Skocz do zawartości
nigel0

2 Lany jeden komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym się zapytać obierzysieciowców czy podłączenie kompa z dwoma sieciówkami do dwóch różnych sieci LAN z odrębnymi podłczeniami do Internetu może przynieść wymierne korzyści w postaci np. większych transferów przy pobieraniu plików ? ( posiadam zintegrowaną sieciówke jak i karte sieciową PCI ). Mam też drugie pytanko, otóż czy wykorzystanie jednej sieci Lan poprzez dwie karty sieciowe jednocześnie ( posiadam dwa gniazdka w scianie ) może coś zmienić ? Szczerze mówiąc jeszcze nie podłączałem w opisywany tu sposób i nie wiem czy np. aplikacje będą w stanie wykorzystać dwa połączenia sieciowe naraz aczkolwiek wolałbym najpierw dowiedzieć się co inni myślą o tym pomyśle. Na pierwszy rzut oka wydaje się nonsensem

ale różnie bywa. Tak samo nonsensem wydaje się wykorzystanie technologi HT w P4 a w praktyce daje to przyrost wydajności. Być może był już taki temat jednak nie mogłem go znaleźć pzdr Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jest to możliwe, choć i tak jednocześnie nie wykorzystasz obu łącz (znaczy np. jak ciągniesz plik to idzie jedną albo drugą rurą). Za to można zrobić load balancing tak zwany który rozłoży ruch w miarę równomiernie na obie rurki.

 

2) Jest to możliwe, choć uważam to za zbędne - więcej pieprzenia się niż zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potzrebujesz dwóch sieciówek, tylko routera z agregacją pasma. MA taki kilka portów WAN i równomiernie rozdziela (bądź tak jak ustawisz) obciążenie na te dwa łącza. Możesz również wybrać które usługi którędy mają iść. Np FTP na jeden WAN, a na drugim (takim z lepszymi pingami) grasz sobie online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...