Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ELLO

Własnie skończyłem zabawe z nowa kartą :) mam XT!!! i po zabawie z klejeniem itp okazało się, że zablokowałem sobie nieco dojście do ściągnięcia raiatorka...ale spoko....pobawimy się. Zapodałem wiatrak od dołu na niego(nie mam Wc ani silencera) 80x80 na 12V :) i wiatrak do góry na radiatorki z pamięci(tez na 12V)

Rezultatem w 3dmarku2003 jest: 6500 pkt 411/364

ale nie poddałem się szybko...padłem na 430/380 - 7020

Niestety są lekkie arty i białe kropki(przegrzewanie pamięci), ale 3dmark przechodzi spokojnie... Procek taktowany 240x10, a pamięci 2.5-4-4-7 ....

Ufff....to był dzionek!!!!!

Jak zmierzyć temperaturkę rdzenia??? Mam dziwne przeczucie, że nie dociskam dobrze radiatorka, lub paste mam żle.....(stąd arty).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w wawie 9800pro produkcji MSI za 930zl. Czy ktos slyszal cos o takiej karcie. w interku znalazłem testy i karta kreci sie niezle. w jednym tescie bylo tez ze jest na r360. jak ktos cos wie to prosze o opinie.

Ja cię nie chciałbym straszyć, ale ta karta MSI jest jakaś dziwna. Nawet jeżeli ma R360, to po flashu występują artefakty albo karta pada prawie na amen. Wielu osobom bardzo słabo się kręci. Szczegóły w tym wątku :

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=...&threadid=98518

 

Patrz szczególnie strona 2 i kolejne - są jakieś jaj z tą MSI, mówiąc krótko i treściwie.

 

Co do róznic : miałem zwykłego 9800 PRO Sapphire - max z Silencerem na high (pasta Arctic Cooling) i miedzianymi Tweakmonsterami to 420-430 GPU/ 380-390 Mem. Obecna karta (też Sapphire, tylko że na PCB XT i z R360) śmiga z Silencerem na high (past Arctic Ceramique) i radiatorami aluminiowymi z allegro 440-455 Mhz/ 400-410 Mhz. Aha, ta pierwsza miała Samsungi 2,8ns a ta druga posiada Hyniksy 2,8ns.

 

Zulusman :

Białe kropki to arty od rdzenia, na 100%, wierz mi i właśnie na wodzie w smarku03 pojawiają sie najprędzej (niektórym również na słoniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna karta (też Sapphire, tylko że na PCB XT i z R360) śmiga z Silencerem na high (past Arctic Ceramique) i radiatorami aluminiowymi z allegro 440-455 Mhz/ 400-410 Mhz. Aha, ta pierwsza miała Samsungi 2,8ns a ta druga posiada Hyniksy 2,8ns.

Mam identyczna karte, to sam - silencera i paste, ale miedziane radiatorki (revoltec bga) i rdzen idzie praktycznie identycznie, maks bez artow to 457(okolo), pamieci jescze nie testowalem bo od wczraj mam radiatorki :) Moze ta sama seria ;)

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzisz max OC pamięci, to daj znać - też jestem bardzo ciekaw, szczególnie że chłodzenie identyczne poza pamięciami.

 

Masz jakiś boczny nawiew - u mnie dmucha troszkę Spire ClearBlue 2200rpm puszczony na 7v; niewiele, ale zawsze coś, a przynajmniej bezgłośnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do róznic : miałem zwykłego 9800 PRO Sapphire - max z Silencerem na high (pasta Arctic Cooling) i miedzianymi Tweakmonsterami to 420-430 GPU/ 380-390 Mem. Obecna karta (też Sapphire, tylko że na PCB XT i z R360) śmiga z Silencerem na high (past Arctic Ceramique) i radiatorami aluminiowymi z allegro 440-455 Mhz/ 400-410 Mhz. Aha, ta pierwsza miała Samsungi 2,8ns a ta druga posiada Hyniksy 2,8ns.

R9800 Pro z PCB od XT mają zwiękoszne napięcie dla core o 0.1v więc nie dziwota. :) Podobnie z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzisz max OC pamięci, to daj znać - też jestem bardzo ciekaw, szczególnie że chłodzenie identyczne poza pamięciami.  

Masz jakiś boczny nawiew - u mnie dmucha troszkę Spire ClearBlue 2200rpm puszczony na 7v; niewiele, ale zawsze coś, a przynajmniej bezgłośnie. ;)

Jasne dam znac...

Co do nawiewu to mam jednego (najatanszego) zalmana skierowanego dokladnie na gore karty (v12) i jest jescze jeden identyczny zalman ktory "stoi" na dol obudowy i miesza troszke powietrze ktore pobiera silencer. Ne mialem czasu zajac sie ulozeniem kabli, wiatrakow itd w obudowie dlatego mam narazie tka prowizorke.

