Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dziekuje, wlasnie sie zastanawialem czy mozna glutem ale wlasnie rozwiales moje watpliwosci :)

 

 

mam jeszcze takie pytanko:

 

w przerywnikach filmowych, w niektorych grach, pojawiaja sie po bokach wyswietlanej grafiki dziwne paski tzn, przy samych krawedziach obrazu i nie sa one regularne,raz sa na gorze, raz po lewej stronie, prawej, nie ma reguly

ostatnio zainstalowalem mlodszemu bratu gre pt Rune no i tam to jest prawie caly czas, jezeli nacisne ESC wlaczy sie menu gry, nastepnie ponownie zalacze gre to te plamyi znikaja, tak mialem od zawsze, nawet jak jeszcze nie krecilem karty ocb :?:

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac, jesli dobrze zrozumialem problem, to mam to tez u siebie. dla przykladu, grajac w san anrdreas, jak szybko przewine ekran to konary drzew tak jakby przesuwaja sie w pewnym miejscu w bok, polowa konaru odjezdza, reszta zostaje na swoim miejscu...

 

obwinialem raczej stery, ale nie wiem czy slusznie...

 

nawet nie musi być włączony v-sync ... wystarczy że ilość fps osiągnie poziom odświeżania monitora ... najlepiej to widać w grach starego typu np q2 ;) ja gram w 75fps/75hz i mam to cały czas ;-) taki jakby efekt pływania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Radki 9800Pro z seri ATI tylko wyprodukowane przez ATI są lepsze od dystrybutorów typu his albo sapphire??? bo są też takie wersje i chiałem sie upewnić który jest lepszy. pozdrawiam B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Radki 9800Pro z seri ATI tylko wyprodukowane przez ATI są lepsze od dystrybutorów typu his albo sapphire??? bo są też takie wersje i chiałem sie upewnić który jest lepszy. pozdrawiam B) B)

Wg mnie to nie ma roznicy. Najlepsze sa Hercules 3D Prophet! Build by ATI najlepsze były Radeony 8500, ale to jush nie te czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

His, PowerColor, Sapphire itp. nie są dystrybutorami ale hmmm składają karty i używają podzespołów od różnych producwntów. Wydajnością może się i za bardzo nie różnią, ale zauważalne były róznice w jakości obrazu na wyższych rozdzielczościach (>1280x1024).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem Sapphire 9800Pro i mam pytanie, bardzo istotne mniemam. Otóż, jakie stery i w jakiej wersji powinienem zaisntalować? Czy jest sens przykładowo instalować nowsze wersje, skoro być może producent nie aktualizuje juz ich pod kątem starszych, nie produkowanych już kart (takich jak 9800Pro)?

Jeszcze jedna sprawa, czy to moje urojenie czy też stery do tej karty tworzyła (tunningowała) inna firma?

 

O ile to możliwe przedstawcie argumentację przemawiającą za stosowaniem właśnie takich, a nie innych driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim konfigu najlepiej sprawują się Cat. 5.6. Ale to nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie.

wie moze ktos gdzie dostane standardowe chlodzenie do r9800 pro od sapphira? (sam wentylatora, musi byc oryginalny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zainstaluj sobie rozne wersje sterownikow i potestuj na grach. Teoretycznie w nowszych grach powinny lepiej sprawowac sie nowe sterowniki, a w starszych te wydane wczesniej. Ja osobiscie uzywam najnowsze omegi i jestem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OMEGI 2.5.97 i jestem z nich zadowolony. Testowalem tez najnowsze i tez bylo OK :)

A więc OMEGI to są te alternatywne drivery dedykowane specjalnie dla kart ATI? Obiła mi się ongiś taka nazwa o uszy.

 

I drugie pytanie. Czy jest uzasadnione kupowanie, nie rzadko drogich, radiatorów na pamięć tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, po wgraniu biosa PRO na xt przy standartowym układzie chłodzeniu może uszkodzić karte?

 

foto mojej karty:

Po pierwsze i najwazniejsze to rdzen musi byc ten sam co w XP czyli musi to byc R360 a nie R350.

Po drugie nalezy wybrac bios zgodny z naszymi pamieciami czyli jesli ma sie pamieci samsunga to nie mozna wgrac biosu od karty z pamieciami hynix'a itd.

