Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś parę postów wcześniej pisał o Radkach Sapphire 9800Pro w cenie 650zł

ano na Alegro wszystko możliwe ,jeśli ktoś potrafił obejść nasze cło

i sprowadził owe karty w paczkach z odzieżą z chin to ta cena jest całkiem realna

przecież już za 1250zł można kupić o ponad 60% szybszego

posiadajacego dwa razy tyle potoków i 2x tyle RAMU : Sapphira x800XL

 

Serce mnie boli że jakieś 3 miesiące temu dałem za mojego Radka 900zeta :/

teraz chcąc go sprzedać dostanęza niego max 5,5 paczki :[

i trza będzie dołożyć ponad drugie tyle żeby kupić coś sensownego w stylu

modowalny GF6800 albo Radek800XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak.

Masz dobrą kartę, że sklepu z gwarancją jeszcze 21 m-cy. Kupisz na allegro, padnie Ci po 3-4 m-cach i co wtedy byś mówił. Zaoszczędziłem 200 zł i jestem 650 w plecy ?? Zawsze wole dołożyć do pewnego sklepu i gwarancji, niz mieć potem problemy.

Pomyśl jeszcze inaczej. 1,5 roku temu te karty były po 1500 zł, a za 1,5 roku to będą za 300 zł a za 1500 to hoho.....

Taka kolej rzeczy.

A przesiadać to się będziemy, ale raczej na następce R800XL

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos odpowiedziec na moje pytanie tzn. czy karty powercolor 9800 pro mają też w standardowym chłodzeniu montowane wiatraczki z 7 łapatkami (takie jak na nowych sapphire) czy tez nie? Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sorka jeśli pytam o to nie w tym miejscu co trzeba ale to wydało mi się najlepsze.

Mam dylemat dotyczący wyboru jednej z tych kart:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41599532

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41815333

 

No więc panowie karty są w tej samej cenie lecz nie wiem którą się bardziej opłaca zakupić. Nazwa sugeruje że lepszym wyborem będzie R9800 Pro jednak z tego co widze to pamięcie R9800 SE mają krótszy czas dostępu. Proszę pomóżcie bo nie chce potem żałować wydanych pieniędzy tym bardziej że jak dla mnie to 600 zł to jest kuuuupa kasy.

Raczej nie będę podkręcał tej karty więc to jak się ona kręci nie jest dla mnie najważniejszym kryterium.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sorka jeśli pytam o to nie w tym miejscu co trzeba ale to wydało mi się najlepsze.

Mam dylemat dotyczący wyboru jednej z tych kart:

 

1278063[/snapback]

Za jakiś czas jak bedziesz sprzedawał kartę to lepiej bedzie brzmiało 9800pro niż 9800se na pro.

Lepiej weź PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie polecacie chłodzenie do Radeon 9800 PRO, oprócz Silencera. Czy to bedzie pasowało: http://4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=824 albo to: http://4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1400.

 

Żeby nie było, czytałem posty wyżej ale tam jest głównie o Silencer, a ja go nie chcem. Było też cś o Zalman ale nikt nie podał dokładnej nazwy.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sorka jeśli pytam o to nie w tym miejscu co trzeba ale to wydało mi się najlepsze.

Mam dylemat dotyczący wyboru jednej z tych kart:

 

1278063[/snapback]

O ile pamietam to z MSI byly same problemy.. PCB jakas nietypowa i karta bardzo czesto padala, bo MSI wprowadzila w tym modelu jakies swoje "innowacje"... Ja odradzam MSI.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii a co myslisz o tej drugiej?

własnie taka posiadam ma nietypowe PCB ale układy TX nawet jest termiczne zabezpieczenie (z tego co wiem nawet w niektorych pro nie ma ) no i własnie jest nie typowa wiec jaki Silencer na nia?

no i pytanie czy idzie wgrac do niej jakiegos biosa z tx no i z jakiej karty(firmy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższy jest, ale silencera to ja nie założę na grafę. Nie chcę, aby została uciszona na dobre.

 

A tak swoją drogą, to jestem ciekawy dlaczego na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41815333

napisali, że wymagana jest płyta główna z możliwością podniesienia do 1,6V napięcia na agp. Czyzby 9800pro "lepiej" chodził na wyższym napięciu agp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sorka jeśli pytam o to nie w tym miejscu co trzeba ale to wydało mi się najlepsze.

