Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam problem karta działa nonstop na taktowaniu XT. Wszystko chodzi kozacko bez artów a doom3 się wykrzacza  :?  Nawet FarCry działa normalnie . . .

Clares ja mam to samo. w Doomie mam arty w postaci czerwonych kropeczek. Musialem znizyc taktowanie na 435/360 i juz nie ma ich, ale i tak kapa bo na tych ustawieniach co mialem zawsze nawet w 3dmarku 2003 nie mialem zadnych artow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie biore odpowiedzialnosci za sfajczony sprzet - kazdy bawi sie na wlasnie ryzyko  :twisted:  ale tez i 

wlasna radoche  :lol:

taktowanie 800 na pamieciach robi wrazenie ale zapytam....jedziesz tak na coodzien.....czy tylko od swieta <testy , 3dmarki, i inne> ????

ciekaw jestem ile zmniejsza sie zywotnosc karty po takich zmianach i takim taktowaniu ???

Oczywiscie, ze tryb OC rdzen/pamiec uruchamiam dopiero w trybie 3D :idea: :!: Po co mialbym smazyc karte :?: Normalnie karta dziala 325/580

Dlatego miedzy innymi nie widze sensu zmiany biosu&taktowania na mocniejszy model (PRO & XT), ktory standardowo podwyzsza mi temperature wody w ukladzie WC i temperature powietrza w budzie, choc przyrostu predkosci zadnego nie ma w 2D :wink:

Dopiero jak w cos gram, to dzieki ATI TrayTool, Radlinker itp uruchamiam sobie tryb "Enchanced" :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem karta działa nonstop na taktowaniu XT. Wszystko chodzi kozacko bez artów a doom3 się wykrzacza  :?  Nawet FarCry działa normalnie . . .

Clares ja mam to samo. w Doomie mam arty w postaci czerwonych kropeczek. Musialem znizyc taktowanie na 435/360 i juz nie ma ich, ale i tak kapa bo na tych ustawieniach co mialem zawsze nawet w 3dmarku 2003 nie mialem zadnych artow :(

Mi to dego po krótkim czasie gry wywala krzaki na cały ekran i pomaga tylko restart (lub CTRL + ALT + DEL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba zly model.. karty.. tego herculesa:p zabralem wiatrak noramly do chlodzenia domu,otwarlem obudowe i do podkrecania dalem go zeby chlodzil karte:P karta teras chlodna a ramy ida tylko do 365 a potem arty;( moze bios od xt cos da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba zly model.. karty.. tego herculesa:p zabralem wiatrak noramly do chlodzenia domu,otwarlem obudowe i do podkrecania dalem go zeby chlodzil karte:P karta teras chlodna a ramy ida tylko do 365 a potem arty;( moze bios od xt cos da?

jak pozbyc sie artefektów

A few people could fix artifacts doing one or more of the following:

 

Disable Hierarchical-Z (Use google to find an utility called "RTool")

Force Anti-Aliasing

Force Anisotropic Filtering

Force 16-Bit color

Changing BIOS, voltages, cooling or clock speeds will not fix artifacts caused by a defective pipeline

predzej bios od pro pomoze, z biosem od xt jest jeszcze gorzej, wgraj od PRO i jesli tak bardzo chcesz miec XT, pobaw sie taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;) a ja mam pytanie ... mając ra 9800 pro od sapphire'a tego na pcb od xt i bodajze rdzeniu tez r360 i np. wgranie biosu od xt daje np. jakies unowoczesnienia, jakies optymalizacje, wieksza wydajność czy raczej wystarczy ustawic taktowanie takie jak ma xt lub softmodem np. ze sterow spirit drivers (tych opartych na becie cat 4.9) zeby miec pelnowartosciowego xt i zeby go widzialo jako xt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos pomorze i napisze gdzie moge kupic plytke, ktora wsadze miedzy rdzen a chodzenie Arctica, lub jak usunac shima?

