Skocz do zawartości
Dziobak

Wiatrówka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić sobie na wakacje wiatrówkę do poćwiczenia strzelania do tarczy na działce. Dysponuję raczej niewielką kwotą bo ok. 300zł maksymalnie. Interesują mnie tylko karabinki. Znalazłem sporo ofert na allegro:

model B1 - czyba Zenith

model B4 z dolnym naciągiem

Hatsan 35

B2-4

B12

B4 z lufą gwintowaną

Nie jestem wciąż zdecydowany czy brać coś z lufą gwintowaną czy gładką. Wie ktoś czym to się różni, która jest celniejsza i dalej nosi? Zastanawiam się nad wzięciem tego modelu B4 z dolnym naciągiem, gdyż podobno dobrze to wpływa na trwałość. Może ktoś używa go. Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a na gwintowaną nie trzeba czasem zezwolenia :? ??

Nie,

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o broni i amunicji (Dz. U. 2003 Nr 52 poz. 451),wszystkie wiatrówki (zarówno z lufą gwintowaną, jak i z lufą gładką) o energii pocisku poniżej 17J (dżuli), dostępne są w Polsce od 1 stycznia 2004 roku BEZ ZEZWOLENIA dla osób pełnoletnich.
Te z energią pocisku powyżej 17J trzeba rejestrować na policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko to szajs...

dobre wiatrowki to kolo 900zl ale jak chcesz cos kupowac to nie bierz niczego co jest lamane najlepiej szukaj czegos z bocznym naciagiem bo sa najtrwalsze i nie ma potem problemow w obsludze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Czyli najlepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gwintowaną z dolnym naciągiem.

Wiem, że nie jest nic dobrego, ale myślę, że na początek do okazyjnego postrzelania z kumplami wystarczy. Mój kolega ma wiatrówkę B1 (tą najtańszą) i moim zdaniem całkiem nieźle nosi. Z lunetką można trafić w szyjkę od butelki po piwie z 20-25m. Mi tam nic lepszego chyba nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca kupowac sie najtanszych z lamana lufa, dlatego ze sprezyna jest kiepskiej jakosci, ubije sie, co spowoduje spadek sily wystrzalu, ponadto lamane lufy maja zawsze minimalny luz na zawiasie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksza energe i celnosc  

 

Dziobak ja radze ci zrobic samemu jakiegos czarnoprochowca bo  

takie wiatroweczki to badziew  

 

sam teraz pracuje nad strzelba z gladka lufa kaliber 9mm

Odradzam

Mój braciak miał takową, ale se można naprawdę kuku zrobić.

Jak zajechałem z tego obrzyna w drzewo to prawie wszystkie liście wymiotło. szoooooook 8O

Ja to bym polecił dobrą kuszę, rok temu w wakacje przestrzeliliśmy gostkowi kanta /czyt. fiat 125/ przez przednie drzwi na wylot.

to dobiero jest czad :twisted: i w dodatku cicho /Splinter cell wymięka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kalibru, to strzelaliście z czegoś takiego, fachowej nazwy nieznam :lol: , rura na oko 20 cm, dwie stopki co by kat ustawić, na dole otworek na lądzik, pakujesz siare/proch, upychasz szczelnie liśćmi, i potem kasztany, to dopiero wymiata.

Sczenięce lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrówki do 1000zł to shit totalny. Kumpel miał taką za 499zł i nie mógł wrony zabić ;] Ja mam w domciu prawdziwą, profesjonalną wiatrówkę łamana Made in USA za ponad 500$ z lunetą, potrafi toto prawie przebić 2cm deskę na wylot !! Lufa gwintowana, cacko ma już ponad 10 lat i jest nadal w stanie idealnym, żadnych luzów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze wiatrowki sa z bocznym naciagiem - najlepiej jak bys taka kupil od kogos uzywana za niewielkie pieniadze

Jak cwiczylem strzelanie to wlasnie z takich strzelalismy :) mialy zamkniete przyzady celownicze, regulacje sily spustu, i byly masakrycznie celne i mialy naprawde duza moc

Kiedys kolega z takiej strzelil w sciane to w tynku zostala dziura jak conajmiej po 9mm pocisku :P a podczas strzelania z lufy lecial dym - palil sie smar ktorym byla lufa smarowana.

