Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

jaka tam beznadziejna, jaka tam beznadziejna grrrrr... Rozmawiasz ze starym fanem Voodoo :P 3Dfx pierwszy skonstruował akcelerator grafiki, 3Dfx pierwszy wprowadził 8 potoków to mało? Gdyby nie NVidia 3Dfx miałby większe fundusze i mógłby wprowadzic więcej nowinek technicznych - i tak to co stworzyli za to co im zostało jest czymś wyjątkowym. W zasadzie nie mieli po co wydawać Voodoo 5 - bo i tak by upadli. Ale walczyli do końca i za to dla mnie wciąż noszą koronę akceleratorów grafiki. Dowiedziałem się co nieco o 6000 ... Wyprodukowano ich niewiele ponad 200 sztuk. Nigdy nie pojawiły się w sklepach - posiadają ją tylko kolekcjonerzy. Podobno na e-bay w stanach jeden egzemplarz poszedł za 1200$ - smutne, bo ten demon jest wyjątkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiejcie sie ale widzialem pare miesiecy temu(zima)doslownie identyczna karte na pchlim targu.ciezko sie zastanawialem co to jest.Koles ktory to mial chcial za nia stowe i tez niewiedzial co to jest(sprzedawal jeszce jakies meble,proszki o prania iinne gowna).pamietam ze wrazenie zrobil na mnie rozmiar tej karty.nie mam 100% pewnosci ze bylo to to voodo 6000 ale serioo wygladalo identycznie jak ta karta z linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos z czego moga wynikac skaczace paski na wysciu tv szczegulnie widac podczas starty filmu na tv i jak obraz jest ciemny paski sa szare i strasznie przeszkadzaja karta to 9800SE@PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiejcie sie ale widzialem pare miesiecy temu(zima)doslownie identyczna karte na pchlim targu.ciezko sie zastanawialem co to jest.Koles ktory to mial chcial za nia stowe i tez niewiedzial co to jest(sprzedawal jeszce jakies meble,proszki o prania iinne gowna).pamietam ze wrazenie zrobil na mnie rozmiar tej karty.nie mam 100% pewnosci ze bylo to to voodo 6000 ale serioo wygladalo identycznie jak ta karta z linka

Przeszedłeś obok karty kolekcjonerskiej wartej minimum około 4000zł ... jej. WIDZIAŁEŚ JĄ ! Było brać. Teraz byś był bogaty - wystawiłbyś na e-bay i wysłał kolekcjonerowi z zachodu za 1000$ ... Tylko to mało prawdopodobne, bo jest ich lekko ponad 200 sztuk na cały świat. W dodatku rozeszły się drogami nie sklepowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi nie wierzyc ,ale po 1 nie mam zadnego celu zeby klamac,po 2 nie mam pewnosci ze to bylo voodoo 6000(mowie tylko ze wygladala identycznie jak ta z linka) ,po 3 widzialem taka karte pierwszy raz na oczy i nie mialem pojecia co to.Utkwila mi w pamieci dlatego ze wlasnie byla strasznie dluga i generalnie dosyc osobliwy miala wyglad.

Btw na tym samym tragu w tym samym dniu kupilem zasilacz enermaxa 300 wat za 30 zeta od kolesia co handlowal jakimis tv ,video mikrofalowkami i tego typu rzeczami.Z tego co sie oreintuje 90% sprzetow na tym bazarze jest sciagane z Niemiec i naprawde czasami mozna cos trafic fajnego ,zwlaszcza ze sprzedajacy nie maja pojecia jaki towar sprzedaja,dla przykladu kolo za wypasiony analogowy ,24 kanalowy mixer Yamahy chcial 600 zeta :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej. Chyba trzeba odwiedzić Gdańsk. Jaki to byłby szpan mieć Voodoo5 6000 jedno z 200 na świecie działające w swoim kompie :D Ale możliwe, że to było to - niemce to w wiekszości przypadków jelenie - nie wiedzą co wywalają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radmax ->

Dzieki :>

Z radiotorkiem to wiedzialem , przez lenistwo chcialem sie dowiedziec czy mozna programowo :P

:twisted:

 

Teraz pytanie nooba :> Jak sie cytuje kogos ? bo cytat zrobie... ale nie wiem jak zrobic by bylo np Bo! napisal... :P

 

(Nigdy nie siedzialem na forum php ;p)

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial bym pocztac tego testy :) ale nidlugo moze zobaczymy pierwsze plusy polaczenia nvidi z 3dfxem, FX6600 SLI :)

Podobno za swoich czasów było ekstra - jakościowo klasy GF2 GTS / ULTRA z lepszym jakościowo AA i z mniejszą stratą mocy przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do speców ,dobrze znających ukryte możliwości sterowników Catalyst , mam problem z aktywacją wyjścia TV Out

jako że mój TV nie podaje jakiegoś tam sygnału ,po każdym uruchomieniu musze wymuszać włączenie TV Outu ,

potem wszystko jest OK , pewniakiem jest jakis sposób aby to wymuszenia przypisać w ustawieniach sterowników tak aby po każdym restarcie domyślnie wymuszało włączenie TV Out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej prosze trzymajcie sie tematu

