Skocz do zawartości
Włodi

Przerzucam sie na AMD :) POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Troche to dziwne :D Zmieniam na proca 600 Mhz gorszego (teoretycznie) od obecnego, a spodziewam się duzo lepszej wydajności, ale skoro tak to jest w Athlonach to niech bedzie ;)

 

To jak to jest w końcu z tymi wersjami BOX? Brać BOX bo dają lepsze serie proców, czy dokupywać jakieś chłodzonko? A jeśli tak to jakie i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Jeśli chodzi o mobo to nie kupuj Abita zwłaszcza NF-7 to są bardzo awaryjne płyty, na około 10 płytek 3 płytki mam dozwrotu, czy też do wymiany, do tego ta płyta odmawia czasami współpracy z niektórymi pamiątkami. Jeśli chodzi o mobo to szczerze polecam Epox`a 8RDA3+ to jest w tej chwili numer 1 jeśli oczywiście chcesz coś na  niej wykręcić. ....

Ja na pareset zamontowanych mialem 2 przypadki niedzialajacych. reszta, kiedy juz sie odpalila dzialala bezproblemowo.

w epoxach dawniej byla ta przypadlosc z wlaczajaca sie syrenka po restarcie, bywaly tez przypadki niedzialajacych (FF), dzisiaj potrafia ustawic sie na FSB 100 z niewyjasnionego powodu. Tak wiec dla mnie NF7 jest numerem 1 pod wzgledem niezawodnosci. Oczywiscie zdarzaja sie u nich przypadki blokowania sie BIOSow ale wynikaja one z bledow uzytkownikow - McGywerow.

A jesli chodzi o podkrecanie to nie wyglupiaj sie: abit jest lepszy a epox jest po prostu prawie tak samo dobry.

To, ze plyta na NF7 odmawia wspolpracy z niektorymi pamieciami (badziewnymi) jest rzecza naturalna - ten chipset wymaga stosowania dobrych pamieci (Elixir, GoogRAM itp zawsze trzeba sprawdzac memtestem przy pierwszym wlozeniu czy nie sieja bledami) - dotyczy to nie tylko NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamiątki Elixir więc myśle że nie będzie problemów. Byłem przed chwilą u kumpla na oględzinach tej płytki :P Z zewnątrz wygląda dosyć solidnie, dobrze zaprojektowana. Nie to co w jednym z modeli ECS-a, w którym kondensator był zamontowany za blisko slotu AGP, przez co nie dało się włożyć karty z blokadą :lol: :lol:.

 

Ale ogólnie różnica mnie miażdży. Dysk ma ten sam co ja, a transfer miliardy razy szybszy. Windows mu sie ładuje chyba w 15 sekund :D nie to co u mnie teraz :/.

 

Jeszcze powiedzcie jak to jest z tymi rzeczami, w których lepszy jest celeron. Czy załóżmy taka kompresja z DVD na DivX będzie trwała dużo dłużej. Powiedzcie mi na podstawie swoich doświadczeń ile u Was trwa śrenio taki proces. Bo u mnie na celeronie trwa to około 2h i uważam że nie jest to zawrotna prędkość. Ale to pewnie też zależy od programu jakiego się używa do kompresji. Chodzi mi o to czy różnica pomiędzy Athlonem, a np. P4 jest w tych sprawach typu kompresja MP3, obróbka filmów jest duża? Czy da się przeżyć?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie www.pcprojekt.pl 300zeta za NF7

8O 8O 8O Tak tanio jeszcze nie widziałem :lol: Nie ma tu jakiś przekrętów czasem ?:D

 

NF7 , Barton 2500+ a do tego Aero 7 wyszło by tylko 750 zł 8O

Jeszcze raz daje link do sklepu, w którym bede kupował http://www.wlodipol.home.pl/cgibin/shop?sh...id&sid=3310a714.

 

NF7 - 310 żetonów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixiry to chlam ale moze masz szczescie i nie beda walily bledami po wmontowaniu na NF2.

co do testow: poszukaj recenzji zamiast oczekiwac ze Ci wszystko wylozymy na tacy.

na poczatek www.tomshardware.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi Celeron ,ktorego posiadasz nie bedzie lepszy w niczym ,a raczej bedzie z polowe wolniejszy od np 2500+. Ja na tym co w podpisie rippuje film do VCD w ok 48-55min (wszystko zalezy od dlugosci). A co do roznic w wydajnosci luknij tu http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1927&p=6 i trzeba jeszcze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ,ze Athlony nie maja optymalizacji pod SSE3 ,z ktorej Celerony korzystaja ,a mimo tego tak slabo wypadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamaliście mnie teraz z tymi sypiącymi się błędami :(

 

Przypomniało mi się że gdy pożyczałem te pamiątki temu kumplowi z NF7, coś wspominał, że były jakieś błedy właśnie ...

