Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Masz monitor LCD+popdlaczony caly czas kabelek do TV i w tym jest problem.

Radki sa takie skubane ze jesli podepniesz pod nie kabelek TV do TV ;) to wtedy wyjscie TV staje sie glownym wyjsciem(w dosie bez sterow ktore moga to zmienic). Wtedy monitor podpiety do karty dostaje taka sama rozdzielke i odswiezanie jakie jest na TV. TV ma czestotliwosc 50Hz(PAL) a twoj LCD nie potrafi przy takim niskim odswiezaniu dawac obraz i dlatego ten komunikat. Jak zaczyna ladowac sie XP to wtedy OS/stery zaczynaja kontrolowac karte i ustawiaja LCD jako glowny odbiornik itd.

 

Wiec nie przejmuj sie to normalka. Jak dawno temu pierwszy raz zobaczylem u siebie przy radku 9100 ze przy starcie kompa obraz jest dziwnie zmniejszony to sie przestraszylem ;). Ale jak spr. odswiezanie i zobaczlem 50Hz to juz wiedzialem co sie dzieje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudło leży na podłodze; mam wodne; obok monitora jest tylko modem kablowy i telefon; nie sądze, żeby to była wina czegoś obok monitora;

a moze to wina czegoś przy karcie graficznej np karta tv or sth??

 

tylko, że od dwóch miesięcy mam tego Radeon'a i od tego momentu widać jak bardzo delikatnie obraz faluje przy 100Hz, jak zmniejsze do 80Hz, to już tak nie faluje;

 

przypadkiem kupując znajomemu tą nVidię 6600, przetestowałem ją u mnie, i obraz znacznie się poprawił przy 100Hz i był idealnie stabilny;

jak już mówiłem kiedyś też miałem nVidię-jakiś tam stary model(mx200 chyba) i też obraz był bardzo ładny i stabliny;

 

 

 

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż- problem w tym że kabel na TV od karty odpiołem,a stan taki z niską rozdzielczością przy starciu systemu pozostał.I teraz pytanie jak to zmienić.Czasami zachodzi konieczność formatu i ponownego załadowania systemu i wtedy pewnych działań instalki bym ne widział.A głupio jak bym musiał wtedy kontrolować to na ekranie TV.Co o tym myślisz. Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdy próbowałem przywrócić sprawność karty na wyjściu do monitora uzyskałem sam pulpit na monitorze a wszystkie inne okienka wyświetlały się na TV.Ciekawe co to może być?.I chyba karta jest uwalona bo nie wyświetla obrazu przy starcie systemu-dopiero przy inicjacji systemu zaczyna świecić.Kabel TV odłączony.Ciekawe,że na wyjściu DVI przez przeplotkę wszystko jest OK.Postawiłem nowy system i to samo.Nic z ną nie robiłem(chłodzenie,OC)tylko podłączyłęm kabel do TV.Jak myślicie da to się odwrócić czy karta do serwisu?

Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno pisalem posta w watku o usmiercaniu radeonow przez VGA Silencera Rev3 o tym ze i moja grafika padla. Musze ja oddac do serwisu, ale podczas przeprowadzki szlag trafil mi kolki zeby przypiac oryginalny wentyaltor (czarne, plastikowe, rozporowe ze sprezynami). Ma ktos jakies informacje gdzie mozna cos podobnego kupic? Bez tego mi nie przyjma, nawet po znajomosci... Rozpuscilem wici, ale w sapphirach sa charakterystyczne i trzeba czekac az cos wyplynie.., a to moze dlugo potrwac. Moze ktos sie spotkal z mozliwoscia kupienia w sieci, sklepie, gieldzie etc?

 

pozdrawiam

Michał "CleaneR" Sciążko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalny cooler z mojego radka nawet chyba juz do sprzedania, wyglada tak:

Dołączona grafika

ale na same kolki nawet nie licz :)

 

CleaneR widze ze jestes z s-wca, to po sasiedzku... B)

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w sumie właśnie porzeprowadzam się z topicu o FX-ach 5900, bo tamtego sprzedałem i zamówiłem r9800pro. I teraz takie pytania. Jakie najlepsze jest chłodzonko dot tego radeona z firmy Arctic cooling ?? ATI 1 rev.1 czy ati 1 rev.2 czy moze vga silencer rev3 ??. Czy karta dobrze się w sumie kręci ?? np. do 400/700 (spokojnie może i więcej :D)??

 

@EDIT jakie od razu stery pod zainstalować ? Omegi (jakie), catalysty(jakie) lub jeszcze jakies tam inne ?? Byłbym wdzięczny, oczywiście zależy mi na jak największej wydajności w grach :rolleyes:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka quartzXXI

 

Co do sterow dla radkow to tutaj panuje jedna zasada. Im nowsze tym lepiej :).

Ja osobiscie zawsze uzywam najnowszych Omeg i polecam te stery innym. Dodam jeszcze ze NGO i DNA tez sa niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, a ściślej chodzi mi rodzaj użytej pasty bądź gluta.

Przedwczoraj kupiłem kartę, ale dopiero dziś zabrałem się za założenie Silencera.

I ku mojemu zdziwieniu pod radiatorem była jakaś srebrna pasta termo.

