Skocz do zawartości
fuxmen

Seti@home na boinc - zaczęlo się

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie - astropulse jest w fazie beta testów, ale też ja jestem betatesterem, i bawię się w to od dłuższego czasu. Jeszcze kilka tygodni tygodni temu mówiło się, że seti@boinc nie wystartuje tak szybko, jak się to stało (podawano terminy raczej bliższe końcowi wakacji, ale nie czerwcowe). Zresztą klient, który liczy seti tez nie jest jeszcze wersją finalną. To wersja M1 release. Stabilna i szybka jak klasyczny seti, ale ma jeszcze problemy z benchmarkami (co w oczywisty sposób rzutuje na wartość przynzawanych kredytów). Po niej ma jeszcze pojawić się wersja M2 oraz M3 (ta właściwa publiczna), która będzie obowiązywała na dłuzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nawet Olsztyn AMD już liczy :D narazie skromnie na 1 duronku :D z 256Mb ram (przyznać się kto to ??) a dla nas (HI-Q) powinno się niedługo zaliczyć jedno WU (wszystkie 3 kopie już wróciły przeliczone) i teraz mam pytanie - jak często są update`owane te staty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staty caly czas, ale nie wiem czemu nie sortuje odnośnie ilości credytów, moze cos jest skopane :D ale ja wymiatam narazie i chyba tak zostanie :D ciekawy jestm na którym jest miejscu nasz team dzięki naszej ekipie THE SPACE CONQUERORS :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze na stronie jest jakis problem z jednostkami. Przerejstrowalem sie na boinca juz przedwczoraj i caly czas nie pobiera mi WU. No work from project. Napiszcie czy macie to samo czy jednak u mnie jest cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też ten problem ale nie u siebie tylko u ludzi których werbuję lub przenosze na tą platformę, nic im nie ściąga, ja mam jeszcze 8 wu do przeliczenia z tego co na dysku jest, ale mi nie chce podliczyć przeliczonych credytów :/ włącznie z takim wu które przeliczyły już 3 osoby :/ :[

 

EDIT >>>

właśnie zastanowiło mnie jedno otóż adres do statów wygląda tak:

http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah/team...redit&offset=25

i teraz jest tam kawałek

sort_by=expavg_credit

i czy nie wie ktoś co tam powinno być po = (np. jak było w seti1 czy astropulse) aby sortować według ilości creditów ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal nie moze pobrac nic do przeliczania. Nie wiem czemu. Wszystko ustawialem tak jak trzeba (tak sadze). Ustawilem swoje konto na stronie setiboinc, dolaczylem do teamu TWEAK.PLa tu totalna kapucha. W oknie messages (w kliencie BOINC) wyswietla mi caly czas

--- - 2004-06-26 12:40:01 - General prefs: from SETI@home (last modified 2004-06-26 12:26:41)

--- - 2004-06-26 12:40:01 - General prefs: no separate prefs for home; using your defaults

SETI@home - 2004-06-26 12:40:02 - Deferring communication with project for 8 minutes and 2 seconds

--- - 2004-06-26 12:43:54 - Fewer active results than CPUs; requesting more work

SETI@home - 2004-06-26 12:43:54 - Requesting 604657 seconds of work

SETI@home - 2004-06-26 12:43:54 - Sending request to scheduler: http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - Scheduler RPC to http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi succeeded

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - General preferences have been updated

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - Message from server: Not sending work - last RPC too recent: 357 sec

--- - 2004-06-26 12:44:00 - General prefs: from SETI@home (last modified 2004-06-26 12:42:33)

--- - 2004-06-26 12:44:00 - General prefs: using separate prefs for home

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - Project prefs: no separate prefs for home; using your defaults

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - No work from project

SETI@home - 2004-06-26 12:44:00 - Deferring communication with project for 10 minutes and 0 seconds

--- - 2004-06-26 12:47:31 - Fewer active results than CPUs; requesting more work

--- - 2004-06-26 12:47:37 - Fewer active results than CPUs; requesting more work

SETI@home - 2004-06-26 12:47:37 - Requesting 604657 seconds of work

SETI@home - 2004-06-26 12:47:37 - Sending request to scheduler: http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi

