Skocz do zawartości
MKa11

6800 GT już są :)

Rekomendowane odpowiedzi

Robot faktycznie mógłby podać jakies dowody swoich wniosków.

Na wszelki wypadek,w trybie hipotetycznym powiem, że jednak

PS3 ma pewną dogoność, dzięki której praca nad nowymi grami

ułatwi zadanie programistom. Warto zauważyć, że już Far Cry

dostaje łatę na PS3. Ciekawe tylko dlaczego ? Przecież skoro gra

została zbudowana w PS2 i nie ma z nią najmniejszych problemów,

to zastosowanie PS3 nie ma sensu. Chyba, że geniusze z Santa

Clara nie rozkminili PS2 (ojjj... za dużo tam siedzi 3dfx'a - walą

te Megaherce jak Intel). Ciekawe to zagadnienie, bo przecież

GF6800 radzi sobie w PS2 zupełnie dobrze.

 

A jeśli chodzi o wybór karty, to z zamknietymi oczami brałbym

tego 6800GT. Według mnie nVidia ma lepsze sterowniki, efekt

głębokich cieni (wptawdzie to tylko nowinka, ale już coś znaczy) i

jakby nie patrzeć spełnia wymogi DirectX9c. Z resztą Syrenka

nVidii wygląda sporo lepiej niż panna z demka Ruby. Co ciekawe,

na GF6800Ultra odpalano demo na silniku Unreala3! Jedna postać

w tej pokazówce zbudowana jest z większej ilość trójkątów niż

cała mapa w Unrealu1. kartya nVidii radziła sobie z tym zupelnie

dobrze! Zapewne ATi również nie miałoby wiekszych problemów.

Ale jak mówię, na dzień dzisiejszy wolalbym GT od Pro (jakość

obrazu bardzo dobra, wyjscie nawet lepsze! - porównuję do

FX5700). Niestety, kto nie lubi nVidii, jego sprawa. Tylko radziłbym

dobrze przemyslec sprawę. Zdecydowana większość z nas

jechała kiedyś na nVidii. Pomijająć całą serię FX, karty GF4MX 

oraz GF2MX-200 i kilka nieudanych sterowników, nVidia to

porządna firma (bardzo dobre karty graficzne, swietne chipset).

ATi tez ma różne potyczki. Radeon7000, 9200 i 9550. Istna

błazenada. Co z tego, ze w moim kompie sziedzi porządna

karta tej firmy. Liczą sie FAKTY. Ja jestem obiektywny i wybieram

to co jest lepsze. ATi prawdopodobnie nie da już rady serii GF6.

Niestety... karty naprawde w porządku, ale po niespełna dwóch 

latach dominacji ATi, nadszedł momemnt małego zawachania.

Powtarzam małego, bo obie karty są bardzo dobre!!!!

zgodze sie z tobą! wolalbym 6800GT niz X800Pro gdyby to drugie nie dało sie modować... Co do zmierzchu ATi hmm moim zdaniem niezbyt ,małe zawachanie rozumiem ,a czy da rade zobaczymy gdy wyjda gry i stery.

 

ROBOT! MOZE PRZESTAŁ BYŚ OBRAŻAĆ MNIE I W KOŃCU DAŁ DOWODY NA TE TWOJE SUPER HIPER NIEWIADOMO SKĄD TEORIE NA TEMAT PS 3.0

dopuki ich nie pokazesz to sorry nie masz co mnie wyzywac bo ty wychodzisz na błazna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE robot znowu wszczyna wojne - jak on to lubi :)

 

Co do kart to moje zdanie jest takie, jezeli GF6800GT bedzie kosztowal podobnie jak X800Pro to ATI przegra ten wyscig, zdecydowanie wziol bym GT, jezeli X800Pro bedzie tansze przynajmniej pareset zotych to juz mozna sie zastanawiac. Przejzalem pare recenzji 6800GT jest szybszy od x800pro (tylko pamietac ze to 12potokow) ale jak sie wlaczy FSAA i Anizo to juz nie jest tak ladnie i czasami X800pro zaskakuje pozytywnie. A jak bedzie jeszcze mozna softem dolozyc 4 potoki to wtedy X800pro nabierze innego wymiaru, tylko zeby tansze bylo, bo inaczej nie ma szans z GT

