Skocz do zawartości
MKa11

6800 GT już są :)

Rekomendowane odpowiedzi

dla tych co posiadają karty 9700/9800 nie ma najmniejszego sensu wymieniać na x800pro lub gt6800. Przy 1gb ramie i procku 2000mhz wszystko chodzi płynnie na 1024x768 bez AA. Lepiej poczekać na następną generację .....chyba że nie macie co z pieniędzmi robić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko ze pewnie z 90 % ludzi gra w rozdzialkach 1024  lub 1280 gora . no i NVIDIA ma PS 3.0 .ogolnie najmocniejsza nvidia jest lesza od najmocniejszego ati

i z tym się zgodze, nie ma wojować ,ATI czy NVIDIA bierzcie to na co was stać i co najwydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty sa bardzo szybkie jk na obecne warunki, jednak odpowiedzmy sobie szczerze, jak wyglada naprawde sprawa z jakoscią obrazu ...wg mnie nie jest juz tak rozowo...to tak a propos PS 3.0..

 

pozdro

o co chodzi z jakością :?: już dawno ATi przestało być lepsze od nV, jest nawet gorsze bo sterowniki obcinają efekty żeby zyskać na wydajności. ewentualnie wyjście TV nadal lepsze w ATi.

 

o nic wiecej jak jakosc wyswietlanego obrazu w oparciu o przyklady w np FC, aktualnie nie mam pod reka linka ze wzgledu na pore imprezowa ;), ale jest ewidentna roznica, tak przynajmniej na moje oko.

 

Oczywiscie sklaniam sie roiwneiz z wypowiedzia, iz ati czy nv czy ...jakoklwiek sie nie by nie nazywaly , nie sa wykladnia dla sensownej decyzji zakupu grafiki. Liczyc sie przede wszytskim powinein zdrowy rozsadek i czysta kalkulacja na nasza korzysc.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zainwestuję w grafę jeszcze dużo wody w Bystrzycy upłynie :D Bez 64 bitowego antka nie ma nawet co tykać tych graf, poczekajmy aż ktoś zaopatrzy się w odpowiednią platformę i zademostruje wyniki, może "naczelny na 102" pożyczy od jakiegoś sklepu sprzęt i zrobi testy obydwu kart - w ten sposób rozsztrzygnięcie będzie, sprawa wyjaśniona, end of story :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie nie mam pod reka linka ze wzgledu na pore imprezowa ;), ale jest ewidentna roznica, tak przynajmniej na moje oko. 

pozdro

hmm, moze ci chodzi o roznice pomiedzy fsaa nv a fsaa ati? wiadomo przeciez, ze byl jakis blad w sterach, i mimo ze obraz u nv byl gladki, screeny nie mogly tego uchwycic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ostrzejsza wymiana zdan, slanie lolami i inne takie a bany posypia sie jak z rekawa.

Mam dosc uspokajania i zwracania uwagi w tematach o kartach graficznych.

Trudno jest normalnie podyskutowac.

 

-mess- wyedytuj swoj pierwszy post tak aby nie bylo tam zadnej bluzgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak super , to narazie se uzbieraj 2k , potem wes pobaw sie lutownica , popsuja karte i napisz na forum coby tu zrobic zeby sie w serwisie nie kapneli . bo inaczej narazie nie ma szans odblokowac potokow inaczej niz przez ingerencje sprzetowa.

 

A co do amd rulzz - wlasnie o tym pisze ze to GT jest lepsze od tego 800pro a na forum dalej ludzie pisza ze ATI wydajniejsze . o ile w przypadku FX-ow dobrze ze ludziom odradzali ich zakup , to teraz juz kompletnie nie rozumiem po co to pisza . POLECAJA GORSZA KARTE BYLE  ATI - parodia

ej człowieku wez ty sie juz nie wypowiadaj w tym topicu BO TWOJA NIEWIEDZA NIE ZNA GRANIC!!! Najpierw piszesz jakies bajki wymyslone czym to nie jest PS 3.0 i czego to nie daje... ktos ci udowadnia ze to nie jest zaden przelom! ze niczym nie rozni sie od 2.0 i nic to nam graczom nie da jezeli chodzi o wydajność! ,ale ty dalej swoje! nie podpierasz zadnymi sensownymi argumentami wyzszosci tego GT i shadera! ,co do jakosci obrazu to jakosc 3D Ati vs Nvidia FX była gorsza Nvidi! ze wzgledu na oszustwa NV oraz interpolowanie Shaderów ,teraz nie wiemy jaka jest ale po NV od wyjscia FXów mozna sie kazdego kłamstwa spodziewać!. Nastepnie piszesz o modzie LOL! wez człowieku poczytaj bo twoje wypowiedzi rażą w oczy :

 

X800-Pro to X800-XT softmod

 

According to 3dcenter the NGO driver team is close to release an X800-Pro to X800-XT softmod. 3dcenter writes that the latest NGO drivers 1.5c already contain a beta version of said tweak.

