Skocz do zawartości
Kazik70

Jak zrobić coś takiego??????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakaś pianka (coś a'la poliuretanowa) wylewana do formy. Później zabezpieczona i utwardzona lakierem.

 

W zamyśle autora miało to wyglądać chyba jak średniowieczna rzeźba, więc ten szaro-kamienny kolor pasuje jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz kolegę plastyka to on powinien wiedzieć. No kaptur to mateiał tylko są jakieś środki do usztywniania portem pomalujesz też się robi warstwa usztywniająca a reszte to się jesgo spytaj pewnie z różnymi materiałami miął doczynianie :D

 

PS

nie ma co ukrywać obudowapiękna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ma styl ;)

 

Materiały ja bym takie: kaptur: mata szklana i żywica poliuretanowa (wiem, że nie mój ulubiony Epidian, ale poli jest duzo miękciejsza i szybciej wiąże - nie spłynie)

reszta: szpachla modelarska/plastikowa/samochodowa + poliuretanowa na pokrycie - da wytrzymałość na stuknięcia. Na to lakier ozdobny z dodatkiem nitek i bardzo niejednorodny ;)

Część tych elemenów wygląda jak z formy (modelina+folia spożywcza), tak z resztą byłoby łatwiej.

Pewnie było by to ciężkie jak...

Dlatego można zrobić z drutu szkielet i pokryć tkaninaszkalną z żywicą, a na to dodawać detale po utwardzeniu.

Jednym słowem i tak, i tak koopa roboty z tym bedzie. Ale fajny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche hardcorowe, MDF coś ala płyta wiórowa, sam robiłem sporo różnych kształtów przy zabudowach car audio lecz czegoś takiego jeszcze nie. Można zrobić też przy pomocy szpachli lub czegoś podobnego, uformować wzornik, potem żywica i maty, zrobić forme i zrobić odlew z formy (żywica, maty), spoilery samochodowe robią w ten sposób na google.pl dużo znajdziesz. Kiedyś jeszcze w szkole na plastyce robiło się klej z mąki ziemniaczanej :lol: i kleiło się za jego pomocą gazety, myśle że to będzie najtańszy sposób bo góra jakieś 20zł tylko roboty multum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...