Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z obnizką cen kart z seri R9800, postanawiam założyć temat o ww. karcie :) Mysle że jeden duzy będzie lepszym rozwiązaniem od masy krótkich tematów. Więc od teraz wszystko o kartach R9800 piszemy w tym topicu :P Mysle, że temat się przyjmie. Więc przejdżmy do konkretów :)

 

...::: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- :::...

 

Tematy o R9800, które znalazłem na ostatnich 10 stronach :)

 

9800pro na pcb od xt i r360 oplaca sie ?

OC Sapphire 9800PRO (R360) 7920 w 2003 i 22,4k w 2001 :)

Technika smarowania pastą R980Pro +Zalman

radeon 9800 i artefakty "radki tak mają"

Kupowac ATI 9800 PRO juz teraz czy czekac ?

Jakiego R9800Pro wybrać?

R 9800 pro - regulacja gamma nie dziala

Co daje bios XT w 9800 Pro?

Radek 9800pro - problem

Kręcenie a Gigabyte Radeon 9800 PRO...

Hercules Radeon 9800 + Zalman ZM80C-HP...

SAPPHIRE RADEON 9800PRO ATLANTIS a OC na default chłodzeniu?

co sadzicie o Radeon 9800 Pro Sapphire ?

 

Jak widac dość sporo tego :)

 

Gdzie znaleśc bios od XT do mojego R9800PRO?

 

Poniżej podaje strony z których taki bios mozna ściągnąc :) Szczególną uwage zwracajmy na ilośc ramu i typ pamięci :)

 

http://my.tbaytel.net

GigaCube 9800XT 128MB BIOS [E-DIE] - Samsung

Club3D 9800XT 128MB BIOS - Hynix

http://www.mvktech.net

http://koti.mbnet.fi

 

Bios wgrywamy programem atiflash.

* atiflash -s 0 oldbios.bin - backup ogyginalnego biosu.

* atiflash -f -p 0 nowybios.bin - wgrywamy interesujący nas bios

 

Bios radze wgrywać do kart opartych na rdzeniu R360 :!:

 

Za flash biosu nie ponosze odpowiedzialności :P

 

Jak schłodzić naszego R9800PRO @ XT

 

Ja osobiście polecam VGA Silencer, sam taki posiadam rev.3 i jestem zadowolony (przedewszystkim cisza). Tak chłodziłem mojego radka po flashu na XT. Przez jakis tydzien chodził bez radiatorów na pamięciach, ale dla bezpieczeństwa i o nie sie postarałem, więc wam tez radze :)

 

Demontaż "shima"

 

Sam tego nie robiłem więc zarzuce linkiem = FrazPC

 

...::: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- :::...

 

Jak o czyms zapomniałem (a napewno zapomniałem :P ) to prosze o dopisanie i nie zakładanie nowcyh topiców o R9800.

 

Ufff troche tego jest :) Może się przyda :D

 

...::: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- :::...

 

UPDATE 1

 

Jak rozpoznać rdzeń karty

 

Jedyny pewny sposób na sprawdzenie, czy nasza karta ma rdzeń r350/r360 jest zdjęcie radiatora. Sa programy typu RivaTuner, Aida32, ale one poprostu oszkują. w moim przypadku Riva pokazywała r350, zdjołem radiator - okazało się, że r360. Więc jak chemy wiedziec jaki rdzeń - zdejmujemy radiator :)

 

...::: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- :::...

 

3DMark2001 - Ranking userów forum.purepc.pl

1. yotomeczek - 22807pkt

2.MieTman - 21681pkt

3.colin_hendry - 21129pkt

4.R.i.P. - 19337pkt

5.LoMax72 - 17121pkt

6.ClareS - 16746pkt

7.

8.

9.

10.

 

3DMark2003 - Ranking userów forum.purepc.pl

1. yotomeczek - 8006pkt

2.MieTman - 7538pkt

3.colin_hendry - 7263pkt

4.R.i.P. - 7139pkt

5.ClareS - 7011pkt

6.LoMax72 - 6780pkt

7.

8.

9.

10.

 

3DMark2005 - Ranking userów forum.purepc.pl

1.MieTman - 3059pkt

2.R.i.P. - 3029pkt

3.LoMax72 - 2824pkt

4.ClareS - 2628pkt

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

wyniki prosze kierować do mnie na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii no przydało by się :)

 

Btw. ma ktoś tak, że w 3dMarku03 ma wynik w granicach 5,5/6k a w 3dMarku01 tylko 14k :?: Ja tak właśnie mam :? AA i Anizo powyłanczane, sprawdzałem na róznych sterach i na nowym systemie :?

 

Ale ogołnie jest ql gry chodzą dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pragne dolaczyc troszke swoich sugestii:

Mianowicie:

 

Gdy trafi sie nam Cudo(9800pro na r360) a do tego jeszcze na PCB od xt to prosze sobie sciagnac tez RivaTuner 2.0 RC 14.3 + SoftR9x00 + ze stronki ::

http://downloads.guru3d.com/

Po zainstalowaniu i odpaleniu przechodzimy do Customize -> Hardware monitoring (druga ikonka od prawej) i co to......................

