Skocz do zawartości
mrtnt

Policja czy to jakis zart? Co to jest ludzie?!

Rekomendowane odpowiedzi

mrtnt jazda w polsce pod wplywem alkoholu jest przestepstwem czy tego chcesz czy nie!!!!! DZIECIAKU nie filozofuj ze tam jest tak a tam sak!!!

Morris jesli masz prawo jazdy a zlapia cie na jezdzie rowerem po pijaku to tez ZABIERAJA CI PRAWO JAZDY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt jazda w polsce pod wplywem alkoholu jest przestepstwem czy tego chcesz czy nie!!!!! DZIECIAKU  nie filozofuj ze tam jest tak a tam sak!!!

Morris jesli masz prawo jazdy a zlapia cie na jezdzie rowerem po pijaku to tez ZABIERAJA CI PRAWO JAZDY!!

LOL co za ignorant, ostroznie z tym dzieciakiem bo moglbys sie przejechac a ze jestes zaslepiony kurzą slepotą to widac nie musisz mi tu fukac i syczec zrob sobie maseczke miętową jak masz nerwice.

Co do Morrisa nie masz racji kompletnie po raz n-ty - do prowadzenia pojazdu rowerowego nie wymaga sie zadnego dokumentu i nie musisz miec prawa jazdy wiec nie truj glowy <span style="color:red;">[ciach!]</span>lami, rower mozesz prowadzic bez karty rowerowej i uprawnia do tego sam wiek pelnoletni.

Jazda pod drogach publicznych (o ile zjechanie z chodnika mozna do tego zakwalifikowac) pod wplywem alkoholu jest przestepstwem owszem, to jest stan powyzej 0,5 promila dziecko drogie a ponizej to jest stan po uzyciu alkoholu co kwalifikuje sie do wykroczen ale co ja ci bede gadal jak ty nie rozrozniasz juz tych podstawowywch pojec zreszta w ogole nie wiesz o czym jest mowa, lord sie znalazl i to rene :lol: LOL

 

doksztalc sie

 

Przedstawione Sądowi Najwyższemu zagadnienie prawne wyłoniło się na tle następującej sytuacji faktycznej:  

Sąd Rejonowy w G. wyrokiem z dnia 25 lutego 2002 r. uznał J.K. za winnego tego, że "w dniu 16 listopada 2001 r. w G. prowadził rower będąc w stanie nietrzeźwości 1,358 mg/l tj. 2,83 promila" to jest przestępstwa z art. 178a § 2 kk i za to skazał go na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności, a podstawie art. 42 § 2 i § 1 kk orzekł wobec oskarżonego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i pojazdów rowerowych na okres 2 lat.  

Prokurator wniósł apelację od powyższego orzeczenia zarzucając obrazę przepisu prawa materialnego, a to art. 42 § 1 kk, przez błędne orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów rowerowych w ruchu lądowym w sytuacji, gdy tego rodzaju zakaz może dotyczyć wyłącznie pojazdów, do prowadzenia których konieczne jest posiadanie uprawnień stwierdzonych przez upoważniony organ, a obowiązujące prawo o ruchu drogowym nie wymaga posiadania karty rowerowej od osób pełnoletnich.  

Rozpoznając apelację Sąd Okręgowy w Szczecinie na podstawie art. 441 § 1 kpk przekazał Sądowi Najwyższemu do rozstrzygnięcia cytowane na wstępie zagadnienie prawne. W uzasadnieniu postanowienia Sąd Okręgowy wskazał na przeciwstawne w tej kwestii poglądy w literaturze oraz rozbieżności w orzecznictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt - w 100 % zgadzam się z tobą , zwłaszcza z tym

[...]czy jechalem w swieto po pustej prostej drodze zamiast 70 to 78,9 km/h zas kiedy wlamali sie do sklepu wylamujac krate razem ze scianą gdzie huk musial byc na cale miasto 200 metrow od komisariatu na sklep 2 kamery non stop live - nikt nic nie slyszal nikt nic nie wiedzial sprawe zalatwiono w 2 minuty? ty to nazywasz prawem? wiesz dlaczego taki sklep obrobiono? odpowiem ci dlaczego to bylo mozliwe, tylko dlatego ze jakies obsrane oszolomy zatrzymywaly w tym samym czasie chlopaka na rowerze bo nie mial lampki lub kogos pod bankomatem bo krzywo stanal bo zamiast patrolowac miasto i pelnic swoj pieprzony obowiazek zajmuja sie najwiekszymi [ciach!] pod sloncem to jest ich cala robota ale ty uwazasz ze spisali sie na medal[...]

