Skocz do zawartości
MKa11

6800 GT już są :)

Rekomendowane odpowiedzi

pokazalem kolesiowi ut 2004 z wlaczonym trueformem i bez tego (nie wiedzial o co chodzi i mial powiedziec kiedy gra lepiej wyglada ) nie zauwazyl roznicy . moze gdyby bezposrednio porownywac screeny to byloby cos widac , a tak hmm , taki bajer ktorego nic nie wykorzytuje prawie

Wydaje mi się, że wcale nie włączyłeś TruForma. Opisz po krótce jak go włączyłeś. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan - mam nadzieje ze nie dostali bananka calkowitego tylko np. na tydzien na przemyslenia :), bo inaczej to troche za surowo by bylo.

To to juz zalezy

Z robotem juz rozmawialem.

jelen sie nie odezwal

Obaj panowie podpadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak twarda reka admina - :) a najtwardszy z twardych to jonathan

Ale ja nie jestem adminem :>

ostatni sprawiedliwy?? 8) 8) :?:

 

BTW-tez lubie "time squad" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja coś powiem.

 

Od razu mówie że nie jestem jeszcze jakimś super znawcą kart graficznych i nie posiadam takiej wiedzy jak chociażby obecnie zbanowani Jelenio-Roboty ;) (trzymam kciuki za was :D)

 

Chciałem się tylko podzielić myślą, która nasunęła mi się po przeczytaniu postu Lumperatora odnośnie nVidii i ATI.

 

Domyślam się dlaczego niektórzy czują jeszcze wstręt do geforców. Po pierwsze na pewno po nieudanej serii FX. Druga sprawa, która mogła zniechęcić do gf jest to że są przereklamowane. Właściwie wszystko zaczęło się od FX-ów. Duży kontrast między dwoma konkurentami Ati i NV podczas gdy Ati dążyło do osiągnięcia jak najwyższej wydajności swoich kart za rozsądną cene i nVidii co robiła wszystko żeby oszukać i omamić swoich klijentów. Ale zastanawiam się teraz jak to jest: mogło być np. tak, że za zarobione pieniądze z FX-ów mieli możliwość wypuszczenia tak porządnego modelu jakim jest bez wątpienia 6800. Podobnie mogło być z wcześniejszymi seriami. Widać wyraźnie, że nVidia ma zaplanowaną pewną strategię działania i dzięki niej brnie do przodu. Szkoda tylko że kosztem naszych portfeli. Ati chyba powinno pomyśleć nad rozwojem pod względem marketingu, zwłaszcza teraz gdy jest w okresie lekkiego załamania, bo nVidia ten etap ma już chyba za sobą. Wyobraźcie sobie, że nie wiecie nic o tych dwóch firmach, którą byście wybrali?Zabrzmi głupio, ale byłaby to pewnie ta która "lepiej wygląda". Przyznajcie sami czy nie jest przyjemnie kupić taką karte, gdzie na pudełku nie brakuje różnych świecidełek, obrazków, kolorów, przejrzysta strona www, a w sterownikach w zależności od modelu widać ładne logo. Tego własnie brakuje Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dodać Włodi,że big chłodzenie na karcie świadczy o tym że to prawdziwy potwór :D

A odnośnie wyboru (w sytuacji w której nie znam żadnej z firm) nie ma innego wyjścia jak dowiedzenie się z takich forów jak to, ponieważ

a) sprzedawca który powinien doradzić... nie kończę - sami wiecie

B) wygląd, "świecidełka" etc. był tutaj już taki który się posępił na to i wydał trochę kasy, bo nie mów mi Włodi że nie wolisz w sklepie dopłacić 200zł widząc, że karty różnią się wyposażeniem - jedna to oem a druga box, zastanowisz się 3x nad tym :D

A odnośnie produktu nV i ATI czekam na porządne recenzje, porównania obu kart, z wykorzystaniem aplikacji miarodajnych dla najnowszych efektów i na odpowiedniej platformie testowej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dodać  Włodi,że big chłodzenie na karcie świadczy o tym że to prawdziwy potwór :D

Jak najbardziej ! Taki typowy gracz, mający szczątkowe pojęcie o sprzęcie trzymając w ręku takiego 6800GT, pierwsze co mu się rzuci w oczy to ta kolorowa kosiarka i pomyśli sobie - to dopiero musi być rakieta 8O .

 

nVidia umie się sprzedać to trzeba przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej !  Taki typowy gracz, mający szczątkowe pojęcie o sprzęcie trzymając w ręku takiego 6800GT, pierwsze co mu się rzuci w oczy to ta kolorowa kosiarka i pomyśli sobie - to dopiero musi być rakieta 8O .

nVidia umie się sprzedać to trzeba przyznać.

i w sumie bedzie mial racje...a kwestia kolorowego pudelka uzalezniona jest od samego producenta - popatrz np. na odpustowe pudla by msi lub asus...obie maja w swojej ofercie produkty ati i nv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie ... ogoln ie osobiscie stracilem zaufanie do NV wlasnie przez FX'y. Ta seria to jedno wielkie nieporozumienie (chociaz zaraz wpadnie tu Winter i mnie zgnoi :) ), zaczelo sie od karty FX 5800 i jego suszarka, pamietacie te fajne fotomontarze, jak laska suszyla sobie wlosy FX'em :)

potem jakies bajery z optymalizacja sterow dla Marka 2003. nieszczesne FSAA ktore bylo poprostu nieporownywalne do ATI itp mozna tych przykladow jeszcze pare podac. Dlatego kupilem Radka 9700 a wczesniej mialem Geforca ale Ti4200 (osobiscie najlpsza kartta nv, bo jeszcze nie bawilem sie seria 6800 ;)), dlatego teraz ciezko mi jest zaufac NV, chociaz na wszystkich reckach nowej serii sa opinie jak najbradziej pozytywne szczegolnie modelowi GT, ktory jak wiadomo kosztuje tyle samo co X800Pro a jest szybszy i nowoczesniejszy (nie biore pod uwage zadnych modow X800).