POKAZUJE TEMPERATURE PAMIECI I RDZENIE NASZEGO NOWEGO XT :D

 

:idea: Poza tym nie wiem ja reszczie uzytkownikow Flasher Ati nie pomogł TZN:

Atiflash nie chcial mi sflashowac karty wywalał jakis blad na 3 roznych biosach...

Natomiast programik flashrom łyknol bez problemu nowego biosika i od tej pory wszystko gra...

Dodatkowo pragnał bym aby wszyscy ktoróm udala sie owa przeróbka zamieszczali temperaturki bez zmiany systemow chlodzienia i ewentualnie po zmianach po OC...

 

Moje wyniki to:

na standardowym chlodzeniue od 9800 pro:

default :(rdzen 412,8mhz pamieci 730 mhz)

Rdzen 42' Pamieci 40'

Po testach (3x 2003 w pentli)

Rdzen 48' Pamieci 45'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny probelm jak ty ClareS choc co prawda na Radeonie 9800SE@PRO. W 3dmarku03 mam ok 5400 a w 3dmarku01 tylko 14000. Nie wiem dlaczego tak jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

no również ciekawe pytanie, ja na swoim kompie mam w 03 prawie 6 tys. pkt, a w 2001SE 14.5 tys.

 

w 2001SE bardziej liczy się procesor, w 03 zdecydowanie i wyłącznie karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że liczy się procesor. Ale znajomy Przy A2000+ (nie kręconym) + FSB133 + GF4Ti ma 11xxpkt. A ja przy R9800PRO niekręconym mam 13,5k a po OC 14k. To troche dziwne. Bo przecież , proc mocniejszy, karta też, fsb wyższe, a wynik tylko 2k więcej :?

 

A co do RIry to nadal pokazuje mi tylko Core temperature i :?: Ambient temperature :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny probelm jak ty ClareS choc co prawda na Radeonie 9800SE@PRO. W 3dmarku03 mam ok 5400 a w 3dmarku01 tylko 14000. Nie wiem dlaczego tak jest :/

dziwne troszke ja mam tez 2500@3200+ i wyniki w 2001se wieksze patrz w podpisie na ATI 4.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antiloop ściągam już ten rivatuner, bo ten co mam na hdd pokazuje temperatrure tylko rdzenia (pamiątek niestety niet).  :) Zara zdam relacje  :lol:

Jak już podajesz linka do ORBA - to opublikuj projekt :lol:

Masz PCB od XT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antiloop ściągam już ten rivatuner, bo ten co mam na hdd pokazuje temperatrure tylko rdzenia (pamiątek niestety niet).  :) Zara zdam relacje  :lol:

Jak już podajesz linka do ORBA - to opublikuj projekt :lol:

Masz PCB od XT ??

PCB od XT, ORB juz działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: super ze zostal zalozony taki topic bo powiem szzczerze ze wkurza mnie jak jest pozakladanych 500 ( ;) ) tematow na temat 9800pro.

 

ja mam Szafirowego Radka 9800PRO (pamieci HYNIX 2,8 ; r360) (szkoda ze nie mam tylko PCB od XT :( )

odrazu przy zakupie grafy wzialem AC VGA Silencera (rev2) a po tygodniu zamowilem radiatorki na ramy miedziane REVOLTECI BGA RAM Freezer.pozniej wgralem biosa od XT :veryevil:

 

moje osiagi tak jak w podpisie

bez artow: 445/375

z artami: 462/381

 

3dmark 2001: 19336

3dmark 2003: 6923 (niestety za cholere nie moge sie zarejestr na ORB na 2003-s/n :( )

 

jestem b.SZCZESLIWY ze mam taka GRAFE. powiem jeszcze ze ja jako gracz nie umiem grac jak nie mam wlaczonych ANTYAL i ANIZO. poprzednio jak mialem RADEONA 9500PRO to normalnie mialem ok 13500 w 2001 bez antyal i anizo. Natomiast jak testowalem jakis czas temu z ANTYAL x4 i ANIZO x8 na 9800PRO to mialem 13700!! to sie nazywa PELEN KOMFORT!

jestem dosc przeczulony na punkcie kart graficznych i zawsze staralem sie byc na TOPIE

(zaczynajac: SVGA 2mb, Voodoo Rush 6mb, Voodoo Banshee 16mb, Riva Tnt2 32mb, G-Force2MX 64mb, G-Force3 Ti200 128mb, Radeon 8500PRO 128mb, Radeon 9500PRO 128mb...a teraz RADEON 9800PRO 128mb :!: )

mam cicha nadzieje ze nastepna GRAFA bedzie nastepca RADEONa X800XT :wink:

nie no zartuje, przez najblizszy rok nie zamierzam zmieniac GRAFY bo po co? 8O teraz jeszcze ciagle kombinuje co tu zrobic aby osiagnac 20k i 7k w 3dmarkach.. fsb cpu nie podniose wiecej niz 227 bo mi wtedy pamieci cos sie chrzania (przydalby sie mobile)

 

Dołączona grafika RuLLeeZZZ :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark 2003: 6923 (niestety za cholere nie moge sie zarejestr na ORB na 2003-s/n :( )

Trzeba było go kupić a nie uzywać kodu z generatora.