Ps.Nie wiedziałęm że odmłodniałeś i powróciłeś do wieku dzieciństwa . Powiedz jak to zrobiłeś :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawo to jest prawo, mam kumpla ktory jest juz chwiejny po jednym reddsie. co do czepiania sie za brak oswietlenia itd. to jest po prostu ich obowiazek i prawo. myslisz ze paragraf mowiacy o posiadaniu swiatla w rowerze jest ustanowiony dla zabawy?

[...]ze jakies obsrane oszolomy zatrzymywaly w tym samym czasie chlopaka na rowerze bo nie mial lampki lub kogos pod bankomatem bo krzywo stanal

na tym m.in. polega patrolowanie. na wylapywaniu takich '<span style="color:red;">[ciach!]</span>l' ktore moga pozniej prowadzic do wiekszych rzeczy: brak swiatla - do wypadku, krzywo stojaca i podejrzana osoba - do napadu.

 

ludziom jest naprawde trudno dogodzic, jest policja na ulicach - zle, nie ma policji, zapier#^#$% komus komorke - tez zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nadinterpretacja nie czytasz tego co pisze, normy ustalono na 0,5 czy nawet 0,8 w calej europie w wielu krajach madrzejszych z cala pewnoscia od nas, .

1. Wsadź kolesia po dwóch piwach do Mercedesa E-klasy i każ mu jechać po niemieckich drogach. Potem wsadź kolesia do rozwalającego sie 125p i każ mu jechać po polskich drogach - tu nie ma ch*** zeby sie coś nie stało, przepisy są dobre.

 

2. Ja najgrzeczniejszy nie jestem, wyglądu też takiego nie mam - chlałem wiele razy, darłem morde po pijaku po blokach, osiedlach, psy do nas wzywane były - i co ? I gów** kwestia podejścia. Jak sie jest nawalonym i zaczyna kozaczyć to czego Wy sie spodziewacie ?

 

Raz w życiu miałem nieprzyjemną sytuację - ale to z mojej winy, wtedy się wkurzałem i wyzywałem pana w niebieskim mundurku - ale jak patrze na to teraz prawidłowo zrobił, dziwie sie ze mi nie wpier** i nie wywiózł na Kolską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.2 promila to bardzo rozsądna granica. Znam kolesia, który po jednym wypitym browarze wygląda i zachowuje się, jakby wywalił przynajmniej ćwiartkę. Szkoda, wielka szkoda, że w Polsce po złapaniu kogoś na jeździe po pijaku nie zabiera się prawa jazdy na np. 10 lat. Potem przy jeździe bez prawka, albo znowu po pijaku - konfiskata samochodu.

 

mrtnt, źle ci nie życzę, ale ciekawe czy też byłbyś takim kozakiem, gdyby jakiś pijany skur..syn rozjechał ci np. kogoś z rodziny. Coś czuję, że ty sobie właśnie lubisz pojeździć po wódce i dlatego sypiesz tekstami typu temat tego topicu.

 

Nie wiem czy to już było, ale możecie się sprawdzić w krytycznej sytuacji:

http://www.wagenschenke.ch/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale przecież jazda rowerem to co innego niż samochodem !!

Przypuśćmy że jade rowerem go kolegi i nie wiem że będe pił . Oglądamy mecz w TV wypijemy pare piw i wracam w nocy do domu . To co mam prowadzić ten rower ??? Zeby mnie jakas banda dresów napadła ??Jedzie się po chodniku , bo jest pusty czyli nie stwarza sie realnego zagrożenia dla ruchu ulicznego ( o ile taki w ogóle istnieje w nocy ) . Po prostu pałą się nudzi to przyczepiaja się do wszystkiego tylko nie tego co naprawde zagraża życiu lub uszczerbku zdrowia obywatela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL co za ignorant, ostroznie z tym dzieciakiem bo moglbys sie przejechac a ze jestes zaslepiony kurzą slepotą to widac nie musisz mi tu fukac i syczec zrob sobie maseczke miętową jak masz nerwice.  

