Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie cos, bo nie ma sensu do tego zakladac nowego tematu. Co to moze byc, jak grafa bez zainstalowanych sterownikow wyswietla wszystko bez problemu, a jak tylko sie zainstaluje stery to wyswietla pionowe pasy ? Jakby byly zwalone pamieci to chyba by wysietlala nawet bez sterow ? Czy sie myle ? Dodam, ze nie chodzi o mojego Medionka :D Odpukac ma sie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)tylko karta nie będzie oczywiście wyświetlać nowych efektów graficznych w nowych grach, które się pojawią niebawem, mam na myśli dx9.0c

1416122[/snapback]

Hmm, takie pytanko mi przyszło do głowy - a te nowe Radki z serii X wspierają DirectX 9.0c? Bo może warto poczekać na X700 AGP? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, takie pytanko mi przyszło do głowy - a te nowe Radki z serii X wspierają DirectX 9.0c? Bo może warto poczekać na X700 AGP? :P

1416828[/snapback]

nie ma jeszcze radka ktory by mial obsluge DX.9,0c, dopiero chyba fudo ma to zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do catal. 4.12 i co ciekawe w doom3 timedemo jest ponad 6 więcej, w innych grach jest 1-3fps lepiej nie mówiąc już o 3dmarkach (jedynie 05 minimalnie gorzej), dodatkowo włączyłem fastwirtes i też jest minimalnie wydajniej

 

upadate

kurcze już nic nie rozumiem najpierw miałem wyniki w timedemo1 (DOOM3) na poziomie 44, a teraz znowu spadły do 37-38, 3dmarki bez zmian

 

update 2

słyszałem, że są odnotowane pozytywne próby wgrania do mediona 9800xl biosu od gecuba9800xt, na allegro też widziałem mediona z biosem od XT

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mediona 9800 XL w danej chwili działa na ustawieniach rdzen 420MHz i pamięć 720MHz ale to troche za mało jak dla mnie, czy robił ktoś v-moda na tej karcie ? Może jakieś linki macie albo coś ? I jakie są najlepsze timingi dla tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mediona 9800 XL w danej chwili działa na ustawieniach rdzen 420MHz i pamięć 720MHz ale to troche za mało jak dla mnie, czy robił ktoś v-moda na tej karcie ? Może jakieś linki macie albo coś ? I jakie są najlepsze timingi dla tej karty ?

1417862[/snapback]

Vmoda jeszcze nie ma, ale jest duza szansa, ze juz niedlugo bedzie :) Napewno jak sie pojawi to nie przegapisz ogloszenia na tej stronie :wink: Co do Timingow to poszukaj na wczesniejszych stronach, chyba 61-62 czy cos w tych okolicach, bo bylo tego troche.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pytał o stery wg mnie najlepsze rosyjskie ForSage sa najszybsze i stabilne ciekawie modowane (niestety nie widziałem rankingow z testami ) ale sa bardzo ciekawie robione dziwnie sie je instaluja (brak instalatora!) i sa pozbawione wszystkiego co zbedne zajmuja niecałe 5mb (softowo obsługuja r360 jescze ciekawsze sa modyfikacje radka 9500)

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli było już, ale trochę czytania bym miał jakbym chciał wszystko nadrobić :)

 

Co powiecie o tej karcie? Dlaczego jest taka tania? Opis jest, ale nie mam pojęcia czy jest prawdziwy dla tego egzemplarza. To jakiś kastrat?

Sapphire 9800Pro 128/256 FullRetail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli było już, ale trochę czytania bym miał jakbym chciał wszystko nadrobić :)

 

Co powiecie o tej karcie? Dlaczego jest taka tania? Opis jest, ale nie mam pojęcia czy jest prawdziwy dla tego egzemplarza. To jakiś kastrat?

1419669[/snapback]

nie pytaj sie czemu tu jest tak tanio tylko czemu w innych miejscach jest tak drogo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to najzwyklejszy Sapphire R9800PRO 128MB, 256bit ;) - te karty w zbliżonej cenie są np. na www.loop.net.pl (600zł), z kolei w pcprojekt.pl są ATI R9800 (nie-pro) po 540zł, i to od jakiegoś czasu już. W pcserwis.pl są 9800PRO po 560zł (a jeszcze parę dni temu po 540 :P) ciort-wie-jakiej-firmy... więc moim zdaniem nie ma się co obawiać kupna tej karty ;)

 

Oczywiście, po otrzymaniu karty dam znać co wyciągnąłem z pudełka ;)

Ale to najwcześniej w środę :? %#@*^% długi weekend :P

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wziąłem się dzisiaj za tego wstrętnego mediona. Założyłem pelta. Zaizolowałem karte. No i wykręciłem 475/790.

WYNIK : 7300 smarków w 2k3.

Dołączona grafika

 

Peltier dobra rzecz...