Bardzo kiepsko mi sie kreci rdzen, widac ze chlodzenie dokladnie nie dolega , bo pasta nie rozchodzi sie jak trzeba.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos pomorze i napisze gdzie moge kupic plytke, ktora wsadze miedzy rdzen a chodzenie Arctica, lub jak usunac shima?

Bardzo kiepsko mi sie kreci rdzen, widac ze chlodzenie dokladnie nie dolega , bo pasta nie rozchodzi sie jak trzeba.

Pozdrawiam

Wystarczy kawalek zwykłej folii aluminiowej złożonej w odpowiednio grubą warstwę - sprawdzone u kilku osób, m.in. Raptora z forum. Działa, świetnie przewodzi ciepło - nie trzeba żadnych płytek i innych bajerów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty tez nie trzeba? Bo wlasnie znalazlem artykul na http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/168-21 i z rana mialem sie za to zabierac? Jezeli jednak takie cos skutkuje tak samo, to nie widze sensu w dlubaniu i bawieniu sie w szpilki, powiedz mi jeszcze prosze jak z ta pasta, dawac , czy nie i czy niczym mi to nie grozi, uszkodzeniem karty? W tej chwili rdzen mi sie kreci na 388, powyzej tego mam niesamowite kropki na naturze i pixel shader 2.0, pamieci tez nie za dobrze, ale 370 mi wystrczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty tez nie trzeba? Bo wlasnie znalazlem artykul na http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/168-21 i z rana mialem sie za to zabierac? Jezeli jednak takie cos skutkuje tak samo, to nie widze sensu w dlubaniu i bawieniu sie w szpilki, powiedz mi jeszcze prosze jak z ta pasta, dawac , czy nie i czy niczym mi to nie grozi, uszkodzeniem karty? W tej chwili rdzen mi sie kreci na 388, powyzej tego mam niesamowite kropki na naturze i pixel shader 2.0, pamieci tez nie za dobrze, ale 370 mi wystrczy. Pozdrawiam

Twojej karcie nic nie jest w stanie pomóc... Albo... Winę ponosi kiepski zasilacz, albo zbytnio podkręcony CPU (tak, tak, to też jest artefaktogenne...), albo chłodzenie. Możesz to sprawdzić organo leptycznie. :) Radiator gorący = super wymiana ciepła VPU > radiator | Radiator zimny = ummmmpffff. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym drugim sie zgodze ale pelnowartosciowego XT nie uzyskasz  :lol:

czyli nie ma znaczenia czy podkrece, czy zrobie softmoda, czy wgram bios od xt (to raczej odpada bo mam kompleksy do wymiany biosow na kartach graficznych :D 2x 95pro zjechalem, ale wymienili na gwarancji :wink: ) to bedzie mniej wiecej chodzic jak xt (albo i lepiej jak taktowaniem polece do gory) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba było do mnie z tą pastą :? ;)

 

Jeżeli folia aluminiowa, to oczywiście, że potrzebna jest pasta - folia ma być wielkości GPU, przesmarowana lekko z obydwóch stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z tym drugim sie zgodze ale pelnowartosciowego XT nie uzyskasz  :lol:

czyli nie ma znaczenia czy podkrece, czy zrobie softmoda, czy wgram bios od xt (to raczej odpada bo mam kompleksy do wymiany biosow na kartach graficznych :D 2x 95pro zjechalem, ale wymienili na gwarancji :wink: ) to bedzie mniej wiecej chodzic jak xt (albo i lepiej jak taktowaniem polece do gory) ?

rozniaca miedzy podkreceniem a wgraniem biosu od XT bedzie ok 100 punktow w 3dmark 2003, ale chodzilo mi o to ze i tak nie uzyskasz pelnowartosciowego 9800XT bo tak napisales, wiec jak masz jakies "leki" :) przed zmiana biosu to sobie to odpusc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ta zmiana biosu to nic strasznego, trwa z 2sekundy... w ostanich dniach zrobilem to chyba z 7 razy - rozne biosy xt, z xt na pro, pro na xt... I nadal widzie forum ;) W nagorszym wypadku, wkladasz stara karte pod pci i flasciach!esz jeszcze raz...