 

To tyle, a co do PS 3.0 dla mnie to nic nie znaczacze/potrzebne gowno i chwyt marketingowy, ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot nic nie pisze bo pewnie banana już dostał :lol: :lol:

 

 

a swoją drogą chciałbym pogratulować ludziom którzy mają tyle kasy i kupią sobie jedną z tych kart.

bo ja jakoś nie wyobrażam sobie wydania na grafike tyle co za pieca całęgo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie , mozne najpierw poczytacie topiki pokolei i zobaczycie kto kogo zaczal wyzywac pierwszy ? ok ? ja juz sie oduczylem prowokowac i nie mam takiego zamiaru . bo widze ze jak sie cos dzieje to zawsze moja wina ? jelen podaj nam przyklad twojego softowego moda na wszystkie kart x800 pro - tak jak juz to napisales , bo wlasnie powstal nowy topic na forum o modzie - i jakos nikt nie mowi tam o softowym ( nie wspominajac wogole o tym ze duza czesc kart wogole sie narazie nie moduje) . bo widze ze jestes madrzejszy od autora , ktory stwierdzil ze narazie nie ma czegos takiego , i to co sie ukazalo to zwykle nieporozumienie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie , mozne najpierw poczytacie topiki pokolei i zobaczycie kto kogo zaczal wyzywac pierwszy ? ok ? ja juz sie oduczylem prowokowac i nie mam takiego zamiaru . bo widze ze jak sie cos dzieje to zawsze moja wina ?  jelen podaj nam przyklad twojego softowego moda na wszystkie kart x800 pro - tak jak juz to napisales , bo wlasnie powstal nowy topic na forum o modzie - i jakos nikt nie mowi tam o softowym ( nie wspominajac wogole o tym ze duza czesc kart wogole sie narazie nie moduje) . bo widze ze jestes madrzejszy od autora , ktory stwierdzil ze narazie nie ma czegos takiego , i to co sie ukazalo to zwykle nieporozumienie bylo

HEHEHE CZŁOWIEKU CZEMU ZMIENIASZ TEMAT???? NO CZEMU?? CAŁY CZAS PROSZE CIE O POKAZANIE MI (JUZ PO RAZ 4) DOWODÓW NA TWOJE TEORIE WYSSANE Z PALCA CO DO PS 3.0!

dopuki ich nie pokazesz wykazujesz swoją błazenade i niewiedze... kazdy na forum dobrze wie co to Ps 3.0... ale ty wiesz lepiej od wszytskich niestety nie masz jak tego potwierdzic bo to co wiesz to bajki... Jezeli chodzi o moda to juz ci pisalem ze zapodwalem do bety! a beta to to cos ma prawo nie działać! mody do X800Pro są cały czas w przygotowaniach i cały czas ktos odnajduje nowe sposoby! (np. Lancer) ,temat tych kart jest cały czas otwarty! I KAZDY WIE ZE DA SIE JE ZMODOWAC! jednak ty otwarcie przystajesz przy tym ze te karty są niemodowalne... choć są! i wielu osobom mykają na 16 potokach! nigdzie nie napisałem ze karta jest modowalna softwaerowo zaprzeczyłem tylko twoją teorie ze nie jest modowalna zapodawajac linki do modów i cytat NCO ze softmod do X800PRo jest w trakcie dążenia! tak więc nie mam ci czego udowadniać w przeciwieństwie do ciebie!! CAŁY CZAS CZEKAM NA POTWIERDZENIE TWOICH TEORI CO DO PS 3.0! i wzrostu wydajnośći! a ty cały czas proóbujesz zmienić temat... X800Pro kolego są modowalne nie ingerując w utrate gwarancji! (tak jak ty to wielki specjalisto twierdzisz!) ,przykład : http://www.dark-tweaker.com/x800pro-xt-mod.htm oto mój dowód teraz czekam na twój... i sie chyba nie doczekam! robot to kolejny user nie majacy pojecia o sprzecie wymyslajacy bajki! (juz poraz kolejny to potwierdzasz...) ,przepraszam moderatorów no ale chyba nie chcecie żeby ktoś weszedł na tweaka i czytał głupoty które wypisują tacy userzy... co sobie ludzie pomyślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelen troche przesadzasz co do Robota - az taki lamer to on nie jest, koles zna sie troche na sprzecie bo ostatnio mialem okazje czytac jego posty (jakos w ostatnim czasi bardzo stal sie aktywny :) ) i czasami madrze pisze. W tym przypadku co do PS 30 to z godze sie z Toba - dla mnie to bzdura wymyslona przez marketing nv, moge to porownac do bzdury wymyslonej przez ATI - TRUFORM, podobno bylo to cos w Wolfenstainie ale ja jakos tego nie widzialem w grze choc w opcjach bylo wlaczone i tak samo w demach, PS 30 to tak naprawde poprawione troszke PS 20 wiec nie wnosi takich wielkich nowosci i tyle. Zawsze jak wchodzi nowa grafa trzeba czyms ja reklamowac nv wymyslila PS 3.0 (chociaz powinno to sie nazywac 2.1 )