Zaraz zabieram się do dalszego testowania. Muszę tylko wodę w misce wymianić na świeżą, bo stara jest już trochę nagrzana - 18*C

Rdzen narazie idzie bez problemu na 485. Strach pomyśleć, co będzie się dzialo po Vmodach, a te będą pod koniec tego tygodnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje AK47 !

Ja na swoim chlodzonku dojechalem na rdzeniu do 440Mhz. Na tym przechodzi 3Dmarki super, ale boje sie dawac wiecej, bo karta jest naprawde goraca na tych ustawieniach. Troche lamerskie pytanko, ale czy latwo jest zjarac tego Mediona, czy poprostu mi sie zawiesi jak dowale wiecej na rdzen ? Kurde szkoda by mi bylo troche 400zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje AK47 !

Ja na swoim chlodzonku dojechalem na rdzeniu do 440Mhz. Na tym przechodzi 3Dmarki super, ale boje sie dawac wiecej, bo karta jest naprawde goraca na tych ustawieniach. Troche lamerskie pytanko, ale czy latwo jest zjarac tego Mediona, czy poprostu mi sie zawiesi jak dowale wiecej na rdzen ? Kurde szkoda by mi bylo troche 400zł :)

1421295[/snapback]

ja tam na 450 puszczalem i tylko artami syfilo

jakbys zrobil vmoda i zapodal ze 2V na rdzeniu i puscil na 500 to moglby sie spalic;] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na catalystach 5,3. Ustawienia to oczywiście max performance.

Mediona chyba będzie ciężko zjarać. Mocna karta.

 

Jak narazie przechodzę testy na 490mhz core. Ale nie mam chłodnicy. Do każdego testu muszę nalewać świeżej wody do miski(w misce mam pompkę). Woda na wstępie ma 14*C. Na wężach skraplała mi się minimalnie para wodna.

Procek na tak zimnej wodzie zakręcił się do 3,35, ale powyżej już zwiechy. A i wynik większy tylko o 10 punktów.

Jutro wysyłam kartę do serwisu który zrobi mi Vmody. Standardowo mam na rdzeniu 1,71V i na pamiątkach 2,68. Zamierzam ustawić 1,9 na rdzeniu i 3V na pamięciach. Mam nadzieje, że karta wytrzyma. Już ma założone radiatorki na wszyskie mosfety. Jeszcze muszę dokupić radia revolteca na ram bo obecne zalmany nie dają rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na catalystach 5,3.  Ustawienia to oczywiście max performance.

Mediona chyba będzie ciężko zjarać. Mocna karta.

 

Jak narazie przechodzę testy na 490mhz core. Ale nie mam chłodnicy. Do każdego testu muszę nalewać świeżej wody do miski(w misce mam pompkę). Woda na wstępie ma 14*C.  Na wężach skraplała mi się minimalnie para wodna.

Procek na tak zimnej wodzie zakręcił się do 3,35, ale powyżej już zwiechy. A i wynik większy tylko o 10 punktów.

Jutro wysyłam kartę do serwisu który zrobi mi Vmody. Standardowo mam na rdzeniu 1,71V i na pamiątkach 2,68. Zamierzam ustawić 1,9 na rdzeniu i 3V na pamięciach. Mam nadzieje, że karta wytrzyma. Już ma założone radiatorki na wszyskie mosfety. Jeszcze muszę dokupić radia revolteca na ram bo obecne zalmany nie dają rady.

1421766[/snapback]

Jak już bedziesz miał tego vmoda to możesz dać zdjęcia jak masz go zrobionego to i inni sobie zrobią :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Moze mi ktos powiedziec dlaczego jak chce zmierzyc napiecie na rdzeniu to komp mi sie resetuje??Dokladnie przykladam koncowke miernika do punktu pomiarowego no a druga koncowke poprostu do jakiejs masy i ciagle resety??

 

co robie zle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec dlaczego jak chce zmierzyc napiecie na rdzeniu to komp mi sie resetuje??Dokladnie przykladam koncowke miernika do punktu pomiarowego no a druga koncowke poprostu do jakiejs masy i ciagle resety??

 

co robie zle??

1422037[/snapback]

Może miernik jest trafiony? Na pewno ustawiłeś pomiar voltów, a nie np. amperów?

Byćmoże miernik jest naprawdę kiepski i ma mały opór. Podłączając go powodujesz spadek Vgpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Sapphire co w proline jest za 569 to kupilem identycznego w esc tylko niestety przed obnizka :( 20 złotowa :). Wracajac juz do samej karty PCB od PRO GPU R360 pamiatki hynix 2.8 a jezeli chodzi o podkrecalnosc to chyba lepiej trafic nie moglem rdzen na silencer chodzi mi na 480 a pamiatki bez radiatorkow smigaja bez bledu na na prawie 800 MHz. Wiec polecam zdecydowanie - brac i sie nawet nie zastanawiac, a pomyslec ze mi jeszcze chodzil GF6600 po glowie :) Pozdrawiam

Edytowane przez finch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Może miernik jest trafiony? Na pewno ustawiłeś pomiar voltów, a nie np. amperów?

