Skocz do zawartości
IGI

pomysl na moda ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu jak bylem w sklepie po browarek zainspirowala mnie lodowka hajnekena :P

 

Mianowicie jej drzwiczki byly przezroczyste skladaly sie z 2 szyb pomiedzy ktorymi nalana byla woda a z od spodu lecialy sobie do gory bombelki

Calosc robila duze wrazenie, gdyz wygladalo to jak by cala lodowka byla zalana woda wewnatrz :)

 

Tak sobie patrzylem na to i odrazu wpadl mi do glowy pomysl ze mozna takie cos by zrobic w kompie zamiast standardowej nudnej szybki :)

 

Trzeba by rozwiazac kilka problemow a wiec skleic te 2 szybki z mala przerwa pomiedzy ale dla chcacego nic trudnego, zrobic jakies "napowietrzanie z od spodu - ja myslalem o wezu gumowym z porobionymi dziurkami na calej dlugosci i zaslepionym koncem, czyms doprowadzic powietrze - tu akurat jakas nawet malutka pompka akwariowa wystarczy czy napowietrzacz nie wiem jak sie to zowie :)

 

No i u gory zrobic odpowietrzacz zeby nam cisnienie nie rozsadzilo zbiorniczka

 

To co nam daje ten mod to - po pierwsze niepowtarzalnosc - chyba jeszcze nikt tego nie zrobil,

po drugie fajny wyglad - swietnie pasujacy do np chlodzenia wodnego :)

po trzecie bude trzeba podswietlic od srodka katoda - i tu kolejne mozliwosci - mozemy dac katode biala a zmieniac tylko kolor plynu pomiedzy szybkami :)

 

Pomysl mialem wykorzystac sam ale zmienila sie koncepcja mojego przyszlego moda (big tower at@atx) i go nie wykorzystam.

Pomyslalem jednak ze to fajna koncepcja i milo by bylo zobaczyc kompa z taka fajna szybka :)

 

Wiec jesli ktos chce moze bez ogranicvzen wykorzystywac moj pomysl a jak kiedys zbije na nim fortune to zadowole sie jakims skromnym procentem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poobny ale w mojej koncepcji nie ma miejsca na rybki :P woda by byla pod sama gore i wiecej bombelkow :)

No mi wlasnie do mojej przyszlej budy tez nie pasuje - jesli juz to do tej co aktualnie uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pomalowalem moja bude i stwirdzilem, ze trzeba do niej dorobic nowy front ajk tylko skoncze z wc. Wymyslilem, ze fajnie by to wygladalo jakbym na to skleil dwie warstwy plexi, uszczelil je i puscil tamtedy kolorowa wode z wc, zeby sobie splywala do zbiornika na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pomysł fajny, ale jak tak może zamiast wody rzeczywiście nalać tam ze dwie puszki jakiegoś taniego piwa, typu tesco...

 

...a co do parowania, to możnaby górę, poza widokiem z okna wyłożyć np. folią aluminiową, wtedy część skraplałaby się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pomysł fajny, ale jak tak może zamiast wody rzeczywiście nalać tam ze dwie puszki jakiegoś taniego piwa, typu tesco...

Lepiej juz zainwestowac w dobre piwo ;)

To z tesco czy inne tanie kolorem nie przypomina piwa ;)

a i bąbelki o wiele szybciej znikaja ;)

ale i tak super pomysl z tym piwem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej juz zainwestowac w dobre piwo ;)

...hmmmm... trochę szkoda byłoby takiego piwa, bo pewnie często trzeba by je zmieniać, ale z drugiej strony wlać tam guinessa... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...