Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy  zasilacz ModeCom 350W GFT wytrzyma moją konfigurację jeśli dokupię Sapphire 9800Pro?

1434931[/snapback]

to zalezy czy bedziesz robil mocne O/C kompa, ale w sumie powinna wystarczyc markowa 350, ja dodam od siebie tak na marginesie ze radek9500pro spalil mi kiedys 350W megabajta :) no ale to byl zasilacz SHITowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę trzeba było wyciąc na drugiej fotce widać

ale i tak najwięcej roboty było przy miedzi

1436372[/snapback]

kurde, nie zauważyłem, że jest tam 6 fotek a nie 1.

Ja u siebie odetnę zupełnie te blaszki chłodzące pamięci, a tą górną blachę od razu wywalę.

Ale widzę, że trochę działałeś kątówką. Też będę musiał.

 

Gengishan>> zwróć uwagę na to, że nowego silencera kupię za 39zł a zalmana za ponad 100. A i tak AC będzie tylko awaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie ten programik ? http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/ Kurde zarabisty jest, on zmienia naterzenie swiatla w zaleznosci od nagrzania sie karty :wink: Przynajmniej tak mi sie wydaje :wink: Ale nawet bez tego warto zobaczyc, bo fajnie wyglada :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :-) Niezly pomysl! moznaby go zastosowac w jakiejs gierce - przed wejsciem do ciemnych podziemii trzeba sie pokrecic troche po okolicy, zeby karta graficzna sie rozgrzala i bylo cos widac w ciemnosciach :-D Jak w lampowych telewizorach :-D

 

BTW niezle podgrzewa radka kkrieger - wlasnie dzis sie pobawilem. Az nie chce sie wierzyc, ze taka gierke mozna zmiescic w <100tys znaków. Kosmos! Przypomina sie demoscena... :-)

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiii tam, to nie żadne podgrzewanie karty, tylko oświetlenie High Dynamic Range (HDR), czyli stopniowe dostosowywanie ekspozycji, tak jak w ludzkim oku lub w kamerze - będąc w ciemnym pomieszczeniu, jakiekolwiek światło razi, tak samo wychodząc z ciemnego pomieszczenia na zewnątrz w słoneczne południe, przez chwilę światło będzie nieźle dawać po gałach ;)

To właśnie jest HDR i najlepszą tego demonstracją ma być specjalnie przygotowywany poziom The Lost Coast do Half-Life 2 - takie wypasione demo technologiczne (http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?t=79778).

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Radka 9800XT od Asus. Kartę kupiłem z importu i nie mam gwary. Po paru miesiącach działania padł wentyl. W sumie na początku padł na mnie blady strach ale spoko, w miejsce oryginalnego wiatraka załozyłem zwykły wentyl 80x80 i działa normalnie.

 

W sumie przymierzam się do sprzedazy tej kart i nie wiem czy szukac tych wiatraków czy dla niektórych (zwłaszcza maniaków OC) taka sytuacja jest nawet lepsza bo mogą założyć inny wydajniejszych wiatrak.

 

Czekam na Wasze opinie i ew. pomoc w zdobyciu tej częsci.

tia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Wasze opinie i ew. pomoc w zdobyciu tej częsci.

tia.

1443019[/snapback]

Wydaje mi sie, ze ciezej jest znalezc kupca na karte troche "modowana". Poprostu maniakow OC jest mniej niz "zwyklych" ludzi, ktorza chca miec normalna grafe bez kombinowania. Jesli masz czas to napewno sie znajdzie kupiec, ale z oryginalnym wiatrakiem pewnie bedzie szykciej. Takie moje zdanie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem na allego jak ktoś sprzedawał takie chłodzenie ale kto mógł wtedy wiedzieć , że będzie przydatne.

BTW: nie ma większej róznicy pomiędzy seryjnym chłodzeniem Asusa a zwykłym 80mm - nawet jest ciszej na 5V. Ale Was nie musze przekonywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Radka 9800XT od Asus. Kartę kupiłem z importu i nie mam gwary. Po paru miesiącach działania padł wentyl. W sumie na początku padł na mnie blady strach ale spoko, w miejsce oryginalnego wiatraka załozyłem zwykły wentyl 80x80 i działa normalnie.

 

W sumie przymierzam się do sprzedazy tej kart i nie wiem czy szukac tych wiatraków czy dla niektórych (zwłaszcza maniaków OC) taka sytuacja jest nawet lepsza bo mogą założyć inny wydajniejszych wiatrak.

 

Czekam na Wasze opinie i ew. pomoc w zdobyciu tej częsci.

tia.

1443019[/snapback]

zaden problem gg:2462033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim sprzedaję mojego 9600XT i zastanawiam się nad kupnem 9800 XL MEDIONA,jak myślicie czy warto ??Może lepiej kupić GF6600...albo 9800SE modowalny na 8potoków 256bit ??

Medion ma najlepszą cenę ale jak z wydajnością i trwałością...Myślalem od razu o zmianie chlodzenia ,bo tamten wiatraczek jest bardzo maleńki...myślałem nad VGA Silencerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, też mam pytanie.

planuje zmianę 9800XT na coś na AGP z serii X800. Mam LCD 15" wiec mogę grac tylko w 1024x768. Czy do grania we wszystkie nowości w tej rozdzielczości z włączony AAx4 lub 6 i AF 8 lub 16 wystarczy X800XL czy rozgladać się za X800XT z importu?