 

Hm.. w takiej sytuacji może poprostu można by zrobić takie coś że albo płyte albo pamięci oddać na gwarancję.

 

A jeśli nie to jaka jest druga z kolei płyta, równie dobra którą byście polecili?

 

UPDATE:

 

Czy moglibyście mi zarzucić link do memtesta, bo nie wiem o który tutaj chodzi. Programów o nazwie memtest znalazłem w goglach kilka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi pamiątki które posiadaśz nie są najlepsze to fakt jeśli kupiłeś je niedawno to spróbuj je wymienić n acoś lepszego chociażby na Kingmax`y to dość dobre pamiątki które dają spore możliwości OC,natomiast wracając do mobo to przez jakiś czas używałem /abita NF-7 właśnie z tymi pamiątkami i miałem problemy z mobo , po zmianie na Epoxa 8RDA3+ wszytko mi zapierdziela że aż miło, w tej chwili mam 11x220 i jest cool. Abit jest dobry ale nie jest tak dobry jak Epox, fakt po przeprowadzeniu modów mobo Abit daję lepsze możliwości OC ale to już dla maniaków OC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra napisał :

Ja na pareset zamontowanych mialem 2 przypadki niedzialajacych. reszta, kiedy juz sie odpalila dzialala bezproblemowo. 

w epoxach dawniej byla ta przypadlosc z wlaczajaca sie syrenka po restarcie, bywaly tez przypadki niedzialajacych (FF), dzisiaj potrafia ustawic sie na FSB 100 z niewyjasnionego powodu

Jak dodładnie napisałeś dawniej tak było teraz już tak nie jest, a to że ustawia się FSB na 100 nieeeee to chyba jakaś pomyłka a może resetowałesz CMOS i dlatego, używam tej płytki już 2 mce i żadnych problemów, zresztą u mojego znajomego także.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi pamiątki które posiadaśz nie są najlepsze to fakt jeśli kupiłeś je niedawno to spróbuj je wymienić n acoś lepszego chociażby na Kingmax`y to dość dobre pamiątki które dają spore  możliwości OC,natomiast wracając do mobo to przez jakiś czas używałem /abita NF-7 właśnie z tymi pamiątkami i miałem problemy z mobo , po zmianie na Epoxa 8RDA3+ wszytko mi zapierdziela że aż miło, w tej chwili mam 11x220 i jest cool. Abit jest dobry ale nie jest tak dobry jak Epox, fakt po przeprowadzeniu modów mobo Abit daję lepsze możliwości OC ale to już dla maniaków OC.

 

Pozdrawiam

Niby jak mam je wymienić? Dostałem na nie dożywotnią gwarancję. I myślicie, że jak podejde z tymi pamiatkami do kolesia w sklepie i powiem że się gryzą z płytą, którą własnie kupiłem to mi je wymieni na kingstony z dopłatą? - wątpie.

 

Do Epox-ów coś się nie mogę przekonać i wolałbym wybierać pomiędzy znanymi mi firmami takimi jak Abit,Asus,MSI,Gigabyte.

 

Szkoda bo napaliłem się na tego Abita, a tu lipka.. bo trzeba pamięci zmieniać :/:/:/ :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Epox-ów coś się nie mogę przekonać i wolałbym wybierać pomiędzy znanymi mi  firmami takimi jak Abit,Asus,MSI,Gigabyte.

 

Szkoda bo napaliłem się na tego Abita, a tu lipka.. bo trzeba pamięci zmieniać :/:/:/ :cry:

znanymi i lipnymi :lol:

nie lales dzisiaj ,Epox jest jedna z najlepszych firm ,obok Abita i Asusa - choc ten ostatni to nie rewelka :P

Msi ,GB nawet nie podchodza pod Epoxa

 

masz Elixiry - proste rozwiazanie : Kup Epoxa 8KRAI -oszczedzisz pieniadze i nerwy (dzieki polaczeniu solidnosci Epoxa i bezproblemowosci kt600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci Wlodi to raczej nie jest to kaprys Abita, ze moze z nimi niedzialac, tylko wogole plyt na n-force2. Moj GA 7n400 tez wogole nie dzialal na elixirach, a teraz na twinmosach smiga bez problemu. Nie zniechecam Ci jednak w zadnym wypadku do zrezygnowania z nf2, bo jest duzo lepszy od kt600, tylko raczej wymien pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Epoxa 8RDA+ i 2x256 DDR400 od Elixira i nie ma problemu pod warunkiem ze kostki sa w singlu i nawet daja sie podkręcic bo ida na 215MHz.Przy dualu max stabilny to 180MHz więc Epoxa moge polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak. Popatrz mobo jeszcze dokładniej, mam znajomych którzy narzekali na NF-7, nie wiem ja wybrałem Taką płytke jak w podpisie, chociaż tutaj mi doradzali NF-7, jednak zapytałem za późno, bo miałem już zakupioną płytke Asusa. I teraz po miesiącu testowania powiem, jest super!!