NGO aka New Generation Order is a driver team wich works o­n ati drivers to improve their performence while keeping a high IQ at the same time, just like Omega, DNA and Forsage. NGO recently anounced that they will work together with Omega, so the final softmod might come in the shape of an Omega driver.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...&threadid=37554

 

wychwalasz NVidie tak bardzo ponad Ati nie dając zadnych sensownych argumentow jedynie te wymyslone przez ciebie czlowieka nie majacego pojecia o sprzecie przykład

 

tak czy inaczej NVIDIA ma PS 3.0 a ATI nie ma. a czym sie rozni - to sie okaze w grach , bo narazie to kazdy czytal gdzies tam ze cos tam . gdyby ati moglo to by na pewno umiescilo je w swoich kartach . widocznie byly powody ze tego nie zrobilo

Kazdy czyta i widzi wypowiedzi fachowców od grafiki ze PS 3.0 NIC NIE DAJE! I NIC NIE DA W PRAKTYCE I TO PIC NA WODE!! ale ty twardo czekasz na to ze da :D lol bedziesz czekal na testy które i tak cie rozczarują! Specyfikacja jest Specyfikacją rozum to! ,a ATi nie umieściło 3.0 w swoich kartach bo poprostu nie miało takiej potrzeby! ,tak samo jak kiedyś NVidia w NV25 DX8.1 tylko 8.0!

 

kiedyśbył najazd że GF ma słabe PS2, teraz PS2 spisują siępodobnie a w ATi brakuje PS3 ale tego jużfanatycy (bo inaczej trudno to nazwać) nie widzą, ślepo za ATi bo nVidia ble  widać różnicę między PS2 i PS3 choć podobno da sięw sterach włączyć to dla ATi ale wtedy wydajność spada o 25-5-%.

podaj argumenty! twoje wypowiedzi też rażą! w sumie wobec wszytskiego , Shadery 2.0 w FXach są bardzo słabe! bo nie obsluguja sprzetowo wszytskich efektów! i to jest potwierdzone ze Ps 2.0 w FXxach to kicha i w gry z Dx 9.0 bedzie ciezko grac przy sensowniejszych ustawieniach! ,w ATi 3.0 nie brakuje :D bo 3.0 to pic na wode nic nie dający! wiecej linków na temat co daje PS 3.0 mamy zamieszczac? widze ze duzo osob zlapalo sie na NVidowy bubel typu Ps 3.0 :D no i o to Nvidi chodzilo zeby nieswiadomi sie lapali. Pokaz mi prosze cie te spadki wydajnosci! jakies dowody na to! no pokaz bo nie wierze w tą bajke...

 

sorry ze tak ostro ale to co niektórzy tu wypisują naprawde trzeba skomentować zeby na forum.purepc.pl nie było kłamstw bo ktoś tu wejdzie i pomyśli sobie : "ale lameriada"

 

Ati i NV są równie mocne! ale wcale NV i jego PS 3.0 nie są mocniejsze niz ATi i Ps 2.0 tak samo nie dają wiecej efektow graficznych! i to jest potwierdzone! a wasze wypowiedzi wyjete z d... nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pokazales wlasnie ile wiesz . jesli chodzi o softmod - jak juz napisal jego tworca dla kart 9500/9800 , NIE MA SOFTMODA do kart 800 pro narazie , a to co wkleiles nie jest prawda . nawet na pclabie bylo takie sporostowanie odnosnie wlasnie tej sprawy i tego softmoda . SPECJALNIE POSZUKAM I DAM LINK BO WIDZE ZE UWAZASZ SIE TU ZA BOGA - a wklejasz tylko jakies informacje z serwisow , nwet nie wiesz w sumie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do PS 3.0 - nie musi dawac nowych efektow - wystarczy ze jes 5-30 % szybsze niz PS 2.0 ati . SKAD ty wiesz czemu ATI nie umiescilo PS 3.0 w swoich ukladach ? widze ze slepo im wierzysz - to co podaja do prasy jest prawda. heh . skoro wolisz miec dorzszego i gorszego radka 800pro w porownaniu do 6800 GT , to mozesz se kupic . ale ludziom polecaj to co jest lepsze ... nie kazdy jest fanem , niektorzy chca poprostu lepszego za dana cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pokazales wlasnie ile wiesz .  jesli chodzi o softmod - jak juz napisal jego tworca dla kart 9500/9800 , NIE MA SOFTMODA do kart 800 pro narazie , a to co wkleiles nie jest prawda . nawet na pclabie bylo takie sporostowanie odnosnie wlasnie tej sprawy i tego softmoda . SPECJALNIE POSZUKAM I DAM LINK BO WIDZE ZE UWAZASZ SIE TU ZA BOGA - a wklejasz tylko jakies informacje z serwisow , nwet nie wiesz w sumie co

