Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ok, ale jakie stery do BF2?ktos podpowie?DNA 5.4 sa takie sobie, ale 5.7 jeszcze gorsze

 

BTW - ktos tam podawal wyniki krecenia - moj model nie jest super, ale zmodowalem biosem na xt

 

standardowo - oszczedzam prąd:) - chodzi na 336/336

jak wlaczam giery, to radlinker podciaga mi to na 445(450)/780(820)

w nawiasach wartosci maksymalne, testowane na realtime hdr

karta ma ponad rok, i jak na razie dziala idealnie

 

tyle ze mnie bf2 dobija, kod tak zrąbany ze az...

albo mam za duzy syf w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jak czegos nie czaje czy cos karta po malych przejsciach ;) otrzymala wc cube i terez pcb od gpu jest ledwo letnie (wczesniej nie mal parzylo) ale co dziwne podnosze wartosci zegarow do 450/730 i 3dmarki nie ruszaja w gore ? na standrdzie mialem niecale 19k i dalej nie moge przekroczyc tej magicznej wartosci ... a co dopiero dorwac sie do 20k ... rdzen 360 lekko ukruszony >430 nie wyrabiaj jednostki od vertex shaderow w odpowdnich testach pojawiaja sie biale kropki ... ktos mi jest w stanie wyjasnic fenomem z tymi markami ? probowalem rozne stery i dalej to samo :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Sciagnalem sobie AtiTool w wersji 0.24. Wlaczylem opcje Max Core i doszedlem do 410. Nastepnie zrobilem deafult i wybralem opcje Max Mem (core byl na deafult) i doszedlem do 378 (efektywnie 756) , wszystko jest ok, zadnych zwieszek. Problem polega na tym ze jezeli mam podkrecone rdzen i pamieci jednoczesnie to od razu zwis, jezeli tylko jedno z tych dwoch rzeczy to wszystko jest ok, ktos moze mi wytlumaczyc o co chodzi :?:

 

 

Aha jeszcze jedna rzecz:

jak wybralem opcje w AtiTool Scan for artifacts i zegary byly na deafult to komputer od razy zawisl, zresetowalem go i moglem podkrecic zegary jak pisalem wyzej, tez nie wiem o co w tym chodzi

 

 

P.S.

jednak karta wcale sie tak zle nie kreci jak przypuszczalem

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to problemy z zasilaczem oO bo wyglada na to ze nie jest w stanie dostarczyc odpowiedniej ilsoci prądu do grafy...

ja mam taką samą sytuacje na moim modecomie... albo moge wykrecic gpu albo memy.... chyba ze dam mniej V na axp...

potestuj na mocniejszym zasilaczu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak obliczam moc zasilacza w stosunku do moich podzespolow (korzystalem z kilku programow) to wychodzi ze potrzebny jest mi zasilacz w przedziale od 270-300W a ten chieftec ma 360W, procesor to xp th B0@200x10, nf7, 2x cdrw, 1x hdd, 2x512 ddr wiec chyba powinien wystarczyc do takiej konfiguracji

 

P.S.

a moze to jakis konflikt z plyta glowna bo zeby bylo potrzeba mocniejszego zasilacza od 360W chiefteca a zeby podkrecic grafike o te 30MHz na rdzeniu i 100MHz na pamiec to jest troche dziwne, to az tyle pradu zrzera :?:

 

myslisz ze na tym bedzie lepiej :?:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2157

 

nie mam jak narazie od kogo pozyczyc mocniejszego zas. i tym samym sprawdzenie czy wina lezy po jego stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam .

Posiadam od nie dawna karte SAPPHIRE Radeon 9800 PRO ATLANTIS.

Moje pytanie jest następujące.

Dzieki pomocy CJ_Squall dowiedziałem sie kilku rzeczy.

 

"[[Mam sposobik na sprawdzenie jaki masz model chipu bez fizycznej ingerencji w konstrukcję.

