Skocz do zawartości
fisherix

"Twardziel" wyłącza się podczas pracy

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Chyba czeka mnie wydatek.... :(

 

Wczoraj przeglądałem sobie wuwuwu i nagle niewiadomo czemu mój dysk takjakby się na chwilę wyłączył i ponownie włączył, wszystko działo się na włączonym windowsie, pulpit nie znikł nie wyskoczył żaden błąd tyko gdy dysko znowu powrócił na "obroty" niestety komp się zawiesił(kontrolka dysku cały czas się świeciła)

 

Zjawisko podobne do tego jakby ktoś na włączonym komputerze wyciągnoł wtyczke zasilania z dysku i ponownie za chwile włączył :?

 

Co może być? odrazu można wykluczyć zasilacz, złe podpięcie kabli (działało bez problemów kilka miesięcy), źle ustawioną zworkę

 

Dysk to jakiś prechistoryczny Quantum Fireball 30GB na ata 133

 

pomóżcie :cry: ... nie stać mnie na nowy :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja baracuda1 20gb takie skecze odtawiała, objawy dokładnie te same: nagle zatrzymanie dysku i start, potem zwis systemu. Po jakimś czasie podczas odczytu/zapisu pod koniec dysku hhd zaczął wydawać odgłosy jak mikser do koktajli. Pojawiły sie bad sectory i zdecydowałem: dość tego czas na zmianę, zabardzo lubię moje mptrójki :) W tej chwili mam baracude 7200.7 120gb 8mb cache i jak narazie problem znikł (odpukać). Też rozważałem, czy to może zasiłka, mobo itd, ale od momentu wymiany wszystko chodzi ładnie i stabilnie. Fakt, mogłem troche zmęczyć tamtą barkę magistralą 41mhz na starym kompie... :D ale teraz na stare lata robi za dyskietkę i ma komfortowe warunki na nforsie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...