Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

do [gluteus maximus] mój jest na r350 ... szlag by to trafil no ale nic musi zostac ;) i tak dalem za niego tylko 900 zl. ... i tak przy okazji na standardowym chlodzeniu na razie wydusilem 400/350 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy to normalne ze na moim his 9800PRO ten oryginalny aluminiowy radiator co jest na rdzeniu jak się dotknie to jest gorący jak diabli. dłuzej jak kilkanaście sekund nie utrzymam palca bo parzy.. ??

 

dzisiaj przesmarowałem rdzen pastą arctic ceramique.

czy wytrzyma takie temperatury? bo czytałem gdzieś ze

arctic ceramique. nie lubi wyskoch temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem i mam upragnionego PRO&XT tylko ....

 

Nie mam zakladki co do temp. ani w RIVA ani w ATI Tool

Kombinowalem , ale nie mam juz wiecej pomyslow :(

Musisz wrzucic bios od XT i szukaj szukaj, a znajdziesz ;)

 

Ad.1  

Przy montowaniu silencera, rdzen powiedzial mi prawde - R360 a nie jak w standarcie R350  

Cos sie nie zrozumielismy, a raczje ja zle przeczytalem (?)...

Mylslem, ze dopiero sobie bierzesz ta karte i dlatego mowilem o sapphire ;)

Btw, napisz pozniej jak Ci sie kreci ta karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem i mam upragnionego PRO&XT tylko ....

 

Nie mam zakladki co do temp. ani w RIVA ani w ATI Tool

Kombinowalem , ale nie mam juz wiecej pomyslow :(

Musisz wrzucic bios od XT i szukaj szukaj, a znajdziesz ;)

 

Ad.1  

Przy montowaniu silencera, rdzen powiedzial mi prawde - R360 a nie jak w standarcie R350  

Cos sie nie zrozumielismy, a raczje ja zle przeczytalem (?)...

Mylslem, ze dopiero sobie bierzesz ta karte i dlatego mowilem o sapphire ;)

Btw, napisz pozniej jak Ci sie kreci ta karta...

 

tak sie sklada, ze jestem juz po operacji wrzutki biosu od XT.

 

Wszystkie programy diagnostyczne rozpoznaja moja karte prawidlowo , nie mowie juz o windowsie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic nowa karte graficzna (stary R9500@9700 niestety odmowil wspolpracy :cry: ) i udalo mi sie dostac do przetestowania Sapphire R9800pro. Karta ta jest na R360, PCB od pro oraz pamieciach samsunga. Niestety testy przeprowadzalem na fabrycznie zamontowanym chlodzeniu. Jedyne co zmienilem to paste pomiedzy GPU<>radiator, oraz sprawdzilem styk radiatora z GPU(styk OK). Wgralem bios od SapphireXT (samsung die-e) co w 3dmarku2003 dalo mi 200p. Jesli chodzi o podkrecanie to GPU max przy tym chlodzeniu to 386MHz (z tego co pisaliscie wczesniej to dosyc slabo :? ) natomiast RAM 375MHz. Mam kilka pytan:

 

1. Czy przy zmianie chlodzenia z fabrycznego na cos lepszego moge sie spodziewac ze GPU dociagnie do ~400MHz, czy moze trafilem na slaba karte i lepiej ja wymienic ?

2. Ile MHz wiecej(srednio) mozna wycisnac zakladajac radiatory miedziane na RAM ?

3. Moze jednak wybrac innego produceta (HIS,MSI,...) ?

4. Wyniki w 3dmarku2003 mam lepsze na karcie ATI niz na konkurencyjnej karcie NVidia jednak zastanawiaja mnie wyniki w Doom3, wiem ze trzeba poczekac na sterowniki 4.9 (jednak jesli drivery nie poprawia zbytnio wydajnosci moze sie okazac ze w przyszlych grach opartych na enginie D3 uzytkownicy R9800 beda "poszkodowani" ) Moze mozecie sie podzielic swoimi wynikami w D3 ?

