Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Niechce mi sie czytać calego BAAArdzo opszernego tematu więc zapytam wprost:

Czy ta karta 1424106[/snapback]

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5341...132385f32353646

 

Ta sama karta tylko ze FullRetai a nie FullBOX.

Jednak wydaje mi sie ze nie warto dla tego jednego powodu doplacac ponad 100zl. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między FullRetail a FullBOX? Czy to nie czasem to samo?

1424209[/snapback]

hmm... mi sie zawsze wydawało że Retail=BOX a Bulk=OEM :|

czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie zastanawiające dlaczego niby fullbox (aka retail) jest za taką cenę. Bardziej pasowałoby jakby to było bulk właśnie..

Soulburner, czekam także z niecierpliwością aż otrzymasz kartę ;) Jak będzie ok, to sprzedaje swojego GeCube'a i lecę po tą samą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Mój kumpel ma grafike SAPPHIRE RADEON 9800PRO 256MB DDR2 na kościach HYNIXA 2.8ns :) szukam do niej biosu zeby przerobi na XT :) prosze mi podac linka ktory bedzie odpowiadal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie cos znowu :D Mam tera tego Mediona 9800XL. Na codzien chodzi na standardowych ustawieniach, a max jest w sygnaturce. Ostatnio wyrwalem za niezla cene 9500 ze sprawnymi potokami i szyna 256bit + Silencer, czyli tak naprawde bedzie chodzil jako 9700 :D Chcialem spytac, na jakich zegarach powinien pracowac 9700PRO, ably miec wydajnosc tego 9800XL, bo nie wiem ktora sobie zostawic. Do tego 9500 znalazlem fajnie Vmody dzieki ktorym bedzie mogl miec identyko napiecia jak ten Medion, wiec i rasowanko moze byc niezle . Jeszcze nie mam jej na chacie, ale na dniach mam nadzieje, ze bedzie :) Potrzebuje troche kasy, wiec chetniej bym spylil Mediona, by chyba pojdzie drozej, ale tez niechce stracic nic na wydajnosci :wink: Patrzylem na wyniki w 3DMarkach i sa no praktycznie identyko na podobnych zegarach, ale chcialem jeszcze zapytac uzytkownikow :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

Aby wydajnosc byla podobna to karty powinny miec podobne taktowanie. To powinno wystarczyc.

9700PRO ma standardowe taktowanie 325/310 a ten 9500 ma taktowanie 275/270 wiec jesli chcesz go wykrecic to poziomu Medionka bedziesz musial niezle wykrecic rdzen. Do tego 9500 jest oparty na R300 a Medionek na R350. Plusy Medionka to lepsza technologia(F-Bufor, poprawiono kontroler pamieci itd.). Nie wplywa to znaczaco na wydajnosc ale zawsze to cos ;). Np. dzieki F-Buforowi karta moze wykonywac w jednym takcie wiecej instrukcji PS. R300 tylko 64 instrukcje a R350 1024+. Do tego R350 przystowosany jest do pracy z wyzszym taktowaniem czyli jest wieksze prawdopodobienstwo ze karta da sie wiecej podkrecic. Do tego tego R9500 bedziesz musial wykrecic aby uzyskac zegary Medionka. Czyli na starcie Medionek ma juz fory(w sencie podkrecania ;)) bo 9500 trzeba podkrecic. Napisze jeszcze raz ze mialem 9700PRO i plytka chroniaca kondensatory strasznie sie grzala a karta wywalala arty(chyba mialem pecha ;)). Do tego 9700 jesy goraca karta i aby krecic dobrze zaopatrzyc sie w dobre chlodzenie.

Na twoim miejscu zostalbym przy Medionku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Medion tez sie umnie strasznie grzeje :) Mam do pociecia 2 radiatory z PII, wiec dam jakis kawalek na ta plytke co mowiles. Dostalem do tej grafy Silencera, a slyszalem, ze mozna ja bez VModow spokojnie dac do 380-390, a po VModach nawet do 440mhz :) Jeszcze nie wiem, jak ja dostane na dniach to potestuje i zobacze. Poprostu chcialem spytac czy jest jakas znaczaca roznica w nowszych grach (PS, VS i inne takie efekty) miedzy tymi rdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj R9800PRO Sapphire FullRetail/FullBox - ładne pudełeczko, w środku pełno kabelków, nawet od zasilania, 4CD (w tym Splinter Cell Pandora Tomorrow) i srebrna, fajowa naklejka ;)

 

Karta chodzi stabilnie, wynik w 3dmarku 2003 na najnowszych Omegach: 5315 (screen i screen2), Doom3 timedemo demo1 1024x768 medium: ~36fps. Riddick chodzi pięknie w 1024x768, gorzej jest natomiast z HL2 - chodzi identycznie jak na Radeonie 9000, tyle że pod DirectX9 :blink: Nie wiem czemu tak...

Niesamowite wrażenie robi Live For Speed L2 z AA4x i średnio 80fps :rolleyes:

 

Jak na razie jestem zadowolony, tylko martwi mnie ten HL2, ale może coś porąbałem w configach... zresztą, procek nie za bardzo ma się czym popisywać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, łatwo powiedzieć "wymień" :D

Teraz się zastanawiam - gdzieś tak na lipiec/czerwiec lub wrzesień (w zależności od zasobności finansowej ;)), chciałbym dokupić drugą kość 512MB... czy może lepiej zmienić proca na np. Semprona A 3000+ (na Bartonie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, łatwo powiedzieć "wymień" :D

Teraz się zastanawiam - gdzieś tak na lipiec/czerwiec lub wrzesień (w zależności od zasobności finansowej ;)), chciałbym dokupić drugą kość 512MB... czy może lepiej zmienić proca na np. Semprona A 3000+ (na Bartonie)?