Zero zwisów, komp po tygodniu bez restartowania, działał stabilnie; proc podkręcony. Jest dobrze.

To zakup na dłuższy czas, musisz się obeznać u kumpli, tutaj, w sklepach. Żebyś chłamu nie kupił.

 

Co do procka, jedyny trafny wybór to barton 2500+ ponieważ bez problemu na 3200+ możesz go przetaktować.

Moje pare zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne :D Zmieniam na proca 600 Mhz gorszego (teoretycznie) od obecnego, a spodziewam się duzo lepszej wydajności, ale skoro tak to jest w Athlonach to niech bedzie ;)

 

To jak to jest w końcu z tymi wersjami BOX? Brać BOX bo dają lepsze serie proców, czy dokupywać jakieś chłodzonko? A jeśli tak to jakie i za ile?

Włodi miałem niedawno jeszcze identyczny sprzęt co ty i powiem ci jedno mam teraz 2600+ i nawet jakby mi dopłącali nie zamieniłbym się na Celine. Kumpel miał atlona 1700 1GHz różnicy i we wszystkim był on lepszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób mógłbym wymienić te pamiątki? Czy gwarancja obejmnie taki przypadek, że nie stykają z pewnym rodzajem płyt?

 

Wolałbym jednak płyte z nForce-m niż na KT600 :/

 

Zastanawiam się jeszcze nad ASUS-em A7N8X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wolałbym jednak płyte z nForce-m niż na KT600 :/

ciekawe podejscie

nie znasz sie ale bys wolal -dobrze to ujales

 

poprzednio wolales Intela Celeron i wyszedl :lol:

tak trzymac

W sumie masz rację :lol:

Ale nie mówcie że jak kupie płye z nForcem to spierdziele sprawe :wink:

 

Na Epoxa przyjdzie czas (być może ;))

Na radki tak samo, bo do nich jeszcze się nie przekonałem ;)

 

Na tą chwilę mój plan wygląda taki:

-kupić dobrą płyte na chipie nForce, żeby później z grafiką nie było problemów, zakładam że będzie to geforce ( w końcu to nVidia i to nVidia, czyli powinno być bezproblemowo 8) )

-dobry proc

-poczekać jak się rozkręci seria 6 geforców i wybrać jakiś tańszy model

-kiedyśtam dołożyć, lub wymienić pamięci na lepsze.

-aha i jeszcze zasilacz poleci w parze z grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi: zasilacz to poleci w arze w plyta - Twojemu codegenowi nie wroze dlugiej pracy w takim konfigu. Zalecam od razu kupic Modecom 300GT (100zl) - nie bedziesz musial bac sie, czy zasilacz padnie wlasnie dzis.

pamieci nie nie beda chodzic - jest jedynie duze prawdopodobienstwo, ze na 200MHz moga sypac bledami ( http://www.memtest.org/download/1.20/memte...1.20.floppy.zip (FDD) albo http://www.memtest.org/download/1.20/memte...est86+-1.20.zip (CD-R) ) - wyjsciem w takiej sytuacji jest ustawienie pamieci synchronicznie w procesorem czyli na 166MHz - i bledy na 99% znikna.

Co do MSI i Gigabyte vs. Abit, EPoX, Asus calkowicie zgadzam sie z KGB - ale mozesz zrobic jak zechcesz.

 

peseq: sadzisz, ze gdybys mial abita to mialbys problemy? zapewniam Cie, ze chodzilaby tak samo dobrze.

powiem nawet, ze przy takich wymaganiach wystarczylby ci ECS 2NU400A kosztujacy 200zl - rownie bezproblemowa plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peseq: sadzisz, ze gdybys mial abita to mialbys problemy? zapewniam Cie, ze chodzilaby tak samo dobrze.

powiem nawet, ze przy takich wymaganiach wystarczylby ci ECS 2NU400A kosztujacy 200zl - rownie bezproblemowa plyta.

