Skocz do zawartości
Włodi

Przerzucam sie na AMD :) POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich AMD-owiczów, bo to mój pierwszy post na "platformie AMD". Jak już niektórym wiadomo po przykrych doświadczeniach z moim obecnym konfigiem i wyrzuceniu pieniędzy w błoto postanowiłem przerzucić się na AMD. Problem w tym że mam bardzo niewielkie pojęcie o płytach i o samych atchlonach, więc zwracam się do Was z prośbą.

 

Miałem wybór: albo dokupić do obecnego zestawu grafike, albo wymiana MOBO i proca. Jak wiadomo wybrałem tę drugą opcję.

 

Chodzi mi głównie o wybór płyty, oraz procesora.

 

Podpowiedzcie jakie będą koszty takiej wymiany, noi przede wszystkim co wybrać żeby znowu nie zmaścić :/ i żeby wszystko chulało aż miło :)

 

Aha oto sklep, w którym najprawdopodobniej będę kupował: http://www.wlodipol.home.pl/cgibin/shop?sh...id&sid=6f06eb37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock k7s8x 140zł lub k7s8xe 190zł, procek duron 1600 poniżej 200zł i podkręcisz na 2000-2200MHz, jak więcej kaski to thorton 2000+ ok 300zł a jak jeszcze więcej to płyta główna abit nf7-sl ok 400zł a jeśli jeszcze więcej barton 2500+ 360zł a ja kjeszcze więcej to mobile barton 2500+ bo lepiej się podkręci.

 

kolejność specjalnie taka bo np barton na k7s8x słabo się wykręci bo napięcia prawie nie ruszysz ale i tak może być. pamiętaj żeby miećzasilacz w miarę mocny ale nie dużo W codegen, megabajt czy tracer ale np modecom 300 za 120-150zł czy forton 300W z allegro za 70-90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczol od wymiany plyty i proca, plyty nf2 jak i Athlonki, albo te nizsze Bartony, maja juz dosc niska stabilna cene, a cena kart graficznych tych ze sredniej polki pewno spadnie toche niedlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi:

1. ile masz kasy. to podstawowa sprawa.

2. do czego ma sluzyc komp, bo Twoja obecna konfiguracja jest bez sensu i trudno znalezc jaki mozesz miec problem z tym zestawem - na tej grafice na pewno nie pograsz, wiec nie moze chodzic o granie. jesli chodzi o obrobke filmow, to celerony dzieki optymalizacji calkiem niezle sobie w tym radza. jesli chodzi o pisanie w wordzie ogladania forum.purepc.pl, to naprawde nie wiem po co kupowac nowy sprzet - ten w zupelnosci wystarczy - no chyba zeby szpanowac podpisem.

 

podsumowujac:

rzuca mi sie tu w oczy ten GF2 MX - jesli uwazasz ze w grach pomoze ci tu athlon 64, to sie bardzo mylisz.

jesli chodzi Ci o wiekszy komfort grania, to zacznij od karty graficznej.

jesli nie grasz, to nie wiem po co ci lepszy sprzet - chyba, ze ten sie notorycznie zawiesza, ale z tego co pamietam P4VXASD2 calkiem ladnie chodzily.

prosimy o sprecyzowanie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba napiszcie mi jeszcze ile mhz mają poszczególne atchlony, bo gubię się troche w tych oznaczeniach :roll:

 

Jeśli chodzi o kaskę to swoich mam teraz koło 400zł, + jeszcze to co dojdzie ze sprzedaży ECS-a i celka...

 

A jeśli chodzi o grafikę, to zamierzam z tym jeszcze troche poczekać, bo karty graficzne sie chyba najszybciej starzeją i równie szybko tanieją... O tym pomyślimy pźniej ;).

 

I jeszcze jedno. Ciągle piszecie o ile mógłbym danego proca podkręcić - i dobrze - jednak chciałbym żeby proc, który kupię był wydajny bez podkręcania.

 

Kolejne pytanie dotyczące proca to sprawa chłodzenia i wersji BOX. Gdzieś mi się obiło o uszy że wersji BOX nie opłaca się kupować.. i lepiej zaopatrzyć się w wentyl we własnym zakresie. Nie chce jednak wydawać majątku na chłodzenie, ale z drugiej strony sprzydał by się mały zapas chłodu jak by mnie wzięło nagle na jakies małe podkręcanie...

