Skocz do zawartości
Boyco

Dziwne zwiechy myszki i resety kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam ten problem od dluzszego czasu i najgorsze jest to ze nie potrafie go zidentyfikować. Chodzi o to, że dziwnie zachowuje mi sie mysza tzn w pewnych momentach sie zatrzymuje (komp dalej chodzi, gra muzyka, film leci itd) tak jakby była brudna ale nie to jest przyczyną - takie zamarzniecie myszy (przyciski nie dzialają a ona przez jakiś czas nie reaguje.

 

Konfig taki jak w podpisie.

 

Mam dwa pomysły co to moze być:

 

1. Kupiłem zalmana który nie miał jednego gwintu na mocowaniu wiec wisi na 3 zmiast na 4 śrubach. Brakuje dolnej śrubki ale i tak jest sztywno przykrecony a wydaje mi sie ze nawet samym ciezarem dociska dobrze procesor. Na niepodkreconym procku takie same zwiechy i restarty są.

 

2. Jako że mam syfną obudowę do której ledwo co sie płyta główna mieści to za kązdym razem jak wymieniałem zasilacz czy montowałem zalmana to wykręcałem płytę. Czy możliwe jest że naruszyłem gniazda PS/2? Nie sprawdzałem niestety myszy na USB lub COM.

 

Co wiec moze być przyczyną takiego zachowania się sprzętu? Bo już nie wiem czy wymieniać płytę główną? procesor? czy może HDD?

 

Gdybym miał możliwość oddania kompa do serwisu na diagnoze to tak bym zrobił ale niestety pisze teraz prace magisterską wiec to odpada.

 

Problem jest denerwujący wiec prosze o porady

 

Pozdrawiam!

 

Piotrek

 

PS. Problem występuje losowo raz sie nasila innym razem wszystko jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie...

 

System od pojawienia sie tego problemu był już wiele razy instalowany. I to na dwóch dyskach...

 

Dodam, że spradzałem na dwoch myszach (optycznej i kulkowej) - obie jednak na PS/2.

 

Ciekawi mnie jednak czy ktoś z was miał już podobny problem z zacinaniem się myszy/kursora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...