Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. Słuchajcie ja z takim zapytaniem. Otóż jeden z radiatorków wciąż odkleja mi się co powoduje zwiechy w grach :( I teraz czy nic się nie stanie jeżeli na powierzchni radiatorka przykleje taśme, i złącze go z radiatorem na górze ?? Żeby nie było potem jakiś uszkodzń itp. Bo nie wiem co moge zrobić by tewn radiator utrzymać, kupiłem nowy klej tzn podwójna taśme termoprzewodząca, lae mimo wszystko przy wysokiej temp. odkleja się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. Słuchajcie ja z takim zapytaniem. Otóż jeden z radiatorków wciąż odkleja mi się (...)

1711682[/snapback]

Spróbuj zrobić spinkę (ze spinacza albo jakiegoś odpowiednio sprężynującego drutu) tak żeby ściskała radiatory leżące naprzeciw siebie po przeciwnych stronach karty

 

 

gdzies to kiedys widzialem na forum ale za cholere nie moge teraz znalezc...

czas dostepu do pamieci oznaczaja dwie ostatnie cyfry na kosci? np. 22 to 2,2ms... mam racje?

1711901[/snapback]

Zobacz sobie np. taką tabelkę Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies to kiedys widzialem na forum ale za cholere nie moge teraz znalezc...

czas dostepu do pamieci oznaczaja dwie ostatnie cyfry na kosci? np. 22 to 2,2ms... mam racje?

1711901[/snapback]

Na Hynixach jest wlasnie tak jak mowisz, ale Samsung ma troche inaczej np. 2A to 2,8ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na oku tą karte bardzo zależy mi na cenie mam radka 9600 chce zagrac w gierki na high detalach http://allegro.pl/show_item.php?item=68548512 do 400 zł moge wydać na grafike zasilacz mam dobry a więc udźwignie tą karte prosze napiszcie mi czy sie oplaca brac go !?!?!?!!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na oku tą karte bardzo zależy mi na cenie mam radka 9600 chce zagrac w gierki na high detalach 1712564[/snapback]

To jest Medion 9800 XL, więc do pełnego 9800pro mu troszke brakuje. Jeśli faktycznie max co masz to 400zł, to ostatecznie.... Ale ja osobiście dozbierałbym do pełnego 9800pro Sapphire, albo ewentualnie coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=67874117 - gforce 6600 lepiej się sprawują w niektórych grach np doom3, quake4, riddick. Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nfsu2 to radeon 9800 będzie lepszym wyborem.

Podczas gdy grałem w nfsu2 miałem 2 przesiadki - z 9600xt na 6600GT (nie było większego skoku w tej grze, co innego w innych grach) a potem z 6600GT na 9800pro - nfsu2 należy do grupy gier bardziej lubiących radka.

Inna sprawa, że miałem jakiś lekki konflikt z 6600GT a resztą kompa - dziwne przycięcia zarówno w 3D jak i 2D :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom qpiłem dziś radka 9700 czerwonego 128 mb 256 bit 3,3 ns na 2,8 mnie nie było stać mam nadzieje że wycisne cos z niego na poczatku postaram sie dobic do taktowan PRO i tyle a później kupie silencera i pojade z nim dalej :) co proponujecie lepszego niż silencera? chłodzenie dwustronne ? on z dołu ma blaszke podobno kondenstatory się strasznie grzeją na nim bo to już nie zabawa tylko 8 potoków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migają wam textury w Q4 (ale tylko na otwartych przestrzeniach)?

1715721[/snapback]

-A64 3000 @ 2,5 ghz HTT 278 @1,5 V

-Ga-k8nsc-939

-2x 512 Buffalo

-Szafirek 9800 pro @ XT

 

Widze, że mamy podobny sprzęt (pamięci inne - u mnie Kingstony). Widze, że masz troszke lepszy procek - mój się nie przebił powyżej 2400MHz na 1,5V :( .

