Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Z przeinstalowywaniem systemu to bez przesady.

Mój system przetrwał:

1. Zmianę karty z Radka na Geforca

2. Zmianę płyty głównej z NF2 na KM400 wraz z zmianą karty na wbudowaną w płytę.

3. Zmianę karty z tej na płycie na Radka

Za każdym razem tesotwałem marki i inne benche i wyniki były z czołówki (oprócz tych na wbudowanej karcie)

Nie przetrwał zmiany z KM400 ponownie na NF2

Nie przetrwał zmiany z NF2 na NF3 Ultra

To tyle co mam do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak-dolozenie pamieci bedzie dawalo znaczny efekt-np Doom3 o ile dobrze pamietam sam wymaga 384 mb ramu - gdzie XP sam je Tobie 128..do tego jakis soft w tle i....no i na glupiego dooma brakuje juz pamieci - ja zmienialem z 512 na 2x512 i powiem Ci ze znacznie to odczulem oczywiscie na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma to samo co ja . Mianowicie chodzi o tą pierd... GTASA. Jak sie wczytuje tzn ma sie pojawic logo eaxa i potem nvidia the way bla bla bla to to sie nie pojawia i wywala do pulpitu . Juz cuda niewidy robie i kupa :(. Tylko z ta gtasa sa jaja tak wszystko normalnie hula . Zaznacze ze na poczatku chodzila normalnie. Czyzby kodeki cos najebaly??

U kumpla na ati to samo :( pulpit od razu :(. Wiec to nie tylko u mnie sie kaszani.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy na zasilaczu 300W Enlight HPC-300-202 pojdzie komp z Bartonem 2600+, dwoma dyskami, 2 napedami DVD i Radeonem 9800Pro?

Na razie chodzi z karta 8500LE.

 

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar kupić radzia 9800 Pro i z tego co wiem ( z różnych forów) zasiłka przy tym sprzęcie co napisałeś bedzie potrzebna trochę lepsza ( jakies 360W dobrej firmy np. Cheiftec) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne obawy przesiadając się na R9800PRO z R9000 - Modecom 300W jednak sprzęcik uciągnął bez większych problemów, chociaż lubi wiatraczek wejść na wyższe obroty, czego wcześniej nie czynił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis moder nam tematami zamieszał ;)

 

Najważniejsza różnica między singlem a dualem to zmniejszenie odczytu i zapisu z pamięci o połowę. Tak wiec marki takie jak 2k1 częsciowo 2k3 oraz Aquamark3 gubią sporo punktów. pracuje się prawie normalnie tylko że wolniej (kodowanie filmów czy inne takie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam takie pytanie: Czy jest sens kupowania ZALMANA VF-AlCu, czy wystarczy stosunkowo tani AC ATI 1 rev.2 ?? aha i czy wiatraczek też chłodzi pamięci ? jeżeli częściowo to jakie pamięci kupić (by się zmieściły bo rac zej listki revolteca się nie zmieszczą :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer 1 jest jak najbardziej OK. ale trzeba mieć dodatkowy nadmuch na kartę aby się inne elementy nie przegrzewały. A radiatorki które na pewno sie zmieszczą to aluminiowy zestaw Zalmana (dostalem taki w komplecie do ZM80D-HP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zasilacze to polecam min. 350W, moj Modecom 300 praktycznie caly czas smigal na wysokich obrotach (a to jeszcze bylo za czasow jak mialem 9550@9600 prawie PRO :) strach sie bac co byloby gdyby dolozyl 9800, teraz mam 350 i smiga szybciutko i cichutko

 

ps. czy ta furka w avatarze to Delorian (nie wiem jak to sie pisze :) z Back To The Future?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quartzXXI - dmuchać musi na obie strony karty, a na stronę z Silencerem szczególnie bo masz tam 9/10 elementów. Podstawowym powodem padów kart przez silencera jest ich ugotowanie ponieważ schładza on tylko GPU a reszta elementów się grzeje.

 

chris_gd - w avatarze quartzXXI jest De Lorien czyli pierwsze auto ze stali nierdzewnej produkowane seryjnie (bardzo krótko ale jednak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho najnowsze omegi oparte na 5.6, z oficialnych fajnie dzialaja 5.5, 5.6 sypaly sie jak cholera (szczegolnie GTA SA) widac omega zrobil co trzeba i 5.6 mozna smialo uzywac, nawalam w GTA od kilku dni i zero problemow

 

ps. co do De Lorien-a to nie wiedzialem o tym bajerku z blacha, mimo wszystko to auto do konca zycia bedzie mi sie kojarzylo z genialnym filmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...oczywiście, choć trochę przekręciliście nazwe.

 

DeLorean DMC-12 stal nierdzewna, drzwi otwierane do góry(jak bagażnik)

 

oczywiście z mojego ulubionego filmu BackToTheFuture.....nawet kupiłem edycję kolekcjonerską DVD za 85zł :D

 

z tego co wiem to w niezłym stanie z roku 1982 można kupić już za (w przeliczeniu na polskie) 60-80tys. złotych :lol:

 

jak mi się w życiu poszczęści to sobie takiego sprawię...echhh...marzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek z karta jako tako w 2k1 niecale 19k

w 2k3 5,9k wszystko na fabrycznych ustawieniach

kurde ale ten buczek wyje z tej grafy przeciez nie da sie na czyms takim pracowac po 40min w wIII mnie glowa rozbolala a mnie przyjdzie czekac na blok z tydzien :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek z karta jako tako w 2k1 niecale 19k

w 2k3 5,9k wszystko na fabrycznych ustawieniach

kurde ale ten buczek wyje z tej grafy przeciez nie da sie na czyms takim pracowac po 40min w wIII mnie glowa rozbolala a mnie przyjdzie czekac na blok z tydzien :|

1536525[/snapback]

mowisz o szafirku 9800pro? hehe, ja tez sie teraz mecze z ta suszarka. zamowilem nowego pentagrama ale nie wiem jak wytrzymam przy tym przez weekend :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...