Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj resztę sprzętu- bo faktycznie ten codegen może nie wyrabiać.

 

Winna może też być sama karta- jest dużo niepochlebnych opini o tej karcie- ponoć padają jak muchy (choć to nie reguła).

 

Tak czy inaczej zmień zasilacz na firmówkę zanim padając uszkodzi Ci pół kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skład kompa wchodzi jeszcze :

-celeron 2,4 G

-512 ddr

-dysk 80 gb

-płyta gł Asus P4P8X

 

Wcześniej miałem radka 5500 xt i wszystko było w porzo.

PS. w windowsie nie ma tego paska .

Jak możecie to podajcie emaile do przesle filmik jak to miej więcej wygląda

Edytowane przez grycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skład kompa wchodzi jeszcze :

-celeron 2,4 G

-512 ddr

-dysk 80 gb

-płyta gł Asus P4P8X

 

Wcześniej miałem radka 5500 xt i wszystko było w porzo.

PS. w windowsie nie ma tego paska .

Jak możecie to podajcie emaile do przesle filmik jak to miej więcej wygląda

a co to za cudo 5500 xt???

polecam zmienić zasilacz, mój chieftec potrafi się zadławić a co dopiero codegen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Rozwaliłem swoją karte. R9800pro. Urwałem takie dziadostwo co to jest pierwsze z radiatorem od wejscia gdzie podpina sie dodatkowe zasilanie. Taki mały czarny kwadracik. Pytanie jest nastepujące. Czy dam rade kupić gdzies cos takiego? Bo urwały się nóżki przy samym układzie i jest juz nie do dolutowania :/. Nie wiem jak zdjąc ten radiator żeby odczytać dane z tego układu. Bo tam nieźle tego napakowali. A moze ktoś z Was wie co to za układ. Karta jest od shappire. Czerwona :) Dzięki za wszelkie rady.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jej nie naprawisz z tego względu że możesz przegrzać cały układ w skrajnym przypadku możesz wylutować ścieżki jak masz doswiadczenie z lutownicą profesionalną to możesz prubować ja jednak radził bym udać sie do serwisu ati tam ci z niewielkie pieniądze zrobią :) jak to urwałeś ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć gdzi ejest taki serwis. Z miłą chęcią zaniose tę karte w dobre rece.. Sam bym tego nie lutował bo mi sie łąpa za bardzo trzeąsą :). urwałem... w prosty sposób.. jak podłączałem karte to nie wystawiałem komputera tylko na stojąco ją wstawiłem.. i po omacku podłączałem zasilanie... zeby docisnąć wtyczke złapałem jednym palcem za ten radiator (sic!) i docisnełem... tak ze przestała działąć :/. Byłem u goscia co zajmuje sie naprawa Tv. Powedział ze przylutować to nie problem. zebym tylko miał ten układ i on to zrobi. No ale jak by dało radę to zrobić w ASO to nawet sie nie bede zastanawiał. Tylko pewnie długo to potrwa... a mi troche zalezy na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bo nadla sa problemy z cieniami :P . Na wszystkich kartach ATI chyba to wystepuje. Ati mi cos nie odpisuje wiec im wysle teraz ze na x800gt tez to samo jest tylko im teraz troszke pojade ze sie opieprzaja i ze w NV tego nie ma :P. Jak uslysza konkurencja to sie streszcza pewnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie bedzie długo to trwało.. co do moduły który urwałeś możesz napisać do ati (polska) oni ci chętnie powiedzą może nawet sprzedadzą ja też kiedyś dyskiem urwałem kondensator dyskiem twardym ah te mini tower :/ i sam wlutowałem z katalogu po zdjęciach znalazłem i kupiłem kond. nie dygałem sie bo karta była warta jedynie młotka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie bedzie długo to trwało.. co do moduły który urwałeś możesz napisać do ati (polska) oni ci chętnie powiedzą może nawet sprzedadzą ja też kiedyś dyskiem urwałem kondensator dyskiem twardym ah te mini tower :/ i sam wlutowałem z katalogu po zdjęciach znalazłem i kupiłem kond. nie dygałem sie bo karta była warta jedynie młotka :)

no moja nie jest tyle warta :) chyba ze to łotek pneumatyczny :). Dobra pisze do Ati. Zobaczymy co wymysla.

Dzieki

 

Edit: Nie no poddaje się.. nie moge znalesc nic polskiego ATI. Żadnego serwisu... a z angielskim u mnie..jak czytam to conieco kumam, ale zeby im cos napisać to nie dam rady.. moze mi ktos dać jakies namiary na cos takiego? pzdr

Edytowane przez punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem biosu na XT. Ja tylko poprawiłem timingi i podniosłem taktowania w oryginalnym biosie mojego radka na 425/378. To, jak mi się zdaje przekracza taktowania 9800XT ;) A wyniki ?? Uzywałem pasywnego chlodzenia (dobrze wentylowana buda robiła resztę) A co do wyników to maks:

Marki 2k5 - 3200pkt. 2k3 - 7700pkt. 2k1 - 26000pkt.

Mam mocnego proca to sporo daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madness

w sumie wystarczy zmienic timingi, podniesc taktowanie i powinno byc to samo... mi chodzi o wzrost wydajnosci, czy jest zauwazalny no i o ile mniej wiecej podskoczyly wyniki w smarkach po zmianie timingow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszytskim mam taki problem:

ZAkupiłem radka 9800PRo sapphire chodzil fajnie 2600 punktow w marku05, niestety wir zjadł mi windowsa i musiałęm nowego strzelić ;p teraz robie testa i mi pokazuje 1200 punktów :| o co biega to nie wiem.

mOja konfiguracja: barton 2500+ na gigabyte 512 DDR 80 GB seagate SATA.

Mam zainstalwoane najnowsze stery catalyst 5.11- i nie wiem czemu wyskakuje mi jakiś błąd z .dll jak chce właczyć catalyst control center.

Może zainstalować SP2?? na tamtym systemie miałem zainstalowany ale nie jestem do niego przekonany ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Płyta niema NF2

2.Nie jestem aż tak głupi, żeby nei zauważyć właczonego AA itd. ;p

 

3. I chyba znalazłem problem- wczoraj miałem komputer włączony 15 godizn i sie chyba karta przegrzewała bo była troche HOT :D - zaraz zrobie testa to napisze jak wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainstalować SP2?? na tamtym systemie miałem zainstalowany ale nie jestem do niego przekonany ;p

"ATI recommends Windows XP Service Pack 2 or higher to be installed."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...