Co do temperatur (riva tuner) to przy maksymalnym obiciazeniu na rdzeniu 450 - nie przkracza 42 stopnii !!!! (spoczynek 36-37) Bez boczynych nawieow bylo w maksymalnym obiciazeniu nawety okolo 13 stopni wiecej, silencer byl bardzo goracy, natomias teraz jest chlodny...

Ambient temp tez max 42 stopnie, orientujesz sie moze czego ona dotyczy ? umiem sobie przetlymaczyc, ale nie wiem zbytnio na jakiej zasadzie to dziala...

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam bardzo podobna konfiguracje do was. Sapphire 9800Pro 128Mb 256Bit R350, pamieci Hyniks 2,8ns . Do tego wszystkiego, ARCTIC COOLING - Vga Silencer Rev.3 i Radiatory BGA TweakMonster Chrome, troszke sie z tymi radiatorkami pospieszylem ,moze moglem cos lepszego kupic za ta kase. Ostatnio zdemontowalem Shima, z nadzieja ze mi troszke skoczy mozliwosc przetaktowania rdzenia. Pasta Ceramiqe AS, 406 Gpu i w 3DM2003 w pixel shader 2.0 mam kropeczki, musiala mi sie chyba trafic jakas kiepska sztuka. Pamieci 740 to chyba max dla nich.

Mam do was prosbe, powiedzcie mi czym moge przeczyscic, umyc Gpu, czy Silencera robilscie na lustro, miejsce styku z Gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman :

 

Temperatura rdzenia - Riva Tuner albo ATITool - ten drugi podaje znacznie wyższe od tego pierwszego odczyty. W sumie to nie wiem, które są prawidłowe (czytałem sporo testów, wg których normalna temp pracy R350/R360 to 70C! :?). Jednak różnice w przypadku zmiany chłodzenia, zmiany temp otoczenia, przestawienia Silencera z low na high obydwa programy podają identyczne, dlatego korzystam z obu (chodzi mi o amplitudy temperatur).

 

RinTinTin :

 

Też nie mam pojęcia, czego dotyczy "ambient temp". :?

Widzę, że masz nieźle chłodzoną kartę! :) :) :)

 

U mnie wg odczytów z Riva Tuner (Silencer na high) sprzed kilku tygodni, podczas tych upałów, zanim pojechałem do Niemiec :

1) idle - 41C GPU, 43C Ambient

2) full stress (441Mhz na rdzeniu i giercowanie w Painkillera) - 51C GPU, 52C Ambient

 

Wszystko przy zamkniętej budzie : nawiew Spire 12v i Arctic 12v z przodu, wydmuch Spire 7v i Arctic 12v z tyłu, boczny nawiew Spire 7v plus zasiłka Huntkey u góry z byczym wolnoobrotowym 120mm wentylem.

 

Jestem już w Polsce, więc jak się odstosunkuję od laptopa, to podam nowe pomiary. ;)

 

Worms14 :

 

Wydaje mi się, że trafiłeś na wyjątkowo kiepską sztukę, szczególnie jeżeli chodzi o rdzeń, albo też ma on zaniżone napięcie (nie wiem, jak to sprawdzić, gdzieś na forum widziałem jednak linka).

 

Ja miałem fatalnie wyszlifowanego Rev.1, więc wtedy robiłem go na lusterko, ale teraz Rev.3 był fabrycznie nieźle wypolerowany, więc dałem sobie spokój.

 

GPU traktowałem zawsze spirytusem, a potem na sucho, najlepiej bawełną (stary T-shirt ;)).

 

Uffffff ;) Pozdro all!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9800 Hisa ICE-Q. Po instalacji sterow wykrywa go jako pro i stad moje pytanie czy to mozliwe by juz producent wgral biosa od pro ?

Defaultowo zegary ustawione sa na non-pro :>

 

Chcialem sie dowiedziec jakie mam pamieci na karcie - i jakim to programem odczytac ? :]

 

Pamieci mi sie cos slabo kreca ...max 333 mi sie udalo ... Jakie propozycje by lepiej pociagnelo ? Radiatorki na pamieciach aluminiowe.

 

:oops: =-]

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN, wielkie dzieki za odpowiedz, szukam tego linka do napiecia , ale nie moge znalezsc, aktualnie mam napiecie chyba 1,5V, mozliwa zmiana na 1,6V , czy to cos moze poprawic, czy mi karta nie padnie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na stacjonarce zdjęcie z modami napięć i miejscami do pomiaru napieć - to jest właśnie to z linka. Ale dotyczy PCB od XT, tylko nie jestem na 100% pewien. Jak się wieczorem przerzucę z laptopa na stacjonarkę, to napiszę coś więcej.

 

Podnoszenie napięcia niczego nie zepsuje, ale pod warunkiem identycznym jak w przypadku procków - musisz mieć dobre chłodzenie, bo inaczej szybciej wyskoczą arty od przegrzewania się GPU niż miałeś wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć RivaTuner nie pokazuje poprawnie na jakim rdzeniu jest 9800PRO, na głównej "planszy" zaraz po odpaleniu softu widnieje R350 ale po wejściu w  

Customize ---> Graphic subsystem report widnieje R360 i nawet wyświetla na jakich pamięcach jest karta.

