Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie jeszcze podać dobre chłodzenie na pamięci :lol:  :lol:  :lol:

1458416[/snapback]

Najlepsze sa wlasnej konstrukcji :D Kup procka PII Z takim wielkim radiatorem i go potnij, nic lepszego nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdy próbowałem przywrócić sprawność karty na wyjściu do monitora uzyskałem sam pulpit na monitorze a wszystkie inne okienka wyświetlały się na TV.Ciekawe co to może być?.I chyba karta jest uwalona bo nie wyświetla obrazu przy starcie systemu-dopiero przy inicjacji systemu zaczyna świecić.Kabel TV odłączony.Ciekawe,że na wyjściu DVI przez przeplotkę wszystko jest OK.Postawiłem nowy system i to samo.Nic z ną nie robiłem(chłodzenie,OC)tylko podłączyłęm kabel do TV.Jak myślicie da to się odwrócić czy karta do serwisu?

Poz.

1454021[/snapback]

hmm dziwna sprawa, ten efekt jak pisał sucker występuje tylko jeśli uruchomisz kompa z podpiętym kablem tv. jak odepniesz i zresetujesz powinno wrócić do normy...zmiana sterów i format nic tu nie zmieni-to jest funkcja biosu karty.możesz spróbować sflashować bios- musiałbyś znaleźć oryginalny do twojej karty

problem jest następujący :(

 

gram sobie w doom`a 3, wszystko jest ok, ale nagle po kilku-kilkunastu minutach zaczyna mi migotać okran... przeinstalowanie nic nie daje.

 

coś podobnego miałem na poprzedniej grafie msi gf4ti4800se tyle, że tam obraz był czarny i widac było same swiatła. od razu mówie, że system jest nowy i nie w nim krzty detonatorów :D

 

inne gry mykają bosko a np z riddickiem, który jest na doomie 3 nie ma najmniejszych problemów. :blink:

 

co moze być nie tak ? czy to wina tego, że gra jest ściągnięta ???

 

czekam na pomoc  :rolleyes:

1457617[/snapback]

grafika podkręcona? 415 na rdzeniu to granica stabilności dla tej karty

riddick nie jest na silniku doom3

Czy warto zamienic GeCube9550XT 1.2 na Radeona 9800 pro Mediona???

O tej karcie mi wiadomo tyle że różni się  od pełnowartościowego 9800 pro ma zanirzonym taktowaniem vpu i pamięci.Na komputerze takim jak w opisie na aktualnej grafie wyciągam ok 12,5 tys marków w 3dMarku2001,a w 3dM2003-3,5 tys.Czy po zamianie grafiki bedzie odczuwalna róznica?? Czy może mi ktoś rzetelnie doradzić w sprawie tej grafy? I najważniejsze:czy są z nią jakieś problemy(dysponuje w swoim kompiku zasilaczem 280 W)?.

1457748[/snapback]

jasne że warto, ja miałem rev 2.0 (440/630) w 3dmarkach tyle co ty a teraz-patrz sygnatura. różnica jest kolosalna ale z twoim zasilaczem bym się obawiał. po wrzuceniu mediona 12V na moim chieftecu spadło do 11,5V, a bez dodatkowego zasilania było nawet poniżej 11V Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1---> Czym go pociąć??

Mam radiatorek z PIII oraz z mojego athlona. Tego z PIII dam pod silicera a tegoz atlona na druga strone PCB bo to wieże Eifla :lol: :lol: :lol:

A jaki klei polecasz żeby je przykleić jakiś tani :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdy próbowałem przywrócić sprawność karty na wyjściu do monitora uzyskałem sam pulpit na monitorze a wszystkie inne okienka wyświetlały się na TV.Ciekawe co to może być?.I chyba karta jest uwalona bo nie wyświetla obrazu przy starcie systemu-dopiero przy inicjacji systemu zaczyna świecić.Kabel TV odłączony.Ciekawe,że na wyjściu DVI przez przeplotkę wszystko jest OK.Postawiłem nowy system i to samo.Nic z ną nie robiłem(chłodzenie,OC)tylko podłączyłęm kabel do TV.Jak myślicie da to się odwrócić czy karta do serwisu?

Poz.