 

A co do soft modow X800pro to temat jest ciagle otwarty, nic nie jest pewnego, owszem paru ludziom sie udalo ale inni nie moga,

 

Jedno jest pewne : Jak masz w sklepie do wyboru 2 karty X800pro i 6800GT w tych samych cenach i do tego nie myslisz o jakims modowaniu to naprawde wybor jest jeden - 6800GT, a na takie ceny sie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge to porownac do bzdury wymyslonej przez ATI - TRUFORM, podobno bylo to cos w Wolfenstainie ale ja jakos tego nie widzialem w grze choc w opcjach bylo wlaczone i tak samo w demach

TruForm działa i to całkiem nieźle. Niestety musi to obsługiwać gra. Ja np. mam to włączone w UT2004 i naprawde postacie wyglądają znacznie lepiej. :wink: Jeśli jest ktoś ciekawy to późniejzapodam screeny. 8) Dodam, że poziom skomplikowalności obiektów ustawiamy sami. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge to porownac do bzdury wymyslonej przez ATI - TRUFORM, podobno bylo to cos w Wolfenstainie ale ja jakos tego nie widzialem w grze choc w opcjach bylo wlaczone i tak samo w demach

TruForm działa i to całkiem nieźle. Niestety musi to obsługiwać gra. Ja np. mam to włączone w UT2004 i naprawde postacie wyglądają znacznie lepiej. :wink: Jeśli jest ktoś ciekawy to późniejzapodam screeny. 8)

ja jestem ciekawy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh pisalem posta i sie skasowal. jeleniu pokarz mi gdzie wychwalam PS 3.0 ? przeczytalem ze daje 5-30% poprawy wydajnosci , zreszta mess tez to napisal wiec nie sa to WIADOMOSCI WYSSANE Z PALCA . a ty dalej z tym swoim softomodem itp , narazie nie ma czegos takiego , wiec daj se spokoj . nie wszystkie kart daja sie przerabiac , i nie widaomo wogole co bedzie z tymi dodatkowymi potokami , czy beda sprawne itp . juz byl gdzies kiedys twoj post w ktorym sie uwazales za boga , nie chce mi sie szukac ale pewnie wiesz o czym pisze - pozniej nawet cos tam przepraszales . bo myslisz ze zrobiles 4 ghz to jestes bogiem . przystopuj koles . bo zaczynasz tylko gupie gadtki , prowokacje . a to nikomu tu nie potrzebne . GF6800 GT jest karta duzo lepsza od x800pro , bez wzgledu na to czy ma PS3.0 czy nie . a skoro uwazasz ze to nic nie daje to po co ludzie od far cry robia patch specjalnie fo wykorzystujacy ? przeciez wg ciebie to nic nie daje , no ale ty jestes od nich wszystkich madrzejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do PS 3.0 - nie musi dawac nowych efektow - wystarczy ze jes 5-30 % szybsze niz PS 2.0 ati

poraz kolejny POWTARZAM! podeprzyj swoje bajki jakimś sensownym argumentem!

PS 3.0 będzie szybsze. Tu nie potrzeba zbyt wiele rozumu, a tylko odrobina widzy i nieco kultury, których Jeleniowi niestety brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli chodzi o niemodowanie GF6800GT jest lepszy od X800Pro! i tego nigdzie nie zaprzeczam! nawet potwierdzilem ,ja jedynie walcze z bzdurami gloryfikujacymi Ps 3.0...