Ściągamy programik, zrzucamy bios karty i w "description" mamy podany ciąg biosu karty. U mnie jest "R360 Hynix DDR 113-A07537-103 BIOS". Działa pod warunkiem, że bios nie był jeszcze wymieniany]]".

 

link do programu :

http://www.short-media.com/img/nvbios/dumpbios.zip

 

Teraz to co ja sprawdziłem jak jest u mnie.

Ok ściągnałem i odczytałem następujące info.

2004/03/04 09:51 , R360 Hynix DDR 113-A07537-103 BIOS , © 1988-2003, ATI Technologies Inc. BK-ATI VER008.017D.027.00 , nhrq6356.p03 v611 R360AGP DGD1UN .

To oznacza na pewno ze mam R360 chipset?

Pamieci wiem, że mam Hynix.

Ten program dobrze pokazuje na pewno?.

 

Teraz to co znalazłem w sieci.

 

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...&var1=92&var2=0

 

i teraz mam kilka pytań.

Znalazłem tam chyba podobna karte do mojej wierzyć tamtemu programowi ze mam r360.

Next > Preparing The BIOS Flash Files tu szukać w tej zakładce

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=92&var2=16

ja ma tą drugą z tymi pamięciami.:

Radeon 9800 Pro with R360 core, Hynix memory, 9800 Pro PCB

I tutaj proponija taki bios do tej karty:

If you have Hynix memory chips on your card, download this BIOS - (Club3D 9800XT 128MB BIOS)

To co pisze w biosie (Club3D 9800XT 128MB BIOS):

2003/11/19 09:18 é éř DvN7’

R360 Hynix DDR BIOS - P/N 113-A07521-102

© 1988-2003, ATI Technologies Inc. BK-ATI VER008.015.069.000 jhrq5053.815 v611 R360AGP DGD1UN

Mam pytanie czy ten bios jest dobry.

jak zgrac bios z orginału.

jak wgrac i czym nowy bios.

czy ten bios bedzie pasował do mojej karty.

oczywiscie karta bedzie miała odpowiednie chłodzenie.

jakie mogą być problemy jak się wgra bios ? mozna pózniej przywrócić orginał i jak.

czy ten artykół jest dobry co tam opisuja.

Nigdy nie robiłem zmiany biosu w karcie graficznej tylko w płycie głownej.

Chodzi mi o ten bios .

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakos narazie nie mecze mojego 9800Pro ;) za cieplo jest :P i do tego tasmy termo nie mam zeby radiatorki na mem zalozyc :| musze jeszcze blok zmodowac zeby miec 100% pewnosci ze docisk jest odpowiedni i wtedy pokatuje troche ta karte, narazie bez Vmodow szkoda tracic 2 lata gwary ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już wymagane 1 giga ramu :) Tylko na forum o Batllefieldzie 2 piszą że

 

zrobili tą grę pod Nvidie i na Radeonach coś nie tak chodzi ;/ Ja tego nie sprawdze

 

ponieważ dopiero mam zamiar kupić radka :)

1579276[/snapback]

ok, jakby ktos jeszcze nie wiedział

koderzy ea dali ciała jesli chodzi o radki 9800pro

gra po prostu krzaczy - rwie po paru sekundach, mimo ze na początku smiga ładnie.

 

Rozwiązanie jest jedno, głupie ale skuteczne - ustawic agp na x4,za pomocą smartgartd ati(w standardowych sterach to jest) i/lub biosie płyty głównej.

Ja tak - zrobiłem wymusiłem agpx4 i gra ładnie śmiga, od początku do konca.

 

W koncu moge grać normalnie.

