Skocz do zawartości
KrzysztofG

Herc 9800 + Zalman - artefakty HELP !

Rekomendowane odpowiedzi

dotychczas bylo dobrze tzn chodzil z Zalmanem bez probelmow

 

probowalem oc ale niezbyt szlo wiec odpuscilem sobie powrocilem do stnadardowych ustawien i bylo ok

 

od paru dni zaczelo sie ostro artefakcic nawet w desktopie Winy

 

o gierkach czy jakis demach nie wspominajac zjechalem z zegaem oamieci na min dozwolone w PS nei pomogle to samo z zeg CPU rzn CPU i pamieci maxa na dol troche lepiej ale dalej kiszka

 

Zalman dobe chyba zalozony bo oba radiaroey gorace bez wiatraka z wiatrakeim oczywiscie chlodniejsze

 

 

 

wiec poradzcie pamiec sie wysypala (Samsung 3,2 chyba)

 

co zrobic ??

 

czym ew potestowac ?

 

moze bios siakis od innej karty wgrac?

 

 

a jak do serwisu to jak ladnie zamaskowac ze byl Zalman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja nie wiem , non stop ktos cos montuje i przy okazji niszczy . ktory to juz taki topik ostatnio . powinno sie zrobic jeden - zniszczylem grafe - co zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem ze widziałem przypadek gdzie radiator był założony krzywo (podpierał sie na jakimś małym badziewiu znajdujacym sie koło GPU) i też na początku był ok a po jakims mesiacu nagle na obrazie pojawiły sie dwa pasy w kratke. Po obejzeni rdzenia zobaczyłem lekko ukruszony róg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do Zalmana to do R9800 zalecane jest uzywanie wentyla bocznego (i to caly czas). Karta jest zbyt goraca w 3D, zeby jechac np. bez wentylacji.

Karta moze byc uszkodzona (oznaki padania).

Podobny problem mial Tomek24 z R9700Pro. Okazalo sie, ze karcie zostalo kilka tygodni zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój HIS radeon 9700 wyciągnoł kopyta po eksperymentach z chłodzeniem. Moim zdaniem radeona 9700 nie są zbyt udane i po roku czasu przegrzewają się na śmierć. Moja osiągneła swój kres techniczny dokładnie po 12 miechach użytkowania. Potrzebowała wysokiej temperatury i standardowego coolerka żeby działać poprawnie, z zalmanem się wieszało z arcticiem wogle siadła i raz na ileś set raz łaskawie się odpalała i działała wystarczył reset i padaka. Teraz mi dali his radeona 9800pro@xt :) i jest na nim arctic działa na low i jest jak narazie odpukać super cicho i wydajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój HIS radeon 9700 wyciągnoł kopyta po eksperymentach z chłodzeniem. Moim zdaniem radeona 9700 nie są zbyt udane i po roku czasu przegrzewają się na śmierć. Moja osiągneła swój kres techniczny dokładnie po 12 miechach użytkowania. Potrzebowała wysokiej temperatury i standardowego coolerka żeby działać poprawnie, z zalmanem się wieszało z arcticiem wogle siadła i raz na ileś set raz łaskawie się odpalała i działała wystarczył reset i padaka. Teraz mi dali his radeona 9800pro@xt  i jest na nim arctic działa na low i jest jak narazie odpukać super cicho i wydajnie

To mogę być optymistą, że mi karta padnie ? :wink: jeszcze 18 miechów gwarancji, a nie sądzę, żeby za te 7-8 miesięcy mieli jeszcze te 9700 na składzie :lol:

 

Sorki za OT, ale jak dla mnie to dobra wiadomość, dostałbym coś porządniejszego. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...