Mam dylemat dotyczący wyboru jednej z tych kart:

 

1278063[/snapback]

Nie bierz ani jednej ani drugiej. Mialem SE i po pol roku posiadania okazalo sie ze jednak sypie artami (3dmark05 to obnażył) a te MSI cos sa nie za bardzo bo podobno awaryjne. Kup 9800 (bo i tak podkrecisz) albo 9800pro normalnej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą karte od MSI koleś mi daje 2 miechy gwarancji.

Chyba jak nic nie siądzie przez ten czas samo z siebie to potem też nie powinno?

A ta karta jest awaryjna tak po prostu czy przy podkręcaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą karte od MSI koleś mi daje 2 miechy gwarancji.

Chyba jak nic nie siądzie przez ten czas samo z siebie to potem też nie powinno?

A ta karta jest awaryjna tak po prostu czy przy podkręcaniu?

1279504[/snapback]

One poprostu padaja. Nie bierz tego. I 2 miesiace to naprawde niezbytt dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Herculesa 9800 NonPro gpu R350 czyli to nie jest pcb od XT ?

Mam bios od herca XT i chciałbym przerobić go na XT

Chłodzenie pamięci takie jak było (radiatory) a gpu vga silencar rev3

Przeróbka się uda czy lepiej nie ryzykować (słyszałem że timingi pamięci są inne)

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem do niedawna szczęsliwym posiadaczem kart od ATI najpierw msi 9600tx potem 9800 pro . Co do MSI to chodziła mi bardzoooo dobrze i sprzedałem ją tez dobrze . Lecz dostałem od znajomka z niemiec msi 9800 pro , miała ta karta niższe taktowanie gpu i rdzenia o jakies 10-20 mhz lecz była usmażona .Więc tych kart nie polecam specjalnie..Natomiast radzio 9800pro którego dostałem w październiku równiez z niemiec za cene śmieszną 350 Zł :) posłałem tydzień temu do zyda za 800 zł znalazł się jeleń który ją kupił :) przesiadłem sie na gforca 6800 full modowalnego i dobrze podkrecalnego aby mieć juz spokój na 2 lata :) miałem juz 2 gf i 2 ATI i cóz mogę powiedzieć kto zaoferuje lepsza cene w stosunku do wydajności to ta firme wybiore :) Jak narazie najlepsze ceny maja geforsiaki . Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis troche sie bawilem kreceniem a64, i udalo mi sie uzyskac nowy wynik w 3Dmarku2003. nie wiem tylko czemu w wynikach pokazalo ze mam ustawione na defaultowych taktowaniach podczas gdy mialem ustawione na 471/381 bo zawsze jak przymierzam sie do bicia wynikow to go tak ustawiam. takze wachajcie spaliny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wdł mnie ten 9800 z msi nie taki zły!!! obradiatorkować troszke wiecej ukłądzików niz na typowych 9800pro i powinien chodzić (kręcić sie ) jak kazdy inny 9800pro !!!

msi 9800XL

na zdjęciu powyzej zaznaczyłem które układziki zamierzam obradiatorkować i dopiero wtedy bede krecił karte, do tego dojdzie zalman 80c i uwazam ze wykrece karte jak kazdego innego radeon9800pro :) , porpostu karcie trzeba zrobić odpowiednie warunki :rolleyes: ... r 9800pro poniekąd je ma : r9800 - sory ze tak małe zdjęcia ale widac co chce pokazac!! .... nawet mój poczciwy 9500NP miał doadkowe radiatorki na pcb ... a na tym msi zadnych nie widze , wiec myśle ze jest to wyłacznie kwestia tego czynnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odpadło mi dzisiaj takie [ciach!]o czarne owinięte czymś srebrnym. To jest po lewej stronie obok takiego radiatora srebrnego. Były tego 2 sztuki i zoistałą 1... Czy da isę to jakos przylutować? Komputer wstaje ale jak wchodze do jakiejś aplikacji 3D to sie wszystko wali...

 

Pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było coś czarnego, z 1 centymetr wysokiego, owiniętego miedzianym drutem, to sugerowałoby cewkę. Jakiś elektronik bez problemu to przylutuje. Ponoć nawet są tacy, co wymieniają piszczące cewki na nie piszczące.

 

Ale czarne owinięte stebrnym na pcb 9800pro to nie mam pojęcia.

 

Jak to urwałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...