Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a ja mam r360 i pamięci hynix 2,5ns i chyba jednak nie mam pcb od xt, riva i atitray pprzy próbie odczytu temperatur milczą jak zaklęte, a silencera nie chce ściągać zeby sprawdzać. Panowie co sądzicie o 6616 w 2003 i 2719 w 2005 przy procku i ramach na defaultach czyli procek na 1,8ghz i ramy na pc3200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajny wynik ja na taktach 783pamieci i 444rdzen mam 6387 jeszcze sie zobaczy jak to bedzie na a64 http://img128.exs.cx/my.php?loc=img128&image=maxocpro2xw.jpg dzisiaj jeszce silencera założe i bedzie cos wiecej (mam nadzieje) .Na kosciach mam takie oznaczenia samsung 325 k4d263238e-6c21 to są 2.8ns?

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN Big thx !!

 

Juz zaczelem czytac caly topic od poczatku ... i niby na poczatku dawaliscie foty ale juz poznikaly "user posted imege" (czy cos takiego :/)

 

qrde to lipa ! roznica w tych pcb jest na prawde spora !!

myslalem ze to tylko kondziory inaczej poukladane a tutaj jakies dziwne "kostki" w lewym ,gornym rogu .nawet radiatorka na ukladach odpowiedzialnych za zasilanie nie ma :blink:

 

nie ma co sie ludzic - nie mam pcb od XT a szkoda .

bo mam pamiatki 2,5ns ,R360 (dzis sprawdzalem) i tylko do kompletu brakowalo PCB :lol: to bym mial praktycznie XT !!

 

szkoda szkoda ... chcialem miec odczyt temperaturek ... ale na pocieszenie powiem ze grafa ladnie sie kreci (na razie na standardowym chlodzeniu i wentylku z boku osiagnelem lekko XT ,a pozniej ustawilem 455/750 i juz dalej sie balem :rolleyes: )

 

pcb pod rdzeniem gorace ze palca nie da rady utrzymac z 10 sek !!a pamieci nie az tak zle .

 

Zanim zaczne cos dalej krecic musze zaopatrzyc sie w radiatorki i cos na rdzen ... ale "my tu jeszcze wrocimy" :lol: (z wynikami :wink: )

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no niestety moja się tak super nie kręci:( ale ztego co widze to mimo słabszego kręcenia jest wydajniejsza... a zastanawia mnie jaki będę mieć wynik jak to podkręcę, niestety narazie nie da rady bo moja obecna plyta msi k8t wogóle nie pozwala na podkręcenie procka i ramu:( nawet jak ustawie ramy na nawet ddr200 a fsb na 210 do [gluteus maximus]komp się nie odpala:( a sam procek u kumpla na dfi imoim ramie poszedl na 277 na 1,5v z ramy na 222.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no niestety moja się tak super nie kręci:( ale ztego co widze to mimo słabszego kręcenia jest wydajniejsza... a zastanawia mnie jaki będę mieć wynik jak to podkręcę, niestety narazie nie da rady bo moja obecna plyta msi k8t wogóle nie pozwala na podkręcenie procka i ramu:( nawet jak ustawie ramy na nawet ddr200 a fsb na 210 do [gluteus maximus]komp się nie odpala:( a sam procek u kumpla na dfi imoim ramie poszedl na 277 na 1,5v z ramy na 222.

1351301[/snapback]

Zobzczymy jak bede miał a64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez Jaj

Są tu tacy bajeranci co na standardowym chłodzeniu maja na GPU ponad 420-430 MHz Full Stable bez artów ,istne jaja :/

Przez moje łapy przeszły 4 sztuku Radeonów 9800pro i żaden z nich nie chodził

czysto na standardowym chłodzeniu więcej niż 405MHz ,

To zaczyna sie robić żałosne ,moze ktoś by zaczoł oczyszczaćto forum z tego typu bajkopisarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy chłodzonku CoolViva na karcie Mediona 400/750, pamięci idą wyżej, ale nie mam radiatorków więc narazie tyle zostanie.. natomiast na rdzeniu to jest max :| już przy 405-410 widać arty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magx2k

No wiesz, po prostu nie wierzysz. Na standardzie miałem ~ 430 MHz a na zalmanie 700 AlCu doszedłem do 459MHz na rdzeniu bez artów. Z pamiątkami gorzej bo max bez artów to 393MHz (786). Oczywiście wszystko to przy otwartej obudowie, przy zamkniętej niestety jakieś 10-15MHz mniej :( zarówno na rdzeniu jak i na pamięciach.

