Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy! Jutro do Was (I hope) dołącze :]

 

Od razu pójdą 3Dsmarki w ruch, CSSa sprawdzę (te 512MB to i tak sobie dokupie żeby już mieć totalnie komfortową grę - jak soulburner). No i spokojnie można czekać na nowe tytuły.

 

Ale kawał czasu jeszcze do jutra... :]

*znacie pewnie to uczucie niecierpliwości/podniecenia przed zakupem nowego cacka* :D

 

Żeby nie było O/T - to na jakiej PCB jest ta wersja z ProLine? pro/xt?

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi pomoc z moim problemem ? gdyz moj post zostal zablokowany

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=131897

 

od razu mowie ze forum przeczytalem praktycznie od deski do deski i nie widzialem zeby ktos sie spodkal z podobnym problemem ( dla tego zalozylem nowy temat) oczywiscie moglem cos przegapic w koncu jeden post o dlugosci 69 stron to troche sporo i ciezko cos znalesc, ( inne posty tez przejzalem !! ) glowie chodzi mi o to czy zmieniac chlodzenie czy odeslac karte do sklepu i powiedziec ze cos z nia nie tak bo sie grzeje zabardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Już mam 9800Pro (fajnie, że ten Splinterek jest na DVD :>).

Zaraz zrobie kilka testów i zrobie edit here.

 

Piszcie jakby było podejrzanie mało pkt.

 

3DMark2001-330 : 15010

3DMark2003 : 5588

3DMark2005 : 2401

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly83

poprostu przegrzałes karte - jaka masz temperature w obudowie?

ja swoja tez przegrzałem przez co straciła na podkrecalnosci nawet po zmianie chłodzenia....

ati tray nawet na standardowych ustawieniach pokazuje błedy....

(byc moze to wina niedowoltowania ale nieznalazłem do swojej vmodow..:( )

 

wiec raczej nieprzyjma ci jej na gwarancji ale mozesz sprobowac mysle ze warto ja wymienic jesli bedziesz miał taka mozliwosc.

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos chcialby zamienic R9800 na GF6800? ;) Najlepiej z Krakowa :D

1427195[/snapback]

Czy to jakiś żart, czy uszkodzony GF??? A tak na marginesie to za jaką dopłatą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1gb ramu i dobrego procka to 1024*768 full details wyciągniesz a do tego powiedzmy aa 4 i af 4 da rade :) oczywiście na pełnym R9800Pro (8potoków @380, 128mb pamięci 256bit@340)

1426530[/snapback]

Nie jest tak do konca. U mnie HL2 przycina się tak jak niektorym w innych postach. Gram na 1024, max ustawienia (domyslne) tylko bez AA i AF. Niby jest plynnie powiedzmy 40 fps, ale obraz sie rwie (tnie) co pare sekund.

Mam Radka 9800Pro@XT, chlodzenie pamieci plus VGA Silencer 3 i dodatkowe wentylatory nawiewowe w obudowie. Procesor P4 3,0 GHz HT, 768 MB DDR 400, Tagan 380. Zmiany sterownikow nie pomogly, wlasciwie probowalem chyba wszystkiego (nawet w miedzy czasie system zmienilem) i dalej nic. Obraz Rwie sie takze w benchmarkach. Co robic :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michomis, spróbuj pozamykać wszystkie możliwe procesy w Windowsie, zamknij nawet explorer.exe (grę potem uruchomisz wciskając ctrl+shift+esc i dając Plik -> Uruchom). Możesz też zmniejszyć detale dźwiękowe i rzecz najważniejsza - upewnij się, że masz najświeższą wersję gry (restart steam).