1426229[/snapback]

W twoim przypadku chyba lepiej procka wymienic.

Sam czekam na Semprona ale 2500+ ktorego mam zamiar przekrecic na 2,1GHz.

Tylko musze dostac kase od fiskusa :). A jak dobrze pojdzie to moze bartek 2500+M :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze byscie tak nie gadali o prockach w temacie o radkach !

1426322[/snapback]

ale gadka o prockach byla zwiazana z radkiem wiec wszystko jest oki ;)

(problem wolnego dzialnia HL2 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oulburner

 

HL2 sie nie martw. HL2 jest wczulony na procesor. 2000XP jest troche za slaby. Wymien procka na szybszego i bedzie oki.

1426207[/snapback]

No nie do końca się z tym zgodzę; IMHO do HL2 512 ramu to za mało, może haczyć;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Na jakich maksymalnych ustawieniach Half-life 2 biega płynnie na 9800pro? Interesuje mnie czy da sie włączyć AA i AF?

2. Jakby ktoś chciał sprzedać swojego 9800pro lub XT to mój kontakt Dantex76@vp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1gb ramu i dobrego procka to 1024*768 full details wyciągniesz a do tego powiedzmy aa 4 i af 4 da rade :) oczywiście na pełnym R9800Pro (8potoków @380, 128mb pamięci 256bit@340)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soulburner - a możesz powiedzieć jaki chip jest, bo niby napisali, że R350, ale nie wiem czy oni tego opisu nie zerżneli seryjnie skądś. Rozumiem, że taktowania są 380/680. Powoli się przymierzam, tylko muszę sprzedać GeCube'a ;)

 

I'll be back...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania standardowe, 378/675 (nigdy nie jest dokładnie tyle, ile pisze w specyfikacji, kurna :P). Nie chcę teraz ściągać wiatraka, żeby odczytać co na GPU pisze, programy jednak identyfikują chip R350 - jednak one to chyba pobierają z BIOSu karty, więc trza by to obadać własnymi oczami - zajrzę pod cooler przy okazji manipulacji mnożnikiem procka (zworeczki) - XP2000+ puszczony na 166MHz (@10) stanie się Sempronem 2400+ :).

 

Po dłuższym (40 minut) graniu w D3 cóś się zapycha i gra staje się niegrywalna - nawet obrócenie się wokół własnej osi powoduje drastyczne zwolnienia (z 60fps leci poniżej 20), ale to na 99% z powodu posiadania tylko 512MB RAM. Po testach HL2 stwierdzam, że giera chodzi całkiem znośnie i dużo szybciej niż na R9000 w miejscach, gdzie i 9000 radził sobie całkiem nieźle - jednak tam, gdzie było 15fps, tam teraz jest 16 :P

 

btw: czy wynik timedemo demo1 w D3 nie jest za niski - 36-37fps? 1024x768 medium, v1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o GPU to raczej ciezko bedzie stweirdzic za pomoca jakiegokolwiek programu, u mnie Aida pokazywala R350 a po sciagnieciu radiatora bylo juz R360 :). Z tego co udalo mi sie wyczytac to juz od dawna nie ma r350 i wszedzie pachaja r360. Raczej istotne jest czy ta karta z proline ma PCB od XT bo u mnie niestety od PRO, ale i tak sie niezle kreci, wiec nie zaluje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire Radeon 9800Pro 128/258.. pamiątki bez chłodzenia, a gpu ma radiator i jakis wentyl (wszystko fabryczne) .. taktowania nie ruszane.. i dziś po wyłączeniu CS:Sa sobie z ciekawości dotknąłem boku radiatora.. nie powiem, że parzyl, ale byl w moim subiektywnym odczuciu ciepło-gorący ;) .. Nie mam tam zadnych czujnikow temp., a przynajmniej Everest mi nic takiego nie pokazuje..

 

Takie coś jest normalne? Czy moze mam sie zaczac martwic? Dodam, ze radiator nie byl nigdy zdejmowany.. wiec pasta itp. powinny byc ok.. Pamiatki tez sie nie grzeja..

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalka. A czy sie martwic? Wydaje mi sie ze nie, jak nie bedziesz ruszal zegarow to powinno byc OK bo chyba producent przewidzial ze taki wiatrak styknie. Byc moze male OC tez pociagnie ale wtedy juz lepiej zmienic to na cos porzadniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca się z tym zgodzę; IMHO do HL2 512 ramu to za mało, może haczyć;

1426466[/snapback]

 

Z AA na maxa na bank bedzie chaczyc i rozdziałka 1600

Bez przesady te gry niemaja takich wymagan znow jak mowia... r9100 512ramu i na 1024 smiga bez najmniejszego zaciecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać w HL2 na 512MB RAMu na najwyższych detalach w 1024x768 - gra potrafi całkiem nieźle przyciąć, rzeźbiąc po pliku wymiany, co szczególnie boli w mapach z poduszkowcem i buggy'm. Aż prosi się przynajmniej o 256MB więcej.

 

edit - na teksturach medium na 512MB gierka chodzi aż miło, ale to nie to samo, co na high

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj R9800PRO Sapphire FullRetail/FullBox...

ja takze zakupilem ta karte (w proline), jeszcze lezy przedemna na biurku, ale zaraz bede montowal.

mysle, ze bedzie to spora odmiana od mojego starego gf3 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...