 

 

UPDATE:

 

Rapra, jeśli nie wiesz dlaczego postanowiłem przerzucić się na AMD tutaj znajdziesz odpowiedź http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=59492&highlight=

 

Dodam jeszcze że na gf5900XT miałem o 1000 pkt więcej :lol:

 

 

UPDATE2:

 

Zapomniałem jeszcze o zasilaczu. Mam Codegena 300W starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasialacz będzie miał ciężko, tzn. nie OC kompa pociągnie jakiś czas, ale jak zaczniesz podkręcać, to może (duże prawdopodobieństwo) spalić trochę rzeczy: mobo, dyski, czasem RAM idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zamiast 2500@3200 i NF7

mozesz wziac Pentka 2.8(@3.2-3.4) i Abita IC7(w/g) tego skepu to cos ~1350zł i tez bez porownania konfigi

HT i "puste GHz" daja czadu...

do czegu uzywasz kompa? potrzebna Ci jest duzo mocy?

a temat dales bardzo dobry

_if_ przesiadka na amd _then_ pomocy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1350zl heeheh boze ja za swojego dałem płyta bdb ma wszystko co do szczesia potrzebne 390 + procel 350 + chłodzenie 50 =ok 800zł i zlatwoscia idzie na 3200+ a naprawde nie zalezy mi na tym czy mi mp3 albo div-x o 10 sekund szybciej przerobi dla mnie jest warzna wydajnosc w grach a w tym AMD jest bdb i w swojej cenie nie ma rownych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1350zl heeheh boze ja za swojego dałem płyta bdb ma wszystko co do szczesia potrzebne  390 + procel 350 + chłodzenie 50 =ok 800zł i zlatwoscia idzie na 3200+ a naprawde nie zalezy mi na tym czy mi mp3 albo div-x o 10 sekund szybciej przerobi dla mnie jest warzna wydajnosc w grach a w tym AMD jest bdb i w swojej cenie nie ma rownych .

popieram z całą rozciągłością :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400+ECS+Celina=jakieś 700-800 zeta

 

Jeszczę jedną rzecz powinieneś wziąć pod uwagę, jeżeli będziesz obsadzał jeden bank pamięci to płyta z nForce 2 bedzie słabsza od ViA KT600. Możesz oczywiście pójść na chwilowy uszczerbek wydajności pod warukiem dokupienia kości w niedalekiej prezyszłości. Dlaczego? Bo moduły dość szybko się zmieniają.

 

Odrzucaj od razu propozycje z durniem (nie bez powodu go tach nazywają, ot taka AMD-kowska celina). Argumenty w stylu, że można odblokować cache, czy podkręcić nie przekonują mnie i ciebie też nie powinny. Za dużo kombinowania i utrata gwarancji. Co innego kupić Athlona i toche dać mu w kość szyną (jeżeli masz mobilnego odblokowanego bądź z przed 39 tyg. proca to możesz również mnożnikiem). Athlon XP 2500-M to król O/C, ja nie widziałem drugiego takiego proca ale i Zwykły 2500 idzie w szynie 200 więc zastanów się czy wart jest przepłacania Mobilny skoro i tak swoje 2200MHz osiągniesz(zważywszy, że twoją bolączką będzie grafa).

Co do płyty to chyba już wiesz, że są takie firmy, w które warto inwestować (Abit, Assus, Gigabyte)

 

 

 

Co do płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra, jeśli nie wiesz dlaczego postanowiłem przerzucić się na AMD tutaj znajdziesz odpowiedź http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=59492&highlight=

Dodam jeszcze że na gf5900XT  miałem o 1000 pkt więcej  :lol:

UPDATE2:

Zapomniałem jeszcze o zasilaczu. Mam Codegena 300W starczy?

po przeczytaniu tego watku nasuwaja mi sie nastepujace wnioski:

1. zle ustawiony bios na plycie - AGP Aperture size trzeba dac 128MB lub wiecej, tryb AGP ustawic na x4, timingi pamieci wyostrzyc. - ustaw te rzeczy jesli sa inaczej.

2. mam watpliwoci co do wgrania sterownikow do plyty, do grafiki oraz directx. - 4in1 wgrane? jaka wersja sterownikow do grafiki? ktory directx?

3. zasilacz moze nie wyrabiac sie z utrzymaniem napiec i komp moze sie ciac w czasie renderingu grafiki, co da wlasnie zmniejszenie wyniku w 3dmarku. - to mozna sprawdzic tylko podlaczajac drugi, mozniejszy zasilacz - ale ten kumpel ktory pozyczal grafe na pewno pomoze.

