Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47785996

 

Widzicie ten radiator ? :D 10zł, jakas piłeczka do metalu i mamy fullwypas radiatory na pamieci grafy :D, a i procek zostaje na pamiatke :wink: Wpadlem na ten pomysl doslownie przed chwila, bo spojrzalem na mojego PII233Mhz i nasunela mi sie ta "szatanska" mysl :twisted2:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1381488[/snapback]

No ja mam podobny radiator na pamieciach, z P 133 czy jakos tak - wysoki gdzies na 3 cm chyba :). Tylko, ze pod silencera sie nie mieszcza.

 

On kupil nowa karte, a date mozesz sprawdzic w jego komentarzach - odbior byl w dniu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jakimś dobrym antyvirem przeleciał HDD tak dla pewności... Sp2 nie jest gwarancją tego że viruchów nie będziesz mieć... Zapodaj sobie Kaspersky AntiVirusa np i śmignij... Powinno pomóc, a jak nie to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle wycofałem oferte z 6600 WinFast. Za długo trzeba czekac na tej szis. Kupuje 9800PRO sapphire ale jeszcze 50zł musze dozbierać. Kupie potestuje jak dobra sprzam swoja i za nią sobie kupie VF700AlCu. Chce takie radiatorki, które wejdą pod VF700 i będą calkiem dobre. TO jak te zalmana bedą najlepsze?? Na to jeszcze jakis wentyl dmuchający??

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony po prostu komplet Zalmana VF70 AlCu. Podłączony na 5V. Jest wystarczający do @ 440 / 370 (740) MHz przy zamkniętej obudowie kompa. W budzie potrafi się zrobić nawet 42 stopnie po jakiejś godzinie grania i tak się stabilizuje. Ale jest full stabilnie i bez artefaktów. W obudowie mam wentyle: 2 x 80 ~ 1200 obr jako nawiew z przodu oraz pod zasilaczem 1x92 ~ 2000obr jako wyciąg, dodatkowo zasilacz ma 2 wentyle: 92 + 80. Bezpośrednio (i specjalnie) na kartę nic nie dmucha - ale wentyl zalmana dmucha też na awers karty a na rewers lekko dmucha wentyl z coolera procka.

Dodam, że przy otwartej budzie karta idzie @ 459 / 393 (786) MHz bez artów.

 

A najlepsze radiatorki - patrz 2-3 posty wcześniej - radiator z p2 z odpowiednio pociętym spodem i na wysokość docięty pod wymiar.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Czy jak kupie MSI mediona to bedę musiał podłanczać dodatkowe zasilanie? Jak wy macie MEDIONIARZY?? Podzielcie sie swoją sugestią.

1383099[/snapback]

Wystarczylo poszukać.

Na płytach asusa koniecznie trzeba podłaczyć zalilanie pod karte, bo inaczej zwiechy.

Na innych mobo lepiej nie podłączać - lepszy overcloking. cHYBA, ŻE MASZ ZASILACZ Z DODATKOWYM FILTREM NA MOLEXIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ze swoimi kondensatorami :angry: Kurde, napisaliscie zebym sie nie przejmowal, ale nie moge. Podczas 3DMarkow przypomina mi to dzwiek, jaki wydaje woda w czajniku jak juz zaczyna sie powoli gotowac, takie ciche kipienie. Mam cichego kompa i slysze to dosyc wyraznie, na glosniejszym wetylu pewnie bym nawet nie slyszal, ale wydaje mi sie, ze to moze byc cos z zawartoscia kondesatorow, ktore normalnie parza jak sie je dotknie. Wiem, ze kazde takie uzadzenie ma prawo cos tam wydawac z siebie pod obciazeniem, ale to mi sie jakos nie podoba :unsure: Czy ktos mial i poradzil sobie z tym problemem ? Przypomne, ze karta Medion 9800PRO.

 

PS. Syrry za 10 pytanie o te kondensatory, ale w sumie nie uslyszalem konkretnej porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej cewki bo kondensatory z zasady bie wydaja z siebie dzwieku

jedyna moja rada to wymienic na inne (ale czy to sie opłaca ?) ew wymien grafike mam xv i jakos niesłysze choc narazie jest na standartowym chłodzieniu (zobaczymy w czwartek bo zmieniam na vf700)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej cewki bo kondensatory z zasady bie wydaja z siebie dzwieku

jedyna moja rada to wymienic na inne (ale czy to sie opłaca ?) ew wymien grafike mam xv i jakos niesłysze choc narazie jest na standartowym chłodzieniu (zobaczymy w czwartek bo zmieniam na vf700)

1383348[/snapback]

Ale czy ta wymiana jest konieczna ? Chodzi mi o to, czy grafa moze sobie chodzic na takim "bzyczeniu" i nic sie nie stanie, czy moze pasc lada dzien ? Najgorsze jest to, ze tak naprawde trudno zlokalizowac zrodlo tego bzyczenia. Tak naprawde to moze byc rowniez zasilka :mur:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

masz wynik który mieści sie w normie

 