 

Co do textur - jest wszystko ok, przynajmniej na początku - rzuciłem okiem i jakoś gra za bardzo przypomina dooma i nie mam ochoty w nią grać (Heroes III Gold rules ;) ). Z tym, że ja użuwam catalistów v5.6 + ATT - jakoś najlepiej się u mnie sprawują. Co prawda nie sprawdzałem 5.9 i 5.10 - ale nie chce mi się :) .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My infernal Machine :) -

 

 

PROC:

 

Model : Intel® Celeron® CPU 2.40GHz

Speed : 2.41GHz

Performance Rating : PR2646 (estimated)

Rated Speed/FSB : 2400MHz / 4x 100MHz

Generation : G8

Name : P4C (Northwood) Celeron 130nm 2GHz+ 1.525V

Core Voltage Rating : 1.525V

Processor Cache(s)

Internal Data Cache : 8kB Synchronous, Write-Thru, 4-way set, 64 byte line size

Internal Trace Cache : 12kB Synchronous, Write-Thru, 8-way set, 64 byte line size

L2 On-board Cache : 128kB ECC Synchronous, ATC, 2-way set, 64 byte line size, 2 lines per sector

L2 Cache Multiplier : 1/1x (2405MHz)

Socket/Slot : socket 478

 

 

 

 

GRAFIKA:

 

Windows Device Name : RADEON 9800 PRO

OEM Device Name : ATI Technologies Inc Radeon 9800 Pro (R350)

OEM Hardware ID : FUN_0, VEN_1002, DEV_4E48, REV_00

Device Name : ATI Technologies Inc Radeon 9800 Pro (R350)

Product ID : VEN_1002, DEV_0002

Revision : A / 1 (0)

Command Queue Length : 256

 

Mam tez 512 mb ddr sdram pc 400 i zasilacz 350 v.

 

I mam taki problem kilka dni temu kupiłem radka 9800 pro, ze starszego 9550 256 mb. Zauwazyłem ze ta nowa karta ma wejscie prosto z zasilacza , i slyczalem ze sporo pradu ssie. Jak miałem 9550 moj zasilacz miał około 30 stopni C, a teraz mam uwaga - az 75! Czy długo tak pociągne? :D Czy to ot tej nowej karty tak sie grzeje ten zasilacz? mam go wymienic na bnowy? mam podłączone do niego 2 dyski (15 gb 5400 i 80gb 7200) i nagrywarke dvd. Pozatym mam pytanko co do radeona- na moi spzrecie w grze doom 3 mam dziwne wyniki- na ultra okolo 12 fps , high - 16 , medium - 16 , a low - 17 :/. to juz na radeonie 9550 miałem wiecej, jak myslicie czy do tej karty przydał by sie nowy procek? Bo wydaje mi sie ze pzrytym nioe pokazuje mi wszystkich mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion 9800 XL - chciałbym przestrzec potencjalnych klientów przed kupnem tej karty, jak widać w nazwie nie jest to żaden PRO tylko XL zegary (620 DDR; 350 rdzeń). Ostatnio przyszedł do mnie kumpel z tą kartą (dostał ją od innego kumpla do przetestowania, karta padła mu po pół roku i chciał zobaczyć co będzie na innym kompie), po włożeniu do kompa... reinstal biosu płyty głównej, format C:. Jak zobaczyłem czym jest ten wiatraczek na karcie to się nie dziwie. Ja miałem restarty na referencyjnym chłodzeniu (dokupiłem pentagrama alcu i chodzi pięknie na 400;780)a tu mamy chłodzenie chyba dla kart za 200 zł. Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zasilacz - marka/firma/model/kto wyprodukował ???

To najważniejsze.

350W (nie v) to drugorzędna informacja icon_wink2.gif .

 

Jeśli Codegen/Tracer/Megabajt - wymień bez dalszych pytań.

Tak to codegen model 300x 350W, wiec mam go wymienic? chce tez kupic nowego procka bo celeron 2.4 fsb400 jest chyba gardłęm dla radeona 9800 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym mam pytanko co do radeona- na moi spzrecie w grze doom 3 mam dziwne wyniki- na ultra okolo 12  fps , high - 16 , medium - 16 , a low - 17 :/. to juz na radeonie 9550 miałem wiecej,

1716833[/snapback]

a dlaczego doom chodzi mu wolniej niz na 9550 :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche moja wina mam totalny burdel w systemie, wyszukał mi ze mam zainatlowane 2 akrty garficzne, ciagle mam błędy VPU recowery ( czy jak to tam) i inne wiechy , robie formata niedlugo.