Tylko, jest jedno ale, karta powinna sie swobodnie krecic (z biosem pro) na ustawienia XT.

Co do tego shima, to tez sie wlasnie zastanwiam, co zrobic. Na moim silencerze mam na podkreconym rdznieu na jakies 420 - 55 stopni w stresie, koniec - "wydech" silencera jest juz goracy.

Rdzien kreci sie na maks 455, z dodatkowymi wentylatorkami (2x12v) mam temp. w max stresie 42 stopnie - wlasnie przy rdzneiu 455!! Bez wentylatorkow rdzen kreci sie tak samo, ale temp sa gdzies o 15stopni wyzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozniaca miedzy podkreceniem a wgraniem biosu od XT bedzie ok 100 punktow w 3dmark 2003, ale chodzilo mi o to ze i tak nie uzyskasz pelnowartosciowego 9800XT bo tak napisales, wiec jak masz jakies "leki" :) przed zmiana biosu to sobie to odpusc

6200 412/365 Pro BIOS vs 6600 412/365 XT BIOS

 

Więc chyba nie 100 pk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozniaca miedzy podkreceniem a wgraniem biosu od XT bedzie ok 100 punktow w 3dmark 2003, ale chodzilo mi o to ze i tak nie uzyskasz pelnowartosciowego 9800XT bo tak napisales, wiec jak masz jakies "leki" :) przed zmiana biosu to sobie to odpusc

6200 412/365 Pro BIOS vs 6600 412/365 XT BIOS

 

Więc chyba nie 100 pk.

jak pisalem zalezy wszystko od karty karta karcie nie rowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak nie na temat ale .... wy też czujecie się jakbyście mieli klaustrofobię w Doomie 3 czy tylko ja tak mam ? Po Jakichś 30-60 minutach mam dość i cały się potem zlewam - może dlatego że gram po ciemku ... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem zalezy wszystko od karty karta karcie nie rowna

Możesz nieco wyjaśnić?

tak jak jedne sie wiecej kreca a jedne mniej tak na niektorych bedziesz mial wieksza roznice w klatkach a na innych mniej po zmianie biosu, niekazda karta ma taka roznice po zmianie biosu tak jak pisalem niektorzy mieli po 100 moze lekko wiecej ale wgrywali po to by miec pomiar temp na rdzeniach r360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które miały 9800 na normalnej płytce i pcb od xt. czy różnica oc jest znaczna bo nigdzie w wawie nie moge jej dostać a zwykłe są od ręki za 999zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem zalezy wszystko od karty karta karcie nie rowna

Możesz nieco wyjaśnić?

tak jak jedne sie wiecej kreca a jedne mniej tak na niektorych bedziesz mial wieksza roznice w klatkach a na innych mniej po zmianie biosu, niekazda karta ma taka roznice po zmianie biosu tak jak pisalem niektorzy mieli po 100 moze lekko wiecej ale wgrywali po to by miec pomiar temp na rdzeniach r360

Tak jak z prockami. Jedne P4 2.4C kręca się spokojnie i stabilnie na 300FSB (bodajrze 1 na 15 procków) na powietrznym chłodzeniu, a i jest co któryś, co nie chce dobić do 3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w wawie 9800pro produkcji MSI za 930zl. Czy ktos slyszal cos o takiej karcie. w interku znalazłem testy i karta kreci sie niezle. w jednym tescie bylo tez ze jest na r360. jak ktos cos wie to prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

Moze mi ktos dac jakiegos linka , nazwe , fotke radiatorkow na pamieci ktore wejdą miedzy radka 9800 pro a silencera rev.3 ? bo cholercia tam strasznie mało miejsca :(

czytanie nie boli bylo i to nawet w tym poscie poszukaj byly nawet linki do sklepow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...