Dotąd (9500pro, 9700pro, kilka 9800se) zawsze był tam żółty glut, ale może w 9800pro z niego zrezygnowali? A może karta nie jest nowa i zostałem zrobiony w konia? Co prawda kupiona w zaprzyjaźnionym sklepie, który raczej śmiecia by mi nie wcisnął, ale przeciez sprzedawca nie zagląda pod radiator i sam może o tym nie wiedział.

 

Dlatego mam prośbę do posiadaczy Sapphire 9800pro Atlantis 128MB/256BIT normalne PCB od pro, ze srebrnym radiatorem na GPU, którzy demontowali ów radiator o poszperanie w pamięci i napisanie czy mieli tam srebrzankę czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście. Dzięki.

 

BTW. Trafił mi się r360.

Czy istnieje możliwość odczytu temperatury rdzenia karty bez flashowania biosu karty na XT? Mój radek jest na referencyjnym PCB 9800pro, pamiątki hynixa 2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi sie chyba trafily pamieci 2ns na radku 9800Pro od powercolora ...Czy to mozliwe ??Ponizej fotka lol Dołączona grafika

 

zeby nie bylo ze to jakis X800 macie tu pamiatki z sapphira Dołączona grafika spojrzcie na rozklad elementow na pcb to tak dla udowodnienia...moze to tylko blad na pamieciach ??Standard taktowania tej grafy to 390/800

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście. Dzięki.

 

BTW. Trafił mi się r360.

Czy istnieje możliwość odczytu temperatury rdzenia karty bez flashowania biosu karty na XT? Mój radek jest na referencyjnym PCB 9800pro, pamiątki hynixa 2,8.

1457013[/snapback]

Niestety nie ma w ogóle takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest następujący :(

 

gram sobie w doom`a 3, wszystko jest ok, ale nagle po kilku-kilkunastu minutach zaczyna mi migotać okran... przeinstalowanie nic nie daje.

 

coś podobnego miałem na poprzedniej grafie msi gf4ti4800se tyle, że tam obraz był czarny i widac było same swiatła. od razu mówie, że system jest nowy i nie w nim krzty detonatorów :D

 

inne gry mykają bosko a np z riddickiem, który jest na doomie 3 nie ma najmniejszych problemów. :blink:

 

co moze być nie tak ? czy to wina tego, że gra jest ściągnięta ???

 

czekam na pomoc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zamienic GeCube9550XT 1.2 na Radeona 9800 pro Mediona???

O tej karcie mi wiadomo tyle że różni się od pełnowartościowego 9800 pro ma zanirzonym taktowaniem vpu i pamięci.Na komputerze takim jak w opisie na aktualnej grafie wyciągam ok 12,5 tys marków w 3dMarku2001,a w 3dM2003-3,5 tys.Czy po zamianie grafiki bedzie odczuwalna róznica?? Czy może mi ktoś rzetelnie doradzić w sprawie tej grafy? I najważniejsze:czy są z nią jakieś problemy(dysponuje w swoim kompiku zasilaczem 280 W)?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800pro to karta prądo żerna chyba byś zobaczył dymek  :wink:

1457760[/snapback]

No właśnie chyba nie,przynajmniej w przypadku tej karty.

Podobno czerpie zasilanie bezpośrednio ze złącza AGP,bez podpinania zasilania dodatkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłaka napewno do wymiany. Miałem 300W. Zmiana GF 3 Ti 450 na Mediona 9800 Pro i zasilacz dostał zawału. A żeby ją kręcić będziesz potrzebował jeszcze pożądnego coolera. Co do marków to się nie wypowiadam, bo i tak każdy zawsze pare punktów dołoży od siebie. Karta ta działa bez dodatkowego zasilania, lecz na karcie znajduje się złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam medionka i chodzi u mnie 410/730 czyli jak xt, ponad 6tys w 03 i pnad 15tys w 01, więc zobaczysz różnicę. Co do zasilania to najpierw chodziła u mnie bez dodatkowego tylko z agp, teraz ją podpiąłem dla bezpieczeństwa przy większym oc. Zasilacz mam 400 Tracer więc nie jest to rewelacja ale daje sobie rade Jednym słowem za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma standardowo 390 / 800 to musza to byc przynajmniej 2,2 ns. Jeszcze pozostaje kwestia napiecia na pamiatkach. Jak jest tam 2,8V to wg. specyfikacji powinienes dojechac spokojnie do 1000.

Krec rdzen i pamieci i chwal sie, bo to moze byc jedna z najwydajnieszych 9800pro na forum. Nono jakby tak uzyskac 480 / 1000 :-P .

Zapodaj wyniki z 3Dsmarkow.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zapodam po poniedzialku,pojde chlodzenie kupic...te pamiatki się coś grzeją mocno...a najsmieszniejsze jest to ze dalem za niego 480zł i jest jeszcze 20mscy gwary lol LINK

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Ladny walek,2ns na radku :D Ale moge sie zalozyc ze sa niedowoltowane ale z drugiej strony 800 na stanrdzie B) Kurcze co to za model??Jeszcze nigdy takiego nie widzialem.

Jesli poleca przynajmniej na 9xx i rdzen na 5xx to mozesz walczyc o pierwsze miejsce w marku 03 na swiecie.Najwiekszy wynik na radku 9800xx to cos ponad 10k w 03 ale tam pamietki chyba nawet 850 nie dojechaly :D A ty jak bedziesz mial ponad 900 bedzie dosyc latwo przebic tamten wynik,bo podkrecnaie pamieci w 03 daje wiecej od podkrecania rdzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...