Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt.Chce teraz coś pozmieniać.A co polecasz zmienić tak żeby było wszystko ok??Podaj dokładne modele i najlepiej linki do tego towaru albo ceny.Czekam na odpowiedź.

Edytowane przez acer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podkrecilem swojego radeona na 400/400, (rdzen idzie na 410 ale sa art w rthdbl oraz w att, nie wiem co z tym fantem zrobic dalej) naklejone radiatorki na pamieci, na gpu pentagram plus jeszcze dmuchaja na to wszystko 2 duze wiatraki, radiatory na pamiatkach zimne, temp gpu oscyluje w granicach 52 stopni, rthdbl chodzi ok 30 minut x16 multisample bez zadnych artow, 3d marki tez bez zwieszek

moje pierwsze pytanie jest takie: jezeli jest wszystko ok to czy szlag nie trafi radeona przy takim taktowaniu pamieci :?: :?:

 

2.

podszedl mi kabelek z wiatraka i zatrzymal pentagrama :mur: , temp pokazalo mi 98 stopni na rdzeniu, czuc bylo delikatny smrod (moze to pasta tak smierdzi bo sie chyba zagotowala) ale wylaczylem szybko i dziala wszystko ok, czy moglo sie cos stac mimo ze karta dziala bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~x3n

 

Sorry możesz jaśnie??Hyperion, jak mam go zainstalowac??Mam najnowsze stery omegi.

 

P.S Niby wyrzuciłem stery od Geforce programem DriverCleaner i dalej to samo.PLISS pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie!!W 3D mark 2001 jak patrze na System Info to Pixel Shader Version:1.4 a Vertex Shader Version:1.1 Z tego co wiem to wersja Pro ma ponad 2.0.Co jest??To może wina sterwników??

 

Przesyłam całe info:

 

Description: Główny sterownik ekranu

Manufacturer: ATI Technologies Inc. (Omega 2.6.75a)

Name: RADEON 9800 PRO (Omega 2.6.75a)

Total Local Video Memory: 256 MB

Total Local Texture Memory: 256 MB

Total AGP Memory: 118 MB

Display Driver: ati2dvag.dll

Display Driver Version: 6.14.10.6575

Driver WHQL Certified: No

Max Texture Width : 2048

Max Texture Height: 2048

Max User Clipping Planes: 6

Max Active Hardware Lights: 8

Max Texture Blending Stages: 8

Textures In Single Pass: 8

Vertex Shader Version: 1.1

Pixel Shader Version: 1.4

Max Vertex Blend Matrices: 37

Max Texture Coordinates: 8

Vendor ID: 0x1002

Device ID: 0x4e48

Sub-System ID: 0x00021002

Revision: 0x00

 

koledze zapewne chodziło o garta... Tzn masz zainstalowane stery od płyty glownej i czy w dxdiagu pokazuje ci agp x8 czy może coś w stylu pci x0?

Powiedz w której zakładce??

 

Sorry że tak męcze :( ale pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem od nowa system, na nowym dysku.Jeśli chodzi i System Info juz wszystko jest ok (juz jest 2.0)

 

Zrobiłem test w 3d mark 03 i miałem 5200ptk czyli jest w normie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam nastepujace pytanko czy HiS EXCALIBUR RADEON 9800PRO 128MB ICE-Q

 

ma na swoim pokladzie slynnego killera rev 3,0 ??? czy mzoe HIS ma bardziej dopracowane chlodzenie ??

karta wyglada tak jak na fotce ponizej :)

Dołączona grafika

 

 

dziekuje za info pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, piszę pierwszy raz, a problem mam taki: gry takie jak thief3, DOOM3 czy quake4 wogóle nie reagują ilością fps na zmianę rozdziałki, nieważne czy ustawie 640x480 czy 1280x1024 to gra działa bez zmian w prędkości(a kiepska jest ona), np DOOM3 na każdej rozdziałce w med detail robi 30fps i ani troche więcej na takim konfigu:

AthlonXP 2000@2600(133Mhz@166)

MSIkt4AV

Medion 9800XL(jeszcze nie kręcony, czeka na chłodzenie :wink: )

512MB 400 (Elixir)

Modecom 350GTF

myśle że to wina płyty,agp chodzi tylko na 4x, ale jestem ciekaw co Wy o tym sądzicie, co powinienem sobie zmienić

3dmarki:

2001 - 14600

2003 - 5300

2005 - 2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Nowy rekord jakna razie ale musze zrobić v-moda na pamieci.

