegladajac nic nie znalazlem na ten temat. Grajac na moim radku (wersja pro od saphire) zauwazylem dziwny objaw, szczegolnie w grach fpp takich jak SWAT4, HL2, TCE, mianowice podczas szybkich ruchow myszka obraz sie rwie poziomo w lini prostej, szczegolnie widac to na krawedzach scian. Jest to niezalezne od ustwien graficznych w grze. W windzie podczas scrolowania rowniez uwidacznia sie ten wqurwi.... efekt. Nie krecilem mojego radka jak dotad, poniewaz jade na standardowym chlodzeniu, lecz w tym tyg ma do mnie trafic zalman vf700-AlCu wiec napewno go nie oszczedze ;]. Grajac np w most wanted nie zauwazam zadnych ciec a to pewnie dlatego ze obraz nie jest tak dynamicznie wyswietlany jak w grach FPP gdzie po szybkim rychu myszka obraz gwaltownie sie zmienia i ciagnie za soba te zarwania. Na marginesie mowiac to na boxowym chlodziku tak sie przegrzewa grafa ze po ok. 30 min gry w most wanted musze minimalizowac gre do windy i chwile odczekac az przestygnie po grubo zamula. Aktualnie jade na catalistach 5.12 i nie zmienialem ich jeszcze, wole poczekac na wasze opinie w tej sprawie i zostawic kwestie zmiany sterow na sam koniec. Moje mobo to NF7-S rev2. Jescze neidawno jechalem przez jakis czas na gf2 mx i o ile dobrze pamietam tez mialem taki problem.

prawde mowiac, jesli dobrze zrozumialem problem, to mam to tez u siebie. dla przykladu, grajac w san anrdreas, jak szybko przewine ekran to konary drzew tak jakby przesuwaja sie w pewnym miejscu w bok, polowa konaru odjezdza, reszta zostaje na swoim miejscu...

 

obwinialem raczej stery, ale nie wiem czy slusznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina jest w synchronizacji pionowej. Przed chwila odpalilem most wanted, wylaczylem v-sync i zauwazylem ciecia przy ostrych zakretach. Chociaz jak wlaczylem spowrotem v-sync to i tak jakos dziwnie dziala. Mniej widoczne ale jednak cos widac. Wczesniej tego nie zauwazalem bo grajac gapilem sie tylko na droge i samochody a cala reszte mialem gdzies. Jesli rzeczywiscie jest to tylko zwiazane z ON/OFF funkcji v-sync, to czemu takie gry jak swat4 nie maja tego w ustawieniach grafiki. W HL2, tak jak pisalem, tez wystepowaly te rwania obrazu a mialem wszytsko na high (AA i anizo ustawione na x4) i wszytsko na ON (nie pamietam czy w opcjach byl v-sync). No i kwestia czemu w windzie przy scrolowaniu(prawie niewidoczne) lub przewijaniu zdjec(strasznie widoczne) w pionie lub poziomie tez tak sie dzieje? Nagralem krotki filmik i zrobilem fote w trybie multi burst by dokaldniej pzredstawic problem (swat4)

 

Filmik ----> http://voila.pl/riqkx

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pokusilem sie dzisiaj o sciagniecie shima z mojego radeona, jest jeszcze 1,5 roku na gwarancji no i z tego wzgledu mam 2 pytania:

 

1.Czy da sie pozniej tak zalozyc tego shima zeby uznali gwarancje czy juz po wszystkim :?:

 

2. Czy mozliwe ze po zdjeciu shima temperatura spadla o 10 stopni bo tak pokazuje czujnik z obudowy ale nie bardzo mu wierze :?:

 

 

ad.1

pytam zeby spac spokojniej :)

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe zeby temp spadła o 10 stopnie jezeli z shimem chlodzenie nie przylegało ścisle do rdzenia, co do gwarajci to czasem tak jest ze w ogole nie patrza do srodka, ale mozna potem przykleic spowrotem choc nie zawsze wychodzi tak pieknie jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie przylegalo bo przykladalem suwmiarke i patrzylem pod swiatlo, byl przeswit <_<

 

co do gwarancji to chodzi mi bardziej konkretnie o to czym to pozniej przykleic zeby nie odkleili bo troche pocharatalem igla ten silikon na shimie i widac ze bylo odklejane

 

pytam o to chociaz karta jest jak najbadziej ok i niech tak zostanie jak najdluzej ale wole dmuchac na zimne :)

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleisz np superglutem- tylko w małej ilości żeby nie wyciekł spod shima przy dociskaniu podczas klejenia.

Jak już go zdjąłeś to teraz uważaj podczas "manipulowania" chłodzeniem- rdzeń GPU jest kruchy i bardzo podatny na uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...