Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie tak sucker. Teraz trzeba zbierac na plyty z PCI-E, SLI, obsluge dual-core. Troszke czasu jeszcze uplynie ale bedzie skok wydajnosciowy na ktory wart poczekac i uzbierac kasy. Wg. mnie nie ma sensu ladowac teraz kasy w grafe czy cos. Jasne ze kusi ale cierpliwosc sie oplaci B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce wymienic wiecej sprzetu niz tylko sama grafe ;).

A na PCI-E wjdzie taniej.

mi mojej szkdoa, bo kreci sie jak malo ktora i poki co wystarcza do wiekszosci gierek... no chyba ze trafi sie jakas w okazyjnej cenie i najlepiej na pci-x, to kto wie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak sucker. Teraz trzeba zbierac na plyty z PCI-E, SLI, obsluge dual-core. Troszke czasu jeszcze uplynie ale bedzie skok wydajnosciowy na ktory wart poczekac i uzbierac kasy. Wg. mnie nie ma sensu ladowac teraz kasy w grafe czy cos. Jasne ze kusi ale cierpliwosc sie oplaci B)

dobrze mowisz, wydaje mi sie ze radek jeszcze roczek pociagnie z gierkami, moze juz coraz slabiej sobie radzi, ale i tak zle nie jest. chciec zeby bylo lepiej, trzeba brac cos mocniejszego, wywalic z tysiaka - bezsensu rozwiazanie, bo skok wydajnosci raczej mizerny.

takze poki co zostaje przy radku, a sprzedazy 6600gt nie zaluje specjalnie, gdyz wydajnoscia nie zabijala, a spadek wartosci wrecz potworny...

 

swego czasu, jak wszyscy zakladali tematy jaka grafe kupic, zalozylem 'ktora sprzedac, 66gt czy 98pro'.

wiekszosc ludzi mowila, ze radka, bo to nieprzyszlosciowa i stara grafa, ale poki co na radku praktycznie nie stracilem, a na 66gt juz ze 100 bylbym w plecy...

 

gdyby trafil mi sie gto2 w dobrej cenie, to mzoe myslalbym nad wymiana, a tak dam cenom szanse na spadek:) a radzia pomecze jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazzi pamietam ten temat i bylem za tym bys sprzedal 6600GT :)

 

Co do wymiany grafiki to tez mysle, ze na swoim radku jeszcze ok. rok bede pracowac. Lubie poza tym czuc duzy skok wydajnosci w grach po zmianie grafiki. Pamietam jak mialem Rive TNT2 i wymienilem ja na R9100, a pozniej nadszedl czas obecnej grafy. Teraz jak bede wymienial to bedzie to pewnie karta przynajmniej pokroju 7900GT by poczuc moc nowej karty w porownaniu do starej. Na razie 9800PRO mi w zupelnosci wystarcza, a to ze nie moge w nowych grach ustawic max detali to nie jest jakims wielkim problemem, zdazylem sie do tego przyzwyczaic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazzi, wtedy (gdy powstawaly takie topiki) na tych ktorzy mowili aby wybierac/zostawac przy Radka 9800Pro wiekszosc nazywala fanboyami ATI... Czas pokazal co i jak.

 

BTW: ja po 1,5 roczku w sobote mowie papa Radkowi 9800Pro, karcie od szafirka smigajacej po miesiacu od kupienia na biosie od XT. Karte bede milo wspominal za jakosc i szybkosc w grach. Jednak ja musze sie przesiasc na cos co daje plynny obraz w 1280x1024 High (natywna rozdzialka LCD).

 

karta warta swojej ceny, fajne OC, ehh kiedys bylem na niej w czolowce 2003/2005, dawno to bylo co prawda ale bylo ;)

 

ehh ale nie o tym mialem pisac. radek 9800Pro@XT to nadal bardzo dobra karta :]

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni sprzedają, drudzy kupują... Ale do rzeczy, czy instalowac do 9800Pro stery zawierające ATI Catalyst Control Center (CCC). Ta wersja sterów waży dużo więcej niż sam driver i wymaga dodatkowo, aby w systemie był zainstalowany Microsoft .NET Framework 1.1. Warto to więc instalować?

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Tylko obciąża system swoimi wymaganiami. Z resztą jak taki niedowiarek (:) ) jesteś to sobie zainstaluj i zobaczy ile RAMu bierze to CCC.

 

Alternatywa to stary dobry CP lub ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem sprawdzic podatnośc na o/c niedawno zakupionej karty Sapphire 9800 Pro. W tym celu użyłem programu ATI Tray Tools. Pamięc nominalnie taktowana jest częstotliwościa 648 MHz, jednak w teście na wystąpienie artefaktów, zamiast oczekiwanego wzrostu, spadła ona do poziomu 640 MHz. Cisną się w zw. z tym na usta 2 pytania.