Co do Morrisa nie masz racji kompletnie po raz n-ty - do prowadzenia pojazdu rowerowego nie wymaga sie zadnego dokumentu i nie musisz miec prawa jazdy wiec nie truj glowy <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, rower mozesz prowadzic bez karty rowerowej i uprawnia do tego sam wiek pelnoletni.

Jazda pod drogach publicznych (o ile zjechanie z chodnika mozna do tego zakwalifikowac) pod wplywem alkoholu jest przestepstwem owszem, to jest stan powyzej 0,5 promila dziecko drogie a ponizej to jest stan po uzyciu alkoholu co kwalifikuje sie do wykroczen ale co ja ci bede gadal jak ty nie rozrozniasz juz tych podstawowywch pojec zreszta w ogole nie wiesz o czym jest mowa, lord sie znalazl i to rene  :lol:  LOL

 

doksztalc sie

Jestes rownie ograniczony co twoj kolezka, ktory nie wie, ze policji nie pokazuje sie prawka, kiedy nie jest to konieczne ( tzn, kiedy nie jedzie sie samochodem ), bo to sa tylko problemy.

 

 

Masz jakis problem ? ? ?

czujesz niesprawiedliwosc spoleczna ?

To przykladnie na.....dol kilku panom w niebieskich uniformach, a nie uzewnetrzniasz swoje frustracje i irytujesz pozadnych obywateli.

:evil: :D :D :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie jednak niezrozumiemy ale to niewazne bo to logiczne ze jak ktos uparcie tkwi w swoim przekonaniu to dogadac sie nie da. Mnie o nic innego nie chodzi jak o to ze w tym przypadku policja potraktowala tego chlopaka na calej linii maksymalnie sluzbowo, a robic tego nie musieli, policja jest na pierwszym miejscu do poprawy NASZEGO bezpieczenstwa, a nie po to by lapac nas za kazdym rogiem, jesli ta poprawa ma polegac na wyrywkowym zatrzymywaniu rowerzystow bez swiatel to ja juz wiem czemu u nas jest tak a nie inaczej, jesli widzisz zagrozenie w jadacym bardzo spokojnie chodnikiem rowerzyscie to ok, latwiej przeciez takich pozamykac pozabierac prawa jazdy niz zrobic drogi dla rowerzystow, poprawic oswietlenie drogi zeby itd itd, ale niech tam bedzie zapewniam cie jednak ze codziennie jedzi takowych setki tysiecy po calej polsce, zasluzyl moze na kare, ale nie utrate prawa jazdy mandat i potraktowanie w taki sposob, ja tam widze wieksze zagrozenie np w napranym policjancie z dwoma promilami na sluzbie ktorego jednak zadne konsekwencje nie spotkaly i nie tylko tego takich spraw jest bez liku wiec chyba najpierw poprawe powinni zaczac od siebie samych, jednak sie okazuje prawo jest ale nie dla wszystkich rowne, najlatwiej oczywiscie zlapac jakiegos mlodego i pokazac co to sie nie potrafi i jaka sie ma wladze.

 

Jestes rownie ograniczony co twoj kolezka, ktory nie wie, ze policji nie pokazuje sie prawka, kiedy nie jest to konieczne ( tzn, kiedy nie jedzie sie samochodem ), bo to sa tylko problemy.

LOL gdzie wyczytales ze to byl moj kolezka??? zdarzenie widzialem z firmy z okna bo pracowalem do pozna w nocy i kto tu jest ograniczony? Chyba mnie z kims mylisz kolego. Jesli wyraziles zdanie byleby ublizyc to udalo ci sie, jednak madrego standardowo nic nie wprowadziles.

 

Masz jakis problem ? ? ?  

czujesz niesprawiedliwosc spoleczna ?  

To przykladnie na.....dol kilku panom w niebieskich uniformach, a nie uzewnetrzniasz swoje frustracje i irytujesz pozadnych obywateli.