Włodi, odpowiadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tutaj w wyposazeniu płyty masz cos wiecej(popatrz uwaznie)

i dopiero po podreceniu na @3200+ taki Athlon dorównuje Pentkowi 2.8, a po podkrecniu na @3.4 poważnie zagraża 64bitowemu Athlonowi 3200+ :lol: (na przykładzie UT2003) :)

a co do ceny to faktycznie, nie ma równych

ale majac tyle kasy co Ty - patrzac na konfig Twój

to na AMD bym nawet nie spojrzal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestej pewnien ze 2800 P4 doruwnuje 3200+ cos mi sie wydaje ze zle myslisz naprawde wiele razy widziałem testy w grafice 3D np farcry czy inne nowe gry Colin4 i w 3d miedzy 2800 i 3200 P4 i 3200+ atlonem sa takie małe roznice ze prawie nie zauwzalne dlatego ja nie widze sensu przepłacac za pentiuma choc by było mnie na to stac bo zawsze wybieram dobre podzespoły i lubie podkercac procki grafy , co wiac po podpisie, zanaczam ze to nie jest kres mojego procka pewnie tylko jego 80% mozliwosci . Bo narazie nie widze sensu podkrecania ,jeszcze ok 2 miechy temu miałem 2400@2800+ Amd i wszystkie gry mi smigały tak samo dobrze jak na 3200+ .Dlatego moim zdaniem najlepszym wyjsciem jest AMD przynajmniej do pory kiedy Amd 64 bit nie staniej bo P4 ciagle jest do swoich mozliwosci za drogi :) no chyba ze ktos bardzo duzo przerabia Div i Mp3 w jakiejs robocie wtedy to tylko P4 jesli mu na czsie zalezy ale jesli w warunkach domowych to AMD . moj koles ma P4 2600@3400 a ja mam 3200+ i powiem ci ze na tej samej grafie gry chodza identycznie jedyne co mu lepiej wychodzi to 3d2001 ale to wiadome ma wyrzsze fsb i tylko dlatego a reszta 2003 AQ3 sa na podobnych wynikach i cała reszta gier . Aj tam czekam na 64 bit tak 2600+ albo 2500+ i kracenie na 3200+ lib 3400+ albo jeszcze wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tutaj w wyposazeniu płyty masz cos wiecej(popatrz uwaznie)

i dopiero po podreceniu na @3200+ taki Athlon dorównuje Pentkowi 2.8, a po podkrecniu na @3.4 poważnie zagraża 64bitowemu Athlonowi 3200+ :lol: (na przykładzie UT2003) :)

a co do ceny to faktycznie, nie ma równych

ale majac tyle kasy co Ty - patrzac na konfig Twój  

to na AMD bym nawet nie spojrzal ;)

panie smieszny

co takiego ma Włodzi w wyposazeniu plyty? przeciez to ECS :lol:

i ile on ma kasy skoro ma Celerona ,ECS ,GF2MX

chlopak przejechal sie na Celeronie i chce naprawic ten blad - czemu mu przeszkadzasz :? Sam masz Celerona najlepszego jaki wyszedl ,ale uswiadom sobie ze pozniej to byla klapa i narazie Intel nie osiagnal nawet 1/4 poziomu Celera Tualantina

 

 

 

Odrzucaj od razu propozycje z durniem (nie bez powodu go tach nazywają, ot taka AMD-kowska celina). Argumenty w stylu, że można odblokować cache, czy podkręcić nie przekonują mnie i ciebie też nie powinny

nie obrazaj Durnia -to ze mozna z nim kombinowac to nie znaczy ze sam w sobie jest slaby

nie trzeba nic w nim zmieniac zeby Duron 1600 rozwalil Celerona 2600 ,wiec nie porownuj tych procesorow (celeron nie posiada konkurencji ani wydajnosciowej ,ani cenowej :P )

jak widac posiadam i Athlona i Durona wiec zapewniam cie ze duzrzych roznic wydajnosci nie uswiadczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7-S za 395zł?

chyba NF7...

Cinos gdzie Ty mieszkasz? albo inaczej co za zdziercy u Was sprzet sprzedaja?

Abit NF7: 315zl http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=1132

Abit NF7-SL: 396zl http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=634

 

Dziwie sie, ze w Twojej okolicy (duze miasto) moga sie utrzymac sklepy stosujace na sprzet marze ponad 30% jak widac z roznicy w cenie NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra napisał:

Cinos gdzie Ty mieszkasz? albo inaczej co za zdziercy u Was sprzet sprzedaja?

Abit NF7: 315zl http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=1132

Abit NF7-SL: 396zl http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=634

 

Dziwie sie, ze w Twojej okolicy (duze miasto) moga sie utrzymac sklepy stosujace na sprzet marze ponad 30% jak widac z roznicy w cenie NF7.

 

Zapewniam cię, że i w Łodzi są tanie. Ale jak ktoś wchodzi do pierwszego lepszego. Sam mam zestaw z "Simmtechu" (Moja opinia o tej firmie: Sprzedaj-Zapomnij. Serwis do bani!!! Ale co się dziwić jak 80% sprzętu biorą ruscy, którzy u siebie nie mają takich instytucji jak rekojmia czy gwarancja, to i w serwisie myślą, że to ich nie obowiązuje. Na dodatek beszczele telefonów nie odbierają.