Albo poszukaj od kogos jakas zajezdzona i strzel remoncik - nowa mocna sprezyna nowy tloczek i mozna niezly sprzet zrobic nawet z dziadowskiej wiatrowki.

 

A co do zabawek to my sie bawilismy takim wynalazkiem jak kusza na sprezone powietrze - byl to ruski wynalazek z metalowa strzala ladowalo sie to, podlaczalo specjalna pompke i pompowalo - w zaleznosci od tego jak mocno napompowales to tak mocno strzelalo - jak sie wystarczajaco mocno napompowalo to strzala wbijala sie na glebokosc okolo 30 cm w ziemie, metalowe wiadro nie stanowilo zadnego problemu - przebijalismy sie przez 2 scianki na wylot, w drzewach zostawaly groty ktorych nie dawalo sie wyciagnac (byly wykrecane) niestety w koncy przesadzilismy i pekl tloczek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

polecam slavie 630 lub 631 sa to czeskie wiatrowki, moze nie maja zbyt wielkiej mocy ale ich celnosc jest poprostu super, znam goscia ktory na otwartych przyzadach z 10m 8x na 10 scina zapalke. oczywiscie jak wszytkie wiatrowki i ta mozna tuningowac i podniesc jej moc nawet o 30-40%, a to juz wystarczy do dobrej zabawy.jesli chodzi o moc, nie celnosc to tak jak koledzy polecam czarnoprochowca.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teraz wakacje, co oznacza, iz duzo czasu wolnego znalazlo by sie na rozne atrakcje... I teraz praca u mojego szwgara, no to przegladajac www, natknalem sie na MILITARIA.pl i stwierdzilismy, ze teraz niedlugo wyplata, takze zlozymy sie na wspolske na wiatrowke... Co o niej sadzicie ? :arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54797156

Moim Zdaniem, dobra, poniewaz:

:arrow: Ponizej 17 J (brak zezwolenia)

:arrow: Dosc silna jak na taki rodzaj bronii :arrow: 270m/s

:arrow: Troche ciezka, lecz dobrze wyposazona, oraz dobrze wyprofilowana, i zakonczona gumowa koncowka, co zmniejsza uderzenie o bark w momencie wystrzalu...

:arrow: No i oczywiscie gwintowana...

 

Co o niej sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca kupowac sie najtanszych z lamana lufa, dlatego ze sprezyna jest kiepskiej jakosci, ubije sie, co spowoduje spadek sily wystrzalu, ponadto lamane lufy maja zawsze minimalny luz na zawiasie.......

900487[/snapback]

Zależy kto jak dba o wiatrówkę. Ja swoją mam od 6 lat i nigdy nie miałem luzów. BTW Polecam Slavie 630 (warto dołożyć te 100zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o pistoletach wiatrowkach??? Konkretnie chodzi mi tu o Berette92F ma ktos taki cosik :) jak to sie sprawuje?

901225[/snapback]

Ja mam Colta M1911A1. http://www.bron.pl/index.php?prod=729 Maszynka nosi ładnie. Raz strzeliłem z okna (głupota)

w klosz od latarni, (klosz przestał istnieć). Odległóść to około 10m. :)

Beretta ma podobne osiągi, zatem warto. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Hatsana 55s. (lufa gwintowana)

mam ją na strzelnicy od ponad roku i musze powiedziec, ze bardzo ladnie strzela.

Jest dosc mocna ale miesci sie w 17J (ok 300m/s pocisk ma)

cena/jakosc = bdb ;)

 

lufa gladka = wieksza predkosc pocisku, niska celnosc

lufa gwintowana = mniejsza predkosc pocisku, wysoka celnosc.

 

a z krotkich wiatrowek to Skiff A3000

Edytowane przez radzio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Colta M1911A1. 1504990[/snapback]

Mój kolega strzelił z czegos takiego w szybę (grubość 4mm) z odległości ok. 1m również przestała istnieć :lol:

 

P.S. Moze wie ktoś gdzie mogę dostać coś takiego tylko w niższej cenie???

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...