Byćmoże miernik jest naprawdę kiepski i ma mały opór. Podłączając go powodujesz spadek Vgpu

1422114[/snapback]

 

Miernik za ok.20 zl z leroy-merlin :lol: ale chyba chodzi dobrze, napiecia zasilacza mierzy spoko,ustawiam napewno dobrze na mierzenie napiecia nie natezenia,skale tez mam dobra,wiec nie wiem co jest nie tak.Moze rzeczywiscie tak jak mowisz spada napiecie na gpu i dlatego reset.Sprawdze dzisiaj jak po v-modzie,dalem narazie niewiele wyzsze napiecie(tak mi sie wydaje :lol: ) i zobacze czy jest tak samo.Ale po v-modzie diabelstwo sie strasznie grzeje,ale przyznam daje to rezultaty bo rdzen jak szedl mi wczesniej na 430 to teraz bez trudu na 460-470 moze i wiecej...No niedlugo nowy wpis na 2001 hall of fame,moze tym razem juz z 25xxx jak sie uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik za ok.20 zl z leroy-merlin :lol:

1422573[/snapback]

Za 20zl. to kupujesz wskaznk a nie iernik ;)

Poszukaj w isntrukcji(albo na mierniku naklejki) ze zdaniem. "Urzadzenie nie jest miernikiem w znaczeniu uzywanm przez narodowy instytut miar i wag" lub podobnie ;) nie pamietam jak to brzmi dokladnie bo raz widzialem taki miernik ;) w jakims hipermarkecie z taka naklejka :). Pewnie ten miernik nie mozna nawet sklasyfikowac wg klas ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na catalystach 5,3.  Ustawienia to oczywiście max performance.

Mediona chyba będzie ciężko zjarać. Mocna karta.

 

Jak narazie przechodzę testy na 490mhz core. Ale nie mam chłodnicy. Do każdego testu muszę nalewać świeżej wody do miski(w misce mam pompkę). Woda na wstępie ma 14*C.  Na wężach skraplała mi się minimalnie para wodna.

Procek na tak zimnej wodzie zakręcił się do 3,35, ale powyżej już zwiechy. A i wynik większy tylko o 10 punktów.

Jutro wysyłam kartę do serwisu który zrobi mi Vmody. Standardowo mam na rdzeniu 1,71V i na pamiątkach 2,68. Zamierzam ustawić 1,9 na rdzeniu i 3V na pamięciach. Mam nadzieje, że karta wytrzyma. Już ma założone radiatorki na wszyskie mosfety. Jeszcze muszę dokupić radia revolteca na ram bo obecne zalmany nie dają rady.

1421766[/snapback]

Hmm ciekawe...

Zapodaj jakiegos orba, bo screeny sa malo wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe...

Zapodaj jakiegos orba, bo screeny sa malo wiarygodne.

1422911[/snapback]

teraz o tym mówisz. Już schowałem miskę do łazienki i poskładałem WC do budy.

Raz chciałem wrzucić na ORBA, ale zapomniałem, że mam illegal keya. Zainstalowalem na nowo marka, zrobiłem testy, ale nie mogłem się z netem połączyć i dałem sobie spokój. MOJE screeny jak widać są dla większości wiarygodne i to jest najważniejsze...

 

A jeszcze zaskoczę wszystkich, kiedy wrzuce screena z 7,5k smarków. Niewiele mi już brakuje.

 

DO ZAINTERESOWANYCH VMODEM : MODA W NAJBLIŻSZYM CZASIE NIE BĘDZIE. Nie mogę się skontaktować z gościem z serwisu Woox.pl. Jego komórka nie odpowiada, domowy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe...

Zapodaj jakiegos orba, bo screeny sa malo wiarygodne.

1422911[/snapback]

Przeciez nie ma sensu zeby kantowal. Bo niby po co ?? Zeby miec szacunek ? :) Przeciez kazdy wie, ze to nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz o tym mówisz. Już schowałem miskę do łazienki i poskładałem WC do budy.

Raz chciałem wrzucić na ORBA, ale zapomniałem, że mam illegal keya. Zainstalowalem na nowo marka, zrobiłem testy, ale nie mogłem się z netem połączyć i dałem sobie spokój. MOJE screeny jak widać są dla większości wiarygodne i to jest najważniejsze...

 

A jeszcze zaskoczę wszystkich, kiedy wrzuce screena z 7,5k smarków. Niewiele mi już brakuje.

 

DO ZAINTERESOWANYCH VMODEM : MODA W NAJBLIŻSZYM CZASIE NIE BĘDZIE. Nie mogę się skontaktować z gościem z serwisu Woox.pl.  Jego komórka nie odpowiada, domowy również.

1423002[/snapback]

buuuu mysalem ze beda mody na dniach....

no miejmy nadzieje ze jednak bedzie kontakt z tym gosciem;]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...