1454021[/snapback]

 

/No i jak samo się to zrobiło,tak samo się odmieniło.Komp się zawiesił podczas instalowania programu-reset i wstał już normalnie z całą rozbiegówką.Niezłe jaja.Podłącze znowu wyjście TV i zobaczę co się stanie-ale dziwne prawda ?,jeśli chodzi o bias karty.Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1---> Czym go pociąć??

Mam radiatorek z PIII oraz z mojego athlona. Tego z PIII dam pod silicera a tegoz atlona na druga strone PCB bo to wieże Eifla :lol:  :lol:  :lol:

A jaki klei polecasz żeby je przykleić jakiś tani :D

1458784[/snapback]

Siekiera ! :D (zartuje) No najlepiej jakas pilka do matalu. Ja taka calem i wyszlo elegancko, tylko pozniej trzeba dokladnie przyszlifowac boki, zeby nie bylo zadnych opilkow, bo jak by taki spadl na karte to wiesz :-| Ja po wszystkich operacjach, wlozylem jeszcze swoj radiator na kilka minut pod wode, zeby byl czysciotki i bez opilkow B) Przykleic najleiej na jakas tasme pzewodzaca np 3M czy M3 , czy jak to sie nazywa. Jest do kupienia na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kocurek Radze zapoznac sie z przyciskiem Dołączona grafika (nie piszemy 2 postow pod rzad a co dopiero 3)

1458923[/snapback]

napisałem jeden, widocznie moderotar przeniósł te dwa z osobnych tematów i zrobił się bajzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze mi ktos w końcu powie, o tym najlepszym chłodzonku :mur: , bo nikt nie chce mi pomóc :(. Chodzi mi o najlepsze dla radka 9800pro ze stajni arctic cooling.....proszę o pomoc w mojej niezręcznej sytuacji

 

@EDIT@: Pytam tych którzy kupili r9800pro w wersji FULL BOX. Jakie oprogramowanie ono zawiera ?? Jakie gry, programy itp. Po prosru już się nie moge doczekać :D Słyszałem że jest Splinter Cell (jakie to nie wiem, dlatego prosze powiedzieć) i chyba Prince of Persia (też nie wiem jaka, tez poprosiłbym o jakieś szczeóły) :) Z góry dziękuję

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EDIT@: Pytam tych którzy kupili r9800pro w wersji FULL BOX. Jakie oprogramowanie ono zawiera ?? Jakie gry, programy itp. Po prosru już się nie moge doczekać :D Słyszałem że jest Splinter Cell (jakie to nie wiem, dlatego prosze powiedzieć) i chyba Prince of Persia (też nie wiem jaka, tez poprosiłbym o jakieś szczeóły) :) Z góry dziękuję

1460069[/snapback]

A więc w sumie to jest 6 płyt :) Po kolei tak to się przedstawia:

1. Sterowniki

2. Redline

3. PowerDVD 5

4. Prince of Persia - The Sands of Time (2CD)

5. Splinter Cell - Pandora Tomorrow (DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza o tych zasilaczach. Ja pod moim medionem 9800.Mam jakis Tech Master 300W i nic sie nie dzieje(Karta chodzi na standardowych ustawieniach)Moze przy o/c cos sie bedzie dzialo ale poki co wszystko o.k. Dodam ze karta zasilana jest tylko z AGP.Pytanko na ile mozna podkrecic ta karte NA STANDARDOWYM chlodzeniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

Jak nowa karta sie spisuje?

1459906[/snapback]

Bardzo ladnie chodzi :) na ustawieniach 350/580 ma wiecej pkt. niz Medion na standardowych, moze ma lepsze timingi. Ale zastanawiam sie czy jej tez nie spylic i nie kupic jakiegos GF4Ti, bo naprawde ja ta grafe potrzebowalem tylko do HL2, a tera to w Q3 tylko gram B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki będzie wielka prośba do was. Zakładałem silencera na radka u kumpla oczywiscie na 9800 pro i przypadkowo odrąbałem dwa małe [ciach!]lniczki :((((. Zaraz zrobię zdjęcia które to i jeden sie uratował ale drugi gdzies odstrzelił na dywan i go nie moge znaleźć , jedyne wyjsccie tu kupienie tego małego gówienka i wlutowanie. Problem w tym ze nie ma tam podanych wartosci :((( . Trzeba to zmierzyc mierniczkiem . I tu właśnie prośbę kieruję do was abyście mi z łaski swojej zmierzyli te małe badziewie .