Usuń informacje rejestracyjne z rejestru > HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREFuturemark3DMark03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś tydzień muszę jechać na kilka dni do niemiec, czy może warto tam kupić jakąś grafę, coś w stylu 9800PRO albo może X800 :twisted: :)??

Ja wyglądają tam ceny? Gdzie można dostać w niemczech tanie grafy? w zwykłym sklepie?

Jak wygląda sprawa z przewozem do polski? Mogą czepiać się na granicy?Chyba nie...?

No i warto kupić? Może np GF6800GT w tych niemczech?

Kartę czy tak czy tak muszę kupić więc tak sobie pomyślałem...że może można by taniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. ma ktoś tak, że w 3dMarku03 ma wynik w granicach 5,5/6k a w 3dMarku01 tylko 14k  :?:  Ja tak właśnie mam  :?

Ja mam w 3dMarku2001 ~14500 a w 3dMarku2003 6200 :( Jednak mam juz troche kulawy system (Win2003) i mam nadzieje, ze bedzie lepiej po reinstalu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze , moderator ktory banuje za pytanie sie o cd-keya lub o cracka , sam wspomaga piratow *klask* *klask*  :!:

co??? 8O 8O 8O 8O 8O

wez sie zastanów zanim coś napiszesz !!

przeciez to jest całkowicie legalne !

poprostu musisz miec niezarejestrowanego 3Dm2k3 - i mozesz miec w tedy 1 wynik opublikowany i chyba 6 nieopublikowanych !

 

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... fsb cpu nie podniose wiecej niz 227 bo mi wtedy pamieci cos sie chrzania (przydalby sie mobile)...

wiesz to chyba nie chodzi o pamieci !

FSB227 to max dla płyty - tez mam 8RDA+ rev1.1 - i tez max fsb to 227!

zresztą juz ktos kiedys napislal ze na rev1.1 227 to max !

 

...fakt mi tez by sie przydal mobile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez artow: 445/375

z artami: 462/381

Szkoda, że mi rdzeń tak się nie kręci :? Ale za to pamięci lepiej idą :)

 

UPDATE

Napisze jescze jak zdjąć oryginalne chłodzenie z radka :)

Potrzebna do tego będzie jakaś dobra pinceta (ja uzyłem małych kombinerek :) ). Musimy wyjąć "kołek z kołka", czyli łapiemy kołek od strony radiatora i wyciągamy go do góry. Gdy to zrobimy to wtedy trzeba wyjąć już tylko kołki mocujące radiator do pcb. THE END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie uzytkownik R.i.P juz pare razy wstawil linki i wyczerpal limit , a sgj napisal mu jak to obejsc , nie wykupujac licencji ! :wink:

Widocznie Ty nie umiesz czytac, a ja zdaje sie ze zle zrozumialem posta.

 

Jezeli wyczerpał limit to moze pomóc tylko usunięcie jednego z nich lub założenie nowego konta na ORB'ie.

A to co ja napisalem dotyczy systuacji gdy zarejestruje się 3dmarka nielegalnym serialem(wtedy wogóle nie mozna umiescic nic w orbie), więc wystarczy doprowadzić do sytuacji gdy mamy znowu zwykłą darmową wersję, czyli skasowanie tego seriala.

Uważasz ze podanie informacji jak nie korzystac z pirata tylko powrócic do normalnej wersji to wspomaganie piractwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jakie chłodzenie moge założyć na mojego Radeona XT bo rev 3 nie pasuje. A rev XT nigdzie nie da sie dostac.

Pozatym cos u mnie cienko z OC ! Dlaczego ?

 

PS mozecie dac linka do 3dMarka03 - głupie pytanie, ale zawsze jak ściągam to potem nie może się zainstalować !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jakie chłodzenie moge założyć na mojego Radeona XT bo rev 3 nie pasuje. A rev XT nigdzie nie da sie dostac.

Pozatym cos u mnie cienko z OC ! Dlaczego ?  

 

PS mozecie dac linka do 3dMarka03 - głupie pytanie, ale zawsze jak ściągam to potem nie może się zainstalować !!

No to jak nie Silencer, to Zalman. Co do 3dMarka to http://service.futuremark.com/ i tam w download jest kilka linków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec panowie...

Slusznie zauwazono iz 2003 to podbija sama karta ale nie do konca procek czym mocniejszy tez podbija punkty lecz juz nie z taka sila jak sam karta..

Natomiast 2001 tu sprawa sie komplikuje....

Karta rzecz jasna swoja droga ale ....

2001 jest niesamowice wrazliwy na przepustowosc pamieci czym wieksza przepustowosc tym lepszy wynik....aby zrobic fajne punkty lepiej zbic FSB a ustawic agresywniejsze timingi na pamieciach....

Sprawdzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...