5. Czy ktos juz bawil sie timeingami z pozytywnymi skutkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RinTinTin : dzięki za odpowiedzi na wszystkie pytania, które trafiły się po drodze - mnie by chyba szlag trafił, jakbym po raz n-ty musiał pisać wkółko to samo. ;)

 

@beriam : jakbyś raczył leniu :P przeczytać dokładnie, co się pisze w temacie, to może na litość boską byś wiedział, że R360 to nie wszystko. Do monitoringu temperatury potrzebne jest PCB od XT, które ma jeszcze większe od samego GPU znacznie przy OC' (R360 został tylko nieznacznie zmodyfikowany w stos. do R350, ale PCB zostało totalnie przebudowane). RinTinTin pytał się ciebie o PCB, ale jakoś milczałeś (tak sie skałada, że tylko Sapphire mają takie wersje ;)).

 

Poszukaj scalaczka :

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...king/vidcard/94

 

Jak nie ma PCB od XT to nie będzie scalaczka i tym samym pomiarów.

 

@Jodlasty :A propos karty MSI - to jest R360, PCB zmodyfikowane przez MSI (ani PRo ani XT), wykrywana jest jako XT tylko na sterach dołączanych do karty, a przynajmniej tak słyszałem. Było wiele dobrych recenzji, ale wielu ludziom do [gluteus maximus] się kręci :?

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=...&threadid=98518

 

Zresztą za pomocą np. RaBiTa 1.3 można sobie zmienić nazwę karty w biosie - możliwe, że od początku miałeś zmodyfikowany (najprawdopodobniej przez producenta) bios, albo to kwestia sterów, jak już pisałem. To jak karta jest widziana przez system, to kwestia tylko i wyłącznie biosu, ewentualnie specjalnych sterów (np. Forsage PRO->XT softmod).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic nowa karte graficzna (stary R9500@9700 niestety odmowil wspolpracy :cry:  ) i udalo mi sie dostac do przetestowania Sapphire R9800pro. Karta ta jest na R360, PCB od pro oraz pamieciach samsunga. Niestety testy przeprowadzalem na fabrycznie zamontowanym chlodzeniu. Jedyne co zmienilem to paste pomiedzy GPU<>radiator, oraz sprawdzilem styk radiatora z GPU(styk OK). Wgralem bios od SapphireXT (samsung die-e) co w 3dmarku2003 dalo mi 200p. Jesli chodzi o podkrecanie to GPU max przy tym chlodzeniu to 386MHz (z tego co pisaliscie wczesniej to dosyc slabo :? ) natomiast RAM 375MHz. Mam kilka pytan:

 

1. Czy przy zmianie chlodzenia z fabrycznego na cos lepszego moge sie spodziewac ze GPU dociagnie do ~400MHz, czy moze trafilem na slaba karte i lepiej ja wymienic ?

2. Ile MHz wiecej(srednio) mozna wycisnac zakladajac radiatory miedziane na RAM ?

3. Moze jednak wybrac innego produceta (HIS,MSI,...) ?

4. Wyniki w 3dmarku2003 mam lepsze na karcie ATI niz na konkurencyjnej karcie NVidia jednak zastanawiaja mnie wyniki w Doom3, wiem ze trzeba poczekac na sterowniki 4.9 (jednak jesli drivery nie poprawia zbytnio wydajnosci moze sie okazac ze w przyszlych grach opartych na enginie D3 uzytkownicy R9800 beda "poszkodowani" ) Moze mozecie sie podzielic swoimi wynikami w D3 ?

5. Czy ktos juz bawil sie timeingami z pozytywnymi skutkami ?

Spróbuj jeszcze wrzucic oryginalny bios i wtedy sproowac rdzen ... bo jezeli sie nie myle bios od xt podnosi napiecie rdzenia dzieki temu mozesz go wyrzej krecic ale musisz miec lepsze chlodzenie, zobacz na biosie od pro ile ci pojdzie na standardowym chlodzeniu powinno wiecej ;) chyba ze wczesniej kupisz lepsze chlodzenie ....