 

Znalezione na forum battlefield2 (nie tweak)

 

Gram na medium, plus kilka opcji na high.1024/768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan jeszcze odnosnie Hercules 9800 PRO :

- z tego co slyszalem i jak moge "na oko" ocenic te karte, to wykonanie przez Herculesa jest solidne - prawda to ? A chodzi mi o to, ze "konczy" mi sie wiatraczek na nim i chcialbym, bez zbednych modyfikacji (jakies odrywanie radiatora suszarka czy zamrazarka) po prostu wymienic sam wentylatorek na nowszy - czy dobrze kombinuje, ze standardowe radiatorki sa OK i wystarczy mi przelozyc w prosty sposob sam wentyl ? I jesli tak, to jaki mam kupic - to co widzialem w ofertach do 9800 pro to cale zestawy (np. Pentagram Freezone XC-80 Cu) a ja potrzebuje sam coolerek zamiast wyrobionego oryginalnego - i gdzie go szukac ?

 

- everest pokazuje uklad R350 - czy w Herculesach montowali tez R360 ? A jesli tak, to czy moge to jakos sprawdzic bez odrywania radiatora ?

 

Pzdr.

vib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Otóz chodzi tu o stery z tego co widze. I problem w tym ze potrzebne sa stare stery. Kupiłem Zalmana VF700-AlCu i nie moge podkręcic rdzenia wogule. Nawet 392 i błedy w grafie. Pamieci za to po założeniu radiatorów dochodza do 780 MHz. Próbowałem oczywiscie oddzielnie ale nie pomaga, nawet 392 nie ciagnie. Karta nie przegrzewa sie, tego jestem pewien, bo nawet jesli puszcze zalmana na 12V jest to samo, a ten zalman nie z takimi sobie radził. Kiedys na starym chłodzeniu była okropnie goraca, ale błedów nie było nawet przy 405 MHz. Na tym jest ledwo ciepła a błedy są. Moze tu chodzic jeszce o napiecie na AGP, ale tym na razie sie bawic nie bede, za duzo dałem za karte by ryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jakby ktos jeszcze nie wiedział

koderzy ea dali ciała jesli chodzi o radki 9800pro

gra po prostu krzaczy - rwie po paru sekundach, mimo ze na początku smiga ładnie.

 

Rozwiązanie jest jedno, głupie ale skuteczne - ustawic agp na x4,za pomocą smartgartd ati(w standardowych sterach to jest) i/lub biosie płyty głównej.

Ja tak - zrobiłem wymusiłem agpx4 i gra ładnie śmiga, od początku do konca.

 

W koncu moge grać normalnie.

 

Znalezione na forum battlefield2 (nie tweak)

 

Gram na medium, plus kilka opcji na high.1024/768

1586158[/snapback]

Dziéki Ci Panie.... :wink: Mam nadzieje ze mi to pomoze. Sprawdzic bede mogl dopiero pod koniec sierpnia bo wlasnie siedze przy kompie u siostry w Anglii B) . Nie ma to jak na razie siedziec przy zlomie celerona 2.8Ghz 480mb ramach zintegrowanej karcie graficznej i obrazem na monitorze w 1024x768 na 60Hz :mur: No ale zarobie troche kaski i bede mial na nowa zasilke <_< Myslicie ze to bdzie dobre ?? http://zenfist.pl/z.php/products_id/156 ...noi moze jakies normalne ramy np. z Geila :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz u mnie jakos dalo rade pdkrecic ale pojedynczo (na sterach rad_w2kxp_omega_2642 - sprobuj na tych moze) w innym przypadku jest to niemozliwe. A jaki masz zasilacz, moze wina faktycznie lezy po stronie slabego zasilacza tak jak i u mnie (w sumie chieftec i ma 360W). Co do zwiekszania napiecia na agp to nic to u mnie nie dalo, a bylo nawet gorzej bo na na pierwszym tescie sie wieszal

 

P.S.

