Skocz do zawartości
FREDY KRUGER

temperatura proca (Athlon 2000+ Palomino) powyżej 60*C ?????

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam proca Athlonka 2000+ na rdzeniu palomino, jeszcze z tych starych , pracuje na płycie GigaByte Ga7N400-E , na otwartej kaście mam temperature z łatwością przekraczającą 60*C , czy to normalne dla tego procka czy czujnik kłamie??? bo podczas gdy w biosie pokazuje 60*C to w MBM5 pokazuje 74*C , nie wiem na który odczyt patrzeć , nie wiem czy płyta kłamie czy MBM5 , chłodzony jest wiatrakiem CoolerMastera Silent do Athlona 2.4+ , zaznacze jeszcze ze proc nie jest podkręcony , pracuje na standardowym napięciu i zegarze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem gigabyte kt400 GA7VAX i palomino 1,8+ to maksymalne temp w stresie mialem w granicach 55 stopni przy zamknietej budzie. normalnie kolo 50 wiec cos masz za duzo. bios moze "dobrze pokazywac" wiec sprawdz czy w mbm masz odpowiednie czujniki wybrane. albo przeinstaluj i wybierz inna plyte a nie swoja (bo moze w mbm cos skopali dla tej plyty) procesor byl tylko lekko podkrecony (chyba 7 mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to co w podpisie tylko że na 2 v i u mnie 63 stopnie to max narazie w tym roku.

BTW coś go bardzo kiepsko chłodzisz, może buda nie wietrzona. Jedna rzecz jest ważna: może masz za słabo dociśnięte do wiatraka to palomino.

Ten czujnik z mbma pokazuje pewnie z diody, a w biosie z termistora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój palomino 1700+ kręcony jak w podpisie miał najwięcej 55* w stresie na aluminiowym tanim coolerze. sprawdź czy przypadkiem proc nie ciągnie gorącego powietrza np z karty graficznej, u mnie wystarczył wiatrak wywiewający powietrze z budy na śledziu pod kartą i temperatura proca z miejsca spadła o 5*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mas dziwnie że bios co innego a MBM 5 co innego... spradż czymś innym np.EasyTune,Aida,CpuCool , ta temperatura w biosie chyba jest prawdziwa ale masz gigabyte które zawyża temperatury... tak do 75 jest bezpiecznie [dla gigabyte dal innych płyta ta ranica wynosi ok 60] widziałem kolesi którzy na płytkach gigabyte mieli po 82 i nic sie nie stało ja max miałem do 75 a teraz jak otwarta obudowa max 63...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest to "dobra" temperatura jak na Palomin - przy zastosowaniu kiepskiego coolera

 

Palomino sie bardzo grzeja.

zgadzam się! Moje palomino 1700 nie kręcone biegało w temp od 63 w górę (zwis przy 75) i normalnie 2 lata tak pracował bez problemu. Słaby cooler po prostu... i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się! Moje palomino 1700 nie kręcone biegało w temp od 63 w górę (zwis przy 75) i normalnie 2 lata tak pracował bez problemu. Słaby cooler po prostu... i tyle.

 

Mam dokladnie ten sam procesor co ty i temperatury mialem dokladnie te same a teraz gdy wymienilem chlodzenie z SuperRocka na WR IV spadly o ok. 2* tylko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się! Moje palomino 1700 nie kręcone biegało w temp od 63 w górę (zwis przy 75) i normalnie 2 lata tak pracował bez problemu. Słaby cooler po prostu... i tyle.

 

U mnie na 2V i przekreceniu z 1666 na 2300 MHz temp jest w granicach 55 C (tyle ze podobno wersja biosu uzywana przeze mnie przeklamuje o 7 stopni w gore) Uzywam coolerka Thermaltake Volcano 12 Extreme a obroty wentyla na nim to 3000obr/sec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...