Ja mam problem? LOL Dlaczego tak uwazasz??? to juz rozmawiac o swiecie nie mozna bo jak sie rozmawia to sie ma problem??? To to forum od czego jest od ogladania obrazkow??? Ja tylko dalem temat do dyskusji jezus maria i jesli tobie czy komus nie odpowiada bo nie masz nic madrego do powiedzenia mimo iz usilnie bys chcial to zamknijmy go wszystkie inne przeciez nie musiales sie tu wypowiadac wcale a jednak to zrobiles, to kto ma problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale przecież jazda rowerem to co innego niż samochodem !!

Przypuśćmy że jade rowerem go kolegi i nie wiem że będe pił . Oglądamy mecz w TV wypijemy pare piw i wracam w nocy do domu . To co mam prowadzić ten rower ??? Zeby mnie jakas banda dresów napadła ??Jedzie się po chodniku , bo jest pusty czyli nie stwarza sie realnego zagrożenia dla ruchu ulicznego ( o ile taki w ogóle istnieje w nocy ) . Po prostu pałą się nudzi to przyczepiaja się do wszystkiego tylko nie tego co naprawde zagraża życiu lub uszczerbku zdrowia obywatela .

Jak wiesz ze idziesz pić to po grzyba bierzesz rower ? Równie idiotycznie mogą sie tłumaczyć kierowcy "a co, mam go pchać?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale przecież jazda rowerem to co innego niż samochodem !!

Przypuśćmy że jade rowerem go kolegi i nie wiem że będe pił . Oglądamy mecz w TV wypijemy pare piw i wracam w nocy do domu . To co mam prowadzić ten rower ??? Zeby mnie jakas banda dresów napadła ??Jedzie się po chodniku , bo jest pusty czyli nie stwarza sie realnego zagrożenia dla ruchu ulicznego ( o ile taki w ogóle istnieje w nocy ) . Po prostu pałą się nudzi to przyczepiaja się do wszystkiego tylko nie tego co naprawde zagraża życiu lub uszczerbku zdrowia obywatela .

Jak wiesz ze idziesz pić to po grzyba bierzesz rower ? Równie idiotycznie mogą sie tłumaczyć kierowcy "a co, mam go pchać?".

Albo zostawiasz rower u kolegi i bierzesz taksówkę - proste :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to polcjaci sadali na ławce przed knajpą bo byłem nietomny no dobra troch kojarzyłem natyle żeby się z tego wykaraskać "źle sie poczułem i wyszedłem z baru no i ... musze po oddychać świerzym powietrzem " dwóch gliniarzy sadząło mnie na ławce chyba 15 minut i nakońcu to by mnie może po dom odprowadzili taka to sztuka negocjacji - 100% wiary w siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zostawiasz rower u kolegi i bierzesz taksówkę - proste :!:

I Ty pierwszy tak zrobisz!? LOL... Jak to latwo sie wypowiadac nie umiejac sie odnalezc w podobnej sytuacji, myslac o kims zawsze latwo oceniac, jednak kazdy z was tak naprawde zwlaszcza ci co najwiecej tu huczą zrobili by dokladnie tak samo, rower u kolegi LOL a co to kolega ma przechowywalnie postawi rower w kuchni na stole?... Poza tym ogromna ilosc ludzi jest nieswiadoma tego ze maja promile i wydaje im sie ze juz nie maja, tego nie wiesz dopoki sie nie sprawdzisz. A juz najbardziej mnie irytuje zrownanie auta i roweru to jakies kompletnie nieporozumienie i nieumiejetnosc porownania sytuacji, auto to jest pojazd wazacy poltora tony rozpedzajacy sie do ogromnych predkosci i niech mi tu nikt nie bajerzy ze rowerzysta stanowi zagrozenie na 15 kilowym rowerze przy 0,4 promila chyba ze uzbrojony w kalasznikowa to moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrtnt dobrze pisze ze policja zajmuje sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>lami.

Zamiast lapac bandziorow to spisuja ludzi albo lapia za przechodzenie na czerwonym swietle ale tyle to juz chyba zostalo ustalone. ;)

Mozecie zmnie zmieszac z blotem za przytaczanie sytuacji z USA ale kocham ten kraj i ich mieszkancow pomimo ze nie sa uwazani za inteligentnych. ;)

W stanach nie wiem jak jest z jazda po pijaku ale pewnie tez jest karane ale policjant wie ze ten pijak tez jest czlowiekiem i zamiast go "palowac" i zaciagac na komisariat to sie pyta gdzie on mieszka. Jezeli blisko i jest w stanie dojechac to puszczaja go wolno i tylko jada za nim czy aby napewno trafi i niezboczy z drogi.

