Skocz do zawartości
Falcon8

Problem z programem do podkręcania Geforca FX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały poroblem a mianowicie podkręcam sobie karte graficzną GeForce FX 5200 Ultimate programem "nvhardpage" z 250/500 na 275/560 zapisuje zmiany i wszystko jest ok spoko puszczam testa w 3d marku wszystko chodzi bez problemów 0 artefaktów 100% ok, wylanczam kompa i po ponownym włonczeniu karta powraca do częstotliwości standardowej czyli 250/500.Czy mugłby mi ktoś wytłumaczyć dalczego tak się dzieje i co trzeba zrobić żebyprzestawić te częstotliwości na stałe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego programu, ale może ma jakieś opcje ustawiania profilów. Najważniejsze jest to czy w jego opcjach jest coś w stylu "Load at system start". Wybierasz profil i zaznaczas opcje odpalania programu przy wejśćiu do windy i gotowe. Gorzej jak tego nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ściągnełem ten Riva tuner i zaś mam problem:)

ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m ten programik daje tą zakladke tam gdzie sie przetaktowuje karte i ta opcja jest zablokowana (nie jest podświetlona) i nie wiem jak ja odblokować.Prosiłbym o kilka wskazówek odnośnie uzywania tego programu jesli można bo nie zabardzo sie na nim znam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tytuł tematu (MAŁE PYTANIE :)) jest nieregulaminowy. Zmień tytuł.

2. Zablokowane masz krecenie sprzętowe, tam gdzie wyswietla ile karta ma bit itp. kręc za pomocą sterowników, opcja gdzie wyswietla informacje o sterowniku(forceware detected .... customize).

 

 

3. Zna ktos dobry program do OC FX'a? Zarówno za pomocą sterów jak i RivaTuner na systemie z kilkoma kontami uzytkownikow reesetują się zegary pamięci na default.(RT startuje razem z systemem na wszystkich kontach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam też GeForce FX 5200 Ultimate Kręciłem ją Riva Tuner, powerStrip ale najlepszem sposobem jest kręcenie przez stery Nie musisz instalowac żadnego programu Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcon8:ja znam dosyć dobrze nvhardpage(jest już 2.0) i jest to wina sterowników bo od pewnego czasu(czyt.instalacji nowych sterów) występuje na moim kompie taki sam objaw-nowe stery maja blokadę przed podkręceniem(tylko k.... czemu?) i po resecie kompa wracają do ustawnień nominalnych(czy ustawimy w nvhard czy w zakładce we właściwościach karty).Sam mam z tym problem(rejestr mam zasyfiony) i nawet przy 53.03 czasami mi się kasuje oc pamięci(gpu zostaje ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...