 

Mój jest r350 i idzie rdzeń 400 (dokladnie mi pokazuje 398 :wink:) a pamieci na razie bez radiatorków ok 360 (dokladnie 358 :wink:) ale sie cholernie grzeja ....

 

Są juz nowe omegi na cat 4.8 z kodem zrodlowym z 4.9 beta ... ponoc dobrze podnosza wydajnosc ale jeszcze nie sprawdzalem ...

 

Są jeszcze za i przeciw co do ati duzo gier (choc pewnie mniej) bedzie robionych na silniku hf2 wiec wtedy gorzej maja gf ...

 

Mozesz teraz kupic 98pro a za rok kupic r520 wspierajacego SM i PS 3.0 hehehh (ma sie nazywać Fudo ? gdzies tak czytalem)

 

EDIT: Jakbym cos popierniczyl, to przez to ze niewyspany jestem ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatboY: Spróbuj jeszcze wrzucic oryginalny bios i wtedy sproowac rdzen ... bo jezeli sie nie myle bios od xt podnosi napiecie rdzenia dzieki temu mozesz go wyrzej krecic ale musisz miec lepsze chlodzenie, zobacz na biosie od pro ile ci pojdzie na standardowym chlodzeniu powinno wiecej  chyba ze wczesniej kupisz lepsze chlodzenie ....

Na orginalnym biosie sprawdzalem zanim wgralem od XT, niestety lepiej sie nie krecil

 

FatboY:Są juz nowe omegi na cat 4.8 z kodem zrodlowym z 4.9 beta ... ponoc dobrze podnosza wydajnosc ale jeszcze nie sprawdzalem ...

Wlasnie wczoraj na nich sprawdzalem w timedemo demo1 43fps :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RinTinTin : dzięki za odpowiedzi na wszystkie pytania, które trafiły się po drodze - mnie by chyba szlag trafił, jakbym po raz n-ty musiał pisać wkółko to samo. ;)

 

@beriam : jakbyś raczył leniu :P przeczytać dokładnie, co się pisze w temacie, to może na litość boską byś wiedział, że R360 to nie wszystko. Do monitoringu temperatury potrzebne jest PCB od XT, które ma jeszcze większe od samego GPU znacznie przy OC' (R360 został tylko nieznacznie zmodyfikowany w stos. do R350, ale PCB zostało totalnie przebudowane). RinTinTin pytał się ciebie o PCB, ale jakoś milczałeś (tak sie skałada, że tylko Sapphire mają takie wersje ;)).

 

Poszukaj scalaczka :

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...king/vidcard/94

 

Jak nie ma PCB od XT to nie będzie scalaczka i tym samym pomiarów.

 

@Jodlasty :A propos karty MSI - to jest R360, PCB zmodyfikowane przez MSI (ani PRo ani XT), wykrywana jest jako XT tylko na sterach dołączanych do karty, a przynajmniej tak słyszałem. Było wiele dobrych recenzji, ale wielu ludziom do [gluteus maximus] się kręci :?

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=...&threadid=98518

 

Zresztą za pomocą np. RaBiTa 1.3 można sobie zmienić nazwę karty w biosie - możliwe, że od początku miałeś zmodyfikowany (najprawdopodobniej przez producenta) bios, albo to kwestia sterów, jak już pisałem. To jak karta jest widziana przez system, to kwestia tylko i wyłącznie biosu, ewentualnie specjalnych sterów (np. Forsage PRO->XT softmod).

 

Jesli nie ma scalaka, to jest jakis problem ??

Rozumiem, ze karta nie bedzie fiksowala i nie ma szansy sie uszkodzic ??

W 3Dmark03 na ustawieniach fabrycznych od XT mialem 6200...

To chyba niezle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma scalaka, to jest jakis problem ??

Rozumiem, ze karta nie bedzie fiksowala i nie ma szansy sie uszkodzic ??

W 3Dmark03 na ustawieniach fabrycznych od XT mialem 6200...

To chyba niezle  :wink:

No taki problem, ze nie masz np. pomiaru temp...