Spróbuj też do autoexec.cfg dodać linijki:

sv_preload 1

cl_preload 1

oraz ewentualnie dopisać do linii poleceń

-heapsize 256000 -console -preload -mat_preloadshaders

 

To może pomóc na przycinanie w HL2, ale co z przycinającymi benchmarkami... tutaj tylko zbyt duża liczba uruchomionych procesów może przeszkadzać (np. usługa indexowania ciągle zapisująca coś w tle lub jakiś spyware).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię takie małe porównanie 9700PRO do 9800PRO na takich samych zegarach czyli dla 9700PRO 380/680. Proszę użytkowników o podanie swoich wyników w 3DMarku 2003 oraz 2005 na driverach catalyst 5.3/5.4 na ustawieniach high quality, oraz o podanie reszty configu. Chcę zobaczyć jaka będzie różnica pomiędzy tymi dwoma kartami na takich samych zegarach. Z góry bardzo dziękuję użytkowniką R9800PRO, proszę robić wyniki na oryginalnym biosie od PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś na medionka silencera 3 ? ciekaw jestem czy wchodzi bez problemu i czy zabił już jakiegoś  :D

1430305[/snapback]

Tak VGA Silencer 3 pasuje na Mediona, trzeba tylko wtyczke przerobic, bo na Medionie 3 - pinowe, a na Silencerze 2-pinowe.

 

Na Mediona pasuje takze ATI Silencer 1 rev.2 - taki jak dla standartowego 9700/9800 pro. Tutaj nie trzeba przerabiac wtyczek, ale o dziwo jak go zalozylem to wentylator sie nie krecil, musialem pozamieniac kabelki - tak wiec radze sprawdzic czy sie kreci od razu po zalozeniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię takie małe porównanie 9700PRO do 9800PRO na takich samych zegarach czyli dla 9700PRO 380/680. Proszę użytkowników o podanie swoich wyników w 3DMarku 2003 oraz 2005 na driverach catalyst 5.3/5.4 na  ustawieniach high quality, oraz o podanie reszty configu. Chcę zobaczyć jaka będzie różnica pomiędzy tymi dwoma kartami na takich samych zegarach. Z góry bardzo dziękuję użytkowniką R9800PRO, proszę robić wyniki na oryginalnym biosie od PRO

1430606[/snapback]

03- 5700 12,5x177

05-2450 12,5x167

pochwal się swoimi bo widzę że go nieziemsko wykręciłeś

 

jeszcze jedno pytanko do użytkowników mediona, czy spokojnie wykręcacie rdzeń na 410Mhz przy standardowym chłodzeniu?.ja praktycznie od razu wstawiłem chłodzenie od durona ale widze że jednak karta się pod nim trochę ugina i albo wróce do srebrnego orbika albo kupię VGAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

czy Sapphire R9800Pro 128MB 256bit FullRetai jest lepsza niz x700pro lub x700xt??

czytalem tez ze niby 6600gt jest przereklamowany z powodu testow pod ta grafike i ma spore skoki w fps w wielu grach... dlatego mam zamiar zainwestowac w ati tylko nie wiem czy agp czy wlasnie pci-eX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na moim sprzęcie, driverach catalyst 5.3 z futuremarka approved:

@high quality 3DM03 ok 5900

@high quality 3DM05 ok 2700

@high performance 3DM03 ok 6000

@high performance 3DM05 ok 2750

wypróbuj te nowe, fajne drivery, wejdź na futuremark i pooglądaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na moim sprzęcie, driverach catalyst 5.3 z futuremarka approved:

@high quality 3DM03 ok 5900

@high quality 3DM05 ok 2700

@high performance 3DM03 ok 6000

@high performance 3DM05 ok 2750

wypróbuj te nowe, fajne drivery, wejdź na futuremark i pooglądaj.