R 9800 Pro bez oc uzyskuje od 4900 do 5500 pkt w 3Dmarku 2003

 

a wyniki zależą od proca, pamięci, zasilacz i sterowników

 

dopiero po oc można wycisnąć z tych graf więcej, czasami nawet 7000 pkt, ale nie na zwykłym chłodzeniu

 

no chyba, ze masz HIS ICE-Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta wymiana jest konieczna ? Chodzi mi o to, czy grafa moze sobie chodzic na takim "bzyczeniu" i nic sie nie stanie, czy moze pasc lada dzien ? Najgorsze jest to, ze tak naprawde trudno zlokalizowac zrodlo tego bzyczenia. Tak naprawde to moze byc rowniez zasilka  :mur:

1383422[/snapback]

jak chcesz to przyjedz do mnie i porownasz z innym medionem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta wymiana jest konieczna ? Chodzi mi o to, czy grafa moze sobie chodzic na takim "bzyczeniu" i nic sie nie stanie, czy moze pasc lada dzien ? Najgorsze jest to, ze tak naprawde trudno zlokalizowac zrodlo tego bzyczenia. Tak naprawde to moze byc rowniez zasilka  :mur:

1383422[/snapback]

W Każdej cewce z rdzeniem ferrytowym ten rdzeń w jakimś tam stopniu drży. Drgając przyjemniaczek wydaje niestety dźwięki. Tylko kwestia w jakiej częstotliwości i natężeniu. Czyli czy dana osoba może to usłyszeć.

Ja mam "szczęście" i słysze o duuużo za dużo - tzn nie miałem styczności jeszcze z tv czy monitorem crt którego bym nie słyszał, poprzednią płytę główną (asus) też słyszałem, obecnej praktycznie nie słyszę. Ostatnią kartą której nie słyszałem był radek 9000, 9600xt i obecnego 9800pro już słyszę. Winfasta 6600GT też słyszałem przy rdzeniu 500MHz.

ALE nie wiem, czy o tym samym dźwięku mówimy - trudny do zlokalizowania, gdzieś na granicy słyszalności, coś pomiędzy piskiem, świszczeniem, szumieniem, syczeniem.... róznie to można nazwać. Przeważnie przy obciążeniu robi się troszke wyraźniejszy lub zmienia wysokość ;) . Ja się tym nie przejmuje. Co innego, gdy zaczyna piszczeć hdd .....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co wie ktos może jak będzie na moim mobo gygabyte'a?? Trzeba będzie podłanczać pod to zasilanie czy nie?? THX za pomoc. A i juz zamierzam tego 9800XL kupić na poważnie. Na 80% jestem zdecydowany na XL;) czyli PRO i jeszcze @ może jak się uda na XT i full wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti

 

Wiec ja mam identyko jak ty. Wpadaja domnie ludzie i nie moga uwierzyc, ze kompa tak cicho chodzi, a piskow, czy trzaskow to juz wogole nikt nie slyszy, a ja niestety slysze. Dokladnie to pisales, ciezko zlokalizowac i ciezko opisac. Monitor tez slysze, podczas gdy nikt inny nie :) Ja pier..., ale chyba mnie naprawde cos trafi. Ledwo wygralem pojedynek z "piszczacym" zasilaczem od dysku Seagate (glosno o tym bylo), to tera znowu cos. Ja pier... :cry: , a juz bylo git.

 

piotrek71

 

Jak bym mogl do Ciebie wpasc to bylbym naprawde bardzo wdzieczny. Jak cos to sie ustawimy na PRIV. Powiedz mi czy moglbym ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze soba mojego Mediona, albo nawet calego kompa :) bysmy zobaczykli czy jest tak samo ? Z gory dzieki !

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti

 

Wiec ja mam identyko jak ty. Wpadaja domnie ludzie i nie moga uwierzyc, ze kompa tak cicho chodzi, a piskow, czy trzaskow to juz wogole nikt nie slyszy, a ja niestety slysze. Dokladnie to pisales, ciezko zlokalizowac i ciezko opisac. Monitor tez slysze, podczas gdy nikt inny nie :) Ja pier..., ale chyba mnie naprawde cos trafi. Ledwo wygralem pojedynek z "piszczacym" zasilaczem od dysku Seagate (glosno o tym bylo), to tera znowu cos. Ja pier...  :cry: , a juz bylo git.

 

piotrek71

 

Jak bym mogl do Ciebie wpasc to bylbym naprawde bardzo wdzieczny. Jak cos to sie ustawimy na PRIV. Powiedz mi czy moglbym ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze soba mojego Mediona, albo nawet calego kompa :) bysmy zobaczykli czy jest tak samo ? Z gory dzieki !

1384631[/snapback]

 

To znaczy że to nie wina karty graficznej?? THX bo wiesz chce kupić 9800XL a jak będzie piszczał to raczej nie kupie. Raczej musze wsio wiedzieć.