Co do wyniku... hm ;0 normalny

Osobiscie uwazam, ze nie majac pc XT, nie powinno sie wrzucac biosu - takie jest moje zdanie. Ale jak juz wrzuciles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest r350 i idzie rdzeń 400 (dokladnie mi pokazuje 398 :wink:) a pamieci na razie bez radiatorków ok 360 (dokladnie 358 :wink:) ale sie cholernie grzeja ....

Nie krec za bardzo tej pamiec, bez radiatorkow... Latwo zrobic kuku... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co zjechac do 350 ? :? trudno najwyzej mi wymienia :P albo moze soie pozniej cos doplace do czegos mocniejszego ....

 

Oczywiście śmieje ;) mam zamiar sobie kupic Revoltec BGA freezer ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy to normalne ze na moim his 9800PRO ten oryginalny aluminiowy radiator co jest na rdzeniu  jak się dotknie to jest gorący jak diabli. dłuzej jak kilkanaście sekund nie utrzymam palca bo parzy.. ??

 

dzisiaj przesmarowałem rdzen pastą  arctic ceramique.  

czy wytrzyma takie temperatury? bo czytałem gdzieś ze  

arctic ceramique. nie lubi wyskoch temp ?

Moja karta też się grzeje jak diabli, nie da się do radiatora dotknąc bo parzy. Strasznie mi to podnosi temp. w obudowie. Blok wodny jest tu najlepszym rozwiazaniem.

 

 

@Jodlasty :A propos karty MSI - to jest R360, PCB zmodyfikowane przez MSI (ani PRo ani XT), wykrywana jest jako XT tylko na sterach dołączanych do karty, a przynajmniej tak słyszałem. Było wiele dobrych recenzji, ale wielu ludziom do [gluteus maximus] się kręci :?

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=...&threadid=98518

 

Zresztą za pomocą np. RaBiTa 1.3 można sobie zmienić nazwę karty w biosie - możliwe, że od początku miałeś zmodyfikowany (najprawdopodobniej przez producenta) bios, albo to kwestia sterów, jak już pisałem. To jak karta jest widziana przez system, to kwestia tylko i wyłącznie biosu, ewentualnie specjalnych sterów (np. Forsage PRO->XT softmod).

Sterowniki to OMEGI 2567, możliwe że producent coś namieszał.

Co do kręcenia to sprawdzę to jak założe blok wodny. Na tej stronce co podawałem karta ładnie się podkręcała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.hmmm czemu w atitool nie mogę kręcić tego 98pro ? :?

2.na BGA Freezer'ze (alu) wyciagne ok 380 z pamięci Samsung 2,8 ns ?

3.OT przed chwila sie bawilem markami 2k1 i na Athlonie 1 ghz + 256 sdr + Radeon 7500 mialem 3950 ptk a na p4 2,4 + 1024 ddr + 5200 tylko 4550 więc czyżby 7500 = 5200 ? :? (jakbym wsadzil 7500 w tamtego kompa pewnie by tak było ;) )

 

EDIT: Ad.1 juz niewazne rozwiązałem problem sam, nowy ati tool 0.0.21 odmawial mi poslyszenstwa za to 0.0.20 smiga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, nie wiem czy na miejscu ;) mam od niedawna radka 9800pro i tak sie zlozylo ze zainstalowalem dooma3 i chcialem sprawdzic wydajnosc...co sie okazalo gra chodzi mi plymmie na srednich ustawieniach! 640x480!! czy moze mi ktos pomoc go podkrecic albo powiedziec czy to normalne?? sorry ze tak sie wcialem z tym tematem ale nie mam czasu na dluzsze przegladanie forum...

p4 2.8, 512ddr 400mhz,sapphire 9800pro,80gb sata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, nie wiem czy na miejscu ;) mam od niedawna radka 9800pro i tak sie zlozylo ze zainstalowalem dooma3 i chcialem sprawdzic wydajnosc...co sie okazalo gra chodzi mi plymmie na srednich ustawieniach! 640x480!! czy moze mi ktos pomoc go podkrecic albo powiedziec czy to normalne?? sorry ze tak sie wcialem z tym tematem ale nie mam czasu na dluzsze przegladanie forum...

p4 2.8, 512ddr 400mhz,sapphire 9800pro,80gb sata....