Jezeli nie jest w stanie to siada za kierownica i odwozi go do domu.

Czy w polsce nie moglo byc czegos takiego, ale oczywiscie nie z samochodami tylko z rowerami.

 

Goscia na siedzenie, rower do bagaznika i odwiesc go do domu. Tak wlasnie zdobywa sie szacunek obywatela a nie wlepiajac mu mandat.

 

Wracajac do przykladu z taksowka.

Znajdz mi w malym miasteczku (pomijajac to ze policjant zna kazdego mieszkanca) taksowke. Za cholere nie znajdziesz. W wiekszych miasteczka to moze i tak ale powiedz mi czy jestes az tak bogaty zeby wydawac 40zl na glupi przejazd jak mozesz miec taki sam za darmo na rowerku i nadodatek sie dotlenisz i procenty z ciebie uleca?

 

Mrtnt dobrze powiedzial ze (w moim przypadku 25+100kg) rower ma tak mala mase ze krzywdy nie zrobi nikomu.

Jak gosciu wpadnie pod kola no to mowi sie trudno bo wypil zaduzo i sie porwal na rower.

Sam wracalem rowerem po paru piwkach i czlowiek jedzie prawie tak samo jak na trzezwo. Jezeli pilo sie cos mocniejszego to zaczynaja sie problemy ale wtedy normalny czlek zsiada z roweru i go prowadzi.

 

Jak dla mnie niema co dalej dyskutowac bo niestety ale trzeba przyjac rzeczywistoc taka jaka jest. Nasza kochana policja nie jest skuteczna i z nudow czepia sie normalnych obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrtnt dobrze powiedzial ze (w moim przypadku 25+100kg) rower ma tak mala mase ze krzywdy nie zrobi nikomu.

Jak gosciu wpadnie pod kola no to mowi sie trudno bo wypil zaduzo i sie porwal na rower..

I mówi sie, ze koles kupił nówkę sztukę auto, a tu jakiś pijany koleś wjeżdza prosto w jego auto. Następny... Jak dla mnie mogliby na krzesło takich sadzać. Jak ktoś jest pijany - taksówka/autobus/kolega odwozi który nie pił/pks itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawalony rowerzysta stwarza równie wysokie zagrożenie poruszajac się po ulicy, co pijany kierowca samochodu. Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy pijany rowerzysta bez świateł niby jadąc po poboczu wyjeżdża na jezdnię. Wy go odruchowo omijacie wieżdzając na czołówkę, ginąc i pociągając za sobą kilka osób. Kto był winien?

 

Nie, ja nie zostawiam roweru u kolegi. Jak pije na poważnie, to go nie biorę i przeważnie nie wracam, bo nie jestem w stanie, albo ktoś trzeźwy mnie odwozi. Jak jestem wystarczająco trzeźwy - może po jednym, dwóch piwach, to wracam powoli po chodnikach nie powodując zagrożenia - jak mnie zatrzymają, trudno, należało mi się - może się z nimi dogadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz ze idziesz pić to po grzyba bierzesz rower ? Równie idiotycznie mogą sie tłumaczyć kierowcy "a co, mam go pchać?".

 

Widze że nie czytasz uważnie .

 

Przypuśćmy że jade rowerem go kolegi i nie wiem że będe pił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu to samo, jakiego PIJANEGO??????? - 0,4 promila to wielu nawet nie czuje takiej dawki, pijany bylby moze jakby mial 2 promile to moglby stwarzac zagrozenie na tym rowerze ale 0,4 promila nazywac pijanstwem to lekkie przegiecie - to raz, dwa to ze rowerzysta wjezdza pod auto i kto za to odpowie to zaden argumet zwlaszcza w tym przypadku kiedy w wiekszosci jechal chodnikiem, zjechal na droge bo poprostu chodnik sie skonczyl.