 

Nowa seria GF moze postawi na nogi NV i miejmy taka nadzieje, bo ja wcale nie jestem fanem ATI tylko chce miec dobra karte w kopmie ktora bedzie warta wydanych pieniedzy, a czy to bedzie ATI NV MATROX czy nawet S3 to mi wali i powiewa, ma byc szybka, nowoczesna i miec ladny obraz 2D.

 

Radka 9700 kupowalem ok roku temu wydalem na niego, ostatnio po zagraniu w Far Cry'a stwierdzilem ze czas na wymiane grafy i moj wybor padnie pewnie na 6800GT, gdyby X800Pro byl tanszy o powiedzmy 300-400zl to wybral bym go ale w takiej sytuacji... dla mnie poprostu nie ma wyboru, tym razem radek jest za drogi do swoich mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radka 9700 kupowalem ok roku temu wydalem na niego, ostatnio po zagraniu w Far Cry'a stwierdzilem ze czas na wymiane grafy i moj wybor padnie pewnie na 6800GT, gdyby X800Pro byl tanszy o powiedzmy 300-400zl to wybral bym go ale w takiej sytuacji... dla mnie poprostu nie ma wyboru, tym razem radek jest za drogi do swoich mozliwosci

Powinienes raczej pomyśleć nad 1GB pamięci, bo na R9700 dobrze wykręconej i 1GB nie było problemów z grą na najwyzszych ustawieniach.

I co z tego że kupisz sobie szybsza karte jak SWAP zepsuje wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radka 9700 kupowalem ok roku temu wydalem na niego, ostatnio po zagraniu w Far Cry'a stwierdzilem ze czas na wymiane grafy i moj wybor padnie pewnie na 6800GT, gdyby X800Pro byl tanszy o powiedzmy 300-400zl to wybral bym go ale w takiej sytuacji... dla mnie poprostu nie ma wyboru, tym razem radek jest za drogi do swoich mozliwosci

Powinienes raczej pomyśleć nad 1GB pamięci, bo na R9700 dobrze wykręconej i 1GB nie było problemów z grą na najwyzszych ustawieniach.

I co z tego że kupisz sobie szybsza karte jak SWAP zepsuje wszystko.

hehe no nie przesadzaj, 512 ramu to malo na pewno ale po jakims czasie jak sie wszystko wgralo juz ram dawal sobie rade, a co do grafy to nie mozesz porownywac 9700 do nowej serii grafik, duuuuzo bardziej poczuje roznice wymieniajac grafe na np. X800pro czy 6800Gt niz dokupujac 512 ramu, na pewno by sie przydal i pewnie kupie ale dodatkowe 256 juz powinno styknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ludzie, czy oni się tu nie pomylili?? -> komputronik :? 

16 potoków za 1629zł? Jeśli tak, to juz pieprzyć te pamiątki 700mhz - vmodem się to naprawi, tylko czekać aż się pojawią w nieco tańszych sklepach i...

walneli sie, 6800 goly ma 12 potokow, 16 zaczynaja sie od wersji GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się walnęli :wink: Ale zapewne znajdzie się łosiu co nie doczytał i kupi "okazję". A potem żal, że nagle mu 4 potoki wcięło....

 

Nie wiem sam co juz o tym myśleć. Zaparłem się wcześniej w duszy na X800Pro, ale widać , że chyba GF6800GT jest ciekawszą opcją. Cena, cena i jeszce raz cena, to zdecyduje. Przy równych wybór jest jasny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co grali w FARCRY'a - czy powinnienem sie bac tej giery z ta konfiguracja co na dole ? Nie mam tego ale po wypowidziach i roznych opiniach i (screenach!!!!) slyszalem ze ostro tnie FPS , czy to prawda ?A kasy nie mam na 6800GT :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAttX nie :) ,bedzie dzialac ok, bez efektow dx 9.0, a na 8.1 ale i tak malo kto zauwazy roznice podczas walki :wink: , no chyba ze ktos gra tylko po to zeby poogladac okolice :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się walnęli :wink: Ale zapewne znajdzie się łosiu co nie doczytał i kupi "okazję". A potem żal, że nagle mu 4 potoki wcięło....

za ok 1600 dostaje karte lepsza od r9800pro/xt...mysle, ze nie bedzie mu zal :D

 

Nie wiem sam co juz o tym myśleć. Zaparłem się wcześniej w duszy na X800Pro, ale widać , że chyba GF6800GT jest ciekawszą opcją. Cena, cena i jeszce raz cena, to zdecyduje. Przy równych wybór jest jasny....

nie tylko ciekawsza cenowo - jak juz sie pakowac w nowe g... to przynajmniej niech inaczej smierdzi, a nie ciagle tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co grali w FARCRY'a - czy powinnienem sie bac tej giery z ta konfiguracja co na dole ? Nie mam tego ale po wypowidziach i roznych opiniach i (screenach!!!!) slyszalem ze ostro tnie FPS , czy to prawda ?A kasy nie mam na 6800GT :(

Powiem tak.

Przyda ci sie jeszcze troche ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...