Człowieku! Brak mi słów, ponieważ brak Ci wiedzy.

 

Bądź zdrów i niech Bozia da Ci chęć do zdobywania wiedzy. Bo póki co, wiesz, że gdzieś dzwony biją, ale gdzie? Błądzisz jak ludzie w jaskini Pascala.

 

NV40 ma nie tylko PS 3.0, ale posiada także VERTEX SHADER 3.0, którego R420 nie ma. VS 3.0 jest zgodny w dół, ale karty z VS 2.0 nie potrafią wyprdukować takich efektów jak VS 3.0 ... O czym mówię? O np. bardzo realistycznym mapowaniu wybojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV40 ma nie tylko PS 3.0, ale posiada także VERTEX SHADER 3.0, którego R420 nie ma. VS 3.0 jest zgodny w dół, ale karty z VS 2.0 nie potrafią wyprdukować takich efektów jak VS 3.0 ... O czym mówię? O np. bardzo realistycznym mapowaniu wybojów.

R420 tez ma Vertex Shader 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NV40 ma nie tylko PS 3.0, ale posiada także VERTEX SHADER 3.0, którego R420 nie ma. VS 3.0 jest zgodny w dół, ale karty z VS 2.0 nie potrafią wyprdukować takich efektów jak VS 3.0 ... O czym mówię? O np. bardzo realistycznym mapowaniu wybojów.

R420 tez ma Vertex Shader 3.0
yasiu22 po co gadasz takie dyrdymaly ze ma jak nie ma ?? poczytaj troszke bo widze ze slabo u ciebie z czytaniem i wyciaganiem wnioskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasiu22 po co gadasz takie dyrdymaly ze ma jak nie ma ?? poczytaj troszke bo widze ze slabo u ciebie z czytaniem i wyciaganiem wnioskow

Bosze ale sie obuzyłes jakbym nie wiem co zrobił. Po twojej wypowiedzi widze ze Ty masz problemy z czytaniem i wyciaganiem wniosków bo jak byś umiał to zrobić to byś wiedział ze ktos moze miec nieświeze dane (teraz wiem ze VS 2.0+).

http://www.hwupgrade.it/articoli/1013/2.html

Update1

Do nich tez napisz i powyzywaj ich od niekumatych i piszacych farmazony bo tez napisali VS 3.0 :lol:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12094.html

Update2

TRUFORM poprawia jakośc grafiki pod warukiem ze dana gra wykożystuje ta opcje np.Wolfenstein RTCW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

yasiu22 po co gadasz takie dyrdymaly ze ma jak nie ma ?? poczytaj troszke bo widze ze slabo u ciebie z czytaniem i wyciaganiem wnioskow

Bosze ale sie obuzyłes jakbym nie wiem co zrobił. Po twojej wypowiedzi widze ze Ty masz problemy z czytaniem i wyciaganiem wniosków bo jak byś umiał to zrobić to byś wiedział ze ktos moze miec nieświeze dane (teraz wiem ze VS 2.0+).http://www.hwupgrade.it/articoli/1013/2.html
o boshe !!! zakladam tylko iz jak juz sie ktos wypowiada na dany temat to chyba wie co mowi, powiedzmy ze wejdzie na forum jakis nie doswiadczony uzytkownik a ty sie pomylisz i chlopakdziewczyna kupi kaleczna karte typu gf 5200 bo uslyszy ze obsluguje directa x 9.0 ??

zawsze trzeba brac pod uwage co sie mowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe !!! zakladam tylko iz jak juz sie ktos wypowiada na dany temat to chyba wie co mowi, powiedzmy ze wejdzie na forum jakis nie doswiadczony uzytkownik a ty sie pomylisz i chlopakdziewczyna kupi kaleczna karte typu gf 5200 bo uslyszy ze obsluguje directa x 9.0 ??