Pod auto moze wjechac pijany moze wjechac trzezwy rowerzysta moze tez pieszy wskoczyc moze pies kto za to odpowie? Najwiecej wypadkow z rowerzystami to wlasnie wjechanie pijanego czy nawet trzezwego kierowcy w rower a nie odwrotnie kiedy kierowca wyjezdza na jezdnie, znacznie wiecej wypadkow powoduja piesi tak wiec wszystko stwarza zagrozenie dla kierowcy pod tym wzgledem to zaden argument a ze tak sie dzieje to poprostu wynik tego ze sa to najczesciej ludzie mlodzi i niestety nie zawsze odpowiedzialni, trzy wine za to ponosi brak drog dla rowerzystow a mowa o tym ze czlowiekowi zabrano prawo jazdy, ukarano go mandatem, zabrano rower i zostawiono na pastwe losu po pierwszej w nocy, a jak go zabiją po tym wydarzeniu odpukac to co policja powie???

 

Nawalony rowerzysta stwarza równie wysokie zagrożenie poruszajac się po ulicy, co pijany kierowca samochodu. Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy pijany rowerzysta bez świateł niby jadąc po poboczu wyjeżdża na jezdnię. Wy go odruchowo omijacie wieżdzając na czołówkę, ginąc i pociągając za sobą kilka osób. Kto był winien?

 

Nawalony moze tak, ale nigdy nie bedzie to zagrozenie czynne jakie powoduje np nawalony kierowca samochodu. Tak wiec zabranie prawa jazdy jest karą nie adekwatną do czynu. Tak czy inaczej wlasnie odwrotnie jest duzo wiecej wypadkow to duzo czesciej kierowcy samochodow rozjezdzaja trzezwych rowerzystow niz pijani rowerzysci powoduja wypadek tak wiec szukasz tak na prawde igly w stogu siana, jeszcze wiecej niz rowerzystow ginie pieszych na przejsciach i co to tez ich wina ze nie maja swiatel??? jak ktos jezdzi nawalony na rowerze to na pewno tego nie popre ale 0,4 promila to stan po spozyciu alkoholu, prawnie jest to zle, ktos tak ustanowil ze pojazd to pojazd i moim zdaniem nieslusznie ale to inny temat, pod kazdym innym wzgledem nie jest to sluszne i to zwlaszcza w tym przypadku i nie zapominajcie ze co innego jest prowadzic auto po 0,4 promila a co innego rower i najczesciej konczy sie wlasnie tak:

 

http://info.onet.pl/935745,11,item.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

le znowu to samo, jakiego PIJANEGO??????? - 0,4 promila to wielu nawet nie czuje takiej dawki, pijany bylby moze jakby mial 2 promile to moglby stwarzac zagrozenie na tym rowerze ale 0,4 promila nazywac pijanstwem to lekkie przegiecie

ale o czym tu kur@%#$^ dyskutowac? (bo juz sie wnerwilem) przepis to przepis, nie podoba sie? zmien obywatelstwo na jeden z tych krajow: IRLANDIA, LICHTENSTEIN, LUKSEMBURG, SZWAJCARIA, WIELKA BRYTANIA, WŁOCHY i juz bedziesz mial 'ludzkie przepisy'.

Pod auto moze wjechac pijany moze wjechac trzezwy rowerzysta moze tez pieszy wskoczyc moze pies kto za to odpowie? wszystko stwarza zagrozenie dla kierowcy pod tym wzgledem to zaden argument a ze tak sie dzieje to poprostu wynik tego ze sa to najczesciej ludzie mlodzi i niestety nie zawsze odpowiedzialni,