 

A tak na marginesie www.pcprojekt.pl 300zeta za NF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodów małych problemów z przepięciem w sieci musiałem oddać moją płytę GA 7N400 Pro2 do serwisu. Z zaprzyjaźnionego sklepu wypożyczyli mi na czas naprawy płytę główną Asrock P4i45E (jakaś zamierzchła ale odpowiadająca tematowi) oraz nowego celerona 2,53 Ghz 256kB cache L2. Powiem krótko TO JEST PORAŻKA W PORÓWNANIU Z AMD !!!!!! JAK MOŻNA TO W OGÓLE PORÓWNYWAĆ!!! (taka lepsza maszyna do pisania). Włodi jedyną alternatywą w tej kasie jest tylko i wyłącznie Athlon :!: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..

 

Przyznam, że w tej chwili najbardziej jestem skłonny wziąć NF7, tego zwykłego za 310zł, i 2500+.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy brac wersje BOX Athlona, czy nie. Ale wliczając BOX to w sumie za zakup wyjdzie mi jakieś 685zł. Wszystko zależy od tego za ile uda mi sie opchnąć tego celka z ecs-em http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=77821

 

Minkia wspominał coś o spadku wydajności na NF7 jeśli bede używał tylko jednego banku pamięci. Czy jest to spowodowane funkcją dual ddr (czy jakoś tak)? I jakiego rzędu będzie to spadek?

 

Teraz co do wypowiedzi Rapra:

 

Co do dwuch pierwszych punktów to wszystkie uwagi spełniam, jedynie w trzecim punkcie widze jakieś małe prawdopodobieństwo, ale też baardzo wątpie w to, chociażby dlatego, że kumpel na NF7 + Athlon 2200+ + GF 5900 XT i na zasilaczu FEEL 300W ciągnie bez problemu.

 

Proszę jeszcze raz żebyście rozpisali te oznaczenia atchlonów np. 2200+ XP -> ile mhz i tak dalej, bo się w nich gubie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac posiadam i Athlona i Durona wiec zapewniam cie ze duzrzych roznic wydajnosci nie uswiadczysz

Jasne :!:

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :lol: :lol: :lol:

nazwywasz mnie klamca pajacu

nie rozumiem takich LOLKOW ktorzy wypowiadaja sie na tematy o ktorych nie maja pojecia

skoro takie glupoty wypisujesz to pewnie nawet nie widziales Durona ,a moze i Athlona :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!! Masz rację że przesiadasz się na AMD za niższą cenę otrzymujesz bardzo dobrego procka i już o wiele lepszego niż badziewia Intelu typu Celeron wrrrrr. Ok ale przejdźmy do tematu. Jeśli chodzi o mobo to nie kupuj Abita zwłaszcza NF-7 to są bardzo awaryjne płyty, na około 10 płytek 3 płytki mam dozwrotu, czy też do wymiany, do tego ta płyta odmawia czasami współpracy z niektórymi pamiątkami. Jeśli chodzi o mobo to szczerze polecam Epox`a 8RDA3+ to jest w tej chwili numer 1 jeśli oczywiście chcesz coś na niej wykręcić. Kosztuje około 420 pln czyli nie tak dużo i jest naprawdę rewelacyjna, bogfato wyposażano i zupełnie bezkonfliktowa z pamiątkami, do tego możesz na niej wykręcić proca na prawdę do granić możliwości. Jeśli chodz i o procesor to polecam Bartona 2500 tylko ni e muci być wertsja mobile, możesz dobre serie dostać np.: na warszawskiej giełdzie komputerowej, koszt takiego proca to około 330 pln i spokojnie kręcisz go na 3200+ i nie musisz być żadnym specem od kręcenia procków.

 

Dzięki i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi roznica pomiedzy dual a single na Athlonach jest bardzo mala ok 3-5% .Dzieje sie tak ze wzgledu na taka a nie inna architekture Athlonow. No ,ale dla niektorych 3-5% stanowi duza roznice. Odnosnie wersji BOX to zazwyczaj tam AMD daje lepsze serie prockow ,ale za to wiatraki nie sa zbyt wydajne. Moim zdaniem lepiej kupic oddzielnie procka i oddzielnie chlodzenie. A oznaczenie 2200+ to jest chyba 1800Mhz dla zwyklych Tbredow/thortonow z L2 cache 256KB ,a 2500+ to juz rdzen barton z 512KB cache L2 i taktowanie to 1833 ,ale jego nominale FSB to 166 a nie 133 jak w zwyklych tbredach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...