 

Jeszcze takie pytanko. Czy w atitrai tool czy tam atitool każdej karcie medion pokazuje tak samo na ile sie podkręci max?? Czy każdemu z was inaczej pokazuje?? Jak nie wiecie jak u innych to podajcie ile wam pokazało że max możecie podkręcić i sprawdzimy czy to u wszystkich tak jest czy od chłodzenia i innych bajerów sam program umie wywnioskować.

Z góry THX. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez model3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Model3100

To nie znaczy, że będzie piszczał. a może inaczej - fizycznie (obiektywnie) będzie piszczał natomiast subiektywnie, czyli prawdopodobnie Ty jak i jakieś 90% ludzi nie będzie tego słyszało.

Każda cewka wydaje dźwięki, każda lampa kineskopowa wydaje dźwięki, każdy transformator wydaje dźwięki. Tyle, że większość ludzi tego nie słyszy. Szczęśliwi, którzy tego nie słyszą ;) .

 

ALE oczywiście piszczenie też może świadczyć o uszkodzeniu - kwestia jaki to dźwięk, jak się pojawił itp.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko. Czy w atitrai tool czy tam atitool każdej karcie medion pokazuje tak samo na ile sie podkręci max?? Czy każdemu z was inaczej pokazuje?? Jak nie wiecie jak u innych to podajcie ile wam pokazało że max możecie podkręcić i sprawdzimy czy to u wszystkich tak jest czy od chłodzenia i innych bajerów sam program umie wywnioskować.

Z góry THX. Dzięki za pomoc.

1384823[/snapback]

heh,atitool wygrzewa kartę i pokazuje na ile kręci się bez artefaktów, a to oczywiście zależy od konkretnego egzemplarza i chłodzenia przede wszystkim, jeszczeod zasilacza-stabilności napięć

i tak jest w przypadku każdej karty a nie tylko medionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Model3100

To nie znaczy, że będzie piszczał. a może inaczej - fizycznie (obiektywnie) będzie piszczał natomiast subiektywnie, czyli prawdopodobnie Ty jak i jakieś 90% ludzi nie będzie tego słyszało.

Każda cewka wydaje dźwięki, każda lampa kineskopowa wydaje dźwięki, każdy transformator wydaje dźwięki. Tyle, że większość ludzi tego nie słyszy. Szczęśliwi, którzy tego nie słyszą ;) .

1385096[/snapback]

true, true :-|

Myślę że wiele zależy od warunków "odsłuchu"

W biurze czy szkole komputery wtapiają się w tło i nikt nie słyszy. Jak w nocy przeglądam w domu stronki to słyszę brzęczenie monitora, każdy wiatrak z osobna (no, prawie) i cykanie z zasilacza (coś jakby zegarek cykający sobie co 3s). Nie wspominając o łoskocie rzekomo najcichszej na rynku barracudy (seeki).

Ech, wyciszanie komputera jest jak kosztowna choroba.

Ostatnio chodzi mi po głowie żeby wykuć dziurę w ścianie i przełożyć nią przewody, a komputer stałby sobie za ścianą. Mógłbym wrzucić tam same delty na 12V, a i tak byłoby cicho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzcie co może być powodem przy wyswietlaniu w 3d marku przy rozdzielczości 1024x768 w teście lasu następującego napisu i 3d mark sie rozłącza :

IDirect3DDevice9::DrawIndexedPrimitive failed: Out of video memory(D3DERR_OUTOFVIDEOMEMORY), pisze że przy takiej rozdzielczości gdyz przy 800x600 jest wszystko ok. Bo mi pomysłów brak i chce normalnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może system/sterowniki/DX9.0 ???

Być może któraś kostka pamięci jest uwalona

 

sprawdź na innych benchmarkach ,np 2003 daj rozdziałke 1600x1280

ewentualnie 1280x1024 + AAx16

 

chodzi o to abyś max obciążył całą pamięć na karcie

bo przeciętny test nie koniecznie zajmuje całe 128MB

czasami 10-20 MB na karcie jest nie ruszone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, o dorobieniu na balkonie pod oknem skrzyneczki na kompa - ale w zimie byłby problem ze zmianą płyt, no i dyski za dobrze nie znoszą ujemnych temperatur, no i ta wilgoć podczas deszczu :mur: ........ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti----> Jak jedno wyciszysz to drugie słychać. Pomyslałem żeby kompa wywalic na strych. Wywal na strych i jak będziesz chciał zmieniać CD to będziesz latał albo będziesz córke wysylał. Dobre by było takie coś gdyby radiowe CD-Roamy Dvd- raomy i wszelie rzeczy co odtwarzajć CD były :D

 

A teraz do tematu. To widze że w atitool się nie posugeruję. Trzabędzie kręcić i tyle mi pozostaje. No nic z 1 godzine zmarnuje na te testy itp. albo i ze 2 ale co to jest??

 

A teraz powiedzcie jak najlepiej zakładac tego Silicera aby nie uszkodzic Medionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...