znowu gosciu pieprzysz jak potluczony, nie wiesz ze alkohol ogolnie rozluznia, oslabia refleks i swiadomosc? i sa 10 razy wieksze szanse ze pod samochod wjedzie pijany jak trzezwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pieprzysz jak potluczony i nie zycze sobie takiej dyskusji chamie, z tatusiem tak sobie rozmawiaj, co z tego ze przepis jest przepis? czy jestes naprawde tak bardzo ograniczony umyslowo i tak plytki ze nie dosc ze nie potrafisz dyskutowac kulturalnie to nie potrafisz myslec??? tez jestes z policji czy co? kazdy przepis mozna zmienic chyba to jest oczywiste, przepisy sa dla ludzi a warunki sa zmienne, oczywiste jest zatem ze ludzie moga zmieniac przepisy jesli tylko chca, ale jak ktos mysli tak plytko to byl zyl dalej w prlu, zreszta co to ma do rzeczy to jest tylko temat do rozmowy rozmowa zas o konretnej sytuacji a tobie braklo najwidoczniej argumentow to zaczynasz pyskowe ze pieprze jak potluczony, poprostu zbieraj sie stad jesli ci sie nie podoba nikt w tym topicu na sile cie nie trzyma, papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denerwuja mnie po prostu ludzie z takim podejsciem jak ty, moze za bardzo sie unioslem, mea culpa. dziwne ze ludziom ktorzy nie mieli nigdy takich problemow takie przepisy nie przeszkadzaja? co do:

Pod auto moze wjechac pijany moze wjechac trzezwy rowerzysta moze tez pieszy wskoczyc moze pies kto za to odpowie? wszystko stwarza zagrozenie dla kierowcy pod tym wzgledem to zaden argument a ze tak sie dzieje to poprostu wynik tego ze sa to najczesciej ludzie mlodzi i niestety nie zawsze odpowiedzialni,

to tak jakby ktos poweidzial ze podczas jazdy rowerem moze ci wpasc pszczola do ust i sie udusisz. i kto za to odpowie? pszczola? mozna sie zabic schodzac po schodach, ale w takich sytuacjach alkohol znacznie zwieksza szanse na wypadek.

 

pozatym ludzie mlodzi i nieodpowiedzialni maja monopol na upijanie sie i wpadanie pod samochod? pfffff

 

co do przepisu to ludzie nie sa uniwersalni, jak juz pisalem (i ktos jeszcze) przedtem jeden gosciu moze sie zachowywac gorzej po jednym piwie, niz nastepny dwoch polowkach.

 

nie zyczysz sobie? ja sobie nie zycze 'chama'. chyba jestesmy kwita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denerwuja mnie po prostu ludzie z takim podejsciem jak ty

tzn jakim? np myslacym?

 

Poza tym nie bardzo rozumiesz o co chodzi w tym poscie, nadal zaslepiony tkwisz w pewnym kawalku calego postu, a rozbicie go na czesci nie ma zadnego sensu, sens ma tylko jako calosc, chodzi o ogol, o prace policji mowisz przepis jest przepis to pokaz mi ktory przepis uprawnia do zostawiania po pierwszej w nocy czlowieka w srodku duzego miasta? bo ja o tym tez mowilem, powiedz mi ktory przepis nakazuje policji zachowywanie sie jak prostakom i cwokom i rozmawiac z fajką w pysku? o tym tez mowilem. A poza tym zaden przepis nie zabrania im policji czyli ludziom, bycia ludzmi, obojetnie w jaki przepis wierzysz to jestes nadal czlowiekiem prawda??? Przepisy maja swoj cel ale jesli by wszyscy sie mieli karac z cala surowoscia to na swiecie powstalby chaos, cale to forum siedzialo by juz w wiezieniach za piractwo i wiele innych, bo wszyscy lamiemy dziennie multum przepisow

 

dziwne ze ludziom ktorzy nie mieli nigdy takich problemow takie przepisy nie przeszkadzaja?

A pomyslales ze nie przeszkadzaja wlasnie dlatego ze nie mieli nigdy takich problemow, myslales o tym? Mnie tez nie przeszkadzaly powodzie...

 

to tak jakby ktos poweidzial ze podczas jazdy rowerem moze ci wpasc pszczola do ust i sie udusisz. i kto za to odpowie? pszczola? mozna sie zabic schodzac po schodach, ale w takich sytuacjach alkohol znacznie zwieksza szanse na wypadek

Tak jak powiedzialem znowu nie rozumiesz, ja to podalem tylko jako przyklad ze nie kazdy wypadek z rowerzystą wynika z tego ze jest nawalony i ot cala filozofia a statystycznie znacznie (czytaj ogrom) wiecej ginie rowerzystow potracanych przez samochody z winy kierujacego samochodem niz z winy rowerzystow wiec to zaden dowod ja nie mowie kto jest winny tylko o tym ze rowerzysta w stanie po spozyciu alkoholem poniosl takie same jesli nie wieksze konsekwencje niz podobny kierowca oraz zostal potraktowany jak nawet nie wiem kto

 

nie wiesz ze alkohol ogolnie rozluznia, oslabia refleks i swiadomosc? i sa 10 razy wieksze szanse ze pod samochod wjedzie pijany jak trzezwy.