bo to beta łosiu! ma prawo nie działac zacytowałem ci ten text zeby uswiadomic ze NGO corp dążą do soft moda! ,9500 tez z poczatku wszyscy mysleli ze hardware mod a pozniej omegi i wszyscy softem!, reszty postu nie sposób odeprzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak beta to po co gadasz ? pokaz mi dzialajacego softmoda LOSIU - na obecna chwile - skoro sam autor rzekomo dzialajacego softmoda twierdzi ze go nie ma ?? no ale ty wiesz lepiej ze to jakas beta itp . nie mowiac juz o tym ze sa wersje 800pro ktorych wogole sie nie da przerobic . wymyslasz bajki - bo myslisz ze jak uzyskales 4GHZ to wszystkie rozumy pozjadales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- wyedytuj swoj pierwszy post tak aby nie bylo tam zadnej bluzgi.

sor, myslalem ze forumowy system "ciachow" to usunie

 

Jelen, czy ps3.0 cos daje czy nie, przekonamy sie w nie dlugim czasie (suche spekulacje na ten temat nie maja sensu)

btw mowimy o 6800 a nie o fx jakbys nie zauwazyl...

 

"widze ze duzo osob zlapalo sie na NVidowy bubel typu Ps 3.0"

 

po 1. karta jest tansza

po 2. MA te ps3.0

po 3. napisz mi tu ze to jest zla karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak beta to po co gadasz ? pokaz mi dzialajacego softmoda LOSIU - na obecna chwile - skoro sam autor rzekomo dzialajacego softmoda twierdzi ze go nie ma ?? no ale ty wiesz lepiej ze to jakas beta itp . nie mowiac juz o tym ze sa wersje 800pro ktorych wogole sie nie da przerobic . wymyslasz bajki - bo myslisz ze jak uzyskales 4GHZ to wszystkie rozumy pozjadales

hehe tylko ze twojego zdania nikt nie popiera i kazdy widzi jaka masz wiedze... 800Pro DA SIE PRZEROBIĆ!! i ludzie to przerabiają dałem ci linki do XS! WIĘC CZEMU KŁAMIESZ??

 

CAŁY CZAS CZEKAM NA ARGUMENTY POPIERADJACE TWOJĄ TEZE CO DO PS 3.0 I WYŻSZOŚCI NVIDI! CZEMU NIE POTIWERDZASZ SWOICH WYPOWIEDZI!!!

fumfel widze ze masz racje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- wyedytuj swoj pierwszy post tak aby nie bylo tam zadnej bluzgi.

sor, myslalem ze forumowy system "ciachow" to usunie

 

Jelen, czy ps3.0 cos daje czy nie, przekonamy sie w nie dlugim czasie (suche spekulacje na ten temat nie maja sensu)

btw mowimy o 6800 a nie o fx jakbys nie zauwazyl...

 

"widze ze duzo osob zlapalo sie na NVidowy bubel typu Ps 3.0"

 

po 1. karta jest tansza

po 2. MA te ps3.0

po 3. napisz mi tu ze to jest zla karta...

powtórze sie jeszcze raz!!

Ati i NV są równie mocne! ale wcale NV i jego PS 3.0 nie są mocniejsze niz ATi i Ps 2.0 tak samo nie dają wiecej efektow graficznych! i to jest potwierdzone! a wypowiedzi robota na temat 6800gt sa wyssane z palca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsens, porównujecie radka x800pro który ma 12 potoków do gf który ma 16 potoków.