SETI@home - 2004-06-26 12:47:44 - Scheduler RPC to http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi succeeded

SETI@home - 2004-06-26 12:47:44 - Message from server: Not sending work - last RPC too recent: 225 sec

SETI@home - 2004-06-26 12:47:44 - No work from project

SETI@home - 2004-06-26 12:47:44 - Deferring communication with project for 10 minutes and 0 seconds

 

Czy wy tez mieliscie takie problemy na poczatku przy uruchamianiu tego klienta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOINC is under development. We are conducting a beta test of BOINC using the SETI@home and Astropulse applications. The public release will be announced on the SETI@home web site. Several other distributed computing projects are evaluateuating BOINC.

 

nadal beta.. i w ogóle wyłączone aktualnie.. ja bym się z tym wstrzymał jeszcze.. póki co liczę stare seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOINC is under development. We are conducting a beta test of BOINC using the SETI@home and Astropulse applications. The public release will be announced on the SETI@home web site. Several other distributed computing projects are evaluateuating BOINC.

 

nadal beta.. i w ogóle wyłączone aktualnie.. ja bym się z tym wstrzymał jeszcze.. póki co liczę stare seti.

A skąd to wziąłeś ? Daj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nawet Olsztyn AMD już liczy :D narazie skromnie na 1 duronku :D z 256Mb ram (przyznać się kto to ??) a dla nas (HI-Q) powinno się niedługo zaliczyć jedno WU (wszystkie 3 kopie już wróciły przeliczone) i teraz mam pytanie - jak często są update`owane te staty ?

tan maly, slabiutki duronek jest moj ;] w ciagu nosy policzyl mi 17WU i terz pobralj jkies inne. policzylem troche, wiem jak wuglada, mam pierwsze ptk i wracam dalej do starego seti do czasu jego zamkniecia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOINC is under development. We are conducting a beta test of BOINC using the SETI@home and Astropulse applications. The public release will be announced on the SETI@home web site. Several other distributed computing projects are evaluateuating BOINC.

 

nadal beta.. i w ogóle wyłączone aktualnie.. ja bym się z tym wstrzymał jeszcze.. póki co liczę stare seti.

A skąd to wziąłeś ? Daj linka.

z głównej strony boinc:

http://boinc.berkeley.edu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z głównej strony boinc:http://boinc.berkeley.edu/

A tutaj pisze coś innego

http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah/old_news.php

pod datą 22 czerwca podają że jest to oficjalna wersja SETI oparta na projekcie BOINC.

 

Wyjasnijmy jedną kwestię: BOINC jest to nazwa jednego większego projektu w ramach którego istnieje wiele mniejszych projektów. Jednym z tych mniejszych projektów w ramach BOINC jest SETI@Home. My nadal liczymy SETI tylko że teraz już w ramach projektu BOINC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to ze boinc jest beta to wiemy, ale seti@home ruszylo i statów juz nie bedą kasować,a co do chodzenia to mi ściaga jednostki iliczy więc jest git, zapraszam do naszego teamu THE SPACE CONQUERORS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem na forum to co bylo na temat BOINC ale do tej pory zastanawia mnie jedno: jak wyglada sprawa statystyk S@H z przeliczonych WU na kliencie seti a w BOINC. Czy one beda dodane do obecnie liczonych na nowej platformie czy po prostu pojda w niepamiec? Na forum nie bylo jakiejs jednoznacznej odpowiedzi bo w sumie ostatnio pojawilo sie wiecej informacji na stronie projektu i jezeli ktos juz lepiej jest zorientowany w tym temacie niech sie podzieli swoimi wiadomosciami. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam te jednostki bedą tylko wyśiwetlone i czas ich liczenia ale nie bedzie to mialo wplywu na jakąkolwiek pozycje czy coś innego, teraz mam przykladowo 2300 iles jednostek ale aktualizacja ma byc po wakacjach jak chyba seti stare juz calkowicie zamkną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia a ja chciałem sprawdzić staty teamu czy już coś zaliczyło i mam

Project is shut down for maintenance - please try again later

jak ja nie lubię "please try later" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem wiki-yu to wszystko ma wrocic do normy w poniedzialek ale godzina startu serwera nie jest jeszcze znana. Sam czakam az wszystko wroci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...