Płynne granie dla mnie to nie 30fps tylko min. 50...

proszę o opinie posiadaczy 9800 , którzy sie przesiedli na X800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba do posiadaczy Medionow. Moglibyscie mi podac ile macie mniej wiecej FPS w tym programiku co podalem wyzej linka na styandardowych taktowaniach i po podkreceniu do np. 400/680 ? W rozdzialce 1024/768 na fullscrean. Z gory dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba do posiadaczy Medionow. Moglibyscie mi podac ile macie mniej wiecej FPS w tym programiku co podalem wyzej linka na styandardowych taktowaniach i po podkreceniu do np. 400/680 ? W rozdzialce 1024/768 na fullscrean. Z gory dzieki !

1447234[/snapback]

U mnie w 1024x768(fullscrean) z multisamplingiem 4x jest 16-17 klatek a bez multisamplingu 25-26klatek. Jak na moj procek to niezle chyba(do tego zasyfiona winda-przeszly przez nia 3 grafy z roznych rodzin ;), pracujace w tle programy, wlaczona przegldarka itd.). Karta nie krecona(fabryczne chodzenie).

 

PS

Fajne efekty. Z tego co pisze w readme to wykorzstywany jest HDR na PS2.0 a z tego co wiem to jest to dostepne na kartach nVidi z serii 6x00. Jak widac mozna to zrobic rowniez na kartach z PS2.0 :). Ciekawi mnie jakie osiagi maja FX'y w tym tescie.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc mam taka sytuacje:

kupilem Radeonka 9800 256mb 128bit i mam plyte gl MSi model chyba 645E max i wyciaglem z niej mojego GF4 i wlozylem radeonka podlaczylem odpalam najpierw komp popiszczal zrobilem reset odpalil wgralem sterowniki ATI CATALYST 5.3 i chcial sie zrestartowac i juz sie nie chce wlaczyc kompo na poczatku tylko cal czas piszczy i nic wiecej wloze GF4 dziala co sie stalo ze radeon nei chce ruszyc na innym kompie radeon dziala.

Prosze pomozcie:]

i z gory dziekuje za pomoc :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz w ciągu 2 najblizszych dni sciagam sobie do domku taka jak w temacie karte graficzna :} za niewielka kwote ( thx Bozser :] ) i chcialbym wiedziec czy ktorys z was orientuje sie jakie sterowniki do tej karty graficznej wybrac... czy org czy jakies omegi ?

chodzi tutaj glownie o komfortowa gre w CS 1.6 lub CS:S ( komfortowa = 100 fps w kazdej sytuacji :o ).

Reszta sprzetu to Barton 2500+ 2x256DDR GoodRam Asus A7V600 - calosc ciagnie markowy 300W zasilacz ( taki raczej wystarczy gdyz nie jestem fanem o/c - jak zajdzie potrzeba wymienie :] )

Ktos ma juz jakies doswiadczenia ?

OS to win xp pro + sp2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Radeona 9800 PRO, monitor LF flatron F700P ustawiony na 100Hz i widać jak obraz delikatnie faluje;

 

przedtem miałem nVidie mx200 i obraz nie drgał i nie falował;

probowalem też z nVidią 6600 GT i obraz też był świetny na 100Hz, tzn.

był idealnie stabilny i też nie drgał;

 

co zrobić, żeby na tym Radku tez nie drgał??

 

 

Dzieki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jakby grafa gryzła się z mobo

nie wiem czy to da się przeskoczyć

 

no może flash biosu do jakiejś nowej wersji by pomógł

oczywiście biosu od mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem nowke biosa i to zmienilo tyle ze juz nie piszczy jest poprostu cisza...

prawdopodobnym rozwiazaniem byloby zastoswanie mocniejszego zasilacza to tak na marginesie jakby ktos mial podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obilo mi sie o uszy ze na tego typu objawy moze pomoc AGP Spread Spectrum ktore ma za zadanie zniwelowac zaklucenia elekromagnetyczne kosztem oczywiscie wydajnosci ale chyba lepsze to niz jakies cudaczne izolacje. Mozesz tez sprobowac wyczaic co powoduje zaklucenia, moze jakis wiatrak, pompa jakies urzadzenie blisko komp itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radeona 9800 PRO HIS i wszystko było ok do czasu jak podłączyłem wejście TV do telewizora.Od tego czsu gdy mi się komputer włącza to obraz pojawia się dopiero przy(niebieski obraz z zaproszeniem do XP),a wcześniej jest informacja o niskiej częstotliwości na monitorze LCD.Jak podłącze wyjście ty do telewizora i włącze komputer to na TV jest cała rozbiegówka systemy a na wyjściu na monitor nie.Zmieniałem już kilkakratnie sterowniki na różne i to samo.

Co może być przyczyną takiego działania(chyba karty).Piszę w nowym temacie a nie w R9800 bo może taki problem dotyczył kiedyś jakiegoś innego Radka więc wybaczcie.Może ktoś ma jakiś pomysł.Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...