Więc myslicie o Celku d Prescott? Radek 9800 pro pokaze na nim na co go stac w 100 %?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-A64 3000 @ 2,5 ghz HTT 278 @1,5 V

-Ga-k8nsc-939

-2x 512 Buffalo

-Szafirek 9800 pro @ XT

 

Widze, że mamy podobny sprzęt (pamięci inne - u mnie Kingstony). Widze, że masz troszke lepszy procek - mój się nie przebił powyżej 2400MHz na 1,5V  :( .

 

Co do textur - jest wszystko ok, przynajmniej na początku - rzuciłem okiem i jakoś gra za bardzo przypomina dooma i nie mam ochoty w nią grać (Heroes III Gold rules ;) ). Z tym, że ja użuwam catalistów v5.6 + ATT - jakoś najlepiej się u mnie sprawują. Co prawda nie sprawdzałem 5.9 i 5.10 - ale nie chce mi się :) .

1716559[/snapback]

Spoko juz po problemie . Zainstalowalem te 5.10a + w config pozmienialem i jest dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche moja wina mam totalny burdel w systemie, wyszukał mi ze mam zainatlowane 2 akrty garficzne, ciagle mam błędy VPU recowery ( czy jak to tam) i inne wiechy , robie formata niedlugo.

1718734[/snapback]

Zawsze bedzie Ci pokazywac, ze sa zainstalowane dwie karty z racji zastosowania podwojnej pamieci RAMDAC.

 

Spoko juz po problemie . Zainstalowalem te 5.10a + w config pozmienialem i jest dobrze .

1718754[/snapback]

Zauwazyles wzrost wydajnosci w Quake 4 po zainstalowaniu nowych sterow bo nie wiem czy warto zmieniac z WarCats 5.9 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bedzie Ci pokazywac, ze sa zainstalowane dwie karty z racji zastosowania podwojnej pamieci RAMDAC.

A więc fajne mam te pamieci jedna od radeona 9550 a druga od 9800 pro :D bo takie 2 karty mi pokazywało ale juz mam po formacie i jest loozik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, a nie chce nowego tematu zakładać, bo być może ktos się tu z tym zetknął...

 

mam mianowicie problem z moją kartą - otóż od czasu do czasu, ale przeważnie z raz dziennie, w czasie grania nagle mam czarny ekaran - info z monitora o braku sygnału, no i jedynie reset kompa pomaga. aplikacje w tle (gra, ts itpe) nadal działają - moge nawet za pomocą kombinacji klawiszy programowo zrestartować system.

system wxp sp2, stery różne - ale ostatnio uzywałem 4.9 i 4.10 plus a

radek chlodzony wodą, na pamięciach radiatortki alu, lekki przewiew dookoła.

 

Spotkał się ktoś z tym?

 

Np w grze bf2 zawiesił mi sie cały system dla odmiany...

 

może wina sysa, bo ma rok prawie, ale na w2003(3 miechy) też chyba to mam(nie jestem pewien, bo rzadziej uzywam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się zdarzało ale tylko na dwóch grach (farcry i gtasa) z początku myślałem że to wina chłodzenia, ale dużo wiary się skarżyło na te gry i rzeczywiście na innych jest ok. jeżeli ci się to dzieje na wszystkich gierkach, to może być wina zasilacza.

ja tam grałem z włączonym vpu-recoverem żeby resetów nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz niestety doom 3 , mam tylko film :). Za to na timedemo w Q4 tym co na tweaku jest tzn w temacie o q4 osiagnelem 65 fps przy 1024x768 z af x4 i malymi zabiegami w configu q4 na polepszenie grafy , czyli bumpmapping on i cos ze swiatlem specular lightning czy cos w tym stylu. W 1280x1024 niewiele mniej .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...