Przed wgraniem nalezaloby sprawdzic czy karta daje rade z zegarami od XT. Standardowe chodzenie 9800PRO na dluzsza mete czesto nie daje sobie rade przy zegarach XT. Dobrze jest zamontowac radiatorki na pamieci. Jesli karta nie wyrabia z zegrami XT nalezy wyedytowac bios i zmniejszyc taktowanie do zegarow stabilnch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogich moze niekoniecznie ale tanszych jak najbardziej

To rouzmiem że przy zalozeniu ze kosci sa w ogole podatne na o/c. A jesli są to ile wiecej Hz dadza zamontowane na nich radiatory. Z jakiego materialu powinny byc wykonane, jakie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rouzmiem że przy zalozeniu ze kosci sa w ogole podatne na o/c. A jesli są to ile wiecej Hz dadza zamontowane na nich radiatory. Z jakiego materialu powinny byc wykonane, jakie polecacie?

Zalezy od pamieci i ich podatnosci na O/C, moga dac 5000000Hz lub 50000000Hz :)

Jezeli na pamieci nie jest dawany zaden nawiew to lepsze sa w takim wypadku aluminiowe, a jezeli jest dodatkowy nawiew to miedziane powinny sie lepiej sprawowac.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najwazniejsze to rdzen musi byc ten sam co w XP czyli musi to byc R360 a nie R350.

Po drugie nalezy wybrac bios zgodny z naszymi pamieciami czyli jesli ma sie pamieci samsunga to nie mozna wgrac biosu od karty z pamieciami hynix'a itd.

Przed wgraniem nalezaloby sprawdzic czy karta daje rade z zegarami od XT. Standardowe chodzenie 9800PRO na dluzsza mete czesto nie daje sobie rade przy zegarach XT. Dobrze jest zamontowac radiatorki na pamieci. Jesli karta nie wyrabia z zegrami XT nalezy wyedytowac bios i zmniejszyc taktowanie do zegarow stabilnch.

a jeśli karta to np. rdzen 350 to podczas wgrywania biosa XT to uszkadza karte na amen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli karta to np. rdzen 350 to podczas wgrywania biosa XT to uszkadza karte na amen?

nie musisz wgrywac biosu od XT - mozesz edytowac oryginalny podnoszac taktowania i zmieniajac timingi - mozna chyba nawet zmienic ID karty zeby komp widzial ja jako XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sama zmiana ID karty nie daje nam zadnych wymiernych korzysci. Dla mnie nie ma ona najmniejszego sensu, ale moze dla niektorych wykrywanie karty jako XT ma jakies znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli karta to np. rdzen 350 to podczas wgrywania biosa XT to uszkadza karte na amen?

R350 i R360 mimo tego ze spelniaja dokladnie te same funcje graficzne to roznia sie od siebie budowa, to nie sa te same GPU w sensie budowy, rozmieszczenia tranzstorow itd.

Wgranie biosu do karty z R350 od R360 moze spowodowac problemy z karta, czy ja uszkodzi trudno powiedziec ale karta moze wyswietlac atrtefakty, moze nie uruchomic sie itd. Oczywiscie mozesz sie sam przekonac czy nic sie nie uszkodzi ale nie polecam tej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty sucker co zrobiles ze swoim 9800, bo swego czasu chyba miales ta karte... ;)

Poszla do ludu a ja zbieram teraz na cos lepszego. Mam zamiar wymienic lwia czesc kompa ale jeszcze za malo kasy mam a nie chce kupowac na raty bo mam zamiar kupic juz cos z PCI-E i CPU wielowatkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszla do ludu a ja zbieram teraz na cos lepszego. Mam zamiar wymienic lwia czesc kompa ale jeszcze za malo kasy mam a nie chce kupowac na raty bo mam zamiar kupic juz cos z PCI-E i CPU wielowatkowy :)

heh, teraz to z grafik nie ma nic ciekawego. sprzedac 9800 i nie ma co kupic, x800gto bez rewelacji, 6600gt tak samo... a na inne kupe kasy trzeba dokladac, wiec tez wymiana bezsensu...

chodzi o to, zeby jak juz sie przesiadac i kase dokladac to zeby poczuc ta roznice, a nie tylko w 3dmarkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, teraz to z grafik nie ma nic ciekawego. sprzedac 9800 i nie ma co kupic, x800gto bez rewelacji, 6600gt tak samo... a na inne kupe kasy trzeba dokladac, wiec tez wymiana bezsensu...

chodzi o to, zeby jak juz sie przesiadac i kase dokladac to zeby poczuc ta roznice, a nie tylko w 3dmarkach...

Dlatego chce wymienic wiecej sprzetu niz tylko sama grafe ;).

A na PCI-E wjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...