Alez zdaje sobie z tego swietnie sprawe tylko ze zapominasz o ilosci spozytego alkoholu nie po to podalem przyklady innych krajow zeby je wychwalac co znowu zle odebrales, tylko po to zeby dac do zrozumienia mniej wiecej ze nie kazda ilosc alkoholu powoduje takie skutki jakie tu podajesz i w niektorych krajach to zrozumiano, postudiuj dzialanie alkoholu na ludzki organizm to sie przekonasz, dwa piwa moga powodowac mniejszą dysfunkcję kierującego niz np jakis lek czy np bol glowy, czy cisnienie czy cokolwiek, wiec to zaden argument ze upity 2 piwami to jakis rozluzniony bez refleksu i swiadomosci nie potrafiacy w ogole prowadzic, bo w takim swietle to postawiles, a to jest falsz, refleks czlowieka przy 0,4 promila nie bedzie sie roznil wcale od trzezwego i mozemy sie o to zalozyc. Znacznie wieksze roznice w refleksie niz 0,4 promila powoduje roznica wieku, 60 latek za kolkiem ma 3 razy mniejszy refleks niz mlodociany na rowerze z 0,4 promila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie proponooje wam wszytkim udac sie na spoczynek , mrtnt ja cie rozumiem ale jak juz moowilem zyjemy w polsce , to jest tak pojebnay kraj ze tu wsio jest dziwne, a Mizc i reszta sora ale co ty mi tu bedziesz mamrotal o zagrozeniu ze strony pijanego rowerzysty , <span style="color:red;">[ciach!]</span>a rownie niebezpieczny jest pijany ktory idzie piechota ( wiem bo taki hooj <span style="color:red;">[ciach!]</span>y wlazl mi pod kola i narobil smrodu ), idac dalej ta droga nalezalo by zamykac kazdego na 10 lat za to ze wypil piwo , poniewaz po wyjsciu z lokalu stanowi zagrozenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ty bys wytrzymal calonocna sluzbe w koszuli pod krawatem i full profesjonalnie. to tez sa ludzie.

Boze co to jest??????????????????? Ja w krawacie przy 30C wpieprzalem kompy recznie na czwarte pietro z monitorem na glowie od 6 rano do 20 wieczorem za frajer, przy czym nie mialem zadnych praw. Kolejne myslenie ktorego nie kupuje, oszolom idzie do policji swiadomie nie pod przymusem, nikt go do tego nie zmuszal, tak jak sie zenisz obiecujesz milosc w zdrowiu i chorobie, a nie ze bedziesz walil zone z buta codziennie rano bo masz jakis problem, i probujesz jeszcze to zrozumiec i logicznie wytlumaczyc??? To o co ty pytasz jest smieszne, robilem wiecej pod krawatem niz 20 policjantow razem wzietych a profesjonalizm i policja to cos pomyliles, to tez sa ludzie? czyzby??? dlaczego innych ludzi traktuja jak artykul 85??? dlaczego kpia sobie z nich??? wiesz takie gadanie poprostu nawet nie chce mi sie tego komentowac, typowy policjant poprostu idzie tam bo mysli ze bedzie sam high life zero roboty spluwa u boku i kupa kasy do tego immunitet jazda po flaszce itd a kiedy sie okazuje ze to sie jednak wiaze z jakims obowiazkiem i ze to byly tylko marzenia to zaczyna pokazywac swoje, kim to on nie jest, kogo to obchodzi, podlega takim samym prawom jak wszyscy i poprostu przed przystapieniem do policji byl oszolomem i po przystapieniu jest oszolomem w mundurze to wszystko co sie zmienia w tej kwestii...

Tylko TOBIE nikt nie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>lil w bramie za to ze wykonujesz twoj zasrany obowiazek, nikt ci nie poslal za to kulki i pewnie nikt ci nigdy nie posle ...

 

Zreszta nie moge czytac twoich bredni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...