Skocz do zawartości
Konrad__

Epox 8KRAI (Via KT600)

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej płycie?

Epox 8KRAI (Via KT600)

Dołączona grafika

Warto kupić?

Kumpel twierdzi że warto dołożyć troche grosza i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Epox 8RDA+ (nVidia nForce2 SPP) albo Epox 8RDA3+ (nVidia nForce Ultra 400)

Co o tym sądzicie

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i sobie chwale. Jest bardzo stabilna. Do tego KT600 jest mniej wybredny do pamięci. A na nForsach trzeba kupić coś markowego. Różnica w wydajności jest na korzyść nForce ale nie jest aż tak ogromna jak wielu sądzi. Ten artykuł pomoże Ci w wyborze :)

 

http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=kt600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl bys poszukac sobie

temat byl walkowany kilka razy ,rowniez przeze mnie

w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego ,wlasciwie nawet dokladajac sporo nie znajdziesz lepszej plyty

bierz z miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl bys poszukac sobie

temat byl walkowany kilka razy ,rowniez przeze mnie

w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego ,wlasciwie nawet dokladajac sporo nie znajdziesz lepszej plyty

bierz z miejsca

ale którą, bo w temacie podałem nazwę trzech płyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny dylemat. Przeglądnąłem pobieżnie przydługawy wątek o 8RDA+, poszperałem trochę po forach itd. i jasne jest, że 8RDA+ jest szybszą płytką ale czy lepszą jeżeli chodzi o całokształt? Parę kwestii nadal pozostaje dla mnie niewyjaśnioych.

 

1. Standardowo, różnica w prędkości jest w granicach 5 - 10%. Ok, jestem w stanie to zaakceptować. Czytałem jednak, że SoundStorm mniej obciąża proca niż karta dzwiękowa na 8KRAI. Czyli ostatecznie okazuje się, że różnica w wydajności sięga np 30% :?:

2. Dużo luda rozpływa się na temat jakości dźwięku z SoundStorma. Nie kwestionuję tego, jednak czy nie korzystając z wyjścia cyfrowego będę w stanie tego doświadczyć :?:

3. W chwili obecnej stać mnie tylko na 512 DDR 400Mhz noname za 335 zł. Na której płycie jest większe prawdopodobieństwo poprawnej współpracy z Bartonem 2500@3200 (12,5*200) :?:

 

Może ktoś mnie oświeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny dylemat. Przeglądnąłem pobieżnie przydługawy wątek o 8RDA+, poszperałem trochę po forach itd. i jasne jest, że 8RDA+ jest szybszą płytką ale czy lepszą jeżeli chodzi o całokształt? Parę kwestii nadal pozostaje dla mnie niewyjaśnioych.

 

1. Standardowo, różnica w prędkości jest w granicach 5 - 10%. Ok, jestem w stanie to zaakceptować. Czytałem jednak, że SoundStorm mniej obciąża proca niż karta dzwiękowa na 8KRAI. Czyli ostatecznie okazuje się, że różnica w wydajności sięga np 30% :?:  

2. Dużo luda rozpływa się na temat jakości dźwięku z SoundStorma. Nie kwestionuję tego, jednak czy nie korzystając z wyjścia cyfrowego będę w stanie tego doświadczyć :?:  

3. W chwili obecnej stać mnie tylko na 512 DDR 400Mhz noname za 335 zł. Na której płycie jest większe prawdopodobieństwo poprawnej współpracy z Bartonem 2500@3200 (12,5*200) :?:

 

Może ktoś mnie oświeci?

ad1

niebardzo - tak naprawde nikt tego porzadnie nie przetestowal ,wiec zakladanie 30% roznicy na samej plycie jest smieszne

5-10% nie jest prawda,roznica jest ponizej 5% ,caloksztalt z SS to moze 10% (a moze nawet nie)

 

ad2

nie doswiadczysz na zwyklych glosnikach

 

ad3

z 8KRAI beda mniejsze problemy (jezeli wogole beda) ,a 8RDA lezy u kumpla na polce i czeka sprzedaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIMM to rodzaj obudowy (płytka + specyfikacja złącza) dla pamięci komputerowych. Zaś SDRAM i DDR to rodzaj tecnologii (konstrukcji wewnetrznej) w której są wykonane. Zarówno SDRAM-y jak i DDR występują na płytkach typu DIMM aby jednak zabezpieczyć przed pomyłką stosuje się specjalne wycięcia w płytce które uniemożliwiają włożenie pamięci do nieodpowiedniego gniazda. W zamieszłych czasach były pamięci w obudowach DIL, SIMM, PS2. Nawiasem mówiąc posiadam płytę Epoxa KRA2+ (KT600). Płytka bogato wyposażona ale ilość opcji spowodowała kapitulację chłopców Epoxa odpowiedzialnych za madyfikcję biosu. Do obecnej chwili nie ma biosu który rozwiązałby wszystkie problemy z ta płytą :(( i raczej się nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIMM to rodzaj obudowy (płytka + specyfikacja złącza) dla pamięci komputerowych. Zaś SDRAM i DDR to rodzaj tecnologii (konstrukcji wewnetrznej) w której są wykonane. Zarówno SDRAM-y jak i DDR występują na płytkach typu DIMM aby jednak zabezpieczyć przed pomyłką stosuje się specjalne wycięcia w płytce które uniemożliwiają włożenie pamięci do nieodpowiedniego gniazda. W zamieszłych czasach były pamięci w obudowach DIL, SIMM, PS2. Nawiasem mówiąc posiadam płytę Epoxa KRA2+ (KT600). Płytka bogato wyposażona ale ilość opcji spowodowała kapitulację chłopców Epoxa odpowiedzialnych za madyfikcję biosu. Do obecnej chwili nie ma biosu który rozwiązałby wszystkie problemy z ta płytą :(( i raczej się nie pojawi.

czy te ramy mi podejdą czy nie pod tego Epoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i sobie chwale. Jest bardzo stabilna. Do tego KT600 jest mniej wybredny do pamięci. A na nForsach trzeba kupić coś markowego. Różnica w wydajności jest na korzyść nForce ale nie jest aż tak ogromna jak wielu sądzi. Ten artykuł pomoże Ci w wyborze :)  

http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=kt600

Co do pamieci to jeszcze sie nie spotkalem z tym, aby jakakolwiek mi na moim Epoxie nie dziala. Mialem takie znane :wink: jak: Elixir, V-data i teraz obecnie Good Ram. Nie ma zadnych problemow, wiec jak dla mnie kazda pamiec No Name dziala z Epoxami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że KT600 (jak to u VIA) nie ma blokady PCI, głównie dlatego sprzedałem w zeszłym roku "Epoxa 8KRA2+" i kupiłem to co w podpisie.

Na KT600 proc chodził mi tak samo jak teraz, ale HDD niestety po 5 miesiącach wysiadł, najpierw popiskiwał aż w końcu padł. Jak chcesz kręcić to tylko coś na "nForce 2", jak nie to KT600 jest OK.

Proponuję troszkę poszperać bo sporo jest tematów dotyczących KT600.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram do kręcenia musi być zablokowany mnoznik, w tedy nie musisz się przejmować fsb. Chyba że masz zamiar docjągnąć do fsb200 (400) lub troche wyżej, w tedy sie nic nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz temat obskoczyli "ci ktorym przeszkadza PCI/AGP" to ja powiem tylko jedno o kreceniu na nf2 :

RTC 

Dziekuje ,dziekuje :D

Ja niestety nie stwierdziłem problemów z RTC, a sporo tego przewineło mi się przez ręce. Może mam szczęcie ? :lol:

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...