Jak bezsens, nie zauwazyles moze ze radek dzieki taktowaniu rdzenia 475MHz ma wyzszy Fillrate niz GF6800GT. WIEC SA JAK NAJBARDZIEJ POROWNYWALNE :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati i NV są równie mocne! ale wcale NV i jego PS 3.0 nie są mocniejsze niz ATi i Ps 2.0 tak samo nie dają wiecej efektow graficznych! i to jest potwierdzone! a wypowiedzi robota na temat 6800gt sa wyssane z palca...

jak to jest potwierdzone? w praktyce nie widzialem jeszcze nic co uzywaloby w pelni ps3.0... do tego czasu nic nie jest potwierdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jelen to chyba naprade jelen . co tu duzo gadac , poprostu ktos gdzies cos napisal a on lyka wszystko . jakos nie mowi o tym ze nie wszystkie karty daja sie modowac ( w zaleznosci od wersji ) - pewnie te modowalne beda znowu drozsze i jeszcze nawet do konca nie wiadomo czy wszystko bedzie dzialalo poprawnie. narazie dostelny jest mod hardwarowy tylko - wiec skoncz juz ten swoj placz , bo w kazdym serwisie modowali karty sprzetowo - przeciez gdyby byl mod softowy to by go uzywali , ale widze ze jestes ograniczony. a ty fumfel to paly se poszukaj w chacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsens, porównujecie radka x800pro który ma 12 potoków do gf który ma 16 potoków.

Jak bezsens, nie zauwazyles moze ze radek dzieki taktowaniu rdzenia 475MHz ma wyzszy Fillrate niz GF6800GT. WIEC SA JAK NAJBARDZIEJ POROWNYWALNE :!:

Racja ale jak by tak też miał 16 potoków??

 

Propozycja dla moderów : bana dla robota, bo to (delikatniej nie mogłem) - głupek, dzieciak, niewie o czym pisze(czytać co pisał jeleń) i poprostu on powinien sie udzualac bardziej na forum bravi o to do tego girl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupujac grafe za 2000-2500zł raczej grał bym w najwyższej rozdziałce jaka pociagnie mój monitor + upiększacze typu AA i AF.

Dokładnie ...

Takich graf nie kupują lolki z 15" monitorkami ...

Ja na 19" w far Cry 1280x1024 AAx4 widzę jeszcze schodki więc ... chętnie wdusiłbym 1600x1200 ...

Wiem, że Polskie realia są smutne, ale nie demonizujmy cen nowych graf - 500$ to w końcu dla przeciętnego europejczyka mniej jak 1/4 miesięcznej pensyjki :lol: /podziękujmy rodzicom za to że jesteśmy polakami - zawsze mogło być gorzej/

Dla wielbicieli nowinek PCI-E nie daje żadnego wzrostu wydajności- przejście z AGPx4 na AGPx8 jeszcze coś tam (w granicach błędu daje), przejście na PCI-E nic ...

Za ciągłe zmiany standardów możemy podziękować z kolei Intelowi (uwaga mówimy AGP i ATX papa ... i wywalamy kupe szmalu na nowe klocki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot faktycznie mógłby podać jakies dowody swoich wniosków.

Na wszelki wypadek,w trybie hipotetycznym powiem, że jednak

PS3 ma pewną dogoność, dzięki której praca nad nowymi grami

ułatwi zadanie programistom. Warto zauważyć, że już Far Cry

dostaje łatę na PS3. Ciekawe tylko dlaczego ? Przecież skoro gra

została zbudowana w PS2 i nie ma z nią najmniejszych problemów,

to zastosowanie PS3 nie ma sensu. Chyba, że geniusze z Santa

Clara nie rozkminili PS2 (ojjj... za dużo tam siedzi 3dfx'a - walą

te Megaherce jak Intel). Ciekawe to zagadnienie, bo przecież

GF6800 radzi sobie w PS2 zupełnie dobrze.

 

A jeśli chodzi o wybór karty, to z zamknietymi oczami brałbym

tego 6800GT. Według mnie nVidia ma lepsze sterowniki, efekt

głębokich cieni (wptawdzie to tylko nowinka, ale już coś znaczy) i

jakby nie patrzeć spełnia wymogi DirectX9c. Z resztą Syrenka

nVidii wygląda sporo lepiej niż panna z demka Ruby. Co ciekawe,

na GF6800Ultra odpalano demo na silniku Unreala3! Jedna postać

w tej pokazówce zbudowana jest z większej ilość trójkątów niż

cała mapa w Unrealu1. kartya nVidii radziła sobie z tym zupelnie

dobrze! Zapewne ATi również nie miałoby wiekszych problemów.

