Skocz do zawartości
aleksander!

Czy warto zmianić platformę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie mam Athlona XP Bartona 2500+, który idzie na 2,3 GHz i płytę Gigabyte GA-7N400pro.

 

Zastanawiam się czy warto przesiadać się na Platforme Intela z Celeronem D. Czy wszystkie egzemplarze CeleronówD podkręcają się jednakowo?

 

Aha, oczywiście zależy mi bardzo na tym, aby go ostro pokręcić tak do 3,5 GHz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron pozostaje kulawym odpowiednikiem durona a athlon to klasa P4. jak masz bartona 2300MHz to celeron musiałby mieć 5GHz żeby wyrównać do twojego procka.

 

tu kolo zmienił starego na nowego celerona http://forum.oc-serwis.pl/viewtopic.php?t=2386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma najmniejszego sensu pakować się w Bartona gdy stać Cię na tego P4, jeśli nie to trudno nic nie poradzisz. Ale różnica w wydajności jest i to spora, zwłaszcza jesli ten Barton nie pójdzie na fsb=200 (co prawie pewne) to już nie ma o czym mówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos - zmień, lepiej wyjdziesz.

właśnie to jest pytanie przeglądając fora ciężko dojśc do jakiegoś sensownego wniosku każdy chwali swoje a testów porównawczych bartona vs pentium brak, z tego co widziałem mój proc ma tylw samo pkt w 3d2003 ale jeden benchmark nie mowi wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos - zmień, lepiej wyjdziesz.

właśnie to jest pytanie przeglądając fora ciężko dojśc do jakiegoś sensownego wniosku każdy chwali swoje a testów porównawczych bartona vs pentium brak, z tego co widziałem mój proc ma tylw samo pkt w 3d2003 ale jeden benchmark nie mowi wszystkiego
Zawsze można wpisać w np. Google'u "barton vs pentium" i juz są linki do testów...

Albo zajrzyj na www.tomshardware.pl , choć pewnie maniacy AMD odradzą Ci tę stronę, w końcu Bartony dostają tam zasłużony łomot :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na odwrót chce zmienić P4 2.0 na bartona 2500+ i mobo Abita NF7-s warto czy nie?

Jak masz northwooda to go kręć i na razie nie zmieniaj,jak masz wilamette to zmień albo na jakiegoś P4 z przedziału 2.4-2.8 GHz,ale jeżeli masz dobrą płytę główną, bo jak słabą to kup Amd,wyjdzie taniej,a Barton 2500+@3200+ jest wydajny,na pewno nie słabszy niż P4 2.8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wim czy nie bylem ty juz tak dawno czy co,ale zastanawiam sie czy sa jeszcze bartki-M.jezeli sa to przesiadka na jakas przyjemna plytke + ten bartek wykrecony na 2.8 GHz mysle ze jest najlepszym rozwiazaniem.

jezeli nie ma to na zwyklego bartka nie ma sie co przesiadac,nawet jak ze spokojem wykrecisz 2.3 GHz to i tak nie poczujesz roznicy.

 

ps-podobalo mi sie to xxxx stwierdzenie ze bartek 2,5k+ nie pojdzie na 3,2k+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zmienić na bartona 2500+ bo taniej wychodzi późniejsza rozbudowa takiego zestawu do 3000+ czy wyżej ale stwierdziłem że lepiej kupić właśnie 3000+ i próbować go kręcić wyżej (ciekawe czy on sie też tak dobrze kręci jak 2500+?) Mój proc to northwod a płytka też w miarę dobra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszy 2.4 z ht kosztuje około 800 szkoda kasy za 650 złociszy moge już miec bartona 3000+ wydajnośc pewnie lepsza a różnica w cenie ogromna

P4 2.8 HT Northwood szyna 800, można spokojnie wyrwać za 700PLN nowiutki z 3 letnia gwarancją. Lepiej to dobrze przemyśl, na spokojnie, żebyś potem nie żałował, płytę masz niezłą, więc taki P4 powinien najmarniej iść na 3.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniac

i w jednym i drugim przypadku

 

w pierwszym za glupote zakladajacego temat

 

w drugim - bo nic nie bedzie kosztowalo ,a pozbedziesz sie monopolistycznej platformy :D

bierz Bartona Mobile ,kosztuje okolo 450pln a kreci sie niesamowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos - zmień, lepiej wyjdziesz.

właśnie to jest pytanie przeglądając fora ciężko dojśc do jakiegoś sensownego wniosku każdy chwali swoje a testów porównawczych bartona vs pentium brak, z tego co widziałem mój proc ma tylw samo pkt w 3d2003 ale jeden benchmark nie mowi wszystkiego

berkut zmienił amd na intela P4, określił nowy nabytek jakośtak "intel chodzi jak ociężała maciora" czy coś w tym stylu, kolega w sklepie daje do porównań P4 2.8 i bartona 2500+ i klienci, którzy z drzwi krzyczą że chcą intela, kupują AMD bo widzą różnicę na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zmienić na bartona 2500+ bo taniej wychodzi późniejsza rozbudowa takiego zestawu do 3000+ czy wyżej ale stwierdziłem że lepiej kupić właśnie 3000+ i próbować go kręcić wyżej (ciekawe czy on sie też tak dobrze kręci jak 2500+?) Mój proc to northwod a płytka też w miarę dobra  :D

na twoim miejscu zmienilbym na silniejszego pentaka, oznaczenia amd xp w tej klasie to mrzonki.

p4 ht na allegro sa troche tansze niz w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, kolega w sklepie daje do porównań P4 2.8 i bartona 2500+ i klienci, którzy z drzwi krzyczą że chcą intela, kupują AMD bo widzą różnicę na własne oczy.

haha chyba zwariowales LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...