 

W Available Categories zaznaczyć ATI VGA BIOS information, zamknąć okno i wejśc jeszcze raz w Customize --> Graphic.... na samym dole powinny być dodatkowe dane

 

Nie wiem, może odkryłem ameryke w konserwach i wszyscy to już wiedzą.... w przeciwnym wypadku jak ktoś ma czas i chęci o raz nie zmodowanego jeszcze na XT 9800PRO to niech looknie :)

 

Sprawdzilem i mam taki wynik :

 

...wiec co mam sadzic R350 czy 360...i nie mowic ze mam zdejmowac wiatrak (nie o tej porze):)

a mi sie pokazuje cały czas to samo jka macie wersje tej riva tuner

lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na stacjonarce zdjęcie z modami napięć i miejscami do pomiaru napieć - to jest właśnie to z linka. Ale dotyczy PCB od XT,  tylko nie jestem na 100% pewien. Jak się wieczorem przerzucę z laptopa na stacjonarkę, to napiszę coś więcej.

 

Podnoszenie napięcia niczego nie zepsuje, ale pod warunkiem identycznym jak w przypadku procków - musisz mieć dobre chłodzenie, bo inaczej szybciej wyskoczą arty od przegrzewania się GPU niż miałeś wcześniej.

o tym mówisz ? http://www.gral.pl/~piter/komputer/voltage_mods.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9800 Hisa ICE-Q. Po instalacji sterow wykrywa go jako pro i stad moje pytanie czy to mozliwe by juz producent wgral biosa od pro ?  

Defaultowo zegary ustawione sa na non-pro :>

 

Chcialem sie dowiedziec jakie mam pamieci na karcie - i jakim to programem odczytac ? :]

 

Pamieci mi sie cos slabo kreca ...max 333 mi sie udalo ... Jakie propozycje by lepiej pociagnelo ? Radiatorki na pamieciach aluminiowe.

.

O ile się orientuję to wszystkie N/P sterowniki wykrywają jako Pro.

Co do pamięci to musiałbyś ściągnąć radiatorek i samemu sprawdzić. Nie wiem na jakich kościach HIS robi N/P ale ja mam BBA 9800 na kościach Infineona 3,0 ns i więcej jak 333 MHz nie chcą iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz napiecia u Siebie? ja miezylem i mam na rdzeniu 1.68v a na pamieciach 2.69v, na pamieciach mam chyba malo ?  PCB Pro R360

Nie wiem, muszę dorwać jakiś miernik (mam już coś na oku) - najpóźniej w przyszłym tygodniu powinienem zmierzyć.

Wiesz może, czy to jest PCB od PRO czy od XT? Bo jeżeli zdjątko przedstawia laminat od PRO, to d*** zbita, ale u mnie nie pomierzę, ponieważ mam XT. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz napiecia u Siebie? ja miezylem i mam na rdzeniu 1.68v a na pamieciach 2.69v, na pamieciach mam chyba malo ?  PCB Pro R360

Nie wiem, muszę dorwać jakiś miernik (mam już coś na oku) - najpóźniej w przyszłym tygodniu powinienem zmierzyć.

Wiesz może, czy to jest PCB od PRO czy od XT? Bo jeżeli zdjątko przedstawia laminat od PRO, to d*** zbita, ale u mnie nie pomierzę, ponieważ mam XT. :(

Musisz sprawdzic, napiecie sie mierzy na kondensatorach, moze u Ciebie w innych miejscach musisz popróbowac jak bedzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ati.com/support/infobase/4547.html    - ktoś to testował tutaj? Podobno daje niezłego kopa. Nie mogę doczekać się wersji oficjalnej.

mi troche stery i zmiany w doomie daly, na poczatku mialem 1024 High 34FPS z Anizox8 i bez anizo 40 a teraz mam z anizox8 46FPS a bez anizo 48fps.

 

Kumpel mial jakies voodoo 2 procesorowe tylko nei wiem czy to bylo 6000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ati.com/support/infobase/4547.html    - ktoś to testował tutaj? Podobno daje niezłego kopa. Nie mogę doczekać się wersji oficjalnej.

mi troche stery i zmiany w doomie daly, na poczatku mialem 1024 High 34FPS z Anizox8 i bez anizo 40 a teraz mam z anizox8 46FPS a bez anizo 48fps.

 

Kumpel mial jakies voodoo 2 procesorowe tylko nei wiem czy to bylo 6000 ?

Niestety - to model 5500 - ja chcę ten unikat znaleźć: http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=15804 - trzecia fotka jadąc od góry po powiększeniu pokazuje ogrom tej maszynki :) 8 potoków !!

 

BTW. Voodoo 5 6000 to quadro chip - cztero procesorówka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...