Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też tak było. Po pierwsze sprawdź czy na molexie u kartym jeden z tych "wystających" do podłączenia nie jest brązowy lub pomarańczowy :rolleyes:. JEżeli wszystkie są srebrne i czyste to jest OK, a jeżeli nie to idź do elektryka. Mnie takie coś kosztowało 10zł

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mozliwe - zmierz napiecia miernikiem przy wlaczonej grze albo smarku

a karta Ci sie czasem nie przegrzewa?

Karta sie grzeje troche, ale tak jest caly czas nawet jak włącze kompa co do piero po nocy zrbie test to dalej jest 1200 punktów.

jak ja te napiecie mam zmierzyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ATI Tray Tool i zwykle krecenie, to da Ci najwiecej, do tego mozesz pobawic sie z timingami (takze poprzez ati tray toola, bezpieczny sposob bo jak cos bedzie nie tak, obraz sie wywali ale po restarcie wraca do standardu)

ja jestem troche początkującym w tych sprawach. Nie wiem co to są timingi. tylko tyle? nie moge wgrac jakiegos innego biosu? A jaką inną plyte gl. proponujesz aby lepiej grafa chodzila jesli na mojej spada o 30% :( ale najlepiej na gniazda agp x8 I mam jeszcze takie pytanko-czy do plyty gl. pci expres mozna wlozyc grafe agp? chyba nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pytanie mam dosc laickie. Mam Radeona 9800 pro. Dzisiaj rano radek jeszcze mi dzialal, ale jak wylaczalem kompa to mialem wrazenie, ze cos zaczelo smierdziec (ale na 100 % to tego nie moge stwierdzic). Potem wrocilem z roboty, odpalilem kompa no i karta nie dzialala (wsadzilem rezerwowa karte matrox g200, zadzialala wiec wszystko inne bylo sprawne) - caly czas byly sygnal z pc speakera, ze cos karta nie tak, zero jakiegokolwiek obrazu.

 

No i teraz pytania:

1. Co moglo pasc ? Karta byla uzywana wczesniej w innym kompie i zdazaly sie problemy (chyba) z zasilaniem. tzn. czasem wtyczke zasilajaca trzeba bylo poruszac, lub cala karte aby sie odpalila. Dzisiaj jednak zupelnie nic nie pomoglo.

Wiec to moze cos z jakims hmm ukladem zasilajacym (?). Moze jakies inne pomysly ?

 

2. Czy w ogole takie rzeczy sie naprawia, czy jak sie nie ma gwarancji to juz w praktyce jest to trup ?

 

3. Sa jakies zaklady, ktore sie specjalizuja w tego typu sprawach ? I ewentualnie jak ksztaltuja sie koszta bo troche nie mam pieniedzy, aby wykladac 500 zl na kolejna karte :( O ironio jakis czas temu wymienilem Radka Gecube Extreme (2.8ns) 9550xt na gwarancji, wlasnie na tego radka ...

 

Nie jestem zbytnio obyty w tych kwestiach wiec dla niektorych moje pytania byc moze wydadza sie banalne. Jednak bylbym wdzieczny za odpowiedz, ewentualnie jakies inne wskazowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że sie spalił jakiś tranzystor czy jakaś inna częśc, ale jak padło gpu lub pamieci to nie warto tego naprawiać. jest firma która zajmuje się tego typu naprawami, ale trzeba mieć minimum 10 uszkodzonych kart żeby podjęli sie naprawy ... nie pamietam niestety jak sie nazywała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

a mozliwa jest naprawa GPU ? ;/ przeciez sciezek sie nie przelutuje...!