Mam podobną prośbę - sam miałem Voodoo 3 jakieś-tam (bodajże 2000) i byłem na tamte czasy bardzo zadowolony, słyszałem o tym potworze o którym rozmawiacie, ale to ma być kompendium wiedzy o innej karcie ;)

 

W temacie - nie potrafię pomóc, nigdy nie korzystałem z TV-OUTu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie! Zło w czystej swej postaci (a może moja głupota....?) nawiedziła mój dom, a właściwie kartę graficzną Hercules 3D Prophet 9800 PRO, a jeszcze właściwiej to chłodzenie tejże karty, a już najwłaściwiej to problem dotyczy nowokupionego chłodzenia Zalman ZM-80D-HP i tych #@%*#%@!* radiatorków PRZYSPAWANYCH (chyba) do mojej karty graficznej.

Otóż wszędzie (w internecie) czytam jak to "wspaniały jest to układ chłodzenia i jak to wspaniale pasuje do niemalże WSZYSTKICH (sic!) kart graficznych na rynku a już na pewno do Radeonów poczynając od 9500 w górę"...... tak? Ja mówię zatem: @!$&$!!!!

Moja karta wyposażona jest w gotowe radiatory, których nie potrafię ściągnąć, a które skutecznie blokują i uniemożliwiają mi montaż tego "wspaniałego" chłodzenia....

Zanim zapytam odpowiem.... TAK! Odpowiem na wasze pytania, które będą brzmiały: "a próbowałeś chwytu z lodówką?" i "próbowałeś rozgrzać kartę do temperatury wnętrza wulkanu?" TAK! TAK! Próbowałem i NIC!!

Zatem, czy ktoś wie na czym mogą trzymać się radiatory na radku 9800 pro Herculesa (szczególnie ten z tyłu za procesorem - ~!@!$@#! jeden!) i jak można je zdjąć w INNY sposób, bez używania wymienionych przeze mnie środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chca zejsc przy pomocy wyzej wymienionych przez ciebie sposobow to zapewne sa przymocowane jakims klejem termoprzewodzacym i sciagniecie ich moze byc sporym problem i grozic uszkodzeniem karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestat

 

Ja bym tam w ogóle nie ryzykował ściagania mocno przyklejonych

radiatorów , nie mogłeś wpierw oblookać w necie czy dany

cooler bedzie pasował ,chodzi mi o fotki z różnych rzutów

można sie było spokojnie o tym przekonać ,

widać jesteś ryzykant

 

Życzę Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chca zejsc przy pomocy wyzej wymienionych przez ciebie sposobow to zapewne sa przymocowane jakims klejem termoprzewodzacym i sciagniecie ich moze byc sporym problem i grozic uszkodzeniem karty

8O ej no dzięki za info...

btw gdyby byla przymocowana klejem termoprzewodzącym to zeszłaby pod wpływem zimna.... a tak się nie stało.... :cry:

.....to jest w ogóle dziwna sprawa bo wiatrak z radiatorem "zszedł jak po maśle", a moim oczom ukazał się core posmarowany srebrną pastą... nawet nieźle.... a z tyłu @!$!$@$%& nie chciało zejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełną odpowiedzialnością napiszę, że mocowanie się z radiatorami na karcie graficznej, które są przyklejone jakimś termoprzewodzącym glutem do kości pamięci, może być cholernie niebezpieczne. Sam zepsułem tak jedną kartę (poszła na szczęście na wymianę na gwarę) - sypała artami od pamięci nawet na zaniżonych taktowaniach.

 

Lodówka i pogrzewanie działa na pewno na Termopoks, ale nie wiadomo, jak z tym klejem na Herculesie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzilem, ze za standard TV-OUT odpowiada bios, a nie mikroprzelacznik na karcie, ale moze sie myle.

Owszem ten przelacznik jest podwojny, zabezpieczony jakas folia.

Ktos ma inne pomysly do czego moze on sluzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam w ogóle nie ryzykował ściagania mocno przyklejonych

radiatorów , nie mogłeś wpierw oblookać w necie czy dany

cooler bedzie pasował ,chodzi mi o fotki z różnych rzutów

można sie było spokojnie o tym przekonać

nie nie można było się przekonać.... nawet na stronie Zalmana.... HA! nawet na jakimś forum postował kolo że ma 9800 pro i ZM-80D-HP i "uaaa! ale jestem ogień-boy! żem to zamontował w trymiga, a Silencer jest @!*!%!"....

widać jesteś ryzykant

widać jestem idiotą.... bo nie kupilem "@!*!%! Silencera".... to że tu z Wami gadam na temat wyrywania radiatorów razem z "korzeniami" świadczy o tym, że mam nóż na gardle - wakacje się kończą a ja nie mogę grać w UT2004 i Dooma 3 bo jade na jakimś badziewiu!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! NIE BĘDĘ CZEKAŁ KOLEJNEGO TYGODNIA NA ŚMIGIEŁKO DO TEGO SHITU!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN

Powiedz dokładnie jak zniszczyłeś tą karte.... jestem ciekaw jaki zrobiłeś błąd i czego mam się wystrzegać...

