Skocz do zawartości
fisherix

po raz n-ty jaki dysk(może raptora?)

Rekomendowane odpowiedzi

wiiiiiiiiiiitam!

 

 

Wczoraj dysk mi coś przestał pracować tak jak należy więc otworzyłem portfel i zobaczyłem ile tam jeszcze zostało....

 

nazbierało się ok 535 złociszy i taraz mam dylemat co wybrać......

 

myślałem o WD raptorze tym 36 GB bo mam stałe łącze i p2p poblokowane, a żadnych ftpuf nie znam więc to mi wystaaaaaaaaaaaaarczy w zupełności:) Wypowiedzcie się czy ten dysk jest faktycznie wydajniejszy i jest to odczuwalne?

 

opcjonalnie myśle także o innych 7200 S-ATA:

 

 

aha jeszcze jedno, słyszałem, że z sata trzeba jakieś inne stery ładować podczas instalacji ikspe? tak? może ktoś opisać jak?......

 

1. WD Raptor 36.7 GB WD360GD Serial ATA (to jest moje primary :D )

2. Maxtor DiamondMax +9 160 GB (8MB) 6Y0160M0 SATA ( to jest slave jeśli primary odradzicie :D )

3. Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA

4. Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160023AS 8MB Serial ATA

 

 

Nie znam się zbytnio na nowych dyskach więc pytam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko Maxtor, padaja fajnie po niecalym roku, padl mi 160 GB(8 MB cahce) P-ATA

rozwaz jeszcze Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA

wydajniejszy i cichszy od Maxtora, szczegolnie przy odczycie/zapisie

mam porowanianie do Maxtora bo mam obydwa w serwerze..pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moge powiedziec

dysk mial niecale 10 miesiecy, model 6Y160P0, 160 GB, 8 MB cache, PATA

najprawdopodobniej padla elektronika gdyz caly czas bledy I/O wywalalo w logach na serwerze...

chlodzony od poczatku wentylem92 mm z gory temperatury http://80.55.232.10/temp.html

byc moze nie jest przystosowany do ciaglej pracy ;-)

ta dziura na wykresie to wysylka na gwarancji ;)

 

2 x Samsung SpinPoint 160 GB SP16140 chodza bez problemow przez caly czas ...

Maxtor jak dla mnie jest glosniejszy przy odczycie/zapisie(bardziej metaliczne dzwieki, ma nieco minejszy czas dostepu niz samsung, ale max transfer nieco szybszy ma samsung , niestety z narzedzi testowych moge przedstawic tylko wyniki hdparm'a ;) (linux)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moge powiedziec  

dysk mial niecale 10 miesiecy,  model 6Y160P0, 160 GB, 8 MB cache, PATA

najprawdopodobniej padla elektronika gdyz caly czas bledy I/O wywalalo w logach na serwerze...

chlodzony od poczatku wentylem92 mm z gory temperatury http://80.55.232.10/temp.html

byc moze nie jest przystosowany do ciaglej pracy ;-)

ta dziura na wykresie to wysylka na gwarancji ;)

chyba najczesciej ten maxtor był obciazany bo strasznie jakos temp mu skakała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najczesciej ten maxtor był obciazany bo strasznie jakos temp mu skakała

nie byl, gdyz wczesniej bylo wszystko rownomierne rozlozone pod wzgledem pojemnosci i rodzaju

a temp skakala od poczatku, temu co mam obecnie tez skacze nawet w nocy gdy nikogo niema na sieci...

z nowa barracuda to moze byc tak ze bedzie miala nieco lepszy tranfer max ale jeszcze gorszy czas dostepu do danych( wieksza gestosc danych na cm^2) niz obecne dyski

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. ktoś śledzi ceny - też zaczynam się rozglądać za dyskiem i czaję kiedy ładnie spadną mi ceny :D fajnie by było mieć jakś wykresik z ostatniego czasu ;)

 

update: pooglądałem w komputroniku i ceny ładnie pospadały może jeszcze jakaś obniżka będzie...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10769#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...