Nie sądze że miałbym problemy, jednak wolałem kupic płyte na którą nie słyszałem, że są problemy w moim gronie. Fakt, może oni mieli taki niefart. Ale z Asem tym naprawde się super pracuje, system jest bardzo stabilny.

Nie rozumiem co masz na mysli w zdaniu:

ze przy takich wymaganiach wystarczylby ci ECS

ECS'a już nigdy nie kupię, a to ze względu na problemy jakie miałem z tymi płytkami, miałem 3, w tym jedna działa w kompie żony (na Duronie 800).

 

Jeżeli Ci chodzi o to, że mam słabo skręconego Procka i Pamięci, to zobacz jaki mam COOLER i Zasilke i pamięci, Zasilka jeszcze w miare, Ale Pamiątki są kręcone (no-name), a cooler za 40zł. (i temp. masz w podpisie, to wszystko z zamkniętą obudową), zmienie w przyszłości Cooler i pamiątki i wtedy Asus lepiej mi się zda niż ECS.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - chodzilo mi o to ze przy takim podkrecaniu (bez podnoszenia napieci zmiany mnoznika) wystarczylby ECS.

co do asusa - po prostu tak maly jest odsetek jego uzytkownikow, ze trudno uslyszec o problemach :) (ja mialem pare reklamacji ale malo istotnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, za ECS-a już dziękuje :lol: .

 

Dręczy mnie sprawa chłodzenia, macie może jakieś zdjęcia, żebym zobaczył jak wygląda chłodzenie BOX-owe? I czy będzie możliwe na tym wentylu podniesienie na 3200+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do asusa - po prostu tak maly jest odsetek jego uzytkownikow, ze trudno uslyszec o problemach :) (ja mialem pare reklamacji ale malo istotnych).

Ale zes teraz palnal. Moge cie zapewnic ,ze ilosc uzytkownikow plyt Asusa o glowe bije tych Abita czy Epoxa. Moze na tym forum tak nie jest, no ale nic dziwnego skoro jest to forum o OC ,a do super podkrecania Asus sie nie nadaje, choc moj egzemplarz jest calkiem niezly. Zreszta z tego co sie naczytalem o odczuciach po uzytkowaniu plyt Asus m.in. A7N8x i dlx to ,ze to chyba jedna z najstabilniejszych platform (z taka mysla byla tworzona) na NF2. Zreszta zajrzyj na forum nForcers i AMDMB. Najwiecej postow jest wlasnie w temacie o Asusach. I tutaj moglby ktos zauwazyc "bo sa tak awaryjne" a wcale nie :P Poprostu wiekszosc z tych postow to prosby o wskazowki itp ,bo jednak mniej doswiadczeni uzytkownicy PC kusza sie na znana i ceniona firme jaka jest Asus. Ja sam przeszedlem z Epoxa na kt333 i jestem bardzo zadowolony. Nastepna plyta to napewno bedzie Asus ,ale z pewnoscia juz na NF4 (SS 2 :P) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc biore tego NF7, razem z Athlonem 2500+ jednak BOX.

 

Teraz nie wiem czy odrazu brać zasilacz?

 

Jeśli tak to jaki mi doradzacie. Coś czuje że będzie ciężko z kupnem zasilacza bo jak dotąd nie widze żeby w sklepach był jakiś większy wybór.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc biore tego NF7, razem z Athlonem 2500+ jednak BOX.

 

Teraz nie wiem czy odrazu brać zasilacz?

 

Jeśli tak to jaki mi doradzacie. Coś czuje że będzie ciężko z kupnem zasilacza bo jak dotąd nie widze żeby w sklepach był jakiś większy wybór.

 

Co myślicie?

bierz zasilacz, bo ten twój to sie załamie:)

a tutaj masz http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47796 jaki zasilacz kupić.. byle zmien to co masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc biore tego NF7, razem z Athlonem 2500+ jednak BOX.

 

Teraz nie wiem czy odrazu brać zasilacz?

 

Jeśli tak to jaki mi doradzacie. Coś czuje że będzie ciężko z kupnem zasilacza bo jak dotąd nie widze żeby w sklepach był jakiś większy wybór.

 

Co myślicie?

Ja też właśnie myśle nad takim sprzetem ale troszke sie obawiam ze dostane egzemplarz ktory nie pojdzie mi na 3200+ a tego bardzo chce :D Ale mobile znowu jest dużo droższe :/ A chłodzenie to Whisper Rock IV... podobno tanie a dobre :)

 

A co do zasilacza to ja mam Chiefteca 360 W i sprawuje się całkiem nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...