To był HIS Radeon 9600XT Turbo (fajnie się kręcił na rdzeniu - do 585Mhz stabilnie) - miał firmowe aluminiowe radiatory na pamięciach, które jednak jakoś jak na mój gust słabo się grzały (co za tym idzie słabo przewodziły ciepło od kostek pamięci) - widać było, że są przyklejone na jakimś glucie, na dodatek nierówno posmarowanym.

 

Chciałem zdjąć, wyczyścić i przesmarować Arctic Ceramique plus po kropelce Super-Glue w dwóch rogach (tak jest najwydajniej, bo dobry silikon zawsze lepszy od taśmy termoprzewodzącej). Ukręcałem je, a nie podważałem, czyli niby wszystko było robione w miarę bezpiecznie. Następnie lekko przetarłem spirytusem (nigdy wcześniej ani nigdy później nie zaszkodził mi - proc, GPU, kostki BGA na grafie). Zanim założyłem od nowa radiatory, to potrzebowałem na chwilę włączyć kompa - arty były już lekkie w 2D, a po odpaleniu byle 3DMarka po prostu jeden wielki artefakt od pamięci. Obniżenie taktowania nie pomogło, założenie radiatorów też nie. Więcej grzechów nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra....

....zamontowałem.... UHHHH!!!! Oderwałem tylko jeden radiator z pamięci który przeszkadzał... jeden zostawiłem... śmiesznie to wygląda i będzie gorzej działało..... nie ma narazie artefaktów.... temp utrzymuje się w granicach 35-36 stopni (mierzone Aerogate II).....

....teraz 3DMark i....... módlcie się za mnie!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chcial bym przestrzec przed uzywaniem klejów termoprzewodzacych.

Kiedys przez ten klej rozwalilem 2 karty.

GF3 ELSA, placilem 1500zł, przyklejilem na pamieci radiatorki za pomoca klju Arctic Silver, niestety jak chcialem zdjac to kosc pamieci pekla na pol, karta chodzila ale miala straszne artefakty, nawet po wylutowaniu pamieci, niestety reklamacji nie uznali :) ale sprzedalem ja na allegro za 500zł jako uszkodzona.

Druga karta bylo 9500 128MB 256bit, zdjalem radiator z GPU który byl przyklejony z tego co pamietam, udalo mi sie zdjac, zrobilem moda(8potoków, polaczylem sciezki) i przyklejilem radiator na GPU klejem AS2. niestety po paru dniach cos mod przestal dzialac, chcialem zdjac radiator z GPU i oderwal sie razem ze rdzeniem.

Karte udalo mi sie wyreklamowac dzieki klejowi POXIPOL i farbce plakatowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie że ostrzegliście mnie przed tym głupim czynem.... na biurku juz leżały obcęgi... nie pytajcie co chciałem nimi zrobić :twisted: .... w każdym razie radiatora nie oderwałem a Zalmana i tak przymocowałem który spełnia swoją funkcję zadowalająco..... no w 70%.....

..... Dooma 3 zakupiłem dzisiaj, ale mam z nim problemy..... chociaż to już z zupełnie innej beczki nie miał może ktoś z Was problemu, który brzmi następująco: "wchodze do gry, gram se w najlepsze a tu @!@$&*!!!!!!!! i pulpit łindozy ix-pe wita!"?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestat

 

Zawsze to samo , nie wyrabia ci podkręcony sprzęt

a raczej nie dostaje odpowiedniej działki napięcia ,

miałem kiedyś to samo sprzet przetestowany po kilka razy w 3DMarku03 Stabilny ;) okazało sie że 20-30 minut grania

w FAR CRY i albo zwiucha albo wyjście do pulpitu

obniżyłem taktowanko grafy i cPU i 3-4 MHz i wsio OK

Dopiero po kilku godzinach grania w Doom3 oraz FAR CRY

mozna powiedzieć że grafa i proc ,ogólnie cały system jest stabilny ,zmniejsz ciut taktowanie grafy/CPU i pograj sobie z godzine

 

Dodam na koniec że mój sprzęt jak w podpisie , gdy odłącze drugiego twardziela i podniose napięcie do VCore 1.75 chodzi stabilnie nawet na 11x213 czyli całe 90MHz szybciej ,niestety podłącze drugiego twardziela ,odpalam Doom3 / FAR CRY pogram 10-15 minut

i zawsze widzę pulpit WindyXP :) nie zwis tylko wyjscie do pulpitu

taki urok słabej zasiłki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...