Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc w ślad Kubaśka postanowiłem sprawdzić co potrafi sapphire 9800pro lekko podkręcony (418/385 radiatorki alu na pamiątkach, GPU chłodzenie standard) oraz Venice 3000+ też "lekko" podkręcony. I taki wynik:

3DMark01 - 23 680pkt.

Będę mial zalmana ZM-80D HP w połowie tygodnia to może powalczę o więcej ;)

A tak w ogóle to zapraszam resztę do rywalizacji. Niech coś się tu zacznie dziać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja skromniutko ale zawsze coś  :wink:

1504694[/snapback]

skromniutko? :D

to ca ja mam powiedziec jak ja ledwo 15K wylapalem, fakt na starych omegach (mam ponad 16 ale to akurat mnie nie bawi bo jednak Cat. 4.2 to troche juz zabytek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge miec jeszcze cos takiedo za 410zl:)

1505639[/snapback]

ja bym raczej powiedzial, ze wyglada jak 9800se od sapphire ;)

 

poza tym: ja bym bral tego sapphire za 499 z najdluzsza gwarancja (ktos chyba dawal 12 miesiecy), z takim zielonkawym radiatorem, mialem kiedys takiego i byl na pcb od xt, oczywiscie z R360 :)

 

czyli tego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54832514

Edytowane przez piotrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze sprawa wyglada tak ze kupilen najpierw 9700zwylkoego za 399zl

 

ale karta okazala sie niesprawna wiec ja odeslalem i dzisiaj mi gosciu mowi ze albo mi wrucą kase albo moge bez doplaty ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to cus

 

a ten zielony faktycznie jest na PCB od XT:)

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytal jak chodzi GTA SA na 9800 to odpowiadam:

Na cat 5.6 czesto sie wieszala , wychodzila do windy lub rozne dziwne rzeczy sie dzialy, ale na 5.4 jest juz wszystko spoko. Jesli chodzi o wydajnosc to 25 klatek jest ciagle [frame limiter ON] , czasem jak jakas wieksza akcja to spada do okolo 20fps. gram w 1024x768 .podro

1500672[/snapback]

tam gadasz chodzi plynnie 30-50fps

1024 all max bez aa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no tak mam radka 9800pro na rdzeniu r360 to juz wiecie z sygnaturki na tym Arctic Cooling VGA Silencer ATI1 [ http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13772 ] bez radiatorków na pamięciach. Eh no ale tak sobie poczytałem na forum i zastanawiam się jak do cholery :D wygląda PCB od 9800xt :huh: ?? [sorry za takie głupie pytanie].. dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze mam kondensatory w 2 rzędach i w jednym są 2 a w drugim 3.... nadal nie wiem... :D:D ale dzieki... ah tak wogole to jest radeon 9800 pro od powercolor [mam 2 sztuke bo egzemplarz pierwszy ktory kupilem mial uszkodzony ram]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quartzXXI - chyba bede sprzedawal mojego vf700cu to mozemy sie jakos dogadac;)

1507041[/snapback]

z tym chłodzeniem, to musiałbym trochę przemyśleć, a tak w ogóle nie przypuszczałeś może winą zepsucia się pozostałych kart twoich była m.in wada fabryczna na chłodzeniu zalmana :lol: ? :D heh...moze sie jednak jakoś dogadamy, proponuje połowe stawki, czyli 65zł całość a przesyłka na twój koszt :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - masz racje , ale ja gram z wlaczonym Frame Limiter [limituje klatki do 25fps , czyli wiecej nie osiagne]. Ktos pytal co to daje wiec odpowiadam :D - ponoc czasem sa problemy z "dorysowywaniem" textur przy jezdzie autem , frame limiter temu zapobiega. poza tym jak jest te 25fp to gra sie TAK SAMO jak przy 50fps. peace.

Tak na marginesie mowiac to wylaczylem ostatnio FL bo nie mam problemow z texturami 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem z GTA SA i Radkiem 9800 Pro. Nie mogę zmienić odświeżania ekranu, które zawsze ustawia sie na 60Hz. Nie wiecie może jak to zmienic ?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem z GTA SA i Radkiem 9800 Pro. Nie mogę zmienić odświeżania ekranu, które zawsze ustawia sie na 60Hz. Nie wiecie może jak to zmienic ?

1508361[/snapback]

Kliknij na pulpicie prawym myszki, daj "Wlasciwosci", tam poszukaj gdzies zakladki "Ekrany" i tam jest "Wymuszona czestotliwosc odswiezania", dajesz na ile chcesz. Tak jest przynajmniej na sterach Omega, nie wiem jak na Catalistach, ale pewnie tak samo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pewien problem dotyczacy radeona 9800 pro sapphire 128mb 256bit otoz jezeli juz uda sie skonczyc jakiegos 3d marka, tzn komp sie nie zatnie lub gpu nie zostanie zresetowany to mam bardzo niski wynik np 3dmark 2001-12000, 2003-3000, 2005-1200. Wydaje mi sie ze karta sie przegrzewa ale jak to mozliwe gdy zdjalem shima, posmarowalem rdzen pasta arctic silver 5, zalozylem silencera rev 3 i dorzucilem radiatory zalmana na pamieci, mam jeszcze wentyl z przodu i z tylu obudowy.

Moja konfiguracja to epox 8rda+, athlon xp m 2500@3200, 2x512mb geil cl 2,5, chieftec 420W.

 

Prosze pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...