1431051[/snapback]

te wyniki są na 380/340 ? na jakim fsb ? mógłbyś zrobic z jeden (05) na fsb w oklicy 170?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2005 to nie ma zbytniej róznicy procek :), Wynik na fsb w podpisie czyli 246 :D, zainstaluj drivery Catalyst 5.3 i patcha najnowszego do 3DM05

Update, zrobiłem szczegółowe testy wyniki poniżej:

Athlon Xp barton @ 246*11

1GB ddr @ 246 at 11,3,3,(2,5)

Abit NF7 2.0 discovery (1T)

SAPPHIRE R9700PRO @ 380/340

Catalyst 5.3 (future mark approved)

3DMark 2003 build 3.60

HIGH PERFORMANCE : 6115pkt.

HIGH QUALITY : 5943pkt.

 

3DMark 2005 build 1.20

HIGH PERFORMANCE : 2646

HIGH QUALITY : 2575

Myślę że to na R300 w miarę dobre wyniki :) Proszę o wpisywanie na podobnym konfigu wyników od R9800PRO (380/340) na oryginalnym biosie :)

Edytowane przez piwczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinien wytrzymać bez większego problemu, mój Modecom 300W radzi sobie z konfigiem w sygnaturce, chociaż raz podczas wieczornej sesji w Riddicka jego wiatrak wszedł na wysokie obroty, więc trochę coś go obciążyło... ale zdarzyło się tak tylko raz.

 

Muszę zmierzyć mu napięcia (tylko skąd wytrzasnąć miernik), bo to co podają programy typu Speedfan jest wprost przerażające (np. wartość 12V = 11.07V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2005 to nie ma zbytniej róznicy procek :), Wynik na fsb w podpisie czyli 246 :D, zainstaluj drivery Catalyst 5.3 i patcha najnowszego do 3DM05

Update, zrobiłem szczegółowe testy wyniki poniżej:

Athlon Xp barton @ 246*11

1GB ddr @ 246 at 11,3,3,(2,5)

Abit NF7 2.0 discovery (1T)

SAPPHIRE R9700PRO @ 380/340

Catalyst 5.3 (future mark approved)

3DMark 2003 build 3.60

HIGH PERFORMANCE : 6115pkt.

HIGH QUALITY : 5943pkt.

 

3DMark 2005 build 1.20

HIGH PERFORMANCE : 2646

HIGH QUALITY : 2575

Myślę że to na R300 w miarę dobre wyniki :) Proszę o wpisywanie na podobnym konfigu wyników od R9800PRO (380/340) na oryginalnym biosie :)

1432075[/snapback]

jezeli juz chcesz porownywac te dwie karty, to rob to na takich samych czestotliwosciach CPU, w 2k3 gdybys mial cpu 2,2Ghz tak jak mial kocurek, to twoj wynik by byl mniejszy o okolo( jezeli nie wiecej )~400ptk, a w 2k5 o jakies 100.

 

JEZELI CHCECIE POROWNAC TE DWIE KARTY TO ROBCIE TO NA PODOBNYM SPRZECIE<- a nie jeden na 2Ghz a drugi na 2,7Ghz :mur: :mur:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted:  super ze zostal zalozony taki topic bo powiem szzczerze ze wkurza mnie jak jest pozakladanych 500 ( ;) ) tematow na temat 9800pro.

ja mam Szafirowego Radka 9800PRO (pamieci HYNIX 2,8 ; r360) (szkoda ze nie mam tylko PCB od XT :( )

odrazu przy zakupie grafy wzialem AC VGA Silencera (rev2) a po tygodniu zamowilem radiatorki na ramy miedziane REVOLTECI BGA RAM Freezer.pozniej wgralem biosa od XT :veryevil:

moje osiagi tak jak w podpisie

bez artow: 445/375

z artami: 462/381

3dmark 2001: 898584[/snapback]

 

""" Hello! Mam dokładnie takiego samego Radka. Powiedz proszę jak krok po kroku - przeskoczyć na XT (flas biosa, wgranie itd.) step by step please!

:)

 

Dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie się trochę na produktach sławnej juz firmy arctic cooling?

Zostałem zmuszony do kupienia jakiegoś wydajnego AC. Zastanawiam się nad Ati silencerem 1 i VGA silencerem.

