Skocz do zawartości
zolciak

Epox RDA3+ i reset biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie o co tu chodzi. Posiadam płyte taką jak w tytule i od czasu do czasu coś sie jej je... . Czasami po włączeni kompa mam napis podczas postu overlocked failed, procesor widziany jest wowczas 1100 mhz ale gdy wejde do biosu to ustawienia sa takie jakie zapodalem czyli fsb 200 i mnoznik 10. Gdy zasejwuje bios to wszystko jest wporządku czyli 2400+ itd. Czasem gdy włacze kompa (np. dzis mialem to 2 razy !!! a czasem prze miesiac nie ma) bipper wyje wiecie ta syrena w epox'ach i bois resetuje sie całkowicie, gubi wszystkie ustawienia tak jak po resecie zworką. Troche mnie to zaczelo denerwowac i zastanawiam sie nad zaniesieniem plyty do servisu (mam naszczesie drugiego kompa w chacie :) ) moze dostal bym plyte w nowszej wersji rev. 3.1 zdaje sie z optycznym wyjsciem audio. Poradzcie coś. Aha zasilacz wymienilem na modecom 350 gtf czyli to odpada a pozatym napedza tylko tą plyte,1700+@2400+ radeon 9100 , hdd 80gb sata samsung i cd-rw wiec nie jest to zawiele dla niego. Czekam na pomoc.... a i jeszcze jedno proc to jiuhb dlt3c przechodzi prime95 na vcore 1,525 mimo tego resety biosu zdazaja sie nawet przy vcore 1,550v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na błędy w biosie. Zaktualizuj bios od nowa, jak nie to trzeba zabrać kość na programator, wyzerować i na nowo zaprogramować. Płyta zapewne z "Pronoxu", oni tam mają programator więc zrobią to w ramach reklamacji.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na błędy w biosie. Zaktualizuj bios od nowa, jak nie to trzeba zabrać kość na programator, wyzerować i na nowo zaprogramować. Płyta zapewne z "Pronoxu", oni tam mają programator więc zrobią to w ramach reklamacji.

 

pozdrawiam.

Jaki bios poradzisz? W tej chwili mam chyba coś z lutego 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najlepiej jak najnowszy, chociaż nie wprowadzono w nim specjalnych ulepszeń w stosunku do przedostaniego. Chodzi głównie o zaktualizowanie go od nowa, najlepiej by było wyczyścić kość do zera ale do tego jest potrzebny programator.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem upgrade biosu przy pomocy alt+f2 ale dziwne jest to ze bios po uaktualnieniu pamietal wszystkie ustawienia, a program nie zapytal sie mnie czy chce zapisac aktualny bios tylko automatycznie zaczol programowac nowy z dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRAS=5 za niski, najlepiej dla FSB=200 TRAS=10 lub 11 w single; 2,6V

..może w innym gneździe popróbój.

Zdarza sie że Mtec 0,13u moga sprawiac problemy ale nie muszą.

 

 

Aby wykluczyć CPU prześledź jak zmienia sie napiecie zasilacza +12V i +5V.

 

U mnie Vcore 1,55V starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...