Oto fota : http://img231.echo.cx/img231/7360/naprawa2hn.jpg

Strzałkami zaznaczyłem które to sa . Acha jest to radzio 9800 pro saphire.

Z góry za pomoc dziękuję i mam nadzieję ze ktos mi pomoze .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi coś doradzicie co z tym fantem zrobić jak zbyt skomplikowane jest dotknięcie mierniczkiem do tych dwóch elementów ???

1462797[/snapback]

Niewiele by to dało. Żeby coś powiedzieć o rezystancji, pojemności czy też indukcyjności elementów należałoby wylutować przynajmniej jedną stronę. Inaczej mierzysz nie sam element, lecz element+otoczenie.

Jednak jeśliby ktoś zmierzył (bez wylutowywania) i stwierdził np. 100omów to mógłbyś potem włożyć u siebie potencjometr i kręcić nim do uzyskania tych 100omów, potem wyjąć zmierzyć już sam potencjometr (np. 1kom) i wlutować taki rezystorek. :)

Niestety nie mam takiej karty, więc nie zmierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele by to dało. Żeby coś powiedzieć o rezystancji, pojemności czy też indukcyjności elementów należałoby wylutować przynajmniej jedną stronę. Inaczej mierzysz nie sam element, lecz element+otoczenie.

Jednak jeśliby ktoś zmierzył (bez wylutowywania) i stwierdził np. 100omów to mógłbyś potem włożyć u siebie potencjometr i kręcić nim do uzyskania tych 100omów, potem wyjąć zmierzyć już sam potencjometr (np. 1kom) i wlutować taki rezystorek. :)

Niestety nie mam takiej karty, więc nie zmierzę.

1462880[/snapback]

No właśnie tez tak myslałem ze otoczenie tez na to wpłynie , bo diody w poblizu żadnej nie ma niestety. Cóż chyba wyślę do fachowców http://www.mtec.com.pl Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to normalne (bo w przypadku Ge_Force'a tego nie miałem) że karta....cuchnie ?? Po prostu tuż po włączeniu komputera wydziela się z niej strasznie duszący zapach. A teraz jak jest parno, to już w ogóle cuchnie do n-tej potęgi. Karta jest nowa, to może dlatego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po 2-3 dniach ostrego uzytkowania powinna sie uspokoic. Najpierw mi smierdziala plyta glowna, potem po zmianie zasilacz. Jesli nie jest to ostra spalenizna i przejdzie za pare dni to wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mam problem. Od roku jade na zmodowanym 9800 SE. Oczywiście softmod. I wszystko chodziło jak tralala. Aż do wczoraj. Przesiadłem się ostatnio na platformę socket 754. Na początku była płyta Asus K8NE-Deluxe, Athlon64 3000+. Nie było problemu. Wczoraj zmieniłem płytę na Abit NF-8. I zaczęły się dziać cuda. Mam zainstalowane zwykłe XP prof. oraz XP 64 pro. Na XP64 wszystko jest ok. Tzn. softmod działa. A na zwykłym XP, żebym nie wiem jakiej metody użył nie włączają się dodatkowe potoki. Riva Tuner pokazuje 4 pipelines. Próbowałem zmodowanych sterowników. Próbowałem skryptu z Riva Tuner. I nic. Nie zgałasza żadnych błędów. Wszystko elegancko przechodzi. Ale nadal tylko 4 potoki. Na Asusie wszystko było ok. Ale sprzęt jest chyba ok. Bo pod XP 64 wszystko chodzi. MOże ktoś ma jakiś pomysł???!!! Pomocy please. Bo zaraz zwariuję. Może jest jakiś hard mod? Albo może zmian biosu na taki z prawdziwego pro, albo XT by pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mam problem...

Sprobuj wywalic stare stery, ale nie przez "Dodaj usun programy", ale przez sterowniki Windowsa, a potem jeszcze przelec jakims DriveCleanerem i powinno pomoc,bo mialem tak samo na swoim 9500. Poprostu zanim zdazylem zainstalowac swoje stery z softmodem on instalowal juz jakies gowna z windowsa i wtedy byly 4 potoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...