Testy robione jeden po drugim wiec tak śrenio wyszły, na średnio zamulonym win.

Nie moge dobrac wydajnych sterów i jade na starych.

Wyniki na 9800PRO z wgranym biosem XT

 

http://bartos79.w.interia.pl/3dmark2003a.JPG

 

http://bartos79.w.interia.pl/3dmark2001.JPG

 

http://bartos79.w.interia.pl/AquaMark3.JPG

 

Nie długo postaram się o lepsze wyniki.

post-118329-1133957765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no calkiem calkiem, choc w 2k1 mam wiecej ale to pewnie kwestia proca, w 2k3 jakos 7tys przekraczam ale tylko minimalnie :) aqua prakycznie mamo tak samo http://republika.pl/mytemp/screen/AquaMark3.JPG

2k1 = http://service.futuremark.com/compare?2k1=8808307

2k3 = http://service.futuremark.com/compare?2k3=4436972

powodzenia w dalszych rekordach

 

ps. mozesz podeslac mi biosik jaki dalem na swojego Radka?

chris_gd@go2.pl

 

ps. co do sterow polecam najnowsze WarCats-y XT, jesli chodzi o wydajnosc w 3d smarkach 2k3 i 2k5 (a tak Aqua3)

jesli planujesz pobijac rekordy w 2k1 to wybierz stery Omega 2.5.97a + Ati Tray Tool (a w nim Catalyst A.I. High)

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmaniac - Twoja płyta główna to nie gigant a FSB 166 to nie za dużo. AGP x8 niewiele się różni od AGP x4 a w wydajności to może ze 3%. Proc też lekko się kisi a karta ma zaniżone zegary w porównaniu do zwykłego Pro (ale to nie ma nic do rzeczy).

Moim zdaniem grafa się dusi a hamuje ją reszta sprzętu.

Tak dla porównania 3DMark 01 na radku 9800pro z fabrycznym zegarami oraz do pary Barton 2500+@3200 oraz płyta oparta na NF2 - 17 150 pkt.

Widać że Marek 03 i 05 pokazuje w miarę poprawne wartości, wiadomo takty niskie to jest troszkę gorzej. Marek 01 testuje ogół platformy i tu się liczą wszystkie elementy.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ????????? ... AMD AthlonXP 2200+(1,8GHz), 512ram, Radek9800pro, płyta ECS VIA KT600-A.

i tylko nieco ponad 12 tys punktów w 3d 2001 ;( ;( ...

 

w cyzm to może siedzieć ;(

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ????????? ... AMD AthlonXP 2200+(1,8GHz), 512ram, Radek9800pro, płyta ECS VIA KT600-A.

i tylko nieco ponad 12 tys punktów w 3d 2001 ;( ;( ...

 

w cyzm to może siedzieć ;(

a czego sie spodziewales po tym procu i mobo? imo wynik nie odbiega za bardzo od normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ????????? ... AMD AthlonXP 2200+(1,8GHz), 512ram, Radek9800pro, płyta ECS VIA KT600-A.

i tylko nieco ponad 12 tys punktów w 3d 2001 ;( ;( ...

 

w cyzm to może siedzieć ;(

niestety ecs daje znaki :(

tez kiedys testowalem 3d smarki przy dobrych kartach ale cienkich plytach (ecs, asrock) wynik daleko odbiegaly od normy, mysle, ze u ciebie mimo wszystko troche malo ale nie az tak by sie zastanawiac (kombinowac), wazne, ze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

- karty z niemieckiego demobilu (w najlepszym wypadku leżaki magazynowe),

- taktowania domyślne niższe niż prawdziwe PRO,

- gwara- rozruchowa 30dni,

- niereferencyjne PCB (brak ewentualnej możliwości v-modowania),

- zastosowanie niskobudżetowych elementów (na PCB),

- malutki cooler,

- wysoka awaryjność (w/g ludzi z forum).

 

Plusy:

- 256bit,

- cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Mam pytanie bo chciałbym jeszcze pobić swój rekord w 2003 który wynosi 7121 punktów.

Wiec cały czas sprawdzaja mi się stere stery z omegi rad_w2kxp_omega_2605a tylko ze stare sa juz.

Ale nie mam z nimi problemów jak podkrecam karte.