1. Czy to jest zupełnie normalny objaw, a zatem karta jest w pełni sprawna?

2. Karta jest uszkodzona, a więc czy jest to wystarczający powód do reklamacji?

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze pamieci sie przegrzewaja i dlatego atittool obniza takty bo robia sie arty (sciagnij bok obudowy), ewentualnie masz slaby zasilacz

i trzecia opcja jest taka ze podkrecaj karte recznie co kilka mhz i testuj 3d markiem oraz real time demo bo Att robi czasami takie jaja

aha i daj jakis nawiew na karte jezeli takowego nie masz

 

p.s.

zmien chlodzenie na jakiegos pentagrama i zarzuc jakies radiatorki na pamieci

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze pamieci sie przegrzewaja i dlatego atittool obniza takty bo robia sie arty (sciagnij bok obudowy), ewentualnie masz slaby zasilacz

i trzecia opcja jest taka ze podkrecaj karte recznie co kilka mhz i testuj 3d markiem oraz real time demo bo Att robi czasami takie jaja

aha i daj jakis nawiew na karte jezeli takowego nie masz

 

p.s.

zmien chlodzenie na jakiegos pentagrama i zarzuc jakies radiatorki na pamieci

No muszę przyznac, że jestem pod wrażeniem trafności Twojej diagnozy :ok:

 

Byc może rzeczywiście ATT nie można wierzyc w ciemno. Kolejnym razem zastosowałem bowiem ATITool i pamiec bez problemu rozbujała się do 710 MHz. Nie wiem natomiast jak z dokladnościa tego programu na tle ATT, nawet jeśli ustawimy priorytet wykrywania najwiekszej ilosci artefaktów. W zw z tym mam pytanie czy suwak dosuniety maksymalnie do lewej strony równoznaczny jest z dokładnościa do 1 błedu/artefaktu?

 

Istotnie pamięci mogą się przegrzewac, gdyż nie mam na nich radiatorków. Poza tym budę mam zamnkniętą i choc wykonana z 1 mm blachy Al, to jeden boczek jest z akrylu (a ten materiał jest przecież izolatorem cieplnym i w okolicach grafiki jest dużo cieplejszy niż w pozostałych miejscach). Dośc powiedziec, że odpalilem jeszcze w tym samym czasie StressPrime2004. Po prostu wykombinowalem sobie, że jeżeli w takich warunkach przetestuję kartę graficzną to uzyskam 100% pewnośc, co do stabilności zarówno samej karty, jak i systemu jako calosci w normalnych warunkach użytkowych.

 

Oczywiscie nosze sie z zamiarem zakupu owych radiatorkow, tyle ze musze miec pewnosc, ze one na prawde spelnia swoja powinnosc. Nie ukrywam, że chcialbym także dzieki nim podpedzic zegar pamieci jeszcze bardziej. Czy moge miec taka gwarancje? To może istotne dlatego przybliże obecną wentylacje w obudowie. Otóż składa się ona z 4 wolnoobrotowych stu dwudziestek: w zasiłce Seasonic, na chłodziwie CPU Scythe Ninja, na tylnej oraz przedniej sciance obudowy. Podejrzewam wiec, że nie jest z tym tak tragicznie.

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie GPU to kartę potestuję jeszcze kilka dni na standardowym, aby wykluczyc ewentualne usterki tego układu (karta jest jeszcze na gwarancji, wiec mozna reklamowac). Chyba to oczywiste, ale dla pewnosci zapytam. Jeżeli ATITool (czy tez ATT) nie wyrzucą błedów (artefaktów) w generowanym obrazie, w tescie Core, to GPU mozna uznac za wolny od wad i w 100% sprawny, czy tak?

 

Jaki progs 'real time demo' polecasz i jak nim testowac? Karte mam od kilku dni i jeszcze roznych zawilosci sprzetowo-programowych zwyczajnie nie chwytam ;-)

 

Z niecierpliwościa czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona 2000+ (1667MHz) 512 ram DDR 333 Via kt400 zasilacz 400 mam zamiar kupic 9800Pro czy konfiguracja mojego sprzetu jest wystarczajaca dla optymalnego dzialania tej karty ? Pozdrawiam :blink:

Edytowane przez MrRolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona 2000+ (1667MHz) 512 ram DDR 333 Via kt400 zasilacz 400 mam zamiar kupic 9800Pro czy konfiguracja mojego sprzetu jest wystarczajaca dla optymalnego dzialania tej karty ? Pozdrawiam :blink:

Jak najbardziej 9800Pro pasuje do Twojej konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona 2000+ (1667MHz) 512 ram DDR 333 Via kt400 zasilacz 400 mam zamiar kupic 9800Pro czy konfiguracja mojego sprzetu jest wystarczajaca dla optymalnego dzialania tej karty ? Pozdrawiam :blink:

Będziesz miał jakieś 11000 do 12500 w Smarku 2001 (proc ją będzie dławił)

taki sam zestaw ma znajomek , kiedys wpadłem do niego z moim 9800pro ( :wink: z lamiatem od XT) i takie były wyniki.