Ale jak mówię, na dzień dzisiejszy wolalbym GT od Pro (jakość

obrazu bardzo dobra, wyjscie nawet lepsze! - porównuję do

FX5700). Niestety, kto nie lubi nVidii, jego sprawa. Tylko radziłbym

dobrze przemyslec sprawę. Zdecydowana większość z nas

jechała kiedyś na nVidii. Pomijająć całą serię FX, karty GF4MX

oraz GF2MX-200 i kilka nieudanych sterowników, nVidia to

porządna firma (bardzo dobre karty graficzne, swietne chipset).

ATi tez ma różne potyczki. Radeon7000, 9200 i 9550. Istna

błazenada. Co z tego, ze w moim kompie sziedzi porządna

karta tej firmy. Liczą sie FAKTY. Ja jestem obiektywny i wybieram

to co jest lepsze. ATi prawdopodobnie nie da już rady serii GF6.

Niestety... karty naprawde w porządku, ale po niespełna dwóch

latach dominacji ATi, nadszedł momemnt małego zawachania.

Powtarzam małego, bo obie karty są bardzo dobre!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot faktycznie mógłby podać jakies dowody swoich wniosków.

Na wszelki wypadek,w trybie hipotetycznym powiem, że jednak

PS3 ma pewną dogoność, dzięki której praca nad nowymi grami

ułatwi zadanie programistom. Warto zauważyć, że już Far Cry

dostaje łatę na PS3. Ciekawe tylko dlaczego ? Przecież skoro gra

została zbudowana w PS2 i nie ma z nią najmniejszych problemów,

to zastosowanie PS3 nie ma sensu. Chyba, że geniusze z Santa

Clara nie rozkminili PS2 (ojjj... za dużo tam siedzi 3dfx'a - walą

te Megaherce jak Intel). Ciekawe to zagadnienie, bo przecież

GF6800 radzi sobie w PS2 zupełnie dobrze.

 

A jeśli chodzi o wybór karty, to z zamknietymi oczami brałbym

tego 6800GT. Według mnie nVidia ma lepsze sterowniki, efekt

głębokich cieni (wptawdzie to tylko nowinka, ale już coś znaczy) i

jakby nie patrzeć spełnia wymogi DirectX9c. Z resztą Syrenka

nVidii wygląda sporo lepiej niż panna z demka Ruby. Co ciekawe,

na GF6800Ultra odpalano demo na silniku Unreala3! Jedna postać

w tej pokazówce zbudowana jest z większej ilość trójkątów niż

cała mapa w Unrealu1. kartya nVidii radziła sobie z tym zupelnie

dobrze! Zapewne ATi również nie miałoby wiekszych problemów.

Ale jak mówię, na dzień dzisiejszy wolalbym GT od Pro (jakość

obrazu bardzo dobra, wyjscie nawet lepsze! - porównuję do

FX5700). Niestety, kto nie lubi nVidii, jego sprawa. Tylko radziłbym

dobrze przemyslec sprawę. Zdecydowana większość z nas

jechała kiedyś na nVidii. Pomijająć całą serię FX, karty GF4MX 

oraz GF2MX-200 i kilka nieudanych sterowników, nVidia to

porządna firma (bardzo dobre karty graficzne, swietne chipset).

ATi tez ma różne potyczki. Radeon7000, 9200 i 9550. Istna

błazenada. Co z tego, ze w moim kompie sziedzi porządna

karta tej firmy. Liczą sie FAKTY. Ja jestem obiektywny i wybieram

to co jest lepsze. ATi prawdopodobnie nie da już rady serii GF6.

Niestety... karty naprawde w porządku, ale po niespełna dwóch 

latach dominacji ATi, nadszedł momemnt małego zawachania.

Powtarzam małego, bo obie karty są bardzo dobre!!!!

 

zgadzam się w 100% :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak - od dwoch miesiecy juz chyba co raz pojawiaja sie na forum dyskusje "NV40 & R420", "X800 i GF6800", klasyka, kiedys bylo atari i commodore, PC i amiga, teraz ati i nvidia.... jak swiat swiatem beda takie klotnie, szkoda tylko ze nie ma za bardzo o co, bo kto z nas mial w lapach x800 albo 6800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...