Wyslij na allegro jest troche ofert naprawy karty bo "kubasiek" tez naprawial jak sie zasilaczami bawil ;]

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem troche początkującym w tych sprawach. Nie wiem co to są timingi. tylko tyle? nie moge wgrac jakiegos innego biosu? A jaką inną plyte gl. proponujesz aby lepiej grafa chodzila jesli na mojej spada o 30% :( ale najlepiej na gniazda agp x8 I mam jeszcze takie pytanko-czy do plyty gl. pci expres mozna wlozyc grafe agp? chyba nie?

naprawde chcialbym byc mily i kulturalny ale kurde rece mi opadaja, sam sie przyznajesz, ze jestes poczatkujacy, wiec wypadaloby abys sie sluchal dobrych rad, nikt Ci nie proponuje biosu bo to juz ciezka zabawa i mozesz karte poslac na inny swiat, przypuszczam, ze nawet nie instalowales ATT, nie wiesz co to timingi, ok nikt nie wie wszystkiego, zainstaluj ATT, potestuj bo na bios zawsze jest czas, no chyba, ze juz tak bardzo chcesz usmiercic karte na szybkiego

ps. oczywiscie karta agp na plycie z pci-e smigac nie bedzie :)

zainstalujesz ATT, potestujesz oc i timingi (bardzo latwo to znalesc) to daj znac na bank Ci pomoge, ale daj juz spokoj z tym biosem, to naprawde zly pomysl aby tak bez testow na SE walic bios od PRO czy XT, imho male szanse, ze wogole wstanie po restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana jakiegos tracera 350W a po wymianie Chieftec 400AA-101A ActPFC - kupilem go na allegro

 

A jak miałeś tracera 350 W to karta chodziła poprawnie czy dopiero po wymianie było w porzo . Ja sprawdziłem sprzęt niedawno na megabajcie 350 W ( nie wiem czy jest lepszy od mego codegena 300 W ) ale wciąż to samo czyli ten pasek przechodzący z góry na dół przez cały ekran . Powoduje on lekkie zakłócenia ( efekt krzywego zwierciadła ).

Może ktoś doradzić czy tu zmiana zasilacza na porządny 400 W jest konieczna ???

Czy radek 9800 pro potzrebyje takiego zasilacza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak miałeś tracera 350 W to karta chodziła poprawnie czy dopiero po wymianie było w porzo . Ja sprawdziłem sprzęt niedawno na megabajcie 350 W ( nie wiem czy jest lepszy od mego codegena 300 W ) ale wciąż to samo czyli ten pasek przechodzący z góry na dół przez cały ekran . Powoduje on lekkie zakłócenia ( efekt krzywego zwierciadła ).

Może ktoś doradzić czy tu zmiana zasilacza na porządny 400 W jest konieczna ???

Czy radek 9800 pro potzrebyje takiego zasilacza ???

raczej nie.

ja posidam zailacz Chieftec 360W (ten z 1fan)

i do tego 3 hdd i podkrecony porcek na 2,2ghz ... 9800PRO i nie mam żadnych pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9800Pro 128MB/256-bit i jak testuje go w 3D Mark 2001SE to mam tylko 9200 punktów, a powinno być ponad 15 tys.

 

Testowałem go na sprzęcie:

 

Athlon XP 2400+

2x256 Ram Good Ram

Seagate 40GB 5400rp

Zasilacz Chieftec 420W

MSI KT4V

Radeon 9800Pro 128MB/256-bit (nie kręcony)

 

Czy może mi ktoś pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że napięcie na agp8x i agp2x są różne, więc czy nic by się karcie nie stało...A jeśli chodzi o wejścia to są przecież takie same <_< Z upchaniem to się nie licze, tylko chodzi mi o pracę karty pod innym napięciem, czy nic jej się nie stanie, albo czy w ogole bedzie pracowac :( , dlatego się pytam.

 

To jak będzie działać na agp2x ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, widze gregoricz, że znowu kartę zmieniłeś. ALe czy płacało się dodawać tyle kasy do x800gt ?? Wiem, że karta lepsza, no ale w końcu gotówki trochę musiałeś wyłożyć.

