Skocz do zawartości
Nessay

pare pytań dotyczacych 6310i i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam pare pytan moze dla niektórych lamerskich ale lepiej zapytać niz zyc w niewidzy wiec:

jak juz pewnie wiecie rpzesiadam sie z 3310 na 6310i i chcialbym sie dowwiedziec:

co tak naprawde dzieki gprs w telefonie moge robic? Do czego m sie przyda?

Czy Jest trudno wymienić obudowe w 6310i?

tz czy mozna to zrobić w domu bez problemu?

to wszstko czekam na odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPRS to super sprawa jezeli chodzi o GG czy inne komunikatory szczegulnie jezeli masz telefon w IDEI tam jest usluga GPRS maniak gdzie oplata naliczana jest co 512KB po 18 normalnie wszedzie jest co 50 KB co do obudowy to nie wiem, ale samemu chyba bedzie ciezko...i trzeba telefon rozkrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPRS faktycznie bardzo fajna sprawa. byla niedawno promocja w idei, jesli brales aktywacje, mogles tanio wziac palma lub laptopa i w aktywacji byla opcja za 50 zl stalka przez GPRS na palmie lub wlasnie laptopie, coprawda jakies 64kb tylko, ale zawsze i wszedzie przy sobie :).

no i na wykladach mozna grac przez GPRS w weza z kumpami :)

zmiana obudowy jest prosta, kilka srubek widocznych po zdjeciu baterii i tel. otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady w weza przez BT :( tylko irda

i to niestety jest boj :(

 

wogole ten bluetooth w 6310i jest jakis dziwny. jak go wlacze to kumpel z t68 widzi moj telefon u siebie a ja jego nie, nie wykrywa go. podobnie jest z przy probie z dwoma 6310i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6310i to miala chyba jako jedna z pierwszych modeli nokii modul BT i dlatego miala pare niegociagniec, a BT to w tym modelu wykorzystuje sie do zetawu sluchawkowego, a nie do laczenia z innym telefonem, bo niby co bys przeslal wizytowke ;) ...

BT w 7650 to wlasnie bardzo dobrze dziala, bo przy telefonach smartphone to mozna wykorzystac w pelni BT do przesylnia wszelakich typow plikow miedzy telefonami z systemem symbian jak i do SE zwlaszcza UIQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zdjecia obudowy bedzie Tobie potrzebny specjalny srubowkret "gwiazdka" na allegro masz taki za ok 15 zł

czasem taniej. Ja mam 6310 bez "i" i nie narzekam. telefon bardzo fajny choc troche zaduzy

...tak dla ścisłości gwiazdka to torx, do kupienia w elekrtonicznym za 6 zł, tylko idź z tel, żeby wybrać odpowiedni rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay

a co wolniej seti liczy ??

telefon to nie samochod nie musi byc szybki, zreszta co za roznica czy czekasz 0,3 czy 0,4s przy przewijaniu menu ??

nie ale tak pytam..... to chyba przez to ze java w telefonie jest?

z reszta bylem dzisiaj w Castoramie kupilem zestaw śrubokrętów do telefonów rozkrecilem, przeczyscilem i jest jak nowy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay

a co wolniej seti liczy ??

telefon to nie samochod nie musi byc szybki, zreszta co za roznica czy czekasz 0,3 czy 0,4s przy przewijaniu menu ??

No offence, ale jakbyś poużywał Motoroli T722i, to byś wycofał te słowa - telefon potrafił otwierać jednego smsa kilkanaście sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaF, czasami te kilka dziesietnych sekund przy przewijaniu tekstu i wchodzenie w podmenu robi 2 sekundy.

Dwie sekundy wiecej aby przejsc do niektorych podmenu potrafiloby wnerwic.

Pouzywaj telefonu zapchanego sms-ami, a pozniej jednym poleceniem (usun wszystkie sms) wyczysc sobie skrzynke.

Nie poznasz telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokia do czego sie nie wezmie to s<span style="color:red;">[ciach!]</span>li to. w 6610 nie mozna z irda nic innego zrobic niz tylko przeslac wizytowke, nawet durnego obrazka czy dzwonka nie wyslesz nie mowiac o grach w javie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres u mnei standard to ok 60-70 SMSow prawda jak sie przewija to na samym poczatku mam pol pustego ekranu a dopiero po chwili pojawia sie tekst ale jakos mi to nie przeszkadza

 

a co do menu to ladnie dzialaja skroty (numerowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokia do czego sie nie wezmie to s<span style="color:red;">[ciach!]</span>li to. w 6610 nie mozna z irda nic innego zrobic niz tylko przeslac wizytowke, nawet durnego obrazka czy dzwonka nie wyslesz nie mowiac o grach w javie.

Nie przebije i tak mojego C100 :lol: Do drugiego fona nic nie można wysłać przez irdę - nie ma nawet takiej opcji, natomiast z kompa mozna dzwonki i melodyjki ale trzeba instalowac nieciekawe oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...