Skocz do zawartości
method

Głośna przy pracy Barracuda 7200.7 SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów posiada dysk Barracuda 7200.7 ST380013AS 8MB Serial ATA? Kilka dni temu kupiłem ten dysk (razem z kompem) i strasznie mi głośno chodzi podczas, gdy dysk pracuje z danymi tzn. np. defragmentacja dysku, kopiowanie plików, edycja plików, ogólnie przy odczytywaniu i wczytywaniu danych. (głos przypomina drapanie drucikiem, taki hałas stare dyski wytwarzają). Miałem starsze modele dysków twardych tej firmy i chodziły cichutko podczas pracy z danymi. Czy to jest normalne w tym dysku? Taki hałas?

 

Pozatym nie mogę zainstalować Windowsa, ponieważ instalator systemu nie może wykryć dysku twardego. Również BIOS wyświetla NONE w opcjach, gdzie powinna być nazwa dysku. Mam ustawione na AUTO, więc powinno automatycznie wyświetlić parametry dysku zamiast NONE. (Windows jest na dysku i chodzi, dziwne?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam baracude 120gb ata, z pracą dysku nie mam problemów ale to druga baracuda, po wymianie. :D ...a było to tak: przytargałem do domu nowego dyzia uchachany... i tak przez chyba 5 godzin sie z nim meczyłem. Nie było zadnych dziwnych odgłosów ale dysk był wykrywany jako CHS zamiast LBA cokolwiek bym nie robił. Nie dało sie windy zainstalować. Wreszcie dostałem piany i zadzwoniłem do CD Projektu i powiedziałem jak sprawa wyglada. Zaniosłem, sprawdzili i dostałem nowy dysk, który jak narazie pracuje bez zarzutu.

acha: co do tego wykrywania przez instalator windy, miałem ten sam problem, ale udawało mi sie założyć partycje, jednak cały czas w tym trybie CHS. Potem jednak winda nie wykrywała dysku.

Moja rada: zgłoś sie z tym dyskiem do sklepu w którym go kupiłeś :P <-- po tym jak Labe zapostował stwierdziłem, że chyba jednak głupoty piszę :D

 

jeszcze jedno: w zasadzie powinienem to napisać na samym początku... Próbowałeś różnych kombinacji zworki? zmieniałeś taśmę na inną? to jest jedyny dysk w tym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie instalowania win XP na samym poczatku musisz wcisnac f6 i wtedy wgrac stery do sata które masz na płycie ze sterownikami do płyty głównej (nagrywasz je na dyskietke i po wcisnieciu f6 instalator sobie je zainstaluje i juz bedzie widział twój dysk) druga sprawa to ze nie widzi dysku w biosie to tez normalne bo go nie masz podłaczonego do kontrolera głównego bo sata jest osobnym kontrolerem tak ze nie masz sie czym przejmowac (mam nadzieje ze cos z tego zrozumiesz bo jestem baardzo spiacy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir Afeen: dyski sata nie mają zworek

 

method: moja barracuda tez wydaje takie dźwięki - to niestety dla tych

dysków normalne, ata ponoć są znacznie cichsze. Ja swojego windowsa instalowałem "normalnie" - dziś już nie pamiętam jak to było, ale fakt, faktem, że mobo potrzebuja sterów żeby działac poprawnie z tymi dyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir Afeen: dyski sata nie mają zworek

 

method: moja barracuda tez wydaje takie dźwięki - to niestety dla tych  

dysków normalne, ata ponoć są znacznie cichsze. Ja swojego windowsa instalowałem "normalnie" - dziś już nie pamiętam jak to było, ale fakt, faktem, że mobo potrzebuja sterów żeby działac poprawnie z tymi dyskami

Gdzieś wyczytałem, że ten hałas jest przez pamięć podręczną, która u nas wynosi 8 MB. Ciekawe czy hałas będzie po zmniejszeniu na 4 MB?

 

Czy ktoś wie jak zmienić pamięć podręczną 8MB na 4MB? (Jeśli jest to możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że ten hałas jest przez pamięć podręczną, która u nas wynosi 8 MB. Ciekawe czy hałas będzie po zmniejszeniu na 4 MB?  

 

Czy ktoś wie jak zmienić pamięć podręczną 8MB na 4MB? (Jeśli jest to możliwe)

To dobre. Elektrony pewnie buszuja w pamieci sobie i igraszki urzadzaja i stad ten szum :-) Jak zmniejszysz im mieszkanko, to sie moga jeszcze bardziej wkurzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...