Skocz do zawartości
Misza

Obudowa & wyciszanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki temat. Chce wyciszyc kompa, gadalem ze znajomkami ze sklepu. Pierwsze pytanie: jaka buda? Jakis NoName - odpowiedz: wymien na Enlighta, wtedy bedzie sens robic cokolwiek.

No i pytanko: czy rzeczywiscie? Zaproponowali mi Enlighta + wyciszenie za 300 zlociszy plus stara buda (troche sfatygowana:-)). Jest sens ladowac kase?

Sam tego nie zrobie bo nie mam czasu...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak: sam Enlight nie wystarczy zeby komputer byl cichy. Mozesz miec tandetna obudowe, ale w niej zero wiatrakow, same watercoolery i tez bedzie cicho. Jesli chcesz pasywnie wyciszyc to zapodaj sobie jakas mate wygluszajaca albo korek i zasilacz poza obudowe. Aktywnie - zmniejszyc napiecie zasilania wentylatorow, inwestycja w wc. Enlight da ci tyle ze zasilacz moze byc cichszy a obudowa lepiej zlozona co zmniejszy drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem podobny klopot - krecic czy wyciszac. Ty wachasz sie miedzy procem a wlozeniem kasy w obudowe. Ja wybralem wiekszy speed i niestety jest glosno :cry: ... chyba bede teraz myslal o korku. I sam mam pytanie - ile do halasu ma zasilacz poza obudowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze warto , tylko powiedz w jaki sposob zamierzaja tobie ja wyciszyc . Jezeli chodzi o bude to jest z grubej blachy co tez dobrze wplywa na wyciszenie .

Wymienic na cichsze wentyle, dodatkowy wentyl w budzie (wiem, od tego ciszej nie bedzie;-)) + moja wyklejanka budy. Zastanawiam sie nad korkiem (calosc jakiesc 50 zł korek 5mm) ale jeszcze nie podjelem decyzji (zastanawiam sia nad karimata z Auchana za 15zł:-D)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile do halasu ma zasilacz poza obudowa ?

bardzo niewiele jesli masz wycieta kratke i dobry wentyl, jakis czas temu byl topic na ten temat, ja mam 2 zasilacze poza obudowa (jeden nad drugim) i jestem bardzo zadowolony poniewaz moge spokojnie wc pakowac do srodka, duzo wiecej miejsca to jest plus psu poza buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wszystko co napisales. Napisalem tez, ze kolesie dodatkowo wycisza mi ta bude. Inwestowac czy nie? Bo zastanawiam sie nad XP1800...;-)

Pzdr

lepiej samemu tuningowac

Ty to jak przysrasz to nie wiem czy smiac sie czy plakac !

 

Koles napisal ze nie ma czasu sie tym zajac !

Wiec po co takie stwierdzenie ?

 

Misza mam enlighta wiatrak an procu 4000rpm + 2 wentyle 1000 /2500rpm zalezy od temp w srodku i jest wmiare cicho :) gruba blacha to podstawa :) Do tego dobry i cichy zasilacz ! mysle ze warto jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to pyta żebym mu odpowiedzial !!!  :twisted:

Mati chyba ci cos wali w tym temacie

Znasz cenu obodow ?

A wyciszenia ?

Jezeli nie jestes w temacie , to nie pisz <span style="color:red;">[ciach!]</span>loow OK ?

Jemu sie to oplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wkladki korkowej i załóż na boki obudowy. Nie wymieniaj obudowy bo gosciu chce cie naciagnac na kase!!!

wkladki korkowe to Ty sobie wloz do butow :lol: :lol: :lol:

jezeli juz to maty korkowe a nie wkladki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wkladki korkowej i załóż na boki obudowy. Nie wymieniaj obudowy bo gosciu chce cie naciagnac na kase!!!

wkladki korkowe to Ty sobie wloz do butow :lol: :lol: :lol:

jezeli juz to maty korkowe a nie wkladki

BUHAHA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wkladki korkowej i załóż na boki obudowy. Nie wymieniaj obudowy bo gosciu chce cie naciagnac na kase!!!

wkladki korkowe to Ty sobie wloz do butow :lol: :lol: :lol:

jezeli juz to maty korkowe a nie wkladki

 

i vice ver + ty do uszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati, daj sobie na luz.

Pisz na temat , albo .....................  :evil:

na allegro zestaw mat jak to nazwales kosztuje ze 150 lub 160 zatea za 2 sztuki!!! Po co ma kupowac nowa obudowe kiedy moze to zrobic w starej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...