Ale trudno się dziwić jak temp. w budzie osiąga 41 stopni. Chyba zacznę rozglądać się za jakimś big obudową, albo powiekszę dziurę na wentyl pod zasiłką aby 92x92 wszedł, a może i 120x120. 9800 to grzała, przy 9600xt miałem 3-4 stopnie w budzie mniej.

 

Dodam jeszcze, że pierwszy raz mi się z kartą poszczęściło. Jakiś czas temu testowałem sobie parę 9600pro i 9600xt. Max co na rdzeniu uzyskałem to 530MHz, a na forum ludzie pisali o 560-580 MHz. Ten 9800pro to się po prostu pierwszy z brzegu taki trafił B) .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magx2k sluchaj jakby grafa krecila mi sie do 390 to moze tez bym tak mowil .

po prostu miales PH 5,5 :lol: z tymi grafami i juz .

Ludzie wyciagaja po 500Mhz na rdzeniu i wiecej na WC offkors .

To tak jak z prockami ,trafi sie rdzen z dobrego miejsca w waflu i leci jak szlony a trafi sie z jakis "odpadek" i mozesz sobie pokecic nim na palcu :blink:

Ciesze sie ze moja bez zadnuch zmian chlodzenia leci lekko na XT ale dalej boje sie krecic bez dodatkowego chlodzenia .Grafa grzeje sie niebywale ... :wink:

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max w atitray tool wyszło 444 na rdzeniu ale były arty ale na 440 wszystko ładnie przechodzi a chłodzenie standartowe ale to i tak nie na dłuzsza mete bo strasznie sie karta grzeje dzisiaj juz na 100% zabiore sie za silencera i wtedy mam nadzieje uzyskac 450 na rdzeniu bez artów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze bawil sie w atitoolu zmiana timingow pamieci??

czy to bezpieczne??!?!!? bo kusi mnie zeby cos zmienic;]]]

1352773[/snapback]

Ja się bawiłem. Zmiana którejkolwiek wartości w pierwszej zakładce powoduje krzaki(only reset). W zakladce 2 i 3 da się zmienić niektóre ale to zupełnie NIC nie daje(ani oc ani performance).

 

Mam już pelta 89W 40x40mm. Jeszcze tylko znajde coldplate i dokupię termopox. No i trochę poliuretanu by się przydało. Mam nadzieje na 460mhz na core. Pożyjemy-zobaczymy. Zasilacz już jest 720W :twisted: :twisted: :twisted:

Chciałem go przynieś do domu, ale samemu nie dałem rady - za ciężki :twisted: Na pewno ponad 40kg. I ma zayebistą regulacje !!!! 10,11,12,13,5 , 15 i 17 V czyli peltierek się nasyci tymi napięciami..... Ciekawe jak pójdzie na 17V. Pewnie poniżej 0*C. Ehh, oby to dało mi większe o/c, bo jak nie to się chyba yebne w głowe.

Ostatnio mój brachol nie mógł odpalić swojej renault megane 2,0 i podłączyliśmy ten zasilacz. Kręcił rozrusznikiem jak szalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem silencera 455 rdzen i 805 pamieci :D 6444pkt w 3damrku 03 ale jeszce powalcze full stabile na 455 i 793 (przy tych ustawieniach mother nature przeszło bez artów 10 razy)Kto wie dlaczego jak dam ustawienia rdzenia lub pamieci na max i są oddzielnie to nie ma artów chodzi mi o ustawienia typu rdzen deflaut a pamieci 805 albo rdzen 455 a pamieci deflaut?? Za mało V?? POdłaczyc dodatkowe zasilanie na karcie? Czy to bezpieczne?Jezeli chodzi o timingi to mi troche dały nawet sporo ale juz nie pamietam ustawien miałem je ustawione w inny medionie własnie ich szukam jak znajde to podam je tutaj.

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR Latency: 1,0

CAS Latency: 4

CMD Latency: 0

Strobe Latency: =WR Latency

TRCDR: 5

TRCDW: 1

TRP: 5

TRAS: 10

TRRD: 3

TR2W: cl+2

TWR: 3

TW2R: 0

TW2R Same Bank: 3

TR2R: 1

Mem Refr Rate: 36

TRFC: 17

Sprawdz te jak cos to jeszce inne poszukam u mnie nie zaduzo dały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezle u mnie narazie max 445 i 810    ;)

 

Kto da wiecej  ???

1351304[/snapback]

Ja dam wiecej :-P B) :wink:

 

Dołączona grafika

 

A najfajniejsze jest to ze bez artów ! w nature! jutro pobawie sie jeszcze

 

 

Jeszcze dodam foto z testu w ati tray tool Dołączona grafika

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...