Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe :D zabieraj kompa i Ty do mnie wpadaj bo ja samochodu nie mam :DPrzy okazji wes te kondensatory i ten prosstokacik to mi przylutujesz :lol: :rolleyes:

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry. Czy ktoś wie może czy te nowe oemowe radki 9800pro z pc-serwis za 579 zł mają klejone kołki, przylepione czy coś takiego bo cena rewelka ale te ich klejenie kołków i inne dziwne numery to już nie rewelka. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy i faktycznie karta ma za malo pradu...czy da cos podlaczenie dodatkowego zasilania??bo dotychczac go nie podlaczalem!!

1358844[/snapback]

U mnie wogóle nie chodzi 3d bez dodatkowego zasilania. Wydaje mi się, ze zasilanie AGP na moim asusie jest za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada wam podziękować za podpowiedź :)

 

"Odkręciłem" swojego proca do nominalnej wartości 1800MHz VCore 1.485

zaczełem podkręcać grafe ,i o dziwo RAM bez artów 815 ale tylko wtedy

jak GPU dam poniżej 360MHz ,przy standardowym GPU 379MHz RAM bez artów 806MHz ! ! !

za to po obnizeniu pamięci na karcie do 700MHz

GPU maxymalnie wytrzymało 415MHz

 

Widać jak byk niedowoltowane pamiątki na karcie orazólne braki w zasilaniu grafy :/ , ciekaw jestem czy dobra firmowa zasiłka 480Wat załatwiła by sprawe wysokiego taktowania pamięci na karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak patrze to wszyscy którzy ładnie kręcą swoje Radki

mają pożądne zasiłki ,a Ja jade na ColorShicie 450W za 100zeta

który tak naprawdę podaje napięcia na poziomie zasiłki 300Wat :/

 

to narazie sobie daje spokój z kręcenie m Radzia

na firmową zasiłkę trza co najmniej 290zeta to już dostukam

sprzedam radzia i za 3 miechy będzie 800XL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

ej :D jak najłatwiej podnieść napięcie na rdzeniu i pamiątkach bo coś słabiutko mi się kręcą ?? jak ktoś może to niech napisze instrukcje po polsku bo po ang. nie zabardzo kapuje co i gdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

kubasiek1 dzięki za któreś tam timingi :) pamięci na moim his szły wcześniej na 740mhz a teraz spokojnie na 770mhz :) trzeba zmienić niebieskie zalmany ... i vmod ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

no dobra coś mi tu nie gra :( all jak w podpisie (barton 3200) i mam tylko 6130 punktów w 3dmarku 03 :( aa i anizo mam wyłączone i jadę na ati sterach najnowszych :( to nie za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

czytalem sobie ostatnio w 3dmarku 2k3 w "informacji o systemie" konfiguracje kompa i zauwazylem ze mam cos takiego: Total AGP memory: 64mb. Czy tak powinno byc ?? (na karcie mam 128 - patrz opis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu chyba chodzi o to ustawienie co sie zmienia w biosie nie pamietam juz do czego to było ale nie ma sie czym martwic.A jak Cie denerwuje to wejdz w biosa i zmien na 128.Pewnie to ustawienie 3dmark czyta

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

czy zdjęcia z hisa iceq chłodzonka i posmarowanie go pastą (bo wątpie że ma srebrną pastę tylko pewnie jakiś silikon czy coś tam) poprawi mój wynik na rdzeniu? do tej pory 420mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow, czy temperatura 93 stopnie pokazywana przez ATITool po pol godzinnym graniu w nba live 2005 jest normalna ? :blink:

Moj radeon to 9800pro z biosem xt, na niego zalozony vga silncer (zdaje mi sie ze dobrze go zalozylem :( ) Temperatura w obudowie pokazywana przez speedfana to 39st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy jest dobrze zalozony. Bardziej go nie dokrece, bo jest juz raczej na maxa. Przy zakladaniu, pasty nalozylem malo tak jak powinno byc :mur:

 

PS. Mimo takiej temp. zadnych artefaktow nie stwierdzilem :)

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy jest dobrze zalozony. Bardziej go nie dokrece, bo jest juz raczej na maxa. Przy zakladaniu, pasty nalozylem malo tak jak powinno byc  :mur:

 

PS. Mimo takiej temp. zadnych artefaktow nie stwierdzilem :)

1360842[/snapback]

Nie dokręcaj srubek na maxa, bo karte zabijesz.

Zdejmin cooler i zobacz, czy dobrze przylegał - stwierdzisz to po wyciśniętym nadmiarze pasty i minimalnej ilości na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

kubasiek1 jaką masz pastę pod silencerem ? i jak Ci się zmieściły revolteci pod to chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś mądry napisać jakiej jest firmy ta karta:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...98b99b2f318cbb8 ???

To jest cos w stylu Sapphire??

 

A i powiedzcie czy Zalman VF700 pasowałby na tą kartę?? A jak nie to jakie dobre chłodzenie w miare tanie polecacie?? Napewni nie silicer rev.3 on zabija grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...