Skocz do zawartości
CrazyJohn

noiseless do obudowy 80x80 jaki? +2x 120x120 noiseless jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie chce zakładac nowego topicu, bo temat ten sam.. prawie :wink: Mam zamiar kupić 2x GlacialTech SilentBlade GT8025BDL-1 Black. Już jestem pewien na 100 % że są ciche i w miare wydaje 25 CFM. I tu moje pytanie: aktualnie posiadam cooler taki jak w podpisie czyli GlacialTech 2520 Pro. Czy nie grozi to przegrzaniem procesora w przypadku jakbym zmienił wentyla z mojego aktualnego na GlacialTech SilentBlade GT8025BDL-1 Black ?? Dla porównania:

GlacialTech 2520 Pro 40 CFM

GlacialTech SilentBlade GT8025BDL-1 Black 25 CFM

Dodam że pragnę tuż obok proca na bocznej ściance zamontowac drugiego GlacialTech SilentBlade GT8025BDL-1 Black. Prosze o opinie na ten temat. Procek Athlon XP 2400+, zresztą wszystko jak w podpisie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mial jakakolwiek mozliwosc porownania tychwiatrakow? czy tylko kazdy obstaje przy swoim? :D

na moj gust sa cichsze niz ARCTIC COOLING FAN PRO TC.. przyniejod mojego FAN PRO TC chodzi od 2miechow(1500RPM), sa cichsze od niego, i robia 1800RPM.. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mial jakakolwiek mozliwosc porownania tychwiatrakow? czy tylko kazdy obstaje przy swoim? :D

na moj gust sa cichsze niz ARCTIC COOLING FAN PRO TC.. przyniejod mojego FAN PRO TC chodzi od 2miechow(1500RPM), sa cichsze od niego, i robia 1800RPM.. :-)

tzn czekaj, sam sie zamotalem, co jest od czego cichsze :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z przedmówców napisał że GlacialTech SilentBlade GT8025BDL-1 Black są montowane na coolerze GlacialTech Silent Breeze III, który chłodzi procesory Amd Athlon 3200+, więc chyba raczej da rade :) Jeszcze bedzie miał z boku pomoc kolejnego GlacialTech SilentBlade'a no i nad sobą wiatrak z zasilacza Chieftec. Czekam na kolejne opinie. Jeżeli te 19 db to prawda, to spokojnie małym nakładem kosztów można mieć wręcz niesłyszalnego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j aosobiscie uwazam, ze sie przegrzeje :)

zobacz na wydajnosc...

no nie wiem, taki sam wentylator jest na GlacialTech Igloo Silent Breeze 462 III i mam na nim temperatury w stresie dochodzące góra do 47 stopni... a ciche to bydle jest jak diabli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPILEM KUPILEM KUPILEM :D

 

wlasnie przed chwila :)

w Esc http://www.esc.pl w Gdańsku, w miare ladnie zapakowany :)

Wersja niebieska - SilentBlade Blue

GT8025BDL-2 http://www.glacialtech.pl/glacialtech/fan.htm

I jestem b zadowolony :)

Jak dla mnie bobma, moglby byc cichszy :P ale jest taki sam jak Zalman moj :) 1sze skojarzenie to, ze dokladnie tak samo "gral" mi Zalman, co sie niby zgadza Zalman na low tz ma 19dBA... :) poki co mam otwarta bude i slysze go.wniany wiatrak na grafie, zalman cichy i Silentblade tez cichutki :) Siedze jakis 1m od kompa :)

 

1 slowem POLECAM jezeli ktos nie ma kasy zeby dac 80 zl za Papsa czy Zalmana :) Oplaca sie :)

 

Jutro chyba jade kupic sobie jeszcze ze 2 sztuki i wymieniam wszystkie co mam w budzie na porzadne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci osobiscie polecal jako 80mm to AC fan pro tc http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=193 , mam u siebie w budzie dwa, max 1650obr po nagzaniu, zero halasu a jako 120mm revoltec http://www.cooling.pl/product_info.php?man...products_id=375 tyle ze swiecacy, nei kazdemu to pasuje ale moge cie zapewnic bo mialem go u siebie pare dni, jest bezglosny.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie spoznilem:)

nie do konca :)

podejrzewam, ze ten

"80mm to AC fan pro tc http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=193 "

 

tez jest gites :) tylko, ze u mnie nie mozna go dostac, a jak mam zamawiac przez net to mi sie znowu koszty podnosza a ja mam malo $$ wiec zostalem przy moim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

widze ze macie Abita NF7-s

Mam do was LAMERSKIE pytanie ale

-kupiłem 2wentylki Arctica do chlodzenia obudowy i nie wiem gdzie podłaczyc tego drugiego,wszystkie wtyczki do wentylow sa zajete.Wolna jest od chipsetu bo mam zelmana ale tam sa 2 piny a na wtyczce wentyla 3,potrzeba jakiegos przejscia czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mars77 - a ile masz wentyli w sumei?

wez instrukcje do rteki tam masz na chyba prawej stronie na ktorejs kartce rozmieszczenie 3 gniazd do wentylow

1 x cpu

1 x chasis

1 x cos tam

 

podlaczasz to nich i po klopocie, ale wazne zeby wentyl od cpu byl do cpu wpiety :) bo inaczej bedzie piskac i w zaleznosci od ustawien biosu system wylaczac :)

 

jak sie okaze ze masz zajete to mozna jeszced pociagnac z molexa (ta z 4 pinami do hdd), ale najpierw sprawdz, bo jak dla mnei to akurat 3 powinienes moc wpiac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz mam zajęte

jeden z tylu do wyciagniecia powietrza a drugi z przodu,ten tylny podłączony do chasisfan,powerfan zajety przez zasilacz no a cpu do cpu wiec mam pozajmowane.

Wyglada ze tylko pod HDD ale jak dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich 80 mm z czystym sumieniem polecam Zalman F1. Powinny byc dostepne w okolicach 25 zlotych. Mialem okazje porownac z Papstem (zabijcie oznaczen nie pamietam - ten 2050 RPM) i przy 2100 RPM byly nie odroznialne przy znaczaco korzystniejszej cenie. Wyjatkowo udany model i mimo teoretycznie mniej trwalego lozyska slizgowego kilka egzemplarzy dziala u mnie w domu od 1,5 roku i ani nie padly, ani nie zrobily sie glosniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...