 

PS. Za ile sprzedałeś radka ?? :D

 

PS2. To jak, wejdzie radek na agp2x ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz opłacało mi sie . Radka 9800pro sprzedałem za 480 zika , a x800gt za 690zl w sumie nie załuje ani troche bo 256mb na karcie dało mi to ze w 1280x1024(mam lcd) i all na maxa dosłownie wszystko aax6 afx16 w cs source moge grac na kazdej mapie i nawet nie musze sprawdzac ile mam fps :). Jest wysmienicie. Na 9800 na tej nowej mapie kissmayo na samym poczatku w ct to jak zobaczylem 19 fps w 1024x768 z afx4 tylko to sie zalamalem. Poprostu 128 mb ograniczalo strasznie. Podobnie bylo w fear raz 40fps a raz 2fps(tak po 10 minutach gry i trzeba było restartowac gre).

@macias666

Stery nie wiem kiedy beda bo nie napisali :(. Napisali mi tylko ze "problem has been resolved. ". Mysle ze za kilka dni beda.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzednią kartą była nvidia reinstalowałeś system (ewentualnie usuwałeś stery)?

 

Zmieniłeś ustawienia w sterach na max wydajność?

 

Jakie masz stery? Na najnowszych nie wyciągniesz maxa w 3DM01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze stery Omegi.Wcześniej miałem karte Geforce 4Ti 4200 128MB/128-bit.

 

Czy to znaczy że musze od nowa stawiać system??

Jakie najlepiej zainstalowac sterowniki żeby karta była jaknajbardziej wydajna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za pytanie, ale czy ten radek 9800pro wejdzie na płytę z agp2x - tzn. nic mu się złego nie przytrafi ??

Versions of AGP

As of 2004, newer versions of AGP increase the transfer rate from two to eight times. Available versions include:

 

AGP 1x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz resulting in a maximum data rate of 266 megabytes per second, doubled from the 133MBytes/s transfer rate of PCI bus 33MHz / 32bit; 3.3 V signaling.

AGP 2x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz double pumped to an effective 133 MHz resulting in a maximum data rate of 533 megabytes per second; signaling voltages the same as AGP 1x;

AGP 4x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz quad pumped to an effective 266 MHz resulting in a maximum data rate of 1066 megabytes per second; 1.5 V signaling;

AGP 8x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz octuple pumped to an effective 533 MHz resulting in a maximum data rate of 2133 megabytes per second; 0.8 V signaling.

In addition, AGP Pro cards of various types exist. They require more power and are often longer than standard AGP cards (though they only connect to one AGP slot). These cards are usually used to accelerate the professional computer-aided design applications employed in the fields of architecture, machining, engineering, and similar fields.

 

There are two versions of the AGP physical interface, for 3.3V and 1.5V cards respectively. The 1.5V version has a key further away from the external connector, while the 3.3V version is the opposite.

 

64 bit AGP, using a 64 bit channel. Used in high end professional graphic cards.

[edit]

Compatibility

AGP cards are backwards and forwards compatible within limits. 1.5v cards will not go into 3.3v slots and vice versa, though "Universal" slots exist which accept either type of card. AGP Pro cards (rarely used) will not fit into standard slots, but standard AGP cards will work in a Pro slot.

 

It should be noted that there are some proprietary exceptions to this rule. For example, Apple Power Macintosh computers with the Apple Display Connector have an extra connector which delivers power to the attached display. Additionally, moving cards between computers of various architectures may not work due to firmware issues.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przesiadce warto przeinstalować system. Jeśli nie wchodzi to w grę odinstaluj sterowniki od Ti4200 programem DriverCleaner.

 

"Jakie najlepiej zainstalowac sterowniki żeby karta była jaknajbardziej wydajna??"

 

Do 3DM01- jakieś starsze, do 03 05 i nowych gier- nowsze. Najlepiej omegi.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej to ja miałem na gf4600tipowienieneś mieć ze 12000 3dmarków, więc postaw system (ZAINSTALUJ OD NOWA, CZYLI FORMAT DYSKU I INSTALKA WINDOWSA), zanim to zrobisz weż odinstaluj sterowniki i zainstaluj je na nowo (od płyty głównej i grafiki), skorzystaj z tego narzędzia (Driver Cleaner) aby wyczyścić system po 'resztkach' sterowników, owo narzedzie znajdziesz tutaj http://www.drivercleaner.net/, swoja drogą to masz reszte sprzetu troszkę za słabą aby wykorzystać pełnie możliwości tego radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...