dziwne jakies te radeony i nie chodzi mi tu tylko o podkrecanie, trzeba bylo jednak zostac przy Nvidii i zakupic jakiegos 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ?? Sá jakies konkretne powody, bo za tá cené 450w firmowego zasilacza nie kupie :lol: A nie wiem czy tagan380w udzwignie jak zmienie sprzet na np. 6800gt lub jakiegos x800xl :/...wraz z duskiem na 250Gb....Z teg oco wiem to zenfist caliem dobrze ocenil ten zasilacz (chieftec), a i juz jakas inna firma robi dla chiefteca zasilacze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na moj config masz jeszcze jakies watpliwosci ? i jeszcze nie mial dobrego obciazenia bo wentyle dalej bardzo wolno sie kreca .. o mocy zasilacza nie swiadczy nalepka na moim rownie dobrze by mogli dac 48o bo tyle moze wytrzymac przez 60s ... grafika nie bierze zbyt wiele pradu nowe karty - nowa technologia itd ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 230zł możesz miec coś takiego jak ja. Aerocool AeroPower 450. W impulsie 520W, cichy, efektownie wygląda, oploty na wszystkich przewodach. Napięcia trzyma lepiej od większości w swojej klasie (chiftecjest w tyle, tagan też jest delikatnie gorszy). Ma też wady ale plusów jest więcej ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może z WAS na radku w demko single player FEAR..? Jeżeli tak to niech napisze jak mu chodziło z wszystkimi detalami na max. (na FX'ie demko strasznie zwalnia w miejscach gdzie wystepuje Volumentric Light oraz Woda :) ) Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli problem występował wcześniej i był omawiany na forum, to bardzo przepraszam, ale w menu wyszukiwanie znalazłem tylko ten temat.

 

Otóż mój problem polega na tym, iż nie działają mi gry oparte na OpenGL. Posiadam najnowsze sterowniki Catalyst 5.7 wcześniej 5.6. Na żadnych sterownikach gry nie działają. Czy jest jakiś patch/sterownik/poprawka usprawniająca działanie OpenGL?

 

Moja karta - Radeon 9800 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Posiadam od nie dawna karte SAPPHIRE Radeon 9800 PRO ATLANTIS.

.

.

.

i teraz mam kilka pytań.

Znalazłem tam chyba podobna karte do mojej wierzyć tamtemu programowi ze mam r360.

Next > Preparing The BIOS Flash Files tu szukać w tej zakładce

1585237[/snapback]

Zdecydowałem się podać mojemu radkowi bios od XT. Na oryginalnym biosie i biosie PRO ale wcześniejszym sypał artami już przy 385/345. Dzisiaj wgrałem bios z GE CUBE 128MB z pamięciami hynixa - wyedytowałem ten bios i zaniżyłem taktowania do wartości PRO. Wielkiej poprawy nie ma ale do rdzeń do 405 doszedł, pamięci praktycznie bez zmian.

Wcześniej wgrałem jescze inny bios od Xt ale arty były już przy częstotliwościach pro.

 

Pytanie mam takie: czy ktoś testował różne biosy pod kątem OC - taki ranking?

Nie chcę wgrywać każdego znalezionego biosu i sprawdzać jak się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nic wielkiego ... :|

1590302[/snapback]

Zgadza się, ale zmierzam do czego innego...

Bios biosowi nie równy i okazuje się, że na jednych nie podniesiesz częstotliwości nawet o 1MHz i już masz arty a na drugim spokojnie kręcisz. I szukam właśnie tego najlepszego. Być może dla różnych kart (w obrębie tej samej marki) różne biosy będą najlepsze.

Ten natomiast jest pierwszym biosem na którym przekroczyłem 400MHz, a próbowałem ich już kilka (od pro i xt).

Martwi mnie pamięć - niechce pójść wyżej jak 345. Mierzyłem napięcie na niej i pokazuje mi 2,4V zamiast ok. 2,8. Może to jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to calkiem mozliwe ....

 

jesli natomiast chodzi o biosy to zapewne beda sie mogly roznic timingami , ja wiem czy jest warta zabawa w takie cos ... same puste mhz za wiele nie daja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...