Jeden i drugi na 100% pasują. Który brać?

VGA S ma o wiele większy radiator, ale podstawę alu, natomiast ATI S ma mały radiatorek, ale za to w podstawie miedź.

O tajemniczych zgonach kart z ATI S lepiej nie myślec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie się trochę na produktach sławnej juz firmy arctic cooling?

Zostałem zmuszony do kupienia jakiegoś wydajnego AC. Zastanawiam się nad Ati silencerem 1 i VGA silencerem.

Jeden i drugi na 100% pasują. Który brać?

VGA S ma o wiele większy radiator, ale podstawę alu, natomiast ATI S ma mały radiatorek, ale za to w podstawie miedź.

O tajemniczych zgonach kart z ATI S lepiej nie myślec.

1435709[/snapback]

mam oba wymienione chlodzenia zamontowane na medionach i lepiej prezentuje sie i wyglada bardziej sensownie ATI Silencer; wg mnie VGA za bardzo zaslania karte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego czy ty nie rozumiesz że w dx9.0 cpu nie ma praktycznie większego znaczenia, różnice są minimalne. porób testy a później coś pisz :mur

1435554[/snapback]

przeczytaj dokladnie to co napisalem, i dopiero wtedy sie wypowiadaj, napisalem w jaki sposob uzaleznione sa wyniki w 2k3 od cpu, w 2k5 wynik ogolny jest o wiele mniej zalezny od predkosci cpu.

 

porób testy a później coś pisz :mur

Tobie radze zrobic testy, zobaczysz, ze gdy cpu bedzie mial 2,2Ghz , to wynik spadnie ci o jakies 400ptk, ja robilem testy i wlasnie na nich opieram swoja "teze".

Jezeli cpu nie jest wazny w dx9 to czemu ludzie w 2k3 po zmienieniu cpu, np. z bartona 2,5Ghz na A64 2,5ghz maja wyniki wyzsze? Jak widzisz wynik w 2k3 zalezy od cpu. Zeby nie byc goloslownym, punkty za pomoca cpu nabija sie w 1 tescie w 3Dmarku 2k3 ( samolocik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oba wymienione chlodzenia zamontowane na medionach i lepiej prezentuje sie i wyglada bardziej sensownie ATI Silencer; wg mnie VGA za bardzo zaslania karte...

1435725[/snapback]

A sprawdzałeś może, czy wejdzie na mediona ATI 2? ATI 3 odpada ze względu na to, że ten pseudo radiator ramu zawadza o malutkie kondestatoki między kostkami ram. A może jednak 3 pasuje?

 

Ati 2 podpasowałby ale zauważyłem, że nie ma on w miejscu styku z rdzeniem tej "wypustki". Nie bardzo opłacałoby mi się kupowanie w ciemno silenca 2 lub 3 i potem sprzedawanie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś może, czy wejdzie na mediona ATI 2?  ATI 3 odpada ze względu na to, że ten pseudo radiator ramu zawadza o malutkie kondestatoki między kostkami ram.  A może jednak 3 pasuje?

 

Ati 2 podpasowałby ale zauważyłem, że nie ma on w miejscu styku z rdzeniem tej "wypustki".  Nie bardzo opłacałoby mi się kupowanie w ciemno silenca 2 lub 3 i potem sprzedawanie go.

1435764[/snapback]

nie, nie sprawdzalem - tez mi sie nie chcialo ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaryzykowałem i troszke musiałem go przerobić

tez mi nie odpowiadał ten mały radiator z ATI S1

 

foty

1435955[/snapback]

No i brawa dla Ciebie jericho666 . Kto nie ryzykuje, ten nie ma :).

A czy samego silencera(nie blaszkę) przerabiałeś? Ta plastikowa obudowa nie zahaczała o kondensatorki??

Jak możesz, to zarzuć trochę więcej zdjęć. Bardzo by mi one pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...