Tak dla porównania u mnie : Barton 3200 + Nforce2 = 18000 Smarku 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał jakieś 11000 do 12500 w Smarku 2001 (proc ją będzie dławił)

taki sam zestaw ma znajomek , kiedys wpadłem do niego z moim 9800pro ( :wink: z lamiatem od XT) i takie były wyniki.

Tak dla porównania u mnie : Barton 3200 + Nforce2 = 18000 Smarku 2001

e glupoty pitolisz. 11tysiecy to na 9550 mozna bez niczego zrobic, i to na procku na s.A.

powinienes miec okolo 16tysiecy na takim konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D chce sie was doradzić!!!

mam grafe ATI radeon 9800 pro i chciałem zamontować mu lepsze chłodzenie na rdzeń . rozmyślałem nad Pentagram FreeZone XC-80 Cu, ale nie wiem czy jest dośc dobry :? !!! czekam na odpowiedź B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Będziesz miał jakieś 11000 do 12500 w Smarku 2001 (proc ją będzie dławił)

taki sam zestaw ma znajomek , kiedys wpadłem do niego z moim 9800pro ( z lamiatem od XT) i takie były wyniki.

Tak dla porównania u mnie : Barton 3200 + Nforce2 = 18000 Smarku 2001"

 

 

Mam podobny zestaw, wiec moge powiedziec, ze bez zmiany FSB procesora i bez podkrecania karty bedzie ok.14 tys. punktów w 3dmark2001 (uzywam sterownikow omega 2.5.97a)

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D chce sie was doradzić!!!

mam grafe ATI radeon 9800 pro i chciałem zamontować mu lepsze chłodzenie na rdzeń . rozmyślałem nad Pentagram FreeZone XC-80 Cu, ale nie wiem czy jest dośc dobry :? !!! czekam na odpowiedź B)

To chlodzenie jest bardzo dobre i spoko schlodzi Twoja karte. Sam uzywam XC-80AlCu (uznalem, ze ta wersja mi zupelnie wystarczy) i jestem bardzo z niego zadowolony. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chlodzenie jest bardzo dobre i spoko schlodzi Twoja karte. Sam uzywam XC-80AlCu (uznalem, ze ta wersja mi zupelnie wystarczy) i jestem bardzo z niego zadowolony.

a co mi zaproponujesz na pamięci????? rozmyślałem nad miedzianymi revoltecami. ale czekam na twoją opinie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi zaproponujesz na pamięci????? rozmyślałem nad miedzianymi revoltecami. ale czekam na twoją opinie :lol2:

Na pamieci mozesz zastosowac aluminiowe radiatory dolaczone do pentagrama :D Imo nie oplaca sie osobno kupowac miedzianych, szkoda kabony :wink: Zreszta miedziane radiatory zeby spelnialy swoje zadanie musza miec nawiew, bez niego slabo radza sobie z oddawaniem ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e glupoty pitolisz. 11tysiecy to na 9550 mozna bez niczego zrobic, i to na procku na s.A.

powinienes miec okolo 16tysiecy na takim konfigu.

Sopko B) Fakt 11tyś to za mało , ale z palca tego nie wysałem to tylko potwierdza regułe ,co komp to wynik.

Nie ma co starych kaleson drzeć na dwoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce zmienic Gigabyte 9550 250/400 @ 420/540 na cos lepszego.

Nie mam nic czy to ma byc Ati czy Nvidia tylko ma byc najkorzystniejsza oferta do 450PLN

Zastanawiam sie nad:

- Radeon 9800PRO

- GeForce 6600 Winfast

- Radeon 9700PRO

- Radeon X700

 

Ewentualnie inne propozycje. Czekam na podopowiedzi. Czy oplaca sie jeszcze brac 9800Pro czy juz lepiej 6600 GE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba lepiej wypadnie 6600GE@GT - pozdrawiam

zalezy w co grasz, jak gry pod opengl, to nvidia bedzie troche lepsza. ja mialem galaxy 6600gt i radka9800pro, sprzedalem galaxy i nie zaluje. wydajnosc moze troche nizsza, ale i spadek wartosci nizszy, i zawsze to ati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I decyzja podjeta :)

Trafilem okazje i za 380PLN mam radka sapphire 9800Pro nowke BOX zaplombowana w kartoniku z francji :)

Jutro powinien byc u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I decyzja podjeta :)

Trafilem okazje i za 380PLN mam radka sapphire 9800Pro nowke BOX zaplombowana w kartoniku z francji :)

Jutro powinien byc u mnie :)

gratuluje wyboru, mysle ze bedziesz zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...