Sciągnałem najnowsze stery:

1. XG WarCat 5[1].11 XT

2. rad_w2kxp_omega_2683

Zainstalowałem , oczywiscie wyrzuciłem stare stery.

Tak są ok stery ale, gdzy podkreciłem karte do tych samych taktowac jak na starym sterze i zaczeły sie pojawiac takie strzałki wiec powiedzmy artefakty(nie kropeczki).

Myślałem ze jak zainstaluje te stery bedzie moze lepsza wydajnośc a tu lipa przy tym samym OC takie syfki.

Sprawdzałem tylko w nature secnie bo tam wszystko wychodzi.

Moze mi doradzicie jakie stery były by najlepsze by pare punkcikóe dostukać.

Teraz inne pytanie- czy i jak mozna zmienić timmingi karty.Wiem gdzie się zmienia , ale jakby ktoś wytłumaczył która funkcja do czego i co zmienic by było lepiej.

Pomyslałem ze jakby obnizyć lekko timmingi karty to mozna było wiecej podkrecić zegary ale nie wiem jaki byłby wtedy efekt wydajnosci.Jak myślicie.

Nastepne robił ktoś już v-moda na pamieci. Wiem mam wszysko rysunki, strony jak zrobić ale nie o to chodzi chodzi mi o rzecz techniczną czy po modzie lepiej pamieci idą czy nie jest sens to robić i ingerowac w karte.

Sorry za rozpisanie ale borykam się z tym troszke wiec poradzcie maniakowi ATI :)

Pozdrawiam.

post-118329-1134052559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Minusy:

- karty z niemieckiego demobilu (w najlepszym wypadku leżaki magazynowe),

- taktowania domyślne niższe niż prawdziwe PRO,

- gwara- rozruchowa 30dni,

- niereferencyjne PCB (brak ewentualnej możliwości v-modowania),

- zastosowanie niskobudżetowych elementów (na PCB),

- malutki cooler,

- wysoka awaryjność (w/g ludzi z forum).

 

Plusy:

- 256bit,

- cena.

Hmm to jest normalna karta zbudowana przez MSi z tym, że MSi ma umowe z nvidia i nie moze wydawac kart ATi wiec wydaje jako medion, u mnie karta bez zadnych vmodow leci wysoko w OC. A co do coolera to i tak zaklada sie lepszy, ja zalozylem AC ATi 1 rev. 2, taktowanie jest obnizone zeby nie bylo konkurencji dla produktow MSi dla Nvidia czyli 5900XT etc. Co do gwarancji to niekiedy koles daje nawet 6 miesiecy widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest/była produkowana przez MSI dla MEDIONA- niemieckiej (tak mi się zdawa że niemieckiej) firmy składającej kompy i sprzedającej je w całości głównie w marketach.

 

Karty te były też firmowane przez MSI:

http://www.msi.com.tw/program/products/vga...ail.php?UID=576

Jak widać pod logiem MSI sprzedawane były z innym coolerem.

 

UPD:

MSI R9800 XXL

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

słuchaj mechl!n ja wole miec MSi zrobionego przez fachowcow niemieckich z markietu niz jakiegos powercolora albo xpowera czyli podrobke podrobki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Medion to niemiecka firma a ich produkty można kupić w sieci marketów Aldi.

 

Są 2 modele:

9800 XL - rdzeń r350, obniżone taktowanie 350/620, cooler - natychmiast do wymiany

9800 XXL - rdzeń r360, taktowanie 380/680, mniej porazkowy cooler - ale także do wymiany

 

MSI pod swoją marką sprzedaje radki 9800 PRO i są to 9800 XXL ( zielone PCB, pamięci Hynix 2,8ns, pewne > r360 ).

Medion 9800XXL oraz MSI rx9800 PRO TD128 to te same karty!!! To samo chłodzenie.

 

Mam tego radka od MSI i jak na razie chodzi 420/730 bez problemów przy firmowym chłodzeniu, po zmianie coolera zobaczymy.

 

Teraz 9800XL... ma tyle zwolenników co przeciwników, jedni piszą, że się sypie bez krecenia inni znow, ze sa idealne do OC i grzeja na nich sporo czasu.

Ja na Twoim miejscu poczekałbym na okazje i zakupił na allegro medion 9800xxl / Msi rx9800 pro albo po prostu Sapphira.

pozdr.

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...