zawsze trzeba brac pod uwage co sie mowi

Zwróć uwage że po premierze R20 podane było do wiadomosci ze R420 ma VS 3.0 więc napisałem to co przeczytałem. A teraz jak juz wiadomo ze jest to VS 2.0+ to przeciez nie będe sie kłucił że jest VS 3.0 bo tak ktoś kiedyś napisał tylko przyjmuje to do wiadomosci po uprzednim sprawdzeniu tej nowiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o boshe !!! zakladam tylko iz jak juz sie ktos wypowiada na dany temat to chyba wie co mowi, powiedzmy ze wejdzie na forum jakis nie doswiadczony uzytkownik a ty sie pomylisz i chlopakdziewczyna kupi kaleczna karte typu gf 5200 bo uslyszy ze obsluguje directa x 9.0 ??

zawsze trzeba brac pod uwage co sie mowi

Zwróć uwage że po premierze R20 podane było do wiadomosci ze R420 ma VS 3.0 więc napisałem to co przeczytałem. A teraz jak juz wiadomo ze jest to VS 2.0+ to przeciez nie będe sie kłucił że jest VS 3.0 bo tak ktoś kiedyś napisał tylko przyjmuje to do wiadomosci po uprzednim sprawdzeniu tej nowiny.
a gdzie zes przeczytal ze ma vs 3.0 ?? jakos czytalem te wszystkie prawie newsy i niegdzie nie widzialem ze jest vs 3.0 , zaznaczane zawsze bylo ze i vs i ps bedzie w wersji na pewno ponizej 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak ja lubie te dyskusje, prawda jest taka ze 90% ludzi na tym forum uwaza sie za specow sprzetowych, i miedzy takimi ludzmi trudno jest o kulturalna dyskusje, tylko dziwi mnie jeden fakt ze nieraz miedzy tymi "expertami" sa tak odmienne zdania, dziwne to jest bo jezeli sa takimi znawcami to powinni miec jedno zdanie na ten temat. Bo prawda jest jedna.... Co do PS 3.0 kurcze znowu gadanie o czyms co prawde mowiac nie bylo jeszcze przetestowane jakies tam screeny z fara czy demka, a wy sie zrecie jak kot z psem. Poczekajmy jak cos wyjdzie, bo domsylam sie ze z tym PS30 bedzie jak z dawnym bumpmapinngiem w matroxie G400 jak to wyszlo ludzie sie slinili a ile czasu trzeba bylo czekac az cos to bedzie obslugiwalo, prze dlugi czas byl tylko 3DMark 99 i jakies demka no i pojedyncze gry, dlatego poczekajmy bo moze byc tak ze tego PS 3.0 bedziemy bardzo zadko widziec. Domyslam sie ze bedzie on szybszy od PS 20 przy podobnych efektach tzn.to co na PS 3.0 da sie zrobic na Ps 2.0 ale bedzie tam wolniej biegal, ot cala filozofia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zes przeczytal ze ma vs 3.0 ?? jakos czytalem te wszystkie prawie newsy i niegdzie nie widzialem ze jest vs 3.0 , zaznaczane zawsze bylo ze i vs i ps bedzie w wersji na pewno ponizej 3.0

Tak moje hobby to trzymanie linków do wszyskich informacji jakie przeczytam. Daj se spokuj i skumaj ze mozna sie po ludzku odzywać a nie z takimi chasłami. Napisz jeszcze do nich

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12094.html

ze sa niekumaci i nie umieja czytac bo tez napisali VS 3.0 i to na dodatek w opisie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a gdzie zes przeczytal ze ma vs 3.0 ?? jakos czytalem te wszystkie prawie newsy i niegdzie nie widzialem ze jest vs 3.0 , zaznaczane zawsze bylo ze i vs i ps bedzie w wersji na pewno ponizej 3.0

Tak moje hobby to trzymanie linków do wszyskich informacji jakie przeczytam. Daj se spokuj i skumaj ze mozna sie po ludzku odzywać a nie z takimi chasłami. Napisz jeszcze do nich

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12094.html

ze sa niekumaci i nie umieja czytac bo tez napisali VS 3.0 i to na dodatek w opisie karty.

a to bardzo nie ladnie zrobili, to dobrze ze u nich sie nie stoluje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 3.0 ma ta przewage nad PS 2.0, ze dluzsze shadery nie trzeba dzielic na mniejsze czesci i robic w wielu przebiegach (jesli ktos z Was pisze gry i korzystal np. z wieloprzebiegowego nakladania tekstur - wie o czym mowie). Bedzie to poprostu szybsze :-), a o to przeciez chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...