Przu Twoim konfigu powinno spokojnie leciec w 1024x768 w MAX detali...

zainstaluj najnowsze OMEGI.....i sprawdz a najlepiej z tym pytaniem wyskocz na FORUM poswiecone tej gierce....

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanieko - jaki bajer jest z tym R350 a R360 ?? Czy mozna gdzie kupic R9800Pro na R360 ? co to daje ? czy da sie przerobic R350 na R360 ??? LAmerskie pytania ale wlasnie sie przymierzam do kupna i chce byc w temacie .THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta też się grzeje jak diabli, nie da się do radiatora dotknąc bo parzy. Strasznie mi to podnosi temp. w obudowie. Blok wodny jest tu najlepszym rozwiazaniem.

U mnie w zupełności wystarczył Silencer - przyznasz, że to chyba najtańsze dostępne rozwiązanie, które równocześnie pozostaje całkiem wydajnie i ciche. ;) Temperaturki po przesiadce z 9600XT skoczyły mi w budzie o 3-4C, na procku o 2-3C mimo dobrej wentylacji, a po założeniu Silencera wróciły do dawnej normy.

 

@przeciwnik - polecam Silencera - na tym MSI przynajmniej chłodzenie jest jakie takie w porównaniu do, sorki, tego gó-wien-ka standardowo montowanego na 9800PRO. ;) Ceramique wy3ma, taka jej niewdzięczna rola. ;)

 

Sterowniki to OMEGI 2567, możliwe że producent coś namieszał.

Co do kręcenia to sprawdzę to jak założe blok wodny. Na tej stronce co podawałem karta ładnie się podkręcała.

No właśnie na stronce w teście wszystko było cacy, a przeczytaj sobie bluzgi ludzi na guru3D - to realne opinie użytkowników.

Zresztą wychodze z założenia, że z kartami prawie jak z prockami - różnice w OC są bardzo duże w zależności od indywidualnego egzemplarza. /pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, nie wiem czy na miejscu ;) mam od niedawna radka 9800pro i tak sie zlozylo ze zainstalowalem dooma3 i chcialem sprawdzic wydajnosc...co sie okazalo gra chodzi mi plymmie na srednich ustawieniach! 640x480!! czy moze mi ktos pomoc go podkrecic albo powiedziec czy to normalne?? sorry ze tak sie wcialem z tym tematem ale nie mam czasu na dluzsze przegladanie forum...

p4 2.8, 512ddr 400mhz,sapphire 9800pro,80gb sata....

Przu Twoim konfigu powinno spokojnie leciec w 1024x768 w MAX detali...

zainstaluj najnowsze OMEGI.....i sprawdz a najlepiej z tym pytaniem wyskocz na FORUM poswiecone tej gierce....

POZDRAWIAM

A wcale nie... Na max detale - ultra detale to jest potrzebne 1,5 GB RAMU !!!!

Na High 768, ale lepiej 1GB

(Pisalem o rozdzielczosci 1024x768)

Reszta sprzetu moze byc ;)

Mozesz sobie poszukac jakies strony, gdzie jest optymalizacja doom3 (bylo pelno tego ostatnio w necie) i wtedy calkiem calkiem chodzi 1024x768 na high detalach z 512 ramu.

KOLEJNE CO MUSISZ ZROBIC ZEBY GRAC W TA GRE TO ZAINSTALOWAC BETY STEROWNIKI ATI 4.9 - zwieksza wydajnosc

Gdzie jest poprawiony opengl.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.hmmm czemu w atitool nie mogę kręcić tego 98pro ? :?  

2.na BGA Freezer'ze (alu) wyciagne ok 380 z pamięci Samsung 2,8 ns ?

3.OT przed chwila sie bawilem markami 2k1 i na Athlonie 1 ghz + 256 sdr + Radeon 7500 mialem 3950 ptk a na p4 2,4 + 1024 ddr + 5200 tylko 4550 więc czyżby 7500 = 5200 ? :? (jakbym wsadzil 7500 w tamtego kompa pewnie by tak było ;) )

 

EDIT: Ad.1 juz niewazne rozwiązałem problem sam, nowy ati tool 0.0.21 odmawial mi poslyszenstwa za to 0.0.20 smiga ....

2) Tego nikt nie wie... moze tak, moze nie ...

3) 3DMark01 - zalezy w wiekszosci od proca (i fsb;) )

3DMark03 - pobija karta graficzna...

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie wynik 5700 w 3dmarku 2k3 na tym sprzecie i na ustawieniach 400/360 (grafika) jest namiejscu czy to przez mojego zasyfionego xp-ka ? :wink: (tak mi sie nie chce stawiac od nowa, jeszce ze mi sie plytka zrypala :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli nie ma scalaka, to jest jakis problem ??

Rozumiem, ze karta nie bedzie fiksowala i nie ma szansy sie uszkodzic ??

W 3Dmark03 na ustawieniach fabrycznych od XT mialem 6200...

To chyba niezle  :wink:

No taki problem, ze nie masz np. pomiaru temp...

Co do wyniku... hm ;0 normalny

Osobiscie uwazam, ze nie majac pc XT, nie powinno sie wrzucac biosu - takie jest moje zdanie. Ale jak juz wrzuciles...

 

czyli jednym slowem R360 to nie wszystko ;(

WAZne dla mnie jest to, aby ten maly szczegol dotyczacy odczytu temp. nie spie... mi grafy.

Moze wrocic do poprzedniego biosu ??

Bede wdzieczny za porade

Sorry za moje dlubanie w calym, ale taki juz jestem ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie nacieszyłem tą kartą.

Znowu jadę na TNT, MSI R9800pro padła i zawiozłem ją do serwisu.

Szlag by to...

 

Kartę kupiłem w PCSERIWS zobaczymy jak mnie potraktuje ta firma.

Mam dzwonić we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąlem metalowa klapke z rdzenia z uwagi na moje wysokie odczyty temp. >105* i giant'aII podpialem bezposrednio pod rdzen. Teraz temp. rdzenia wynosi 42-55*c czy bez tej metalowej oslonki temp. sa zafalszowane, czy poprostu przez ta metalowa oslonke zle odprowadzane bylo cieplo?nadal w np.farcry'u czy nfs:u sa dziwne zastoje, takie 2sekundowe zastoje lacznie z zawieszaniem sie dzwieku.. czym to moze byc spowodowane.ster.mam 66.xx polecane przez formumowiczow.Dodam ze nie mam radiatorow na kosciach ram a te sa bardzo gorace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąlem metalowa klapke z rdzenia z uwagi na moje wysokie odczyty temp. >105* i giant'aII podpialem bezposrednio pod rdzen. Teraz temp. rdzenia wynosi 42-55*c czy bez tej metalowej oslonki temp. sa zafalszowane, czy poprostu przez ta metalowa oslonke zle odprowadzane bylo cieplo?nadal w np.farcry'u czy nfs:u sa dziwne zastoje, takie 2sekundowe zastoje lacznie z zawieszaniem sie dzwieku.. czym to moze byc spowodowane.ster.mam 66.xx polecane przez formumowiczow.Dodam ze nie mam radiatorow na kosciach ram a te sa bardzo gorace.

:? Ajvaar nie pomylił Ci się topic :?: Bo z tego co ja pamiętam to ty masz 5900XT a nie radka 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym slowem R360 to nie wszystko ;(

WAZne dla mnie jest to, aby ten maly szczegol dotyczacy odczytu temp. nie spie... mi grafy.

Moze wrocic do poprzedniego biosu ??

Tu nie chodzi tylko o chip do odczytu temp. bo cale pcb jest inne. Gdybm mial pcb od pro, i r360 nie wgrywalbym biosu od xt - takie jest moje zdanie.

Zreszta sam POSZUKAJ, byla na ten temat dyskusja i nie pamietam juz do czego "wielke glowy